Women 6k Run CC Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1
Edgewood
2:08:34 25:42 70 1 4 11 26 28 35 40
2
Wisconsin Lutheran
2:10:18 26:03 78 5 14 15 21 23 27 34
3
St. Norbert
2:11:41 26:20 89 9 12 19 20 29 31
4
Beloit
2:12:03 26:24 96 8 10 22 24 32 37 38
5
MSOE
2:13:40 26:44 114 7 13 25 30 39 41 44
6
Mount Mary
2:25:40 29:08 171 3 6 47 55 60 61 62
7
Viterbo
2:27:36 29:31 194 2 45 46 49 52 53 65
8
Northland
2:26:31 29:18 196 17 18 42 56 63 67
9
Silver Lake
2:31:51 30:22 230 16 43 54 58 59 72
10
Maranatha Baptist
2:33:52 30:46 249 33 36 50 64 66 69 78
11
Alverno
2:58:28 35:41 316 48 51 70 73 74 77 79
12
Lakeland University
3:11:54 38:22 347 57 68 71 75 76
Women 6000m Run CC Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Peters, Alyse SR-4 Edgewood 6:25.4 23:56.9 1
2 Swanson, Haley JR-3 Viterbo 6:34.5 24:31.1 2
3 Galles, Jori SR-4 Mount Mary 6:41.5 24:56.9 3
4 Mair, Taylor SO-2 Edgewood 6:41.5 24:57.0 4
5 Balts, Cassie SR-4 Wisconsin Lutheran 6:44.2 25:07.0 5
6 Ishaq, Christina JR-3 Mount Mary 6:45.6 25:12.3 6
7 Bray, Patricia JR-3 MSOE 6:46.6 25:16.1 7
8 Simes, Miranda SR-4 Beloit 6:47.5 25:19.6 8
9 Dannecker, Elle JR-3 St. Norbert 6:49.0 25:24.9 9
10 Manchen, Jamie JR-3 Beloit 6:50.1 25:29.2 10
11 Harnack, Ashley SR-4 Edgewood 6:52.5 25:38.1 11
12 Egnarski, Mckenna JR-3 St. Norbert 6:53.1 25:40.3 12
13 Muench, Alexandia SR-4 MSOE 6:53.3 25:41.0 13
14 Kuether, Megan SO-2 Wisconsin Lutheran 6:53.6 25:42.3 14
15 Heiss, Siobhan JR-3 Wisconsin Lutheran 6:54.0 25:43.6 15
16 Galoff, Ariel FR Silver Lake 6:58.4 25:59.9 16
17 Nolan, Katie SR-4 Northland 6:58.8 26:01.7 17
18 Pietz, Marley JR-3 Northland 7:00.8 26:08.9 18
19 Zuhlke, Alyssa SO-2 Marian (Wis.) 7:03.0 26:17.3
20 Barta, Brianne FR-1 St. Norbert 7:09.4 26:41.1 19
21 Gardipee, Kelley FR-1 St. Norbert 7:11.4 26:48.5 20
22 Wagenknecht, Bethany JR-3 Wisconsin Lutheran 7:11.8 26:50.0 21
23 Miliotis, Sophia JR-3 Beloit 7:12.2 26:51.4 22
24 Mihaljevic, Madison SO-2 Wisconsin Lutheran 7:13.3 26:55.7 23
25 Cismedia, Fiona FR-1 Beloit 7:13.7 26:57.2 24
26 Maruga, Alexandra FR-1 MSOE 7:14.2 26:58.8 25
27 Hanseder, Madi SO-2 Edgewood 7:14.6 27:00.4 26
28 Van Swol, Amanda SO-2 Wisconsin Lutheran 7:14.9 27:01.6 27
29 Berning, Clara FR-1 Edgewood 7:15.1 27:02.4 28
30 Blegen, Alana SR-4 St. Norbert 7:16.2 27:06.6 29
31 Thilges, Kayla SR-4 MSOE 7:17.5 27:11.2 30
32 Day, Gianna FR-1 St. Norbert 7:18.1 27:13.6 31
33 Johnson, Britta SO-2 Beloit 7:21.4 27:25.8 32
34 Vander Pluym, Sarah SR-4 Maranatha Baptist 7:21.6 27:26.5 33
