Check out Wisconsin's top 25 track and field performances of the week at each event, by division!
- Page 1 - Overall Top 25
- Page 2 - Division 1
- Page 3 - Division 2
- Page 4 - Division 3
*Times included represent the best 25 in our database from Monday, April 26th - Saturday, June 5th. Check back each Sunday for the latest State Honor Roll edition, or find real-time rankings throughout the week here!
Overall Girls' State Honor Roll (Week 6)
Events:
...
100 Meter Dash
Rank | Time | Wind | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|---|
1 | 11.87 |
Wauwatosa East
|
2021 |
|
|
2 | 12.26 |
Whitefish Bay
|
2023 |
|
|
3 | 12.36 |
Chippewa Falls
|
2023 |
|
|
4 | 12.37 |
Shorewood
|
2023 |
|
|
5 | 12.38 |
Antigo
|
2024 |
|
|
6 | 12.50 |
Prairie Farm
|
2022 |
|
|
7 | 12.52 |
Shawano Community
|
2022 |
|
|
7 | 12.52 |
Ashland
|
2022 |
Osceola Invite
1st
|
|
9 | 12.55 |
Elkhorn Area
|
2021 |
|
|
9 | 12.55 |
Wittenberg-Birnamwood
|
2023 |
|
|
11 | 12.56 |
Gilman/Cornell
|
2023 |
|
|
12 | 12.58 |
Manawa Little Wolf
|
2021 |
|
|
13 | 12.59 |
Three Lakes
|
2021 |
|
|
14 | 12.60 |
Ripon High School
|
2022 |
|
|
15 | 12.63 |
Little Chute
|
2021 |
|
|
15 | 12.63 |
Westosha Central
|
2022 |
|
|
17 | 12.64 |
Stevens Point
|
2022 |
SPASH Co-Ed Tri
1st
|
|
18 | 12.68 |
Pius XI
|
2023 |
|
|
19 | 12.70 |
Dodgeland
|
2022 |
|
|
20 | 12.71 |
Xavier
|
2021 |
|
|
21 | 12.73 |
Oak Creek
|
2021 |
|
|
21 | 12.73 |
Fond du Lac
|
2021 |
|
|
21 | 12.73 |
Milwaukee Rufus King
|
2022 |
|
|
21 | 12.73 |
Prescott
|
2021 |
|
|
25 | 12.74 |
Westby
|
2021 |
|
|
25 | 12.74 |
Kiel
|
2021 |
EWC Quad @ Kiel
1st
|
200 Meter Dash
RANK | TIME | WIND | ATHLETE/TEAM | GRADE | MEET DATE PLACE |
---|---|---|---|---|---|
1 | 24.34 | Shorewood | 2023 | ||
2 | 24.44 | Wauwatosa East | 2021 | ||
3 | 24.86 | Whitefish Bay | 2023 | ||
4 | 25.22 | Stevens Point | 2022 | ||
5 | 25.54 | Wauwatosa East | 2021 | ||
6 | 25.55 | Milwaukee Rufus King | 2022 | ||
7 | 25.67 | Chippewa Falls | 2023 | Mustang Open 1st | |
7 | 25.67 | Waunakee | 2021 | ||
9 | 25.71 | Homestead | 2023 | ||
10 | 25.91 | Ashland | 2022 | Osceola Invite 1st | |
10 | 25.91 | Freedom | 2022 | ||
12 | 25.92 | Freedom | 2021 | ||
13 | 26.04 | Sun Prairie | 2022 | ||
14 | 26.05 | Rice Lake | 2024 | ||
15 | 26.08 | Wittenberg-Birnamwood | 2023 | ||
16 | 26.10 | Oak Creek | 2022 | ||
17 | 26.11 | Waukesha South | 2023 | ||
18 | 26.12 | Arrowhead | 2021 | ||
19 | 26.17 | Plymouth | 2023 | ||
