Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben Dunkleberger 12 Lake Mills 11.25
2 Cade Peterson 12 Kewaskum 11.25
3 Rudy Hommen 11 Cambridge 11.32
4 Cameron Dodge 11 Kewaskum 11.85
5 Jamal Hill 11 Columbus 11.86
6 Tony Steger 12 Kewaskum 11.88
7 Noah Gjermo 12 Deerfield 11.91
8 Adam Wildman 12 Marshall 12.05
1 Noah Eckelberg 9 Columbus Catholic 20.76
2 Talen Jourdan 12 Deerfield 23.29
Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cade Peterson 12 Kewaskum 11.59
2 Rudy Hommen 11 Cambridge 11.77
3 Ben Dunkleberger 12 Lake Mills 11.81
4 Cameron Dodge 11 Kewaskum 11.94
5 Noah Gjermo 12 Deerfield 12.00
6 Jamal Hill 11 Columbus 12.01
7 Tony Steger 12 Kewaskum 12.04
7 Adam Wildman 12 Marshall 12.04
9 Aaron Pulvermacher 12 Benton-Scales Mound-Shull 12.05
10 Cole Maxwell 12 Columbus 12.12
11 Sawyer Westra 11 Randolph/Cambria-Frieslan 12.17
12 Mark Hawi 12 Shorewood 12.22
13 Jacob Moody 9 Cambridge 12.23
14 Connor Murphy 11 Wisconsin Heights 12.24
15 Logan VanderGalien 9 Randolph/Cambria-Frieslan 12.37
16 Ben Lusk 11 Marshall 12.38
17 Andy Vujnovich 12 Columbus 12.40
18 Zach Wiegel 11 Benton-Scales Mound-Shull 12.56
19 Cole Vrechak 10 Princeton-Green Lake 12.62
20 Sam Joachim 9 Omro 12.64
21 Luke Judd 10 Belleville 12.73
22 Nick Schult 12 Belleville 12.77
23 Rhead Jacobus 10 Wisconsin Heights 12.81
24 Adam Moen 9 Lake Mills 12.81
25 Reece Wagner 12 Lake Mills 12.81
26 Jackson Omeja 9 Marshall 12.82
27 Jacob Kafer 11 Omro 12.87
28 Eric Lucas III 9 Shorewood 13.01
29 Carson Evenstad 11 Darlington 13.04
30 Alexander Klaschus 12 Wisconsin Heights 13.16
31 Chase Spore 11 Deerfield 13.24
32 Hunter Overland 12 Albany 13.28
33 Max Papp 10 Randolph/Cambria-Frieslan 13.30
34 Tyler Schommer 9 Pardeeville 13.33
35 Bailey Schroeder Fr Albany 13.36
36 Holden Murphy 10 Benton-Scales Mound-Shull 13.36
37 Colm Moe 11 Pardeeville 13.45
38 Charles Zhang 12 Wayland Academy 13.83
39 Caleb Gerry 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 13.93
40 Alexander Peek 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 14.36
41 Austin Ratascak 10 Princeton-Green Lake 14.42
42 Keltin Stakston 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 14.53
43 Jared Brewer Fr Albany 15.21
44 Matthew Strege 10 Deerfield 30.33
Kade Kammann 10 Deerfield SCR
Gabe Richheimer 9 Shorewood SCR
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cade Peterson 12 Kewaskum 22.46
2 Spencer Deforest 12 Cambridge 22.99
3 Rudy Hommen 11 Cambridge 23.31
4 Aaron Pulvermacher 12 Benton-Scales Mound-Shull 23.37
5 Austin Breunig 12 Marshall 23.61
6 Dalton Fahey 12 Belleville 23.63
7 Trey Hensler 12 Columbus 23.95
8 Wesley Bancroft 12 Randolph/Cambria-Frieslan 24.12
9 Caleb O'Neill 10 Benton-Scales Mound-Shull 24.64
10 Josh Schiller 11 Marshall 24.66
11 Connor Murphy 11 Wisconsin Heights 24.99
12 Curtis Dell 12 Wayland Academy 25.09
Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Deforest 12 Cambridge 23.46
2 Dalton Fahey 12 Belleville 23.64
3 Aaron Pulvermacher 12 Benton-Scales Mound-Shull 23.89
4 Cade Peterson 12 Kewaskum 23.98
5 Rudy Hommen 11 Cambridge 24.06
6 Trey Hensler 12 Columbus 24.15
7 Austin Breunig 12 Marshall 24.17
8 Wesley Bancroft 12 Randolph/Cambria-Frieslan 24.40
9 Caleb O'Neill 10 Benton-Scales Mound-Shull 24.66
10 Josh Schiller 11 Marshall 24.90