35 Heller, Becca SO-2 Wisconsin Lutheran 7:22.9 27:31.6 34
36 Osthoff , Dana JR-3 Edgewood 7:24.9 27:39.0 35
37 Hansel, Madelyn JR-3 Maranatha Baptist 7:25.7 27:41.7 36
38 Martinez-Flores, Brenda FR-1 Beloit 7:36.1 28:20.7 37
39 Murton, Caroline SR-4 Beloit 7:38.1 28:28.3 38
40 Gregar, Kayla SO-2 Marian (Wis.) 7:39.1 28:31.9
41 Leonard, Jennifer FR-1 MSOE 7:39.5 28:33.5 39
42 Zhang, Mingyi SR-4 Beloit 7:42.4 28:44.0
43 Risley, Ashley SO-2 Edgewood 7:42.9 28:46.0 40
44 Echevarria, Desarae SR-4 MSOE 7:43.3 28:47.3 41
45 Schuette, Kristina JR-3 Wisconsin Lutheran 7:47.5 29:03.3
46 Meyer, Isabel JR-3 Northland 7:48.1 29:05.5 42
47 Koss, Matalie JR Silver Lake 7:48.5 29:07.1 43
48 Brooker, Samantha JR-3 MSOE 7:53.2 29:24.5 44
49 Knaggs, Frances SO-2 Beloit 7:54.8 29:30.3
50 Heusohn, Kailey FR-1 Wisconsin Lutheran 7:55.7 29:33.6
51 Kosmatka, Grace JR-3 Edgewood 8:01.8 29:56.7
52 Czerneski, Carissa FR-1 Viterbo 8:02.7 29:59.8 45
53 Garvey, Caeles FR-1 Viterbo 8:10.0 30:27.2 46
54 Torres, Daniella SO-2 Mount Mary 8:14.8 30:45.0 47
55 Ortiz, Leslie FR-1 Alverno 8:18.1 30:57.3 48
56 Solberg, Tessa SR-4 Viterbo 8:20.6 31:06.5 49
57 Heins, Anna SO-2 Maranatha Baptist 8:20.6 31:06.8 50
58 Sierra, Laura SO-2 Alverno 8:27.5 31:32.2 51
59 Conroy, Hannah SR-4 Viterbo 8:27.5 31:32.5 52
60 Doyle, Claire SO-2 Viterbo 8:30.1 31:42.1 53
61 Krueger, Rebecca SR Silver Lake 8:32.6 31:51.5 54
62 Jenk, Mary SO-2 Mount Mary 8:37.8 32:10.9 55
63 Gaskov, Breena SO-2 Northland 8:38.8 32:14.5 56
64 Ulatowski, Rachel SO-2 Lakeland University 8:39.9 32:18.7 57
65 Martinez, Carla SO Silver Lake 8:41.9 32:26.2 58
66 Gerhard, Abby SR Silver Lake 8:42.2 32:27.1 59
67 Zastrow, Jessica SO-2 Wisconsin Lutheran 8:44.0 32:33.8
68 Anklam, Sarah JR-3 Mount Mary 8:44.5 32:35.7 60
69 Komatsu, Manami JR-3 Mount Mary 8:46.2 32:41.9 61
70 Scherf, Ashley FR-1 Wisconsin Lutheran 8:46.8 32:44.4
71 O'Donnell, Carlie JR-3 Mount Mary 8:48.5 32:50.6 62
72 Amescua, Celeste FR-1 Northland 8:51.4 33:01.4 63
73 Wigdal, Lauryn SR-4 Maranatha Baptist 8:53.2 33:08.1 64
74 Leon, Nancy SO-2 MSOE 8:54.9 33:14.4
75 Harty, Emorie SR-4 MSOE 8:59.5 33:31.6
76 Clements, Katelin SR-4 Viterbo 9:14.9 34:29.1 65
77 Martin, Katheryn FR-1 Maranatha Baptist 9:15.1 34:29.8 66
78 Jorgensen, Sarah SO-2 Northland 9:25.0 35:06.7 67
79 Schmidt, Brittany FR-1 Lakeland University 9:25.8 35:09.6 68
80 Hendricks, Haly SO-2 Maranatha Baptist 9:25.9 35:10.2 69
81 Salentine, Tanya FR-1 Alverno 9:41.7 36:09.1 70