20 | 26.22 | Mosinee | 2022 | ||
21 | 26.24 | Monona Grove | 2023 | ||
22 | 26.25 | Fond du Lac | 2021 | ||
22 | 26.25 | Pius XI | 2023 | ||
24 | 26.27 | Mukwonago | 2024 | ||
25 | 26.32 | Fennimore | 2021 |
400 Meter Dash
Rank | Time | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 56.95 |
Chippewa Falls
|
2023 |
|
2 | 56.96 |
Shorewood
|
2023 |
|
3 | 57.02 |
Waunakee
|
2021 |
|
4 | 57.45 |
Rice Lake
|
2024 |
|
5 | 58.23 |
Milwaukee Rufus King
|
2022 |
|
6 | 58.31 |
Fennimore
|
2021 |
|
7 | 58.42 |
Waunakee
|
2021 |
|
8 | 58.66 |
Whitefish Bay
|
2023 |
|
9 | 58.75 |
Hayward
|
2021 |
Osceola Invite
1st
|
10 | 58.90 |
Muskego
|
2022 |
|
11 | 58.93 |
Wittenberg-Birnamwood
|
2023 |
|
12 | 59.14 |
Wauwatosa East
|
2021 |
|
13 | 59.22 |
West Bend West
|
2021 |
|
14 | 59.29 |
Freedom
|
2021 |
|
15 | 59.34 |
Immanuel Lutheran
|
2021 |
|
16 | 59.35 |
Boscobel
|
2021 |
|
17 | 59.48 |
Monona Grove
|
2023 |
Oregon Tri Meet
1st
|
18 | 59.54 |
Freedom
|
2022 |
|
19 | 59.70 |
Onalaska
|
2021 |
|
20 | 59.72 |
Benton-Scales Mound-Shullsburg
|
2022 |
|
21 | 59.78 |
Wisconsin Dells
|
2022 |
|
22 | 59.80 |
Homestead
|
2023 |
|
23 | 1:00.07 |
Kaukauna
|
2024 |
|
24 | 1:00.12 |
La Crosse Logan
|
2021 |
Logan Quad
1st
|
25 | 1:00.22 |
Turtle Lake/Clayton
|
2021 |
Frederic Invite
1st
|
800 Meter Run
Rank | Time | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 2:00.78 |
Stevens Point
|
2022 |
|
2 | 2:12.36 |
Onalaska
|
2021 |
Onalaska Invite
1st
|
3 | 2:13.30 |
Onalaska
|
2021 |
Onalaska Open
1st
|
4 | 2:14.55 |
Oconomowoc
|
2021 |
|
5 | 2:17.08 |
Benton-Scales Mound-Shullsburg
|
2022 |
|
6 | 2:18.67 |
Merrill
|
2022 |
Marshfield Quad
1st
|
7 | 2:19.18 |
Fennimore
|
2021 |
|
8 | 2:19.21 |
Shorewood
|
2022 |
|
9 | 2:19.46 |
Osceola
|
2023 |
Osceola Invite
1st
|
10 | 2:20.12 |
Northland Pines
|
2024 |
|
11 | 2:20.65 |
Muskego
|
2022 |
|
12 | 2:20.72 |
Onalaska
|
2021 |
|
13 | 2:20.83 |
Muskego
|
2023 |
|
14 | 2:20.89 |
Cedarburg
|
2022 |
|
15 | 2:20.90 |
Janesville Craig
|
2022 |
|
16 | 2:21.47 |
Kaukauna
|
2021 |
|
17 | 2:21.71 |
Boscobel
|
2021 |
|
18 | 2:21.85 |
Two Rivers
|
2023 |
Two River Quad
1st
|
19 | 2:22.33 |
Kimberly
|
2024 |
|
20 | 2:22.47 |
Notre Dame Academy
|
2021 |
|
21 | 2:22.90 |
Fond du Lac
|
2022 |
|
22 | 2:22.95 |
Slinger
|
2023 |
|
23 | 2:22.96 |
Kaukauna
|
2021 |
|
24 | 2:23.11 |
Brookfield Central
|
2021 |
|
25 | 2:23.26 |
Barron
|
2023 |
Osceola Invite
2nd
|
1600 Meter Run