11 Curtis Dell 12 Wayland Academy 25.20
12 Connor Murphy 11 Wisconsin Heights 25.49
13 Jonah Hayes 10 Omro 25.55
14 Cole Vrechak 10 Princeton-Green Lake 25.55
15 Trevor Degnitz 10 Kewaskum 25.59
16 Mitch Kallas 10 Omro 25.66
17 Sam Joachim 9 Omro 25.79
18 Ethan Dunsirn 10 Deerfield 25.87
19 James Eiland 10 Shorewood 25.96
20 Charles Carigan 10 Shorewood 26.01
21 Kyle Bath 11 Kewaskum 26.09
22 Jack Hanaway 10 Shorewood 26.11
23 Ezra Stein 9 Cambridge 26.12
24 Quinn Killerlain 11 Marshall 26.21
25 Jacob Hanson 11 Lake Mills 26.27
26 Brendon Carlborg 12 Benton-Scales Mound-Shull 26.34
27 Alexis Cruz 11 Darlington 26.64
28 Tyler Schommer 9 Pardeeville 26.67
29 Bailey Schroeder Fr Albany 26.68
30 Travis Deakin 9 Randolph/Cambria-Frieslan 26.81
31 Jake Raymond 12 Randolph/Cambria-Frieslan 26.81
32 Connor Westlake 12 Columbus 26.98
33 Connor Polster 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 27.07
34 Oryan Lor 10 Columbus 27.35
35 Carson Richardson 10 Rio 27.83
36 Matt Teausaw 10 Princeton-Green Lake 28.24
37 Brandon Her 9 Deerfield 28.32
38 Jerome Evans 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 28.49
39 Billy Lee 10 Deerfield 28.61
40 Edward Marsh 11 Wayland Academy 28.92
41 Austin Ratascak 10 Princeton-Green Lake 29.08
42 Jared Brewer Fr Albany 30.35
Andrew Evans 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS SCR
Alexander Klaschus 12 Wisconsin Heights SCR
Adam Moen 9 Lake Mills SCR
Reece Wagner 12 Lake Mills SCR
Cody Burns 11 Pardeeville SCR
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 David Germaine 12 Benton-Scales Mound-Shull 51.47
2 Dalton Fahey 12 Belleville 51.90
3 Trevor Molitor 10 Omro 52.37
4 Ben Bollig 12 Lake Mills 52.48
5 Will Kaashagen 12 Cambridge 53.01
6 Wesley Bancroft 12 Randolph/Cambria-Frieslan 53.24
7 Noah Gjermo 12 Deerfield 53.48
8 Josh Dahl 11 Albany 53.71
9 Josh Grebel 10 Belleville 54.00
10 Kauy Fargo 12 Wisconsin Heights 55.60
11 Carson Thull 9 Kewaskum 55.80
12 Sullivan Burbach 9 Columbus 56.52
13 Nolan Carlson 11 Lake Mills 57.88
14 Jacob Knigge 9 Omro 58.04
15 Alexis Cruz 11 Darlington 58.42
16 Jacob Doescher 12 Wisconsin Heights 58.68
17 Abraham Luedtke 11 Wayland Academy 58.76
18 Izak Plasky 11 Marshall 59.30
19 Gibson Heathcote 9 Wisconsin Heights 59.31
20 Grant Horkan 9 Lake Mills 59.49
21 Aidan Bobholz 9 Randolph/Cambria-Frieslan 1:00.54
22 Clay Hulbert Fr Albany 1:00.58
23 Connor Polster 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:01.09
24 Matthew Kavanagh 9 Shorewood 1:01.99
25 Jack Moen 10 Marshall 1:02.06
26 Carson Evenstad 11 Darlington 1:02.07
27 Alexandr Chebatarev 12 Wayland Academy 1:02.56
28 Quinn McClure 10 Shorewood 1:02.59
29 Cai Resler 10 Marshall 1:03.08
30 Matt Teausaw 10 Princeton-Green Lake 1:03.22
31 Reese Meilahn 9 Princeton-Green Lake 1:03.92
32 John Marsland 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:05.20
33 Jared Brewer Fr Albany 1:07.90
1 Noah Eckelberg 9 Columbus Catholic 1:17.05
2 Talen Jourdan 12 Deerfield 1:23.70
Nicholas Barker 9 Shorewood SCR
Trystan Jahn 9 Pardeeville SCR
Skyler Steiner 12 Columbus SCR
Dillon Scott 12 Rio SCR
Andrew Evans 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS SCR
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Currie 12 Cambridge 2:02.39
2 Garrett Hlavachek 12 Albany 2:02.39
3 Carter Huth 11 Omro 2:03.42
