Official Team Scores
1. Marshfield 41
2. Medford Area 103
3. Tomah 113
4. Marathon 149
5. Columbus Catholic 182
6. Loyal 196
7. Wausau East 236
8. Wisconsin Rapids Lincoln 240
9. Chippewa Falls 241
10. Athens 243
11. Black River Falls 253
12. Lakeland 321
13. Auburndale 324
14. Colby/Abbotsford 341
15. Stratford 342
16. Spencer 361
17. Pittsville 536
Mens Results
5,000 Meters Varsity
PL YR Name Mark Team
1. 10 Joseph McKee 16:58.08 Marshfield
2. 12 Trey Ulrich 17:02.17 Medford Area
3. 12 Trevin Nelson 17:08.24 Tomah
4. 12 Jordan Straub 17:14.97 Wausau East
5. 12 Tamerat Kubista 17:15.37 Loyal
6. 11 Derek Rudolph 17:22.06 Medford Area
7. 12 Jordan Dzikowich 17:33.26 Marshfield
8. 10 Addison Hill 17:33.33 Marshfield
9. 10 Joshua McKee 17:35.27 Marshfield
10. 11 Joe Kraimer 17:39.08 Marathon
11. 11 Nicholas Rogaczewski 17:40.73 Athens
12. 12 Elliot Genteman 17:53.74 Loyal
13. 12 Anthony Tellier 17:55.76 Flambeau
14. 11 Adam Wiesender 17:59.61 Black River Falls
15. 11 Ray Zirngible 18:04.50 Medford Area
16. 10 Eugene Peterson 18:06.08 Tomah
17. 11 Carter Chojnacki 18:11.59 Marshfield
18. 10 Harrison Sullivan 18:12.62 Wisconsin Rapids Lin...
19. 12 Luke Bogdonovich 18:14.06 Loyal
20. 11 Jacob Dick 18:14.66 Marshfield
21. 12 Peyton Nystrom 18:14.84 Columbus Catholic
22. 11 Matt Roth 18:15.69 Colby/Abbotsford
23. 10 James Heeg 18:15.70 Stratford
24. 11 Joshua Guyer 18:15.89 Columbus Catholic
25. 12 Josh Niedbalski 18:18.34 Wisconsin Rapids Lin...
26. 12 Collin Nieman 18:19.54 Spencer
27. 10 Benjamin Lemay 18:19.57 Chippewa Falls
28. 12 Evan Pilgrim 18:25.26 Marathon
29. 11 David Kindlarski 18:27.30 Marathon
30. 11 Xavier Burgess 18:28.53 Lakeland
31. 10 Caleb Lenning 18:29.53 Tomah
32. 12 Alan Fox 18:32.78 Chippewa Falls
33. 9 Coy Nelson 18:39.71 Tomah
34. 10 Eric Tollefson 18:40.52 Tomah
35. 12 Silas Beranek 18:40.84 Marathon
36. 11 Shandii Begay 18:42.56 Tomah
37. 9 Carl Lundgren 18:43.57 Auburndale
38. 11 Bryce Fuerlinger 18:43.57 Columbus Catholic
39. 12 Jeremiah Giles 18:45.00 Columbus Catholic
40. 11 Sam Forstner 18:49.01 Wisconsin Rapids Lin...
41. 10 Mason Rudolph 18:49.59 Medford Area
42. 10 Kyle Petrick 18:50.03 Medford Area
43. 10 Nic Doriot 18:50.84 Medford Area
44. 12 Hunter Sillman 18:52.34 Chippewa Falls
45. 10 Ben Claessens 18:54.34 Marshfield
46. 9 Chase Oehmichen 18:54.49 Colby/Abbotsford
47. 10 Paul Kollross 18:55.09 Auburndale
48. 12 Elijah Olson 18:55.70 Wausau East
49. 12 Aaron Pankratz 18:58.76 Spencer
50. 10 Jake VanHefty 19:04.34 Lakeland
51. 12 Nathan Franke 19:04.48 Marathon
52. 10 Tyler Cliver 19:05.50 Marathon
53. 12 Nathan Wheatley 19:06.09 Athens
54. 10 Brock Thompson 19:08.66 Athens
55. 10 Andrew Hartmann 19:15.83 Athens
56. 10 Austin Shaw 19:16.60 Medford Area
57. 11 Eli Swanson 19:16.65 Marshfield
58. 12 Grant Seils 19:19.84 Wausau East
59. 10 John Kramer 19:20.50 Black River Falls
60. 12 Ben Diny 19:20.85 Wausau East
61. 12 Benett Bucek 19:21.51 Black River Falls
62. 11 Isaac Thompson 19:21.72 Stratford
63. 9 Kobe Nichols 19:23.09 Black River Falls
64. 11 Aaron Schmeiser 19:24.56 Colby/Abbotsford
65. 9 Mathew Becker 19:25.58 Black River Falls
66. 11 Jacob Dick 19:26.09 Columbus Catholic
67. 9 Brock Warren 19:31.69 Marathon
68. 12 Flynn McQuillen 19:31.85 Columbus Catholic
69. 10 Matthew Holtz 19:37.09 Tomah
70. 11 Lance Heidmann 19:41.29 Stratford
71. 10 Noah Graffunder 19:42.51 Chippewa Falls
72. 12 Grant Gibson 19:44.35 Lakeland
73. 10 Kaleb Roth 19:44.98 Wausau East
74. 12 Joe Jasper 19:45.09 Chippewa Falls
75. 10 Aaron Hartmann 19:45.78 Athens
76. 12 Teagan Maier 19:45.99 Wausau East
77. 12 Paul Peplinski 19:50.59 Auburndale
78. 10 Kole Bogdonovich 19:53.75 Loyal
79. 12 Tucker Manderscheid 19:54.96 Chippewa Falls
80. 9 Bennet Smith 19:55.58 Wisconsin Rapids Lin...
81. 12 Kaiden Turnquist 19:57.00 Marathon
82. 11 Joseph Boutain 20:00.03 Wausau East
83. 11 Micah Winchell 20:01.47 Tomah
84. 12 Darren Kieffer 20:01.59 Auburndale
85. 10 Forrest Dorsey 20:02.08 Lakeland
86. 9 Nathan Hammer 20:02.49 Wisconsin Rapids Lin...
87. 11 Mitchell Hammer 20:03.30 Wisconsin Rapids Lin...