Rank | Time | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 4:41.46 |
Stevens Point
|
2022 |
|
2 | 4:52.80 |
Onalaska
|
2021 |
Onalaska Invite
1st
|
3 | 4:54.27 |
Benton-Scales Mound-Shullsburg
|
2022 |
|
4 | 4:55.93 |
Middleton
|
2022 |
|
5 | 4:57.99 |
Onalaska
|
2021 |
|
6 | 4:59.79 |
Northland Pines
|
2024 |
|
7 | 5:00.78 |
Oconomowoc
|
2021 |
|
8 | 5:01.36 |
Kaukauna
|
2021 |
|
9 | 5:01.73 |
Merrill
|
2022 |
|
10 | 5:03.98 |
Homestead
|
2021 |
|
11 | 5:06.27 |
Onalaska
|
2021 |
|
12 | 5:07.18 |
Oak Creek
|
2022 |
|
13 | 5:08.09 |
Slinger
|
2021 |
Spartan Invite
1st
|
14 | 5:08.60 |
Osceola
|
2023 |
Osceola Invite
1st
|
15 | 5:08.75 |
Two Rivers
|
2023 |
|
16 | 5:08.91 |
Middleton
|
2023 |
|
17 | 5:09.16 |
Cedarburg
|
2022 |
|
18 | 5:10.61 |
Muskego
|
2023 |
|
19 | 5:11.22 |
Shorewood
|
2022 |
|
20 | 5:11.83 |
Whitefish Bay
|
2021 |
|
21 | 5:11.95 |
Middleton
|
2022 |
|
22 | 5:12.18 |
Mukwonago
|
2023 |
|
23 | 5:12.47 |
Sun Prairie
|
2021 |
|
24 | 5:12.48 |
St. Croix Central
|
2021 |
Amery Quad
1st
|
25 | 5:12.64 |
Poynette
|
2021 |
|
3200 Meter Run
Rank | Time | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 10:13.91 |
Middleton
|
2022 |
|
2 | 10:17.02 |
Onalaska
|
2021 |
|
3 | 10:40.00 |
Benton-Scales Mound-Shullsburg
|
2022 |
|
4 | 10:48.49 |
Two Rivers
|
2023 |
|
5 | 10:52.16 |
Homestead
|
2021 |
|
6 | 10:52.54 |
Oconomowoc
|
2021 |
|
7 | 10:53.64 |
Onalaska
|
2021 |
|
8 | 10:57.44 |
Muskego
|
2023 |
|
9 | 10:59.92 |
Slinger
|
2023 |
|
10 | 11:00.36 |
Brodhead/Juda
|
2021 |
|
11 | 11:06.00 |
Kaukauna
|
2021 |
|
12 | 11:06.19 |
Oak Creek
|
2022 |
|
13 | 11:09.08 |
Hudson
|
2024 |
Rice Lake Invite
1st
|
14 | 11:10.59 |
Cedarburg
|
2022 |
|
15 | 11:15.46 |
Menomonie
|
2022 |
|
16 | 11:15.79 |
Notre Dame Academy
|
2021 |
|
17 | 11:16.09 |
Middleton
|
2023 |
|
18 | 11:18.14 |
St. Croix Central
|
2021 |
|
19 | 11:18.53 |
Sun Prairie
|
2021 |
|
20 | 11:23.20 |
Milton
|
2022 |
|
21 | 11:26.07 |
Xavier
|
2024 |
|
22 | 11:27.03 |
Poynette
|
2021 |
|
23 | 11:27.34 |
Osceola
|
2023 |
|
24 | 11:28.94 |
Kettle Moraine Lutheran
|
2022 |
|
25 | 11:30.40 |
Green Bay Preble
|
2023 |
Bay Port Invite
1st
|
100 Meter Hurdles
RANK | TIME | WIND | ATHLETE/TEAM | GRADE | MEET DATE PLACE |
---|---|---|---|---|---|
1 | 14.73 | Fox Valley Lutheran | 2021 | ||
2 | 14.80 | Kettle Moraine | 2021 | ||
3 | 14.85 | Fond du Lac | 2022 | ||
4 | 14.86 | Nicolet | 2021 | ||
5 | 15.02 | Monona Grove | 2023 | ||
6 | 15.09 | Sun Prairie | 2021 | ||