4 Wills Manning 11 Deerfield 2:06.25
5 Paul King 12 Darlington 2:06.76
6 Ben Frase 10 Kewaskum 2:07.27
7 Tanner Evenstad 12 Darlington 2:07.96
8 Josh Redfearn 12 Benton-Scales Mound-Shull 2:08.01
9 Caden O'Rourke 11 Belleville 2:09.12
10 Jack Trahms 12 Pardeeville 2:09.62
11 Josh Dahl 11 Albany 2:10.93
12 Trae Schilling 11 Darlington 2:11.30
13 Kauy Fargo 12 Wisconsin Heights 2:13.82
14 Conner Richter 12 Princeton-Green Lake 2:14.60
15 Jon Weirough 12 Columbus 2:15.62
16 Liam Brown 9 Cambridge 2:16.36
17 Evan Reifert 12 Belleville 2:16.36
18 Joel Thorsen 12 Marshall 2:17.00
19 Logun Parker 12 Albany 2:17.10
20 Adam Staszak 10 Deerfield 2:17.40
21 Conor McCoy 9 Belleville 2:17.60
21 Henry Popowski 10 Lake Mills 2:17.60
23 Zach Bauman 10 Wisconsin Heights 2:18.00
24 John Rosecke 11 Lake Mills 2:19.09
25 Justin Tietz 12 Randolph/Cambria-Frieslan 2:19.36
26 Hunter Kuehl 11 Kewaskum 2:19.36
27 Jon Stevens 11 Deerfield 2:19.40
28 Zach Anderson 11 Marshall 2:20.03
29 Miguel Aruilar 9 Marshall 2:26.09
30 Aidan Bobholz 9 Randolph/Cambria-Frieslan 2:27.30
31 Logan Grienier 10 Princeton-Green Lake 2:28.03
32 Ken Wang 11 Wayland Academy 2:28.34
33 Alexander Creighton 10 Shorewood 2:28.90
34 Gibson Heathcote 9 Wisconsin Heights 2:28.92
35 Nicholas Rusch 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 2:32.92
36 John Marsland 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 2:34.54
37 Austin England 9 Rio 2:36.04
38 Easton Achterberg 10 Pardeeville 3:04.21
Danny Liu 10 Wayland Academy SCR
Ian Behling 11 Lake Mills SCR
Edgardo Valdes 11 Shorewood SCR
Cade Stachura 9 Omro SCR
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Spencer Currie 12 Cambridge 4:34.58
2 Wills Manning 11 Deerfield 4:38.03
3 Payton Heinberg 11 Darlington 4:40.68
4 Colin Green 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 4:40.96
5 Carter Huth 11 Omro 4:42.07
6 Christian Patzka 10 Wisconsin Heights 4:42.14
7 Lucas Miller 11 Randolph/Cambria-Frieslan 4:49.00
8 Daniel Guyer 12 Wisconsin Heights 4:51.90
9 Ray Oechler 11 Shorewood 4:53.86
10 Jack Nikolay 9 Cambridge 4:54.97
11 Dylan Oelke 12 Pardeeville 4:57.95
12 Conner Richter 12 Princeton-Green Lake 5:03.61
13 Blake Luzenski 11 Marshall 5:03.65
14 Niko Karavergos 9 Benton-Scales Mound-Shull 5:04.97
15 Noah Harrison 11 Marshall 5:05.17
16 John Rosecke 11 Lake Mills 5:07.57
17 Gannon Kreuser 9 Kewaskum 5:09.38
18 Tyler Stampfl 9 Belleville 5:09.85
19 Matteo Latorre 10 Belleville 5:10.37
20 Hunter Crowley 10 Omro 5:10.86
21 Alexander Le Voy 10 Wisconsin Heights 5:15.72
22 Blake Miller 12 Kewaskum 5:16.44
23 Sean Campbell 10 Belleville 5:19.44
24 Makahi Navarro 9 Deerfield 5:22.24
25 Ethan Lewellin 11 Lake Mills 5:24.56
26 Charlie Bender 9 Lake Mills 5:25.09
27 Logan Kosbau 9 Marshall 5:25.23
28 Willie Riechers 10 Darlington 5:26.33
29 Camden Retzlaff 10 Omro 5:27.59
30 Justin Tietz 12 Randolph/Cambria-Frieslan 5:32.46
31 Spencer Smith 9 Pardeeville 5:32.57
32 Kolin Rank 10 Randolph/Cambria-Frieslan 5:32.60
33 Mark Wiersma 12 Rio 5:33.88
34 Logan Grienier 10 Princeton-Green Lake 5:37.68
35 Owen Baertschi Fr Albany 5:39.07
36 Clayton Kappler 9 Kewaskum 5:39.22
37 Brenden Peterson 10 Deerfield 5:41.88
38 Sean Roche 12 Columbus 5:42.01
39 Carl Wagner 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 6:00.36