88. 11 Will Boyer 20:05.75 Columbus Catholic
89. 12 Caleb Mueller 20:12.67 Loyal
90. 11 Josh Gienapp 20:18.35 Chippewa Falls
91. 12 Matthew Leick 20:21.01 Auburndale
92. 10 Ashton Ackman 20:23.85 Spencer
93. 9 Averie Tom 20:26.84 Black River Falls
94. 11 Chris Snook 20:27.32 Pittsville
95. 12 Tanner Troutt 20:30.55 Loyal
96. 11 Cody Schneider 20:30.75 Lakeland
97. 10 Conner Carbaugh 20:32.58 Medford Area
98. 12 Carver Empey 20:39.67 Auburndale
99. 12 Tim Wenzel 20:41.09 Stratford
100. 10 Harrison Lambert 20:41.30 Wisconsin Rapids Lin...
101. 9 Damien Bennett 20:45.15 Wisconsin Rapids Lin...
102. 10 Leo Rodriguez 20:45.34 Spencer
103. 12 Andy Nowacki 20:46.09 Athens
104. 9 Antonio Verdone 20:57.33 Stratford
105. 10 Andrew Chapel 20:59.35 Stratford
106. 12 Gage Stoflet 21:03.59 Auburndale
107. 12 Brenden Fecker 21:07.34 Stratford
108. 11 Noah O'brien 21:08.49 Black River Falls
109. 12 Maquian Johnson 21:08.59 Lakeland
110. 12 Bryce Shaw 21:29.01 Spencer
111. 11 Sam Schoenfuss 21:33.07 Stratford
112. 12 Dominick Wichlacz 21:40.80 Spencer
113. 10 Nick Kleparski 21:55.35 Colby/Abbotsford
114. 9 River Halopka 22:02.06 Colby/Abbotsford
115. 12 Josh Peplinski 22:03.27 Auburndale
116. 12 Peter Reis 22:45.60 Loyal
117. 12 Colten Post 22:50.10 Spencer
118. 9 Will Hardinger 22:55.58 Pittsville
119. 9 Camron Dammann 22:59.06 Pittsville
120. 9 Asher Fiala 25:02.53 Pittsville
121. 11 Daniel Dent 26:35.96 Flambeau
122. 9 Ethan Hanutke 27:21.82 Pittsville
123. 10 Pete Esser 28:36.31 Pittsville
124. 9 Jon Klamrowski 33:51.08 Pittsville
125. 9 Brian Larson 42:01.09 Colby/Abbotsford
Official Team Scores
1. Marshfield 15
2. Wausau East 61
3. Marathon 107
4. Medford Area 120
5. Chippewa Falls 136
6. Lakeland 177
7. Tomah 185
8. Stratford 204
9. Wisconsin Rapids Lincoln 224
5,000 Meters Junior Varsity
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jared Oemig 18:02.37 Marshfield
2. 12 Paul Fischer 18:37.35 Marshfield
3. 12 Sam Huettl 18:59.69 Marshfield
4. 10 Micah Jensen 19:12.62 Marshfield
5. 10 Spencer Wirthlin 19:25.09 Marshfield
6. 11 Nathanial Phillips 19:25.62 Marshfield
7. 10 Evan Ellis 19:41.62 Marshfield
8. 11 Anders Aspenes 19:49.38 Wausau East
9. 9 Gabe Pugh 19:51.32 Marshfield
10. 11 Reece Barber 19:51.32 Wausau East
11. 12 Luke Kaiser 19:54.87 Marshfield
12. 9 Alec Steinberger 19:56.13 Lakeland
13. 11 Tanner Kanable 19:58.87 Marshfield
14. 11 Zion Daino 20:00.87 Medford Area
15. 10 Aaron Schumacher 20:09.74 Marathon
16. 12 Nick Schmitt 20:10.87 Wausau East
17. 10 Tyler Wallschlaeger 20:11.58 Lakeland
18. 10 Jacob Olson 20:38.24 Wausau East
19. 9 Miles Jensen 20:41.28 Marshfield
20. 10 Eben Lonsdale 20:41.28 Marshfield
21. 9 Zander Nilles 20:42.87 Wausau East
22. 12 Stephen Redbird 20:43.54 Black River Falls
23. 10 Will Prihoda 20:47.62 Marathon
24. 9 Logan Searles 20:48.83 Medford Area
25. 11 Derek Marten 20:53.13 Stratford
26. 11 Jaron Silvernail 20:57.01 Chippewa Falls
27. 11 Mason Kruger 21:01.12 Chippewa Falls
28. 9 Weston Boettcher 21:02.37 Tomah
29. 12 Caleb Marecek 21:11.69 Black River Falls
30. 10 Garrison Treankler 21:14.95 Marathon
31. 9 Kyler Jensen 21:16.37 Marshfield
32. 9 Noah McGivern 21:17.81 Chippewa Falls
33. 9 Kevin Damm 21:19.84 Medford Area
34. 10 Logan Mechler 21:22.26 Marshfield
35. 11 Max Romang 21:22.47 Wausau East
36. 10 Nathan Trawicki 21:25.72 Marathon
37. 10 Tanner Westfall 21:26.33 Athens
38. - Zachiah Gjerseth 21:26.54 Black River Falls
39. 12 Eann Shepro 21:27.57 Marathon
40. 12 Zachary Kozlowski 21:27.98 Wisconsin Rapids Lin...
41. 12 Hunter Karau 21:29.01 Marshfield
42. 11 Brady Aumann 21:30.05 Marshfield
43. 9 Hugh Steiner 21:32.63 Marshfield
44. 10 Isaac Eberl 21:35.12 Marshfield
45. 10 Charlie Ella 21:39.12 Tomah
46. 11 Sutton Fronk 21:44.37 Medford Area
47. 10 Elijah Witzel 21:49.22 Marshfield
48. 9 Alex Gosse 21:49.37 Marathon
49. 10 Gavin Ronning 21:53.32 Marshfield
50. 10 Vincent Schmitt 21:55.00 Wausau East
51. 12 Simon Arneberg 21:57.38 Chippewa Falls
52. 9 Mike Errtthum 21:57.63 Medford Area
53. 9 Cullen Krasselt 21:58.27 Marathon
54. 11 Mitchell Vanyo 21:58.47 Chippewa Falls
55. 12 Taylor Detlaff 22:00.56 Chippewa Falls
56. 11 Huxley Patten 22:05.63 Wausau East
57. 9 Cody Miller 22:05.88 Stratford
58. 11 Caden Dennee 22:07.13 Marshfield
59. 12 Ryan Sanford 22:11.83 Marshfield
60. 9 Noah Hanson 22:15.63 Chippewa Falls
61. 9 Daniel Swanson 22:20.61 Tomah
62. 12 Sam Rasmussen 22:21.83 Wisconsin Rapids Lin...
63. 12 Cade Esker 22:27.75 Marshfield
64. 10 Griffin Spindler 22:28.63 Chippewa Falls
65. 12 Brian Zhang 22:28.63 Lakeland
66. 10 Austin Lyden 22:29.80 Tomah
67. 9 Trey Montalvo 22:35.63 Marshfield
68. 9 Logan Scott 22:38.11 Chippewa Falls
69. 11 Aric Heineck 22:39.38 Wisconsin Rapids Lin...