7 | 15.34 | DeForest | 2023 | ||
8 | 15.35 | Cashton | 2021 | Cardinal Invite 1st | |
9 | 15.59 | Shiocton | 2023 | ||
10 | 15.70 | Madison Memorial | 2022 | ||
11 | 15.73 | Arrowhead | 2024 | ||
12 | 15.82 | Osceola | 2023 | Osceola Invite 1st | |
13 | 15.84 | Oconto Falls | 2023 | ||
14 | 15.85 | Homestead | 2024 | ||
15 | 15.87 | Athens | 2021 | ||
16 | 15.88 | Spencer | 2022 | ||
17 | 15.88 | Pewaukee | 2021 | ||
18 | 15.92 | Homestead | 2022 | ||
19 | 15.95 | Viroqua | 2021 | ||
20 | 15.97 | Ladysmith | 2021 | ||
21 | 16.04 | Immanuel Lutheran | 2022 | ||
22 | 16.08 | Webster | 2023 | Unity Invite 1st | |
23 | 16.11 | Kimberly | 2021 | FVA Kaukauna Tri 1st | |
24 | 16.13 | D. C. Everest | 2024 | ||
25 | 16.14 | Cameron | 2025 | ||
300 Meter Hurdles
Rank | Time | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 45.17 |
Fond du Lac
|
2022 |
|
2 | 45.57 |
Homestead
|
2024 |
|
3 | 45.98 |
DeForest
|
2023 |
|
4 | 46.33 |
Kettle Moraine
|
2021 |
|
5 | 46.60 |
Menominee Indian
|
2021 |
|
6 | 46.90 |
Arrowhead
|
2021 |
|
7 | 46.91 |
Gale-Ettrick-Trempealeau
|
2022 |
|
8 | 46.92 |
Ladysmith
|
2021 |
|
9 | 47.06 |
Rice Lake
|
2024 |
|
10 | 47.07 |
Osceola
|
2023 |
Osceola Invite
1st
|
11 | 47.16 |
Freedom
|
2021 |
|
12 | 47.47 |
Webster
|
2023 |
|
13 | 47.49 |
Sun Prairie
|
2021 |
|
14 | 47.77 |
Arrowhead
|
2024 |
|
15 | 47.92 |
Athens
|
2021 |
|
16 | 47.98 |
Hartford Union High School
|
2021 |
|
17 | 48.01 |
Colby
|
2022 |
|
18 | 48.06 |
Cashton
|
2021 |
Cardinal Invite
1st
|
19 | 48.10 |
Shiocton
|
2023 |
|
19 | 48.10 |
Mauston
|
2023 |
|
21 | 48.12 |
Germantown
|
2022 |
|
22 | 48.14 |
Waukesha West
|
2023 |
|
23 | 48.21 |
Marshfield
|
2023 |
DCE Quad 5/17/21
1st
|
24 | 48.23 |
D. C. Everest
|
2024 |
DCE Quad 5/17/21
2nd
|
25 | 48.25 |
Mosinee
|
2022 |
|
4x100 Meter Relay
Rank | Time | Team | Meet Date Place |
---|---|---|---|
1 | 49.35 |
Wauwatosa East
|
|
2 | 49.52 |
Muskego
|
|
3 | 49.89 |
Mukwonago
|
|
4 | 50.03 |
Prescott
|
Amery Quad
1st
|
5 | 50.18 |
Oak Creek
|
|
6 | 50.37 |
DSHA
|
|
7 | 50.44 |
Waunakee
|
|
8 | 50.53 |
Whitefish Bay
|
|
9 | 50.55 |
Freedom
|
|
9 | 50.55 |
Homestead
|
|
11 | 50.63 |
Pewaukee
|
|
12 | 50.67 |
Wisconsin Lutheran
|
|
13 | 50.88 |
West De Pere
|
|
14 | 51.03 |
D. C. Everest
|
DCE Quad 5/17/21
1st
|
15 | 51.04 |
Nicolet
|
|
16 | 51.05 |
Plymouth
|
Winneconne Quad
1st
|
17 | 51.16 |
Indian Trail Academy
|
|
18 | 51.17 |
Shiocton
|
|
19 | 51.21 |