40 Isaac Severson 9 Rio 6:13.74
41 Matthew Wagner 10 Wayland Academy 6:24.23
42 Easton Achterberg 10 Pardeeville 6:39.33
43 Mohammad Nafisi Bahabadi 12 Wayland Academy 6:56.08
Kai Gietzen 12 Shorewood SCR
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Christian Patzka 10 Wisconsin Heights 10:13.97
2 Colin Green 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 10:25.19
3 Lucas Florsheim 10 Shorewood 10:33.05
4 Adam Nelson 10 Belleville 10:45.00
5 Daniel Guyer 12 Wisconsin Heights 10:47.05
6 Will Vuyk 12 Shorewood 10:49.65
7 Austin Trewyn-Colvin 9 Cambridge 10:57.61
8 Bailey Schwartz 10 Darlington 11:03.06
9 Michael Thompson 9 Darlington 11:16.48
10 Carroll Swain 12 Randolph/Cambria-Frieslan 11:23.95
11 Gannon Kreuser 9 Kewaskum 11:26.47
12 James Connely 9 Deerfield 11:26.50
13 Hunter Crowley 10 Omro 11:27.04
14 Logan Wagner 10 Princeton-Green Lake 11:33.80
15 Julian Fullbright 10 Belleville 11:42.50
16 Matt Andersen 11 Cambridge 11:48.00
17 Clayton Kappler 9 Kewaskum 11:50.43
18 Camden Retzlaff 10 Omro 11:51.47
19 Adam Walls 9 Kewaskum 11:53.45
20 Ethan Lewellin 11 Lake Mills 11:55.33
21 Joe Reuss 11 Lake Mills 12:05.85
22 Owen Baertschi Fr Albany 12:18.63
23 Keltin Stakston 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 12:29.02
24 Angel Lopez 9 Marshall 12:40.92
25 Nolan Kohlbeck 10 Randolph/Cambria-Frieslan 12:51.65
26 Ethan Jennings 9 Marshall 13:07.29
27 Trystan Jahn 9 Pardeeville 13:25.11
28 Paul Petzold 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 13:31.18
Ian Behling 11 Lake Mills SCR
Dylan Oelke 12 Pardeeville SCR
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grady Rielly 12 Darlington 15.74
2 Nathan Siewart 12 Deerfield 15.75
3 Cole Myers 12 Belleville 15.82
4 Jack Soda 12 Princeton-Green Lake 16.67
5 Jameson Nedza 12 Pardeeville 18.11
6 Teagan Herschleb 10 Columbus 18.13
7 Reese Collins 9 Marshall 18.44
8 Kobe Kravik 11 Cambridge 18.67
Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grady Rielly 12 Darlington 15.84
2 Jack Soda 12 Princeton-Green Lake 16.40
3 Cole Myers 12 Belleville 16.54
4 Nathan Siewart 12 Deerfield 16.79
5 Jameson Nedza 12 Pardeeville 17.81
6 Reese Collins 9 Marshall 18.89
7 Teagan Herschleb 10 Columbus 19.00
8 Kobe Kravik 11 Cambridge 19.07
9 Ryley Lancaster 10 Darlington 19.36
10 Evan Anderson 10 Columbus 19.66
11 Sasha Caceanov 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 21.83
12 Dawson Jolicoeur 9 Deerfield 22.62
13 Paul Petzold 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 23.01
Anthony Pernell-McGinnis 11 Shorewood SCR
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grady Rielly 12 Darlington 41.06
2 Riley Olson 11 Cambridge 41.64
3 Cole Myers 12 Belleville 42.13
4 Ben Dunkleberger 12 Lake Mills 42.15
5 Jacob Koss 12 Omro 43.67
6 Nathan Siewart 12 Deerfield 43.71
7 Jared Schulting 11 Belleville 44.75
8 Jack Soda 12 Princeton-Green Lake 44.85
9 Jameson Nedza 12 Pardeeville 45.52
10 Jeremia Conteh 11 Shorewood 46.73
11 Teagan Herschleb 10 Columbus 46.75
12 Evan Anderson 10 Columbus 46.82
13 Dylan Maechtle 10 Kewaskum 46.91
14 Jed Ermer 10 Kewaskum 47.27
15 Griffin Hart 9 Randolph/Cambria-Frieslan 47.34
16 Bill Soda 9 Princeton-Green Lake 47.76
17 Reese Collins 9 Marshall 48.60
18 Sean McDermott 9 Belleville 48.97
19 Ryley Lancaster 10 Darlington 49.46
20 Alex Kloiber 12 Omro 53.50