70. 11 Matt Blake 22:40.38 Chippewa Falls
71. 9 Henry Bennett 22:42.27 Wausau East
72. 9 Brandon Nilles 22:44.34 Wausau East
73. 9 Sean Martin 22:44.95 Chippewa Falls
74. 10 Ian Lang 22:47.82 Auburndale
75. 11 Adrian Mayagotia 22:53.11 Marshfield
76. 10 Michael Sternweis 22:53.71 Marshfield
77. 11 Chris Kreager 22:54.12 Marathon
78. 9 Spencer Griepentrog 22:54.93 Stratford
79. 10 Tyler Katzenberger 22:56.13 Marshfield
80. 9 Hayden Johnson 22:58.98 Medford Area
81. 10 Jesse Smith 22:59.18 Tomah
82. 11 Brandon Ackley 22:59.88 Stratford
83. 9 Seth Oemig 23:00.80 Marshfield
84. 10 Braden Beachamp 23:11.02 Marshfield
85. 11 Sabin Koss 23:11.62 Tomah
86. 11 Isaac Guerink 23:12.63 Wausau East
87. 9 Xander Williams 23:13.63 Wausau East
88. 12 Luke Mazur 23:15.11 Chippewa Falls
89. 10 Kaden Haupt 23:25.40 Stratford
90. 12 Khang Bao 23:28.14 Chippewa Falls
91. 10 Drake White-Bergy 23:33.38 Marshfield
92. 12 Logan Schmoll 23:38.10 Marshfield
93. 10 Brock Metzger 23:38.72 Lakeland
94. 9 Ethan Baka 23:55.04 Marshfield
95. 11 Sayer Rachu 23:56.06 Loyal
96. 11 John Sebold 23:59.13 Auburndale
97. 12 Nathan Albanito 23:59.53 Marshfield
98. 11 Jacob Gilbertson 24:01.56 Marshfield
99. 10 Daniel Moucha 24:04.00 Chippewa Falls
100. 10 Sawyer Weidman 24:05.62 Wisconsin Rapids Lin...
101. 12 Nate Knoeck 24:10.38 Columbus Catholic
102. Ethan Bjerke 24:18.42 Wausau East
103. 12 Marcus Marvin 24:29.38 Loyal
104. 12 Marshall Westfall 24:31.84 Athens
105. 9 Benno Wenzel 24:36.88 Stratford
106. 12 Joey Foster 24:37.89 Chippewa Falls
107. 9 Ian Brunson 24:44.64 Marshfield
108. 11 Addison Sedivy 24:47.28 Marathon
109. 11 Soa Yang 25:02.10 Wisconsin Rapids Lin...
110. 10 Hunter Hayes 25:19.18 Chippewa Falls
111. 10 Taylor Bach 25:21.43 Spencer
112. 10 Javon Penney 25:40.77 Athens
113. 9 Thor Lass 25:46.29 Tomah
114. 10 Ryan Vollert 25:49.74 Wisconsin Rapids Lin...
115. 11 Jack Welke 25:51.99 Chippewa Falls
116. 12 Ryan Patyk 25:53.61 Auburndale
117. 9 Luke Griffith 25:55.14 Chippewa Falls
118. 11 Josh Lopez 25:59.89 Wausau East
119. 12 Oshay Moore 26:10.93 Lakeland
120. 10 Julian Decampos 26:24.12 Wausau East
121. 11 Cody Donovan 26:28.09 Marshfield
122. 9 Gavin Hill 26:28.89 Marshfield
123. 11 Alex Peterson 26:30.83 Chippewa Falls
124. 10 Blake Zimmerman 27:11.79 Marshfield
125. 9 Kegan Gerlach 27:38.40 Chippewa Falls
126. 9 Braedon Miller 27:38.89 Spencer
127. 9 Kobly Mueller 27:39.89 Stratford
128. 10 John Dienger 27:50.13 Chippewa Falls
129. 12 Robert Burgess 28:17.59 Lakeland
130. 12 Reed Smolinski 28:19.39 Lakeland
131. 10 Ben Myszca 28:20.14 Wausau East
132. 12 Anthony Pinter 28:45.44 Columbus Catholic
133. 10 Micah Horvath 28:49.31 Loyal
134. 10 Tyler Lappe 28:51.13 Stratford
135. 10 Eric Wilcox-Borg 29:01.10 Tomah
136. 9 Jake Skroch 29:02.12 Stratford
137. 12 Jake Ramos 30:24.26 Black River Falls
138. 9 Bradyn Peterson 30:25.40 Athens
139. 11 Ben Houston 31:44.25 Wisconsin Rapids Lin...
140. 9 Christian Pfeiffer 36:49.64 Wausau East
Official Team Scores
1. John Muir 55
2. Horace Mann (Wausau) 99
3. Medford 123
4. Minocqua 130
5. Marathon Venture Academy 131
6. Marshfield 165
7. Pittsville 168
8. East (Wisconsin Rapids) 173
9. Loyal 234
10. Stratford 238
11. Auburndale 259
12. Colby 302
13. Spencer 338
2 Mile Middle School
PL YR Name Mark Team
1. 8 Joe Sullivan 11:21.64 Medford
2. 8 Brennan Peterson 12:04.92 Pittsville
3. - Henry Hoerneman 12:18.19 Marshfield
4. 8 Nathan Hartman 12:29.44 John Muir
5. 7 Casey Van Hefty 12:29.94 Minocqua
6. 8 Derek Danielson 12:37.06 John Muir
7. 7 Charles Jewell 12:42.12 Auburndale
8. 8 Jerzey Gorski 13:01.94 Horace Mann (Wausau)
9. Colin Wellnitz 13:13.75 East (Wisconsin Rapi...
10. - David McKee 13:14.76 Marshfield
11. 7 Brody Hildebrandt 13:15.77 John Muir
12. Simeon Hauke 13:16.94 East (Wisconsin Rapi...
13. 8 Dane Czerwinski 13:17.41 Horace Mann (Wausau)
14. 8 Noah Fritz 13:18.01 Marathon Venture Aca...
15. 6 Brody Brimacombe 13:20.26 Horace Mann (Wausau)
16. 6 Lucas Hager 13:22.70 John Muir
17. 8 Brayden Machon 13:22.92 Medford
18. 8 Nathan LaRue 13:24.13 John Muir
19. 7 Connor Simpson 13:24.69 Minocqua
20. 6 Connor Genteman 13:25.69 Loyal
21. 5 Ashton Bremmer 13:26.44 Minocqua
22. 7 Griffin Treankler 13:27.99 Marathon Venture Aca...