Pius XI
|
|
20 | 51.25 |
Appleton North
|
|
21 | 51.29 |
Cedarburg
|
|
22 | 51.35 |
Fox Valley Lutheran
|
|
23 | 51.44 |
Shorewood
|
|
24 | 51.47 |
Hudson
|
BRC Tune-Up
1st
|
24 | 51.47 |
Arrowhead
|
|
4x200 Meter Relay
Rank | Time | Team | Meet Date Place |
---|---|---|---|
1 | 1:44.11 |
Waunakee
|
|
2 | 1:45.29 |
Homestead
|
|
3 | 1:45.55 |
Pewaukee
|
|
4 | 1:45.88 |
Kettle Moraine
|
|
5 | 1:45.97 |
Freedom
|
|
6 | 1:46.29 |
Mukwonago
|
|
7 | 1:47.14 |
Lancaster
|
|
8 | 1:47.15 |
Sun Prairie
|
|
9 | 1:47.16 |
Prescott
|
|
10 | 1:47.26 |
Shorewood
|
|
11 | 1:47.27 |
Cashton
|
|
12 | 1:47.51 |
Muskego
|
|
13 | 1:47.59 |
Nicolet
|
|
14 | 1:47.94 |
DSHA
|
|
14 | 1:47.94 |
Arrowhead
|
|
16 | 1:48.16 |
River Falls
|
|
17 | 1:48.20 |
Grafton
|
Spartan Invite
1st
|
18 | 1:48.32 |
Whitefish Bay
|
|
19 | 1:48.45 |
Wisconsin Lutheran
|
|
20 | 1:48.59 |
Franklin
|
|
21 | 1:48.96 |
Oconomowoc
|
|
22 | 1:48.98 |
Hudson
|
Osceola Invite
1st
|
23 | 1:49.07 |
Brookfield Central
|
|
24 | 1:49.15 |
Cedarburg
|
|
25 | 1:49.28 |
Notre Dame Academy
|
|
4x400 Meter Relay
Rank | Time | Team | Meet Date Place |
---|---|---|---|
1 | 3:58.85 |
Shorewood
|
|
2 | 4:03.02 |
Freedom
|
|
3 | 4:05.05 |
Onalaska
|
Onalaska Open
1st
|
4 | 4:05.12 |
Waunakee
|
|
5 | 4:07.27 |
Muskego
|
|
6 | 4:09.01 |
Menominee Indian
|
|
7 | 4:09.56 |
Middleton
|
|
8 | 4:10.10 |
Hayward
|
Osceola Invite
1st
|
9 | 4:10.21 |
Fennimore
|
|
10 | 4:10.56 |
Pewaukee
|
Ike Lion Invite
1st
|
11 | 4:10.70 |
Milwaukee Rufus King
|
|
12 | 4:11.24 |
Gale-Ettrick-Trempealeau
|
Arcadia Invite
1st
|
13 | 4:11.45 |
Stevens Point
|
SPASH Co-Ed Tri
1st
|
14 | 4:12.00 |
Kaukauna
|
FVA Kaukauna Tri
1st
|
15 | 4:13.29 |
West Bend West
|
|
16 | 4:13.56 |
Brookfield East
|
|
17 | 4:13.62 |
Brookfield Central
|
|
18 | 4:13.74 |
Osceola
|
Osceola Invite
2nd
|
19 | 4:13.75 |
Mosinee
|
|
20 | 4:13.95 |
Hudson
|
|
21 | 4:14.46 |
DeForest
|
|
22 | 4:14.59 |
Arrowhead
|
|
23 | 4:15.02 |
Sussex Hamilton
|
|
24 | 4:15.03 |
Kewaskum
|
|
25 | 4:15.05 |
Wauwatosa East
|
|
4x800 Meter Relay
Rank | Time | Team | Meet Date Place |
---|---|---|---|
1 | 9:07.27 |
Onalaska
|
|
2 | 9:40.16 |
Shorewood
|
|
3 | 9:40.37 |
Kaukauna
|
FVA Kaukauna Tri
1st
|
4 | 9:48.19 |
Arrowhead
|
|
5 | 9:49.17 |
Middleton
|
|
6 | 9:56.10 |
Benton-Scales Mound-Shullsburg
|
|
7 | 10:01.27 |
Winneconne
|
|
8 | 10:04.59 |
Wauwatosa East
|
|
9 | 10:04.94 |
Sun Prairie
|
|
10 | 10:05.01 |
Kettle Moraine Lutheran
|