21 Dawson Jolicoeur 9 Deerfield 54.93
22 Carl Wagner 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 55.31
23 Paul Petzold 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 57.16
Jackson Omeja 9 Marshall SCR
Anthony Pernell-McGinnis 11 Shorewood SCR
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Kewaskum 43.74
Tony StegerCade PetersonCole SurprenantCameron Dodge
2 Columbus 45.34
Trey HenslerCole MaxwellBen WaldoJamal Hill
3 Darlington 45.34
Kameron BloschGrady RiellyCurtis BloschBlake Whalen
4 Belleville 46.67
Luke JuddNick SchultJJ WengerMilo Hoesly
5 Cambridge 46.72
Michael WilsonDonovan AhrensSeth EatonJacob Moody
6 Marshall 46.78
Josh SchillerAustin BreunigBen LuskAdam Wildman
7 Shorewood 47.11
Dylan ReedMichael PoeZoe McDowellMark Hawi
8 Omro 48.48
Cooper KrokstromJaeden FrostJacob KaferZac Boese
9 Deerfield 48.51
Chase SporeEthan DunsirnReily BonjourSlyvester Ware
10 Rio 48.79
Nick LarsonRyan LangDakota JohnsonBrandon Rowe
11 Princeton-Green Lake 48.86
Owen AplandBill SodaCole VrechakBlake Vrechek
12 Randolph/Cambria-Friesland 49.06
Sawyer WestraLogan VanderGalienBrady DeVriesMax Papp
13 Benton-Scales Mound-Shullsburg 49.85
Zach WiegelHolden MurphyOren CharlesBrendon Carlborg
14 Wayland Academy 50.47
Curtis DellArjun GarchaGracien JulesKerem Kocer
15 Lake Mills 50.75
Jacob HansonConnor DeanCharlie BenderCharlie Cassady
16 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) 52.45
Jerome EvansSasha CaceanovAlexander PeekBen Marthaler
17 Wisconsin Heights 54.13
Jack HazenBrooks LueckBraydan CymbalakConnor Neumaier
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Cambridge 1:30.49
Riley OlsonRudy HommenWill KaashagenSpencer Deforest
2 Columbus 1:35.78
Trey HenslerCole MaxwellAlex CampbellJamal Hill
3 Darlington 1:36.35
Kameron BloschTyler MosleyBlake WhalenCurtis Blosch
4 Belleville 1:38.22
Milo HoeslyNick SchultJared SchultingJJ Wenger
5 Marshall 1:38.34
Josh SchillerAustin BreunigBen LuskAdam Wildman
6 Kewaskum 1:38.86
Trevor DegnitzJed ErmerKyle BathJermaine Thull
7 Shorewood 1:39.29
Dylan ReedJames EilandZoe McDowellMichael Poe
8 Omro 1:39.92
Sam JoachimMitch KallasCooper KrokstromZac Boese
9 Deerfield 1:40.39
Slyvester WareLogan GestelandEthan DunsirnReily Bonjour
10 Randolph/Cambria-Friesland 1:41.40
Wesley BancroftBrady DeVriesGriffin HartMax Papp
11 Rio 1:42.26
Dakota JohnsonNick LarsonBrandon RoweRyan Lang
12 Lake Mills 1:43.79
Charlie CassadyJaxson RetrumConnor DeanJacob Hanson
13 Pardeeville 1:44.66
Cody BurnsColm MoeJacob OttTyler Schommer
14 Wisconsin Heights 1:49.05
Jack HaugenJack HazenCody AmbleBrooks Lueck
15 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) 1:52.26
Sasha CaceanovNicholas RuschJerome EvansCaleb Gerry
16 Wayland Academy 1:52.32
Nawaf Al-tallaaAdonis ExumCharles ZhangMichael Xie
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Cambridge 3:32.56
Riley OlsonSpencer CurrieSpencer DeforestWill Kaashagen
2 Benton-Scales Mound-Shullsburg 3:34.08
Aaron PulvermacherJosh RedfearnCaleb O'NeillDavid Germaine
3 Deerfield 3:36.99
Noah GjermoNathan SiewartLogan GestelandWills Manning
4 Belleville 3:37.20
Dalton FaheyJosh GrebelCole MyersJJ Wenger
5 Darlington 3:37.92
Kameron BloschBlake WhalenTrae SchillingCurtis Blosch
6 Omro 3:38.44
Trevor MolitorJacob KossBrady JariCarter Huth
