Men's 8K Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1
Wis.-Oshkosh
2:15:43 27:08 42 3 6 9 11 13 15 16
2
Wis.-Stevens Point
2:17:41 27:32 69 4 8 17 19 21 23 28
3
Lawrence
2:18:50 27:46 92 1 2 20 31 38 41 50
4 Wisconsin Track Club 2:19:47 27:57 103 14 18 22 24 25 26 27
5
Carroll
2:22:19 28:27 123 10 12 29 33 39 40 43
6
Wis.-River Falls
2:26:15 29:15 162 7 32 37 42 44 45 49
7
St. Norbert
2:28:18 29:39 193 30 34 36 46 47 48
8
Ripon
2:45:25 33:05 196 5 35 51 52 53
Men's 8000m Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Janusiak, Josh JR-3 Lawrence 5:10.2 25:42.2 1
2 Zack, Joe 8218 5:12.0 25:51.1
3 Kortenhof, Joe SO-2 Lawrence 5:18.1 26:21.5 2
4 Chadwick, Cody FR-1 Wis.-Oshkosh 5:22.2 26:41.7 3
5 Schulze, Noah SO-2 Wis.-Stevens Point 5:22.6 26:43.5 4
6 Kish, Jarek SO-2 Ripon 5:25.3 26:57.1 5
7 McKnight, Brian JR-3 Wis.-Oshkosh 5:26.8 27:04.6 6
8 Johnson, Braydon JR-3 Wis.-River Falls 5:27.3 27:07.1 7
9 Sraders, Matthew 8218 5:27.8 27:09.6
10 Lutz, Robert SO-2 Wis.-Stevens Point 5:28.4 27:12.5 8
11 Massey, Daniel SR-4 Wis.-Oshkosh 5:28.7 27:14.3 9
12 Adams, Kyle FR-1 Carroll 5:29.6 27:18.4 10
13 Rost, Jacob JR-3 Wis.-Oshkosh 5:29.8 27:19.4 11
14 Benes, Zach FR-1 Carroll 5:30.5 27:23.0 12
15 O'Neill, Noah FR-1 Wis.-Oshkosh 5:30.6 27:23.7 13
16 Kohl, Evan Wisconsin Track Club 5:31.7 27:28.8 14
17 Muffler, Spencer FR-1 Wis.-Oshkosh 5:32.1 27:31.2 15
18 Yunk, Skyler FR-1 Wis.-Oshkosh 5:33.6 27:38.6 16
19 Schaefer, Josh SO-2 Wis.-Stevens Point 5:34.4 27:42.3 17
20 Jones, Brett Wisconsin Track Club 5:34.5 27:43.0 18
21 Krueger, Bennett JR-3 Wis.-Oshkosh 5:36.8 27:54.4
22 Mertins, Preston SO-2 Wis.-Stevens Point 5:37.0 27:55.3 19
23 George, Andrew FR-1 Wis.-Oshkosh 5:37.8 27:59.1
24 Bruehl, Noah FR-1 Wis.-Oshkosh 5:38.4 28:02.4
25 Rindahl, Jack SO-2 Wis.-Oshkosh 5:38.6 28:03.4
26 VanRyzin, Calvin 8218 5:38.8 28:04.4
27 Schaefer, Ben JR-3 Lawrence 5:38.9 28:04.7 20
28 Zeitler, Max JR-3 Wis.-Stevens Point 5:39.6 28:08.3 21
29 Kuik, Matt Wisconsin Track Club 5:40.0 28:10.1 22
30 Kaszuba, Colton FR-1 Wis.-Stevens Point 5:40.4 28:12.2 23
31 Ammel, Matt FR Wisconsin Track Club 5:40.4 28:12.3 24
32 Kubasta, Luke SO Wisconsin Track Club 5:40.6 28:13.1 25
33 Oltman, Izak Wisconsin Track Club 5:41.5 28:17.5 26
34 Baker, Austin FR-1 Wis.-Oshkosh 5:41.8 28:19.1
35 Prazich, Jack JR Wisconsin Track Club 5:42.2 28:21.3 27
36 Bevry, Corbin JR-3 Wis.-Oshkosh 5:42.6 28:23.2
37 Laste, Henry SO-2 Wis.-Oshkosh 5:42.6 28:23.4