LIT Invitational
1st
|
11 | 10:07.27 |
Waukesha West
|
|
12 | 10:07.39 |
Appleton North
|
|
13 | 10:08.60 |
Freedom
|
|
14 | 10:08.71 |
West Bend West
|
|
15 | 10:10.49 |
Notre Dame Academy
|
|
16 | 10:10.71 |
Brookfield Central
|
|
17 | 10:11.97 |
De Pere
|
Bay Port Invite
1st
|
18 | 10:12.38 |
Muskego
|
|
19 | 10:12.65 |
Two Rivers
|
EWC Relays
1st
|
20 | 10:12.94 |
Shawano Community
|
|
21 | 10:14.15 |
Kimberly
|
|
22 | 10:14.16 |
Hudson
|
|
23 | 10:14.52 |
Homestead
|
|
24 | 10:16.47 |
Kiel
|
EWC Relays
2nd
|
25 | 10:16.55 |
Green Bay Preble
|
Bay Port Invite
2nd
|
Shot Put
Rank | Mark | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 46-9.5 |
D. C. Everest
|
2021 |
Wausau City Meet
1st
|
2 | 45-2 |
Three Lakes
|
2021 |
Edgar Meet
1st
|
3 | 43-11 |
Hudson
|
2021 |
BRC Tune-Up
1st
|
4 | 42-7.5 |
Eau Claire North
|
2022 |
|
5 | 42-3 |
Lodi
|
2022 |
|
6 | 42-0 |
Freedom
|
2021 |
|
7 | 41-3.5 |
Jefferson
|
2023 |
Edgerton Quad
1st
|
8 | 41-0.75 |
Appleton West
|
2021 |
|
9 | 40-4.5 |
Lake Mills
|
2021 |
|
10 | 40-1.5 |
Watertown
|
2022 |
|
11 | 39-11.5 |
Adams-Friendship
|
2022 |
|
12 | 39-11 |
Middleton
|
2021 |
|
13 | 39-9.75 |
Amherst
|
2022 |
|
14 | 39-8.5 |
Rice Lake
|
2023 |
|
15 | 39-6 |
Waukesha West
|
2021 |
|
16 | 39-0 |
Kimberly
|
2021 |
|
17 | 38-10.75 |
Menominee Indian
|
2021 |
|
18 | 38-10 |
Madison La Follette
|
2021 |
|
19 | 38-8 |
Eau Claire Memorial
|
2022 |
|
20 | 38-5.5 |
Algoma
|
2021 |
|
21 | 38-5 |
Berlin
|
2022 |
Kewauskum Quad
1st
|
22 | 38-4.75 |
Ellsworth
|
2024 |
Ellsworth Quad
15th
|
23 | 38-4.5 |
West Bend East
|
2021 |
|
24 | 37-11 |
Menominee Indian
|
2022 |
|
25 | 37-10 |
Northland Lutheran
|
2021 |
|
25 | 37-10 |
Oregon
|
2022 |
|
Discus
Rank | Mark | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 164-9 |
D. C. Everest
|
2021 |
Wausau City Meet
1st
|
2 | 149-1 |
Kimberly
|
2021 |
|
3 | 141-11 |
Freedom
|
2021 |
|
4 | 141-3 |
Appleton West
|
2021 |
|
5 | 132-1 |
Northland Lutheran
|
2021 |
|
6 | 131-1 |
Southern Door
|
2021 |
|
7 | 129-7 |
Fond du Lac
|
2022 |
|
8 | 127-7 |
Wisconsin Heights/Barneveld
|
2022 |
Columbus Quad
1st
|
9 | 126-10.5 |
Berlin
|
2022 |
|
10 | 125-6 |
Freedom
|
2022 |
|
11 | 124-11 |
Platteville
|
2021 |
SWC Track Meet
1st
|
12 | 124-8 |
Watertown
|
2022 |
|
12 | 124-8 |
Jefferson
|
2023 |
|
14 | 122-9 |
Lake Country Lutheran
|
2021 |
|
15 | 122-5 |
D. C. Everest
|
2022 |
|
16 | 121-5 |
Gillett
|
2021 |
|
17 | 120-1 |
Madison La Follette