7 Kewaskum 3:40.20
Ben FraseJermaine ThullCarson ThullTyler Heus
8 Lake Mills 3:40.95
Ben BolligNolan CarlsonAdam MoenBen Dunkleberger
9 Columbus 3:47.30
Teagan HerschlebCaden BrunellJon WeiroughSullivan Burbach
10 Randolph/Cambria-Friesland 3:50.00
Wesley BancroftBrady DeVriesLucas MillerGriffin Hart
11 Shorewood 3:54.90
Gabriel SaludNicholas BarkerCameron SpannAnthony Pernell-McGinnis
12 Marshall 4:00.50
Blake LuzenskiNoah HarrisonIzak PlaskyReese Collins
13 Albany 4:08.76
Hunter OverlandLogun ParkerClay HulbertBailey Schroeder
14 Wayland Academy 4:20.38
Alexandr ChebatarevAbraham LuedtkeMatthew WagnerEdward Marsh
15 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) 4:30.15
Ben MarthalerLucas EvansCaleb GerryConnor Polster
Pardeeville SCR
Ryan LindertSpencer SmithJameson NedzaJack Trahms
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Darlington 8:43.25
Tanner EvenstadPayton HeinbergPaul KingTucker Lange
2 Belleville 8:53.32
Conor McCoyAdam NelsonCaden O'RourkeEvan Reifert
3 Albany 8:56.22
Logun ParkerJosh DahlClay HulbertGarrett Hlavachek
4 Lake Mills 9:02.99
Ben BolligHenry PopowskiNolan CarlsonIan Behling
5 Omro 9:03.67
Trevor MolitorHunter CrowleyCade StachuraLogan Reiter
6 Cambridge 9:14.50
Austin Trewyn-ColvinJack NikolayKody LewellinLiam Brown
7 Deerfield 9:16.02
Jon StevensAdam StaszakLogan GestelandJames Connely
8 Kewaskum 9:26.52
Ben FraseKyle TothHunter KuehlBlake Miller
9 Columbus 9:35.35
Caden BrunellJon WeiroughSkyler SteinerSean Roche
10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) 9:35.36
Colin GreenJohn MarslandBen MarthalerAndrew Evans
11 Princeton-Green Lake 9:45.21
Logan GrienierConner RichterLogan WagnerReese Meilahn
12 Wisconsin Heights 9:54.69
Jacob DoescherGibson HeathcoteZach BaumanAlexander Le Voy
13 Wayland Academy 10:31.33
Danny LiuKen WangAlexandr ChebatarevNima Nafisi Bahabadi
14 Shorewood 11:19.53
Nicholas EmanuelsonGeremiah Argon-JacksonConrad GluesingJoe Modell
Pardeeville SCR
Cody BurnsSpencer SmithBrody HortonJack Trahms
Randolph/Cambria-Friesland SCR
Lucas MillerCarroll SwainJustin TietzAidan Bobholz
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gracien Jules 11 Wayland Academy 49-10.00
2 Nick Vander Grinten 12 Deerfield 43-03.00
3 Oren Charles 11 Benton-Scales Mound-Shull 42-07.00
4 Zach Brocker 12 Lake Mills 42-05.25
5 Edwin Vazquez 12 Marshall 42-00.00
6 Samuel Coughlin 11 Columbus 41-10.00
7 Alex Brende 11 Cambridge 38-10.50
8 Leif Bredeson 10 Darlington 38-03.00
9 Curtis Dell 12 Wayland Academy 37-10.50
10 Levi Alsum 12 Randolph/Cambria-Frieslan 37-10.25
11 Jaeden Frost 11 Omro 37-02.75
12 Eric Segura 11 Belleville 36-09.00
13 Austin Rennhack 9 Columbus 36-07.50
14 Mitchell Krueger 11 Cambridge 35-09.50
15 Tyler Kolman 12 Columbus 35-07.50
16 Braeden Ranguette 12 Cambridge 35-06.50
17 Sam Vander Grinten 9 Deerfield 35-03.00
18 Zach Wiegel 11 Benton-Scales Mound-Shull 35-01.75
19 Jordan Stokes 11 Omro 35-00.00
1 Talen Jourdan 12 Deerfield 16-03.00
2 Noah Eckelberg 9 Columbus Catholic 15-11.50
3 Matthew Strege 10 Deerfield 7-03.25
Sawyer Fahey 9 Belleville ND
Illjah Taylor Joran 9 Shorewood ND
Christian Turner 10 Wisconsin Heights SCR
Blake Vrechek 12 Princeton-Green Lake SCR
Holden Murphy 10 Benton-Scales Mound-Shull SCR
Brandyn DeVries 10 Randolph/Cambria-Frieslan SCR
Isaih Conteh 11 Shorewood SCR