38 Sikora, Daniel SR-4 Wis.-Stevens Point 5:44.0 28:29.9 28
39 Hess, Trey SO-2 Wis.-Stevens Point 5:44.4 28:32.0
40 Borazo, Collin SO-2 Wis.-Oshkosh 5:44.8 28:34.1
41 Gozum, Gabriel FR Wisconsin Track Club 5:45.5 28:37.5
42 Bednarek, Ian FR-1 Carroll 5:47.0 28:45.3 29
43 Maro, Sasha SR-4 St. Norbert 5:47.1 28:45.4 30
44 Olson, Casey SO-2 Wis.-Stevens Point 5:48.1 28:50.4
45 Kortenhof, Teddy SR-4 Lawrence 5:49.8 28:58.8 31
46 Schwechler, Reid JR-3 Wis.-River Falls 5:51.0 29:04.8 32
47 Madoche, Tyler FR-1 Carroll 5:51.3 29:06.6 33
48 Gray, Jacob 8218 5:51.7 29:08.2
49 King, Tyler FR Wisconsin Track Club 5:52.5 29:12.3
50 Wollenberg, Travis SO-2 Wis.-Stevens Point 5:52.6 29:13.0
51 Sherrick, Karsen FR-1 St. Norbert 5:52.7 29:13.3 34
52 Johnson, Andrew SO-2 Ripon 5:52.9 29:14.6 35
53 Sowl, Ethan FR-1 St. Norbert 5:53.3 29:16.6 36
54 Koschak, Nick FR-1 Wis.-Stevens Point 5:55.1 29:25.4
55 LaBracke, Nico SO-2 Wis.-Stevens Point 5:55.8 29:28.9
56 Leiden, Jacob JR-3 Marian (Wis.) 5:56.2 29:30.6
57 Carlson, Cory FR-1 Wis.-Stevens Point 5:56.5 29:32.2
58 Diedrich, Ryan Wisconsin Track Club 5:56.5 29:32.2
59 Jacobi, Adam FR-1 Wis.-River Falls 5:56.7 29:33.2 37
60 Sprtel, Mark FR 8218 5:58.3 29:41.3
61 Allard, Cullen FR-1 Lawrence 5:58.7 29:43.0 38
62 Batzko, Blake FR-1 Carroll 5:59.3 29:46.4 39
63 Hilliard, Bret FR-1 Wis.-Stevens Point 5:59.6 29:47.8
64 Baier, Kevin SO-2 Carroll 6:00.3 29:51.2 40
65 Miller, Kyle FR Wisconsin Track Club 6:00.6 29:52.8
66 Heuer, Ty FR-1 Lawrence 6:01.9 29:59.0 41
67 Weiler, Paul FR-1 Wis.-River Falls 6:03.0 30:04.6 42
68 Eagon, Stefan FR-1 Carroll 6:03.8 30:08.8 43
69 Johnson, Connor FR-1 Wis.-River Falls 6:07.3 30:25.9 44
70 Lorenz, Mitchell FR-1 Wis.-River Falls 6:08.3 30:30.8 45
71 Schill, Joshua SO-2 St. Norbert 6:08.4 30:31.6 46
72 Lemay, Andrew SR-4 St. Norbert 6:08.4 30:31.7 47
73 Holloway, Matt SO-2 St. Norbert 6:08.5 30:31.8 48
74 Loeber, Adam JR-3 Carroll 6:11.4 30:46.4
75 Christenson, Ethan FR-1 Wis.-Stevens Point 6:14.4 31:01.2
76 Scheld, Parker FR-1 Wis.-Oshkosh 6:15.3 31:06.0
77 Villacorta, Justin FR-1 Carroll 6:16.3 31:10.7
78 Land, Matt SO Wisconsin Track Club 6:19.8 31:27.9
79 Clemmensen, Beau FR-1 Wis.-River Falls 6:22.0 31:39.3 49
80 Molland, Zach FR-1 Wis.-Oshkosh 6:24.8 31:53.1
81 Schwartz, Jack FR-1 Wis.-River Falls 6:26.2 31:59.9
82 Loeffler, Nathan FR-1 Wis.-Stevens Point 6:30.1 32:19.2
83 Welsch, Adian JR-3 Wis.-Oshkosh 6:30.9 32:23.4
84 Meyer, Michael FR-1 Wis.-River Falls 6:33.5 32:36.4