|
2021 |
|
18 | 118-0 |
Rice Lake
|
2022 |
|
19 | 117-6 |
Amery
|
2022 |
|
20 | 117-5 |
Wittenberg-Birnamwood
|
2021 |
|
21 | 116-10 |
Brillion
|
2021 |
Two River Quad
1st
|
22 | 116-8 |
St. Croix Falls
|
2022 |
|
23 | 116-4 |
Kettle Moraine Lutheran
|
2022 |
ECC Quad @ KML
1st
|
24 | 116-3 |
Amherst
|
2022 |
|
25 | 116-2 |
Marathon
|
2021 |
|
Long Jump
Rank | Mark | Wind | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|---|
1 | 19-2.75 |
Chippewa Falls
|
2023 |
|
|
2 | 19-1.5 |
Wisconsin Lutheran
|
2022 |
|
|
3 | 18-8.25 |
Xavier
|
2021 |
|
|
4 | 18-6 |
Oak Creek
|
2022 |
|
|
5 | 18-5.75 |
DSHA
|
2022 |
|
|
6 | 18-2.25 |
Royall
|
2021 |
|
|
7 | 18-1 |
Sauk Prairie
|
2021 |
|
|
8 | 17-9.5 |
Arrowhead
|
2021 |
|
|
9 | 17-9.25 |
Columbus
|
2021 |
|
|
10 | 17-9 |
Fennimore
|
2021 |
|
|
10 | 17-9 |
Waunakee
|
2023 |
|
|
10 | 17-9 |
Neenah
|
2021 |
|
|
10 | 17-9 |
Mukwonago
|
2021 |
|
|
14 | 17-7.5 |
Fond du Lac
|
2022 |
|
|
15 | 17-5 |
Big Foot
|
2022 |
East Troy Quad
1st
|
|
15 | 17-5 |
Freedom
|
2022 |
|
|
15 | 17-5 |
Gibraltar
|
2021 |
|
|
18 | 17-4.75 |
New Berlin West
|
2022 |
|
|
19 | 17-4 |
Immanuel Lutheran
|
2021 |
|
|
19 | 17-4 |
Whitnall
|
2022 |
|
|
19 | 17-4 |
Waunakee
|
2021 |
|
|
22 | 17-3 |
Ripon High School
|
2022 |
|
|
23 | 17-2.5 |
Webster
|
2023 |
|
|
23 | 17-2.5 |
Waukesha North
|
2023 |
|
|
25 | 17-1.5 |
Kaukauna
|
2022 |
|
Triple Jump
Rank | Mark | Wind | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|---|
1 | 40-3 |
Wisconsin Lutheran
|
2022 |
|
|
2 | 37-11 |
DeForest
|
2023 |
|
|
3 | 37-4.5 |
Royall
|
2021 |
Cardinal Invite
1st
|
|
4 | 37-3 |
Kimberly
|
2021 |
|
|
5 | 36-11.75 |
Webster
|
2023 |
Unity Invite
1st
|
|
6 | 36-9 |
Freedom
|
2021 |
|
|
7 | 36-7.5 |
Fennimore
|
2021 |
|
|
8 | 36-7 |
D. C. Everest
|
2022 |
DCE Quad 5/17/21
1st
|
|
9 | 36-6.5 |
Little Chute
|
2021 |
|
|
9 | 36-6.5 |
D. C. Everest
|
2021 |
|
|
11 | 36-5.75 |
Sauk Prairie
|
2021 |
|
|
12 | 36-5.5 |
DSHA
|
2022 |
|
|
13 | 36-1.5 |
D. C. Everest
|
2022 |
|
|
14 | 36-1.25 |
Big Foot
|
2022 |
East Troy Quad
1st
|
|
15 | 35-11.5 |
Waukesha North
|
2023 |
|
|
16 | 35-10.75 |
Sussex Hamilton
|
2021 |
MClub Relays
1st
|
|
17 | 35-10.5 |
Columbus
|
2021 |
|
|
18 | 35-9.25 |
Hudson
|
2021 |
|
|
19 | 35-9 |
Lodi
|
2021 |
Columbus Quad
1st
|
|
20 | 35-8.5 |
Stoughton
|
2022 |
|
|
21 | 35-6.5 |
Seymour
|
2023 |
|
|
22 | 35-6 |
Ladysmith
|
2021 |
|
|
23 | 35-5.5 |
Waukesha North
|
2021 |
|
|
24 | 35-3 |
Gibraltar