Riley Donovan 12 Kewaskum SCR
Zach Paul 9 Randolph/Cambria-Frieslan SCR
Alexander Klaschus 12 Wisconsin Heights SCR
Hunter Overland 12 Albany SCR
Jordan Krause 9 Marshall SCR
Tyler Hampton 9 Wayland Academy SCR
Duncan Fleiner 12 Pardeeville ND
Charlie Cassady 9 Lake Mills SCR
Gavin Tanner 9 Omro SCR
Hunter Brzozowski 10 Kewaskum SCR
Connor McGowan 12 Darlington SCR
Parker Ellickson 12 Marshall SCR
Tyler Mlodzik 10 Princeton-Green Lake SCR
Matthew Douglas 11 Darlington SCR
David Klein 10 Lake Mills SCR
Braydan Cymbalak 10 Wisconsin Heights ND
Owen Apland 11 Princeton-Green Lake SCR
Colm Moe 11 Pardeeville SCR
Jesse Tetner 12 Belleville SCR
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Connor McGowan 12 Darlington 140-09
2 Zach Brocker 12 Lake Mills 140-00
3 Gracien Jules 11 Wayland Academy 137-01
4 Nick Vander Grinten 12 Deerfield 134-07
5 Riley Donovan 12 Kewaskum 133-05
6 Jaeden Frost 11 Omro 131-00
7 Levi Alsum 12 Randolph/Cambria-Frieslan 129-09
8 Alex Brende 11 Cambridge 129-05
9 Ross Stauffacher 10 Darlington 127-03
10 Tyler Kolman 12 Columbus 118-10
11 Hunter Pursell 12 Cambridge 115-06
12 Owen Apland 11 Princeton-Green Lake 114-11
13 Jack Moen 10 Marshall 112-03
14 Zachary Virgin 12 Columbus 112-01
15 Blake Vrechek 12 Princeton-Green Lake 108-09
16 Jacob Riechers 12 Darlington 104-02
17 Eric Segura 11 Belleville 102-01
Christian Turner 10 Wisconsin Heights SCR
Alex Walker 10 Wayland Academy SCR
Karson Klink 12 Columbus SCR
Gavin Tanner 9 Omro SCR
Charlie Cassady 9 Lake Mills SCR
Ben Schmucki 9 Randolph/Cambria-Frieslan SCR
Trent Riekkoff 9 Kewaskum SCR
Illjah Taylor Joran 9 Shorewood ND
Oren Charles 11 Benton-Scales Mound-Shull SCR
Duncan Fleiner 12 Pardeeville ND
Sam Vander Grinten 9 Deerfield SCR
Tyler Mlodzik 10 Princeton-Green Lake SCR
Jordan Krause 9 Marshall SCR
Hunter Overland 12 Albany SCR
Alejandro Ugalde 9 Marshall SCR
Zach Paul 9 Randolph/Cambria-Frieslan SCR
Jordan Stokes 11 Omro SCR
David Klein 10 Lake Mills SCR
Isaih Conteh 11 Shorewood ND
Mitchell Krueger 11 Cambridge SCR
Holden Murphy 10 Benton-Scales Mound-Shull ND
Colm Moe 11 Pardeeville SCR
Jesse Tetner 12 Belleville SCR
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Shrader 11 Belleville 6-00.00
2 Brandon Rowe 11 Rio 6-00.00
3 Andy Vujnovich 12 Columbus 5-10.00
4 Reily Bonjour 9 Deerfield 5-10.00
5 Michael Wilson 12 Cambridge 5-10.00
6 Jacob Koss 12 Omro 5-10.00
7 Nathan Siewart 12 Deerfield 5-08.00
8 Sam Schultz 10 Kewaskum 5-08.00
9 Logan Reiter 11 Omro 5-06.00
9 Carson Richardson 10 Rio 5-06.00
9 Seth Schmucki 10 Randolph/Cambria-Frieslan 5-06.00
9 Reece Wagner 12 Lake Mills 5-06.00
9 Jaxson Retrum 9 Lake Mills 5-06.00
9 Adam Moen 9 Lake Mills 5-06.00
9 Ryan Lindert 12 Pardeeville 5-06.00
Zachary McNabb 9 Kewaskum NH
Sasha Caceanov 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS NH
Duncan Fleiner 12 Pardeeville SCR
Eric Haas 9 Cambridge NH
Reese Meilahn 9 Princeton-Green Lake SCR
Owen Bailey 12 Marshall SCR
Logan Wagner 10 Princeton-Green Lake NH
Griffin Hart 9 Randolph/Cambria-Frieslan NH
Noah Freeman 11 Marshall SCR
Damani Young 9 Marshall NH
Nawaf Al-tallaa 9 Wayland Academy NH
Ryan Lang 12 Rio SCR
Alex Reuter 11 Darlington NH
Cody Burns 11 Pardeeville SCR
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jack Soda 12 Princeton-Green Lake 12-06.00