23. 8 Noah Schultz 13:34.90 Auburndale
24. 8 Joel Knauf 13:36.33 John Muir
25. 6 Logan Gubster 13:37.15 Medford
26. 7 Vincent Seidel 13:47.32 Medford
27. 8 Addison Schafer 13:48.13 Stratford
28. 8 Jonah Streveler 13:54.69 Marathon Venture Aca...
29. 7 Gabe Galang 13:55.70 John Muir
30. 7 Andrew Scheer 13:56.62 Columbus Catholic
31. 6 Brett Butalla 13:56.69 John Muir
32. 6 Quinn Barber 13:57.42 Horace Mann (Wausau)
33. 6 Dylan Dodson 14:00.88 Marathon Venture Aca...
34. Zach Schaeffer 14:00.88 East (Wisconsin Rapi...
35. 7 Cade Klosinski 14:03.93 John Muir
36. 6 Jackson Albee 14:04.94 John Muir
37. 6 Keegen Jirschele 14:06.37 John Muir
38. 7 Grant Halmstad 14:06.57 John Muir
39. 6 Turner Olson 14:09.94 Horace Mann (Wausau)
40. 6 Jaden Durr 14:10.03 John Muir
41. 7 Gaven Lange 14:10.85 John Muir
42. 6 Henry Galang 14:11.20 John Muir
43. 8 Will Beede-Morgan 14:11.86 Minocqua
44. 7 Avery Horvath 14:13.89 Loyal
45. 8 Owen Marks 14:14.09 Marathon Venture Aca...
46. 6 Chase Peterson 14:15.70 Pittsville
47. 6 Jack Barthels 14:16.53 Horace Mann (Wausau)
48. 7 Trace Wilke 14:17.69 Pittsville
49. 7 Ashton Palm 14:19.37 Loyal
50. 6 Nathen Nemitz 14:19.95 Columbus Catholic
51. 7 Henry Allard 14:21.40 Flambeau
52. 8 Brett Bangart 14:21.60 Stratford
53. 7 Eli Wagers 14:22.21 John Muir
54. 7 Colton Pagel 14:22.42 John Muir
55. - Thomas Wirthlin 14:22.62 Marshfield
56. 7 Ian Blake 14:24.63 Marathon Venture Aca...
57. 6 Derek Grossman 14:26.45 Pittsville
58. - Payton Smith 14:29.93 Marshfield
59. 8 Jake Pease 14:30.93 John Muir
60. 7 Jaeger Kissner 14:34.18 Pittsville
61. 6 Luke Brown 14:34.70 John Muir
62. 8 Kaizer Eikleberry 14:45.96 Spencer
63. 8 Derick Bailey 14:47.18 John Muir
64. 6 Grant Warren 14:47.37 Marathon Venture Aca...
65. 7 Jaron Gage 14:49.19 Marathon Venture Aca...
66. 7 Lance Krieg 14:51.70 Stratford
67. 6 Taylen Taylor 14:55.08 Horace Mann (Wausau)
68. 8 Jordan Schloemer 14:58.54 Marathon Venture Aca...
69. 7 Brody Vizanko 15:00.95 Minocqua
70. 8 Caleb Rucker 15:02.21 Spencer
71. - Zach Kulinski 15:05.47 East (Wisconsin Rapi...
72. 7 Lucas Liske 15:05.85 Medford
73. 7 Nathaniel Robida 15:08.45 Colby
74. 6 Max Adams 15:13.95 Colby
75. 7 Keegan Fisher 15:14.58 Stratford
76. 6 Leo Rotar 15:16.20 Minocqua
77. 8 Mark Fieweger 15:16.82 Columbus Catholic
78. 6 Grant Wincentsen 15:16.82 Horace Mann (Wausau)
79. 7 Wyatt Johnson 15:19.45 Medford
80. 6 Trevor Murkowski 15:20.71 John Muir
81. 7 Josiah Horvath 15:20.71 Loyal
82. 8 Carter Grimm 15:22.95 Horace Mann (Wausau)
83. 5 Dane Prohaska 15:25.25 Flambeau
84. 8 Erik Peterson 15:26.20 John Muir
85. 7 Sam Bowden 15:32.78 Pittsville
86. 6 Bryce Jaworski 15:36.45 John Muir
87. 6 Carter Roth 15:37.05 Colby
88. 8 Matthew Mateer 15:37.20 Colby
89. 6 Brandon Gitzlaff 15:37.45 Marathon Venture Aca...
90. 8 Michael Kindlarski 15:40.28 Marathon Venture Aca...
91. 8 Tanner Oertel 15:40.70 Stratford
92. 8 Nick Van Rixel 15:44.70 Marathon Venture Aca...
93. - Kennan Chojnacki 15:45.20 Marshfield
94. 7 David Sklow 15:48.20 Horace Mann (Wausau)
95. 6 Collin Colwell 15:50.07 John Muir
96. 8 Talon Severson 15:50.67 Colby
97. Adam Kaup 15:53.95 East (Wisconsin Rapi...
98. 6 Ayden Abuzzahab 15:55.57 Horace Mann (Wausau)
99. 6 Chris Reif 15:55.77 Horace Mann (Wausau)
100. 7 Dryden Luther 15:57.82 Pittsville
101. 6 Jacob Smith 16:02.20 Marathon Venture Aca...
102. 6 Ezra Fiala 16:05.55 Pittsville
103. 5 Dakota Nelson 16:05.98 Flambeau
104. 6 Nate Pease 16:06.70 John Muir
105. Keynan Miller 16:07.58 East (Wisconsin Rapi...
106. 6 Logan Wright 16:07.95 Stratford
107. 6 Preston Bunkelman 16:10.84 Colby
108. 6 Diego Faulkner 16:12.28 Horace Mann (Wausau)
109. 7 Graham Faulkner 16:16.16 Horace Mann (Wausau)
110. 7 Levi Mathias 16:27.95 John Muir
111. 6 Ryder Cherney 16:30.95 Auburndale
112. 7 Michael Kosman 16:31.45 Minocqua
113. 8 Wyatt Coulthard 16:31.85 Pittsville
114. 7 Trey Hanke 16:33.20 Marathon Venture Aca...
115. 6 Archer Kissner 16:34.95 Pittsville
116. 8 Cole Baker 16:35.45 Pittsville
117. 6 Adam Swedlund 16:38.21 Medford
118. 7 Carson Otto 16:42.19 Horace Mann (Wausau)
119. 6 Weston Rogers 16:46.20 Medford
120. 7 Logan Fike 16:48.45 Horace Mann (Wausau)
121. 8 Landen Moore 16:55.70 Spencer
122. 6 Ben Xiong 16:57.85 John Muir
123. 6 Pacey Weber 17:04.53 John Muir
124. - Jack Weber 17:07.39 East (Wisconsin Rapi...