85 Krebsbach, Sam FR-1 Wis.-Stevens Point 6:46.2 33:39.6
86 Arthur, Aaron SO-2 Lawrence 6:47.7 33:47.1 50
87 LaRose, Nick FR Bay College 6:53.3 34:14.6
88 Molling, Peyton FR-1 Ripon 6:55.4 34:25.1 51
89 Sydow, Adam SO-2 Marian (Wis.) 7:20.6 36:30.3
90 Daughtry, David SR-4 Ripon 7:21.3 36:34.0 52
91 Magnuson, Steven FR Bay College 7:24.8 36:51.5
92 Carson, Ezekiel FR-1 Ripon 7:41.6 38:14.6 53
93 Silhavy, Jarod FR-1 Marian (Wis.) 7:49.6 38:54.8
94 Mancini, Dominic FR Bay College 8:12.1 40:46.3
95 Mancini, Giovanni FR Bay College 10:11.8 50:41.4
Women's 6K Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1
Wis.-River Falls
1:59:29 23:53 32 1 2 3 12 14 32 40
2
St. Norbert
2:02:27 24:29 49 5 8 10 11 15 16 21
3
Wis.-Oshkosh
2:05:56 25:11 84 7 13 18 19 27 30 31
4 Wisconsin Track Club 2:05:45 25:09 86 6 9 20 23 28 34 43
5
Lawrence
2:06:57 25:23 97 4 17 22 25 29 33 37
6
Wis.-Stevens Point
2:14:07 26:49 166 24 26 36 39 41 42 44
7 Bay College 2:46:46 33:21 211 35 38 45 46 47
Women's 6000m Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Fouts, Abigail SR-4 Wis.-River Falls 6:07.1 22:48.8 1
2 Tolkkinen, Linsey JR-3 Wis.-River Falls 6:14.9 23:17.9 2
3 Jurik, Nikki JR-3 Wis.-River Falls 6:21.7 23:43.0 3
4 Kinzer, Hannah SR-4 Lawrence 6:24.8 23:54.6 4
5 Price, Gretchen JR-3 St. Norbert 6:28.2 24:07.3 5
6 Pape, Madeleine Wisconsin Track Club 6:29.2 24:11.0 6
7 Lohrenz, Hannah FR-1 Wis.-Oshkosh 6:30.1 24:14.5 7
8 Nelsen, Tori SR-4 St. Norbert 6:30.6 24:16.2 8
9 Levin, Allie FR Wisconsin Track Club 6:31.3 24:19.0 9
10 Wegner, Alyssa JR-3 St. Norbert 6:32.7 24:24.2 10
11 Baeten, Lisa SR-4 St. Norbert 6:38.1 24:44.3 11
12 Klatt, Emily JR-3 Wis.-River Falls 6:38.8 24:46.9 12
13 Keene, Ashton SO-2 Wis.-Oshkosh 6:40.0 24:51.3 13
14 Farago, Emmy FR-1 Wis.-River Falls 6:40.3 24:52.6 14
15 Heniff, Kelly JR-3 St. Norbert 6:41.0 24:55.2 15
16 Klumpyan, Elisabeth FR-1 St. Norbert 6:44.1 25:06.7 16
17 Huck, Margaret SR-4 Lawrence 6:46.2 25:14.4 17
18 King, Madison FR-1 Ripon 6:47.1 25:18.0
19 Matheson, Reece FR-1 Wis.-Oshkosh 6:47.2 25:18.2 18
20 Liesen, Erica FR-1 Wis.-Oshkosh 6:48.4 25:22.6 19
21 Sadeghpour-H, Kaylee FR Wisconsin Track Club 6:49.0 25:25.0 20
22 Phillips, Terrina SO-2 Ripon 6:49.4 25:26.3
23 McClone, Morgan FR-1 St. Norbert 6:49.5 25:26.8 21
24 Ruplinger, Hailey SO-2 St. Norbert 6:50.4 25:30.2
25 Schrobilgen, Erin SR-4 Lawrence 6:50.8 25:31.6 22
26 Panos, Zoe FR Wisconsin Track Club 6:52.5 25:38.0 23
27 Olmsted, Erinn SO-2 Wis.-Stevens Point 6:52.5 25:38.1 24