82 Schrameyer, Zoe FR-1 Lakeland University 9:46.1 36:25.3 71
83 Joosten, Ashley JR Silver Lake 9:48.8 36:35.4 72
84 Tannert, Ashley JR-3 Mount Mary 10:15.2 38:13.8
85 Badke, Leah SO-2 Alverno 10:41.6 39:52.6 73
86 Gamillo, Elizabeth JR-3 Alverno 10:43.0 39:57.7 74
87 Branback, Cailyn SO-2 Lakeland University 11:48.2 44:00.6 75
88 Phipps, Demyia SO-2 Lakeland University 11:48.2 44:00.7 76
89 Munguia, Diana SR-4 Alverno 12:19.1 45:56.1 77
90 Tan, Ruth JR-3 Maranatha Baptist 12:21.2 46:03.7 78
91 Kasch, Maya Jean FR-1 Alverno 13:06.8 48:53.7 79
92 Babcock, Carissa JR-3 Alverno 15:59.1 59:36.5
Men 8k Run CC Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1
MSOE
2:13:58 26:47 39 2 3 6 12 16 17 20
2
Wisconsin Lutheran
2:13:54 26:46 40 1 7 8 10 14 15 28
3
Beloit
2:19:36 27:55 86 4 13 19 21 29 41 54
4
Edgewood
2:21:45 28:21 103 5 9 27 30 32 39 52
5
Maranatha Baptist
2:29:02 29:48 156 23 25 33 37 38 42 46
6
Northland
2:36:37 31:19 195 26 35 43 44 47 51 55
7
Lakeland University
2:47:49 33:33 204 11 40 48 49 56
Men 8000m Run CC Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Jodat, Jacob SR-4 Wisconsin Lutheran 5:12.1 25:51.8 1
2 Bath, Nick SO-2 MSOE 5:14.5 26:03.6 2
3 Horbinski, Trey SR-4 MSOE 5:16.4 26:12.8 3
4 Arkes, Dan JR-3 Beloit 5:20.0 26:30.6 4
5 Caminiti, Lucas FR-1 Edgewood 5:21.8 26:39.8 5
6 Bostwick, Blake SO-2 MSOE 5:22.1 26:41.2 6
7 Bronner, Daniel FR-1 Wisconsin Lutheran 5:22.3 26:42.3 7
8 Krahn, Chris FR-1 Wisconsin Lutheran 5:22.3 26:42.5 8
9 Miller, Noah JR-3 Edgewood 5:22.4 26:43.0 9
10 Donart, Jordan SR-4 Wisconsin Lutheran 5:26.4 27:02.7 10
11 Lehman, Kassahun SO-2 Lakeland University 5:27.3 27:07.1 11
12 Horbinski, Tripp SR-4 MSOE 5:29.5 27:17.9 12
13 Sandberg, Charles SO-2 Beloit 5:32.8 27:34.7 13
14 Cano-Telles, Javier JR-3 Wisconsin Lutheran 5:33.0 27:35.4 14
15 Stuck, Brady JR-3 Wisconsin Lutheran 5:34.4 27:42.5 15
16 Fitzpatrick, Sean FR-1 MSOE 5:34.5 27:42.9 16
17 Kazik, Haily SR-4 MSOE 5:34.7 27:43.9 17
18 Leiden, Jacob JR-3 Marian (Wis.) 5:35.1 27:46.0 18
19 Lloyd, Forrest SR-4 Beloit 5:36.8 27:54.3 19
20 Ashley, Jon SR-4 MSOE 5:37.5 27:58.1 20
21 Fairbairn, Gunnar FR-1 Beloit 5:42.2 28:21.2 21
22 Peterson, Zeb SR-4 Viterbo 5:43.0 28:25.0 22
23 Vaculik, Noah SO-2 MSOE 5:43.8 28:29.0
24 Huerta, Arandu FR-1 MSOE 5:44.3 28:31.4
25 Doak, Jeremiah SR-4 Maranatha Baptist 5:45.7 28:38.4 23
26 Sowl, Ethan FR-1 St. Norbert 5:46.1 28:40.4 24
27 Rankin, Cameron JR-3 Maranatha Baptist 5:46.2 28:40.9 25