125. 8 Parker Empey 17:11.88 Auburndale
126. 6 John Knauf 17:13.92 John Muir
127. 7 Austyn Kohls 17:15.45 Spencer
128. 7 Vaugh Zettler 17:19.41 Loyal
129. 6 Ethan Kieffer 17:47.59 Auburndale
130. 6 Andrew Krug 17:48.60 Medford
131. 6 Payton Christopher... 17:58.95 John Muir
132. 6 Jaden Odonnell 18:00.96 Colby
133. - Ethan Schnitzler 18:02.59 Marshfield
134. 6 Ryan Trucco 18:06.87 John Muir
135. 7 Benjamin Monarski 18:07.68 Horace Mann (Wausau)
136. 7 Jack Halsted 18:07.69 Horace Mann (Wausau)
137. 7 Jackson Smithpeter 18:09.10 John Muir
138. 6 Benjamin Battino 18:11.71 John Muir
139. 7 Orion Ballard 18:11.71 Horace Mann (Wausau)
140. 8 Kyle Hollenbeck 18:25.12 Marathon Venture Aca...
141. 7 Adam Kundinger 18:40.13 Auburndale
142. 6 Sawyer Cherney 18:46.61 Auburndale
143. 6 Brady Schmidt 18:49.21 Stratford
144. 6 Jack Burger 18:53.89 John Muir
145. 7 Matthew Fellenz 18:56.71 Colby
146. 8 Caleb Polacek 18:57.96 Medford
147. 6 Nate Esser 19:15.71 Pittsville
148. 7 Andrew Sieracki 19:17.22 Spencer
149. 6 Kyle Werner 19:18.85 Medford
150. 7 Cole Schoepke 19:26.46 John Muir
151. 7 Trevor Harris 19:27.42 Medford
152. 7 Aiden Dykstra 19:37.44 Horace Mann (Wausau)
153. 8 Victor Sandberg 19:38.65 Minocqua
154. 6 Bounli Khammanivong 19:50.42 John Muir
155. 5 Bailey Wiacek 20:36.26 Flambeau
156. 6 Gavin Bahr 20:52.34 John Muir
157. 6 Tristan Wilke 20:52.73 Pittsville
158. 6 Gideon Galetka 21:19.94 Horace Mann (Wausau)
159. 6 Casey Hollenbeck 21:24.56 Marathon Venture Aca...
160. 7 Kaiden Miller 22:01.22 Spencer
161. 7 Gabe Peters 22:02.22 Marathon Venture Aca...
162. 7 Josh Marting 22:07.20 Horace Mann (Wausau)
163. 6 Olin Belmas 22:07.72 Horace Mann (Wausau)
164. 6 Breyden Dombowsky 22:31.72 Medford
165. 7 Saul Beranek 25:53.59 Marathon Venture Aca...
166. 8 Dietrich Ohm 26:01.09 Spencer
167. 7 Carter Griepentrog 27:36.68 Spencer
Official Team Scores
1. Chippewa Falls 77
2. Medford Area 78
3. Auburndale 84
4. Wausau East 132
5. Marshfield 150
6. Wisconsin Rapids Lincoln 177
7. Colby/Abbotsford 189
8. Marathon 221
9. Stratford 261
10. Loyal 265
11. Tomah 265
12. Spencer 271
13. Columbus Catholic 292
14. Black River Falls 324
Womens Results
5,000 Meters Varsity
PL YR Name Mark Team
1. 12 Katie Faris 19:38.89 Chippewa Falls
2. 12 Mariah Haight 19:49.84 Wausau East
3. 9 Savannah Schley 20:03.62 Loyal
4. 9 Ella Behling 20:22.73 Chippewa Falls
5. 12 Anna Buchberger 20:23.27 Marathon
6. 10 Willow Sering 20:23.88 Wisconsin Rapids Lin...
7. 10 Franny Seidel 20:26.13 Medford Area
8. 9 Hannah Wilcox-Borg 20:27.49 Tomah
9. 11 Lauren Meyer 21:05.75 Medford Area
10. 11 Isabella Jewell 21:20.99 Auburndale
11. 9 Karli Higgins 21:31.88 Medford Area
12. 10 McKenna Taylor 21:42.44 Wausau East
13. 9 Katie Tharman 21:45.07 Lakeland
14. 9 Sarah Price 21:46.09 Wisconsin Rapids Lin...
15. 12 Sophia Schrodi 21:46.70 Marshfield
16. 10 Vanessa Mitchell 21:50.16 Auburndale
17. 12 Kali Karl 21:51.99 Auburndale
18. 11 Eliza Morgan 21:54.45 Wausau East
19. 12 Kaitlin Kasch 21:55.69 Spencer
20. 12 Olivia Bliek 21:57.74 Chippewa Falls
21. 10 Halle Richards 21:58.49 Lakeland
22. 9 Erricka Zenner 21:58.97 Auburndale
23. 11 Isabelle Feiten 21:59.49 Colby/Abbotsford
24. 9 Alicia Kawa 21:59.50 Medford Area
25. 9 Kate Vizanko 22:05.72 Lakeland
26. 10 Taylor Stanton 22:06.13 Auburndale
27. 12 Lilly O'Brien 22:10.41 Marshfield
28. 12 Maisie Wingert 22:10.61 Chippewa Falls
29. 11 Macie Schillinger 22:11.49 Stratford
30. 10 Abbie Hediger 22:16.75 Colby/Abbotsford
31. 10 Abby Van Rixel 22:21.77 Athens
32. 12 Andrea Cihasky 22:25.41 Chippewa Falls
33. 9 Ellee Grunwald 22:26.43 Medford Area
34. 10 Paige Brandner 22:27.50 Medford Area
35. 9 Annalise Jewell 22:28.87 Auburndale
36. 12 Tjorven Landwehr 22:44.73 Chippewa Falls
37. 11 Kallie Falteisek 22:55.70 Colby/Abbotsford
38. 10 Ellie Dolesy 22:57.25 Black River Falls
39. 9 Ali Geiger 23:02.25 Marshfield
40. 10 Zyanna Deloney 23:08.50 Black River Falls
41. 10 Angelia Verdone 23:10.00 Stratford
42. 9 Dehlia Kilty 23:12.52 Marshfield
43. 9 Leah Brown 23:12.54 Marshfield
44. 11 Melanie Lang 23:12.93 Columbus Catholic
45. 10 Madysen Bohman 23:15.23 Marshfield
46. 11 Cierra Nieman 23:15.75 Wisconsin Rapids Lin...