28 Dannecker, Elle JR-3 St. Norbert 6:53.7 25:42.6
29 Sedall, Christina SO-2 Lawrence 6:58.9 26:02.0 25
30 Ritter, Sam FR-1 Wis.-Stevens Point 6:59.7 26:04.9 26
31 Vandenplas, Amanda SO-2 Wis.-Oshkosh 7:01.0 26:09.6 27
32 Sorensen, Hannah FR Wisconsin Track Club 7:01.6 26:12.1 28
33 Kuss, Alyssa FR-1 Lawrence 7:02.4 26:15.1 29
34 Zuhlke, Alyssa SO-2 Marian (Wis.) 7:03.6 26:19.5
35 Stamn, Jessi SR-4 Wis.-Oshkosh 7:04.5 26:22.8 30
36 Cunningham, Tayah SO-2 Wis.-Oshkosh 7:06.0 26:28.4 31
37 Deutsch, Emma FR-1 Wis.-River Falls 7:07.0 26:32.0 32
38 Brown, Lexus FR-1 Wis.-Oshkosh 7:07.7 26:34.9
39 Chand, Alex FR-1 Lawrence 7:09.5 26:41.4 33
40 Moulsoff, Maleta FR Wisconsin Track Club 7:10.3 26:44.4 34
41 Srnka, Melissa FR-1 Wis.-Oshkosh 7:10.8 26:46.3
42 Gardipee, Kelley FR-1 St. Norbert 7:14.9 27:01.4
43 Havelka, Caitlyn FR Bay College 7:16.7 27:08.4 35
44 Day, Gianna FR-1 St. Norbert 7:17.9 27:12.7
45 Halbach, Rachel FR-1 Wis.-Stevens Point 7:19.1 27:17.3 36
46 Doruska, Molly JR-3 Lawrence 7:19.1 27:17.4 37
47 Berg, Zoie FR Bay College 7:19.4 27:18.3 38
48 Cieslinski, Amanda SO-2 Wis.-Stevens Point 7:19.6 27:19.1 39
49 Blegen, Alana SR-4 St. Norbert 7:20.6 27:22.8
50 Carlson, Kimberly SR-4 Wis.-River Falls 7:22.0 27:27.9 40
51 Barta, Brianne FR-1 St. Norbert 7:24.5 27:37.5
52 Lucas, Caity SO-2 Wis.-Stevens Point 7:27.3 27:47.7 41
53 Bartishofski, Zoe FR-1 Wis.-Stevens Point 7:29.0 27:54.2 42
54 McDevitt, Kiersten FR Wisconsin Track Club 7:31.8 28:04.5 43
55 Recob, Gabriella Wisconsin Track Club 7:32.8 28:08.2
56 Keller, Anna FR Wisconsin Track Club 7:33.4 28:10.4
57 Flees, Kathryn FR-1 Wis.-Stevens Point 7:36.7 28:23.0 44
58 Rentmeester, McKenna FR-1 Wis.-Stevens Point 7:37.1 28:24.3
59 Ducharme, Alyssa SO-2 Wis.-Stevens Point 7:37.3 28:25.2
60 Dannecker-St, Katherine FR 8218 7:41.3 28:40.1
61 Fine, Courtney SO-2 Lawrence 7:42.6 28:44.9
62 Gregar, Kayla SO-2 Marian (Wis.) 7:44.6 28:52.2
63 O'Connor, Quinn FR Wisconsin Track Club 7:48.0 29:05.1
64 Lindquist, Jenny JR-3 Wis.-Stevens Point 7:56.3 29:35.9
65 Suhorepetz, Kalyn SR-4 Wis.-River Falls 8:02.7 29:59.9
66 Madson, Kersten JR-3 Wis.-Stevens Point 8:03.3 30:02.0
67 Hutchings, Amy FR 8218 8:08.7 30:22.3
68 Williams, Cora FR 8218 8:16.0 30:49.5
69 Murtha, Rhyan FR Bay College 8:21.2 31:08.9 45
70 Exner, Morgan SO-2 Ripon 8:26.6 31:29.1
71 Adams, Caitlyn JR-3 Carroll 8:38.4 32:12.8
72 Combs, Katy FR Bay College 9:53.0 36:51.3 46
73 Judson, Brittany FR Bay College 11:53.2 44:19.5 47