28 Drachenberg, Alec JR-3 Northland 5:47.0 28:45.2 26
29 Fredrickson, Kyle FR-1 Edgewood 5:47.1 28:45.7 27
30 Holbrook, Kenneth JR-3 MSOE 5:48.7 28:53.4
31 Eickhoff, Josh SR-4 Wisconsin Lutheran 5:49.0 28:54.9 28
32 Tesch, Elijah SO-2 Wisconsin Lutheran 5:50.2 29:00.8
33 Opitz, Hagen SO-2 MSOE 5:52.0 29:09.8
34 Sisson, Noah SO-2 Beloit 5:53.2 29:15.7 29
35 Howell, Jack JR-3 Edgewood 5:55.5 29:27.4 30
36 Nelson, Mark FR-1 MSOE 5:58.8 29:43.6
37 Schill, Joshua SO-2 St. Norbert 5:59.7 29:48.3 31
38 Arrigoni, Nathan SO-2 MSOE 6:02.7 30:03.4
39 Williams, Chris SR-4 Edgewood 6:04.1 30:10.1 32
40 Wagner, Kurt SR-4 Maranatha Baptist 6:04.1 30:10.2 33
41 Kramper, Patrick JR-3 St. Norbert 6:06.9 30:24.0 34
42 Kasun, Andy SR-4 Northland 6:07.3 30:25.8 35
43 Stauder, Justin FR-1 St. Norbert 6:10.2 30:40.5 36
44 Kruit, Joshua SR-4 Maranatha Baptist 6:11.4 30:46.4 37
45 Williams, David JR-3 Maranatha Baptist 6:11.6 30:47.2 38
46 Byrne, Derrick SO-2 Edgewood 6:13.4 30:56.5 39
47 Franke, John FR-1 MSOE 6:14.5 31:02.0
48 Jimenez, Brian FR-1 MSOE 6:15.9 31:08.8
49 Miesfeld, Spencer FR-1 Lakeland University 6:18.6 31:22.4 40
50 Penn, Mauricio FR-1 Beloit 6:19.9 31:28.5 41
51 MacDonald, Jacob FR-1 Maranatha Baptist 6:19.9 31:28.6 42
52 McPHERSON, SAM FR-1 Northland 6:23.6 31:47.0 43
53 Johan, Aidan SR-4 Northland 6:24.6 31:52.3 44
54 Sam, Steven JR-3 Viterbo 6:32.0 32:28.8 45
55 Lingle, Colton SR-4 Maranatha Baptist 6:33.6 32:36.6 46
56 Nutzhorn, Matthew SR-4 Maranatha Baptist 6:35.7 32:47.1
57 Tse, Ka Yu JR-3 Wisconsin Lutheran 6:40.1 33:09.1
58 Haen, David FR-1 MSOE 6:42.8 33:22.3
59 Rossiter, James SO-2 Maranatha Baptist 6:45.3 33:34.8
60 DODGE, AUSTIN FR-1 Northland 6:47.7 33:47.0 47
61 Gardner, Daniel SR-4 MSOE 6:49.6 33:56.3
62 Lindgren, Chase JR-3 Lakeland University 6:51.0 34:03.1 48
63 Kleiber, Alex SO-2 Lakeland University 6:51.7 34:07.0 49
64 Sydow, Adam SO-2 Marian (Wis.) 6:51.9 34:07.6 50
65 DODGE, TYLER FR-1 Northland 6:52.6 34:11.2 51
66 Leslie, Jonathan FR-1 Maranatha Baptist 6:54.1 34:18.6
67 Bauer, Jordan SO-2 Edgewood 7:11.4 35:44.5 52
68 Silhavy, Jarod FR-1 Marian (Wis.) 7:11.5 35:45.2 53
69 Lacock, TJ SO-2 Maranatha Baptist 7:15.8 36:06.4
70 Enciso, Nico JR-3 Beloit 7:30.5 37:19.5 54
71 LaBLANC, DREW FR-1 Northland 7:39.8 38:05.9 55
72 Gick, Ryan JR-3 Maranatha Baptist 7:44.5 38:29.2
73 Barth, Aaron SR-4 Lakeland University 8:16.9 41:10.4 56
74 Scoles, James FR-1 Viterbo 8:41.8 43:14.3 57
Useful Links:
Home About
Upcoming Results
Products Sign Up
Terms of Use Privacy