47. 10 Brielle Harmel 23:18.64 Tomah
48. 10 Hailey Voelker 23:21.09 Colby/Abbotsford
49. 9 Sophia Schenzel 23:25.36 Wausau East
50. 10 Katrina Fredrickson 23:26.02 Marathon
51. 11 Hailey Roehl 23:28.60 Columbus Catholic
52. 9 Lily Kloos 23:28.75 Auburndale
53. 12 Kaylee Hollatz 23:29.21 Stratford
54. 12 Charlotte Hanneman 23:32.84 Wisconsin Rapids Lin...
55. 12 Alysha Stieber 23:34.00 Marathon
56. 12 Kayla Erickson 23:43.85 Marathon
57. 12 Kaily Northup 23:43.85 Spencer
58. 12 Marissa Immerfall 23:47.09 Columbus Catholic
59. 10 Johanna Craig 23:49.93 Lakeland
60. 9 Brooke Bakken 23:54.18 Tomah
61. 11 Sarah Croker 23:54.39 Wausau East
62. 9 Victoria Hasenorhl 23:56.00 Auburndale
63. 11 Rose Schoenherr 23:58.65 Loyal
64. 10 Leah Nieman 23:59.87 Spencer
65. 12 Emily Rand 24:04.74 Loyal
66. 9 Kassie Bargender 24:08.36 Wausau East
67. 11 Grace Kelley 24:20.75 Medford Area
68. 9 Ruby Fischer 24:23.44 Wausau East
69. 12 Enne Burton 24:27.69 Wausau East
70. 9 Elaina Kirschnik 24:29.52 Marshfield
71. 10 Jenna Steen 24:30.25 Colby/Abbotsford
72. 10 Kaylee Wehrman 24:34.50 Spencer
73. 12 Caitlyn Whipple 24:36.64 Wisconsin Rapids Lin...
74. 10 Mira Beranek 24:38.24 Marathon
75. 11 Erin Elsner 24:40.68 Medford Area
76. 9 Brooke Lucka 24:42.25 Tomah
77. 12 Taya Nett 24:43.93 Stratford
78. 12 Morgan Albrecht 24:44.50 Columbus Catholic
79. 10 Faith Dix 24:52.05 Wisconsin Rapids Lin...
80. 10 Alexis Spuhler 24:52.29 Loyal
81. 10 Sierra Gage 24:59.97 Marathon
82. 11 Emma Gilkerson 25:04.22 Marshfield
83. 12 Edrea Kubista 25:09.26 Loyal
84. 12 Katie Volovsek 25:22.90 Loyal
85. 10 Keralin Genteman 25:26.95 Loyal
86. 10 Hannah Zastrow 25:45.63 Spencer
87. 12 Kacey Soetebier 25:47.45 Pittsville
88. 12 Kaidee Voight 26:00.24 Wisconsin Rapids Lin...
89. 12 Leigh Anne Sieracki 26:12.19 Spencer
90. 10 Maddy Pavloski 26:12.76 Stratford
91. 10 Holly Dean 26:33.26 Columbus Catholic
92. 12 Chelsey Gliniecki 26:34.26 Stratford
93. 9 Sabreya Crawford 26:39.51 Black River Falls
94. 10 Chloe Matthews 26:50.51 Wisconsin Rapids Lin...
95. 11 Maria Dvorakova 27:22.22 Columbus Catholic
96. 10 Grace Engebretson 27:44.51 Black River Falls
97. 9 Naomi Falcon 27:51.03 Black River Falls
98. 10 Saige Tichy 27:51.76 Stratford
99. 9 Maria Esser 29:07.38 Pittsville
100. 10 Nadia vanDoorn 31:09.09 Flambeau
101. 12 Dani Bernabei-Grassi 31:43.21 Black River Falls
102. 11 Ana Klein 32:08.37 Pittsville
103. 10 Greta Schiferl 33:07.85 Columbus Catholic
104. 10 Whitney Hentsch 34:09.85 Black River Falls
105. 12 Kyrie Ambrosia-Brown 34:43.38 Tomah
106. 11 Lauren Hollinger 35:06.54 Colby/Abbotsford
107. 10 Autumn Sparks 36:58.90 Tomah
108. 10 Molly McNulty 37:06.79 Black River Falls
Official Team Scores
1. Marshfield 63
2. Chippewa Falls 68
3. Auburndale 78
4. Wausau East 85
5. Medford Area 139
6. Athens 155
7. Marathon 170
8. Stratford 171
5,000 Meters Junior Varsity
PL YR Name Mark Team
1. 11 Julianna Kollross 23:11.28 Auburndale
2. 12 Arica Swift 23:26.37 Chippewa Falls
3. 11 Anna Kollross 23:29.03 Auburndale
4. 12 Kristen Wickman 24:23.31 Athens
5. 12 Haley Goldberg 24:33.45 Wisconsin Rapids Lin...
6. 10 Naomi Heidtke 24:36.03 Chippewa Falls
7. 12 Hailey Leu 24:42.53 Medford Area
8. 9 Bailey Bauer 24:53.23 Marshfield
9. 10 Ellie Geiger 25:00.74 Wausau East
10. 9 Jessica Leow 25:04.28 Wisconsin Rapids Lin...