|
2021 |
|
|
24 | 35-3 |
Neenah
|
2021 |
|
High Jump
Rank | Mark | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 5-11 |
Amery
|
2021 |
Stan Barr Relays
1st
|
2 | 5-8 |
Waunakee
|
2023 |
Stoughton Quad
1st
|
3 | 5-6 |
Kaukauna
|
2022 |
|
4 | 5-5.5 |
West De Pere
|
2022 |
|
5 | 5-5.25 |
Homestead
|
2024 |
|
5 | 5-5.25 |
Homestead
|
2021 |
|
5 | 5-5.25 |
Homestead
|
2023 |
NSC Relays (Girls)
14th
|
8 | 5-5 |
Kaukauna
|
2021 |
|
8 | 5-5 |
Marshall
|
2021 |
|
10 | 5-4 |
La Crosse Logan
|
2022 |
|
10 | 5-4 |
Southwestern
|
2022 |
|
10 | 5-4 |
Bay Port
|
2021 |
|
10 | 5-4 |
Poynette
|
2021 |
|
10 | 5-4 |
Bay Port
|
2022 |
|
10 | 5-4 |
Cashton
|
2021 |
|
10 | 5-4 |
Royall
|
2021 |
|
10 | 5-4 |
Gale-Ettrick-Trempealeau
|
2021 |
Logan Quad
1st
|
10 | 5-4 |
Wilmot Union
|
2021 |
SLC Relays
1st
|
10 | 5-4 |
Waunakee
|
2024 |
Stoughton Quad
2nd
|
20 | 5-3 |
Florence
|
2021 |
Lena Quad
1st
|
20 | 5-3 |
Hudson
|
2024 |
Osceola Invite
1st
|
20 | 5-3 |
Westby
|
2025 |
|
20 | 5-3 |
Wisconsin Dells
|
2022 |
|
20 | 5-3 |
Columbus
|
2022 |
|
25 | 5-2 |
Chippewa Falls
|
2023 |
Mustang Open
1st
|
25 | 5-2 |
Waterloo
|
2021 |
|
25 | 5-2 |
West Bend West
|
2022 |
|
25 | 5-2 |
Waterford Union
|
2021 |
|
25 | 5-2 |
Cuba City
|
2022 |
|
25 | 5-2 |
Fennimore
|
2021 |
|
Pole Vault
Rank | Mark | Athlete/Team | Grade | Meet Date Place |
---|---|---|---|---|
1 | 12-7 |
Arrowhead
|
2021 |
|
1 | 12-7 |
Homestead
|
2022 |
|
3 | 11-9 |
Brookfield Central
|
2021 |
|
4 | 11-8 |
West De Pere
|
2023 |
|
5 | 11-6 |
Dodgeland
|
2022 |
1st
|
5 | 11-6 |
Madison Memorial
|
2021 |
|
5 | 11-6 |
Oak Creek
|
2022 |
|
5 | 11-6 |
Kettle Moraine
|
2021 |
|
5 | 11-6 |
Arrowhead
|
2022 |
|
10 | 11-3 |
Unity
|
2021 |
Barron Invite
1st
|
11 | 11-1 |
West Allis Hale
|
2022 |
|
12 | 11-0 |
Monona Grove
|
2021 |
|
12 | 11-0 |
Wisconsin Lutheran
|
2022 |
|
12 | 11-0 |
Muskego
|
2023 |
|
12 | 11-0 |
Arrowhead
|
2021 |
|
12 | 11-0 |
Catholic Memorial
|
2023 |
|
12 | 11-0 |
Big Foot
|
2022 |
|
18 | 10-11 |
Homestead
|
2024 |
|
18 | 10-11 |
Homestead
|
2022 |
NSC Relays (Girls)
13th
|
20 | 10-10 |
DeForest
|
2021 |
|
21 | 10-9 |
Martin Luther
|
2022 |
|
22 | 10-8 |
D. C. Everest
|
2022 |
Wausau City Meet
1st
|
23 | 10-7 |
Appleton East
|
2021 |
|
23 | 10-7 |
Spencer
|
2022 |
|
25 | 10-6 |
Arrowhead
|
2023 |
|
25 | 10-6 |
Shawano Community
|
2022 |
|
25 | 10-6 |
Sun Prairie
|
2024 |
|
25 | 10-6 |
Brookfield East
|
2022 |
|
25 | 10-6 |
Arrowhead
|
2023 |
|