11. 9 Kristyn Dallmann 25:05.53 Lakeland
12. 12 Katelyn Gauerke 25:35.91 Marshfield
13. 12 Cassandra Mravik 25:47.84 Medford Area
14. 11 Kaitlyn Timberg 25:58.39 Chippewa Falls
15. 9 Anna Uttert 26:00.21 Chippewa Falls
16. 12 Amanda Arnesen 26:05.81 Athens
17. 9 Jerica Mueller 26:06.72 Marshfield
18. 11 Arianna Pfeiffer 26:08.04 Wausau East
19. 9 Mya Williamson 26:16.28 Marshfield
20. 12 Kendra Tremelling 26:17.91 Marshfield
21. 9 Serena Zelenka 26:17.92 Wausau East
22. 10 Lorelie Peters 26:19.54 Marathon
23. 12 Amanda Momont 26:21.96 Auburndale
24. 12 Carly Rowe 26:22.99 Wausau East
25. 9 Emily Sautebin 26:47.29 Marshfield
26. 11 Tessa Olson 26:56.50 Wausau East
27. 11 Halle Hollatz 26:57.52 Marshfield
28. 11 Brooke McGrath 27:06.03 Marshfield
29. 10 Emmalee Richardson 27:19.79 Auburndale
30. 11 Yangmee Yang 27:23.72 Wausau East
31. 11 Shantel Nienast 27:26.78 Marshfield
32. 9 Maddie Busig 27:29.54 Wausau East
33. 10 Sophie Schalk 27:43.46 Marathon
34. 9 Faith Miller 27:46.10 Spencer
35. 10 Lillian Onsager 27:48.13 Auburndale
36. 11 Julia Schneider 28:12.05 Stratford
37. 10 Megan Schmidt 28:26.29 Stratford
38. 11 Kaelee Rudolph 28:27.58 Medford Area
39. 10 Hannah Schulte 28:27.99 Auburndale
40. 9 Piper Pietrowski 28:28.80 Marathon
41. 11 Sydney Boeger 28:28.80 Stratford
42. 10 Kinsey Regehr-Hadden 28:29.61 Marshfield
1. Avery Mcmillan 28:31.54 Wisconsin Rapids Lin...
43. 11 Kylah Wenzel 28:34.28 Stratford
44. 11 Alexandra Wolf 28:41.54 Auburndale
45. 10 Kaylee Johnson 28:45.89 Chippewa Falls
46. 12 Christina Miller 29:05.74 Loyal
47. 10 Brenna Manecke 29:10.63 Stratford
48. 10 Paige Kolbeck 29:11.25 Stratford
49. 12 Miriam Reynaldo 29:11.83 Loyal
50. 10 Rose Huther 29:35.01 Stratford
51. 10 Samantha Hoch 29:38.05 Marshfield
52. 9 Taylor Swenson 29:44.97 Marshfield
53. 12 Heather Greenberg 29:44.97 Stratford
54. 12 Sydney Slominski 29:49.05 Stratford
55. 9 Delaney Wichlacz 30:01.55 Spencer
56. 11 Ryley Koski 30:15.98 Medford Area
57. 11 Donae Fike 30:26.56 Wausau East
58. 12 Megan Nowak 30:29.80 Athens
59. 9 Lydia Nieman 30:36.69 Spencer
60. 11 Haley Reed 31:31.99 Marathon
61. 10 Veronika Walters 31:37.25 Wausau East
62. 10 Carmen Estaban 31:38.05 Marathon
63. 9 Courtney Rohland 31:42.05 Marathon
64. 9 Grace Greenberg 32:58.63 Stratford
65. 12 Kierra Penney 33:00.65 Athens
66. 12 RaeJean Stowe 33:23.99 Athens
67. 11 Sarah Barkholz 35:27.31 Wausau East
68. 11 Meredith Weitz 36:25.25 Lakeland
69. 9 Samantha Coffen 37:24.66 Lakeland
70. 9 Eliina Quante 43:39.01 Medford Area
71. 9 Brihan Dressel 45:49.26 Chippewa Falls
Official Team Scores
1. John Muir 85
2. Colby 99
3. Medford 100
4. Auburndale 103
5. Horace Mann (Wausau) 109
6. Marathon Venture Academy 143
7. Marshfield 159
8. Minocqua 173
9. Stratford 189
10. East (Wisconsin Rapids) 245
11. Loyal 347
12. Columbus Catholic 356
2 Mile Middle School
PL YR Name Mark Team
1. 8 Kristen Lawton 12:26.14 Flambeau
2. 8 Julianna Thurs 13:16.12 Marathon Venture Aca...
3. 8 Emily Wehrman 13:20.63 Spencer
4. 7 Bryn Fronk 13:28.94 Medford
5. 8 Kiki Liss's Gravem... 13:32.37 Horace Mann (Wausau)
6. - Michaela Dick 13:35.62 Marshfield
7. - Eliana Kanitz 13:36.96 Marshfield
8. 7 Willow Oehmichen 13:39.49 Colby
9. 7 Jennifer Kahn 13:44.47 Colby
10. 8 Autumn Richardson 13:48.57 Auburndale
11. 8 Laci Hoeksema 13:57.93 Marathon Venture Aca...
12. 8 Kierra Rotar 13:57.94 Minocqua
13. 8 Jordyn Karl 14:00.17 Auburndale
14. 6 Meredith Richter 14:04.96 Medford
15. 7 Sidney Galang 14:07.05 John Muir
16. 7 Ella Kasper 14:07.26 Horace Mann (Wausau)
17. 8 Grace Albee 14:07.66 John Muir
18. 7 Bella Samz 14:08.07 John Muir
19. 7 Hailey Valiska 14:10.12 Horace Mann (Wausau)
20. 7 Brooke Rudolph 14:12.15 Medford
21. 7 Sophie Sinz 14:16.22 John Muir
22. 8 McKenna Zieher 14:22.50 Auburndale
23. 7 Ashley Bass 14:28.97 Horace Mann (Wausau)
24. 7 Ashley Danielson 14:29.59 John Muir
25. 8 Anika Eder 14:33.67 John Muir
26. 6 Hope Schulte 14:39.72 Auburndale
27. 8 Daisy Feiten 14:40.35 Colby
28. 6 Victoria Myers 14:41.72 John Muir
29. 5 Landry Lenz 14:43.17 Minocqua
30. 6 Savannah Danielson 14:44.18 John Muir
31. 7 Ella Heidmann 14:45.19 Stratford
32. 8 Trinity Severson 14:46.01 Colby
33. 6 Rachel Sova 14:52.31 Medford
34. 6 Kressa Wenzel 14:53.53 Stratford
35. 6 Regan Schraufnagel 14:55.72 Colby
36. Megan Petzold 14:55.72 East (Wisconsin Rapi...
37. 5 Stella Meza 14:58.97 Minocqua
38. Sydney Maurer 15:00.03 East (Wisconsin Rapi...
39. 8 Livia Fingerson 15:04.11 Marathon Venture Aca...
40. 7 Payton Roth 15:07.72 Colby
41. 7 Adah Boyd 15:09.78 John Muir
42. 8 Alexis Fleegel 15:11.59 Medford
43. 8 Sarah Zuelke 15:16.22 Stratford
44. 8 Kimmy Brunton 15:17.88 Auburndale
45. 8 Janelle Haupt 15:21.95 Columbus Catholic
46. 8 Anya Apfelbeck 15:26.41 Medford
47. 6 Kylie Potvin 15:29.45 Medford
48. 7 Sylvia Meza 15:29.72 Minocqua
49. 7 Lauren Kraus 15:32.97 Stratford
50. 7 Lydia Burrows 15:33.90 Stratford
51. 8 Raya Schindler 15:36.72 Flambeau
52. 6 Madeline Hahn 15:40.39 John Muir
53. 7 Alyssa Brandner 15:40.81 Medford
54. - Kairi Kim 15:43.66 Marshfield
55. 7 Ava Buchberger 15:44.97 Marathon Venture Aca...
56. 7 Chloe LaValley 15:45.47 Marathon Venture Aca...
57. 8 Ella Halopka 15:45.48 Colby
58. - Makenzie Schreiner 15:45.90 Marshfield
59. - Bailey Mueller 15:46.10 Marshfield
60. 8 Carolynn Hiebl 15:46.10 Stratford
61. 7 Gianna Mundt 15:47.12 Colby
62. 7 DeLana Radlinger 15:47.12 Medford
63. 8 Aubrey Schmieder 15:47.23 Horace Mann (Wausau)
64. 8 Zastrow Leah 15:50.37 Spencer
65. 6 Zoe Swanson 15:52.97 John Muir
66. 8 Mia Schuler 15:54.97 John Muir
67. - Hannah Harycki 15:58.95 Marshfield
68. 7 Bailey Linzmeier 15:59.56 Stratford
69. 8 Tyra Wicke 16:00.47 Medford
70. Alexis Dix 16:01.18 East (Wisconsin Rapi...
71. 7 Julia Engebretson 16:01.39 John Muir
72. 8 Elizabeth Winters 16:06.22 Colby
73. 8 Mercedes Sarkkinen 16:06.48 Colby
74. 5 Adelyn Markin 16:06.48 Minocqua
75. 7 Natalie Fuller 16:06.87 Pittsville
76. Makenna Richardson 16:07.47 East (Wisconsin Rapi...
77. 7 Anna Gierl 16:07.89 Medford
78. 6 Ava Raab 16:19.47 Auburndale
79. 8 Megan Kloth 16:20.47 Medford
80. Alexa Matthews 16:23.16 East (Wisconsin Rapi...
81. 6 Casey Reynolds 16:32.76 Colby
82. 8 Kelsey Jascor 16:40.88 Medford
83. 6 Jazalyn Rathke 16:45.37 John Muir
84. - Abby Bush 16:54.90 East (Wisconsin Rapi...
85. 7 Savana Miller 16:55.22 Spencer
86. 6 Madilyn Phelps 17:01.97 John Muir
87. 6 Paige Wilkins 17:02.61 Medford
88. 7 Aubre Robida 17:04.02 Loyal
89. Elise Moon 17:06.66 East (Wisconsin Rapi...
90. - Katie Snider 17:10.91 Marshfield
91. 8 Claire Butalla 17:19.46 John Muir
92. 8 Justine Wojcik 17:20.46 Medford
93. 6 Avery Edwards 17:20.87 John Muir
94. 8 Gracie Nordin 17:21.69 John Muir
95. 8 Julia Borchardt 17:21.91 John Muir
96. 7 Lillian Thao 17:23.91 Horace Mann (Wausau)
97. Amelia Marti 17:25.12 East (Wisconsin Rapi...
98. 8 Nora Imhoff 17:25.47 Horace Mann (Wausau)
99. 8 Lydia Golbach 17:30.23 Stratford
100. 7 Lily Sann 17:30.81 Horace Mann (Wausau)
101. 7 Bailey Carpenter 17:34.73 Pittsville
102. 7 Brie Wescott 17:36.88 Minocqua
103. 7 Emma Schlough 17:38.91 Loyal
104. 8 Alyssa Soczka 17:40.14 Stratford
105. 6 Jaylin Machon 17:40.47 Medford
106. 7 Leah Scherer 17:46.22 Loyal
107. 7 Haley Aumman 17:49.09 Loyal
108. 8 Margaret Mouw 17:52.47 Marathon Venture Aca...
109. 6 Lauren Pyevich 17:53.13 John Muir
110. 7 Alana Brill 17:53.47 Colby
111. 8 Laila Smith 17:54.50 Marathon Venture Aca...
112. 7 India Harke 17:55.23 John Muir
113. Alexandra Foley 17:58.19 East (Wisconsin Rapi...
114. 7 Mercedes Kramer 18:05.23 Stratford
115. 6 Emmy Skogstad 18:05.71 John Muir
116. 8 Ellise Markevitch 18:07.94 John Muir
117. 8 Emily Johnson 18:08.95 John Muir
118. 7 Britney Walde 18:10.56 Loyal
119. 6 Isabelle Sabatke 18:11.73 John Muir
120. 8 Lindsey Wildberg 18:12.18 Medford
121. 7 Brianna Hieronimus 18:22.15 Marathon Venture Aca...
122. 7 Eleanor Bennett 18:22.73 Horace Mann (Wausau)
123. 6 Leona Thao 18:23.98 Horace Mann (Wausau)
124. 6 Vanessa Pelot 18:27.21 Pittsville
125. 6 Avery McKinney 18:33.48 Minocqua
126. 7 Kristiina Kunelius 18:34.92 Minocqua
127. 6 Anna Sazama 18:35.12 Horace Mann (Wausau)
128. 6 Lillian Nordin 18:40.02 John Muir
129. 7 Lilly Thao 18:43.70 John Muir
130. 6 Charlotte Schiferl 18:46.73 Columbus Catholic
131. 8 Lyza Brandner 18:50.18 Medford
132. - Mya Ellis 18:50.73 Marshfield
133. 8 Hailey Carey 18:53.44 Medford
134. 7 Megan Oertel 18:53.85 Marathon Venture Aca...
135. - Gracie Spindler 18:56.23 Marshfield
136. 6 Lauren Edwards 19:01.17 John Muir
137. - Taylor Kundinger 19:01.48 Marshfield
138. - Ava Sainterme 19:25.48 Marshfield
139. 6 Sammie Stanton 19:27.73 Auburndale
140. Madisyn Hasenohrl 19:31.07 East (Wisconsin Rapi...
141. 5 Abigail Schuetz 20:15.09 Flambeau
142. 8 Emily Boyer 20:26.73 Columbus Catholic
143. - Nora Leonhard 20:28.73 Marshfield
144. - Emily Treglowne 20:29.67 Marshfield
145. 5 Jaden Stewart 20:45.35 Flambeau
146. 6 Chloe Vandenberg 20:45.95 John Muir
147. 6 Kelsey Napiwocki 20:47.37 John Muir
148. 6 Sonya Torrens 20:49.73 John Muir
149. 6 Ava Vonheeder 21:15.21 John Muir
150. 7 Eva Bauer 21:33.48 Columbus Catholic
151. 7 Breanna Rowe 21:46.67 Loyal
152. 7 Caroline Kibler 21:51.13 Horace Mann (Wausau)
153. 6 Alisha Blenker 22:18.97 Marathon Venture Aca...
154. - Remington Kahler 22:28.47 Marshfield
155. 6 Taylor Tyznik 22:34.97 Medford
156. 6 Alexandra Bratulich 22:37.20 Medford
157. 6 Ayla Trollop 22:56.24 John Muir
158. 7 Sarah Miller 23:01.32 Loyal
159. 6 Leah Ottosen 23:04.36 John Muir
160. 7 Amelia Speichinger 23:21.62 Horace Mann (Wausau)
161. Kendall Lee 23:33.74 East (Wisconsin Rapi...
162. 7 Maggie Derus 24:36.49 Columbus Catholic
163. 7 Brook Ratsch 25:11.38 Pittsville