2 Curtis Blosch 12 Darlington 12-00.00
3 Jacob Ott 12 Pardeeville 11-06.00
3 Bill Soda 9 Princeton-Green Lake 11-06.00
5 Avery Kendall 11 Cambridge 11-00.00
6 Evan Anderson 10 Columbus 11-00.00
7 Kyle Toth 11 Kewaskum 10-06.00
8 Owen Bailey 12 Marshall 10-06.00
8 Conner Richter 12 Princeton-Green Lake 10-06.00
10 Ray Bach 9 Deerfield 10-06.00
11 Sam Melzer 10 Kewaskum 10-00.00
11 Oryan Lor 10 Columbus 10-00.00
11 Mason Bohn 10 Deerfield 10-00.00
11 Noah Freeman 11 Marshall 10-00.00
11 Caden Brunell 9 Columbus 10-00.00
16 Sam Van Valin 11 Cambridge 9-00.00
16 Brooks Lueck 12 Wisconsin Heights 9-00.00
16 Jonathon Jones 9 Cambridge 9-00.00
16 Jamie Lacey 9 Deerfield 9-00.00
16 Jacob Hanson 11 Lake Mills 9-00.00
Tyler Schommer 9 Pardeeville NH
Quinn McClure 10 Shorewood NH
Robert Chenoweth 10 Belleville NH
Miguel Aruilar 9 Marshall NH
Alexander Creighton 10 Shorewood NH
Matthew Zierl 10 Belleville NH
Jeremia Conteh 11 Shorewood NH
Ryley Lancaster 10 Darlington NH
Trystan Jahn 9 Pardeeville SCR
Logun Parker 12 Albany SCR
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Connor Murphy 11 Wisconsin Heights 19-11.50
2 Slyvester Ware 10 Deerfield 19-10.25
3 Andy Vujnovich 12 Columbus 19-09.50
4 Jack Soda 12 Princeton-Green Lake 19-09.00
5 Ryan Lindert 12 Pardeeville 19-05.25
6 Adam Wildman 12 Marshall 19-05.25
7 Jared Schulting 11 Belleville 19-04.75
8 Quinn Killerlain 11 Marshall 19-02.25
9 Brandon Rowe 11 Rio 19-00.50
10 Cooper Krokstrom 10 Omro 18-07.25
11 Sawyer Westra 11 Randolph/Cambria-Frieslan 18-05.50
12 Seth Schmucki 10 Randolph/Cambria-Frieslan 18-05.00
13 Jack Trahms 12 Pardeeville 18-02.75
14 Jackson Omeja 9 Marshall 18-02.00
15 James Eiland 10 Shorewood 18-01.75
16 Zoe McDowell 11 Shorewood 18-01.25
17 Eli Bartelt 10 Kewaskum 18-00.25
18 Gracien Jules 11 Wayland Academy 17-09.00
19 JJ Wenger 9 Belleville 17-07.75
20 Blake Whalen 11 Darlington 17-05.00
21 Rhead Jacobus 10 Wisconsin Heights 17-03.75
22 Josh Dahl 11 Albany 17-01.75
23 Travis Deakin 9 Randolph/Cambria-Frieslan 17-01.50
24 Aaron Pulvermacher 12 Benton-Scales Mound-Shull 17-01.00
25 Nolan Carlson 11 Lake Mills 16-11.50
26 Tyler Mosley 12 Darlington 16-10.00
27 Christopher Frey 10 Cambridge 16-00.25
28 Grant Horkan 9 Lake Mills 15-06.25
29 Charlie Bender 9 Lake Mills 15-06.00
30 Bailey Schroeder Fr Albany 15-02.50
31 Clay Hulbert Fr Albany 15-00.50
Jacob Rowe 9 Rio SCR
Cole Surprenant 12 Kewaskum SCR
Carson Evenstad 11 Darlington SCR
Ryan Lang 12 Rio SCR
Alex Campbell 10 Columbus SCR
Arjun Garcha 12 Wayland Academy SCR
Curtis Dell 12 Wayland Academy SCR
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben Dunkleberger 12 Lake Mills 44-05.50
2 Andy Vujnovich 12 Columbus 41-00.25
3 Teagan Herschleb 10 Columbus 40-10.00
4 Noah Gjermo 12 Deerfield 40-07.00
5 Ryan Lindert 12 Pardeeville 40-06.75
6 Caleb O'Neill 10 Benton-Scales Mound-Shull 40-01.25
7 Brady Jari 10 Omro 40-01.00
8 Sawyer Westra 11 Randolph/Cambria-Frieslan 39-10.00
9 Bill Soda 9 Princeton-Green Lake 39-09.00
10 Garrett Hlavachek 12 Albany 39-02.00
11 Reily Bonjour 9 Deerfield 38-11.50
12 Jameson Nedza 12 Pardeeville 38-00.00
13 Damani Young 9 Marshall 37-09.50
14 Dylan Maechtle 10 Kewaskum 37-09.00
15 Logan VanderGalien 9 Randolph/Cambria-Frieslan 37-08.25
16 Kauy Fargo 12 Wisconsin Heights 37-07.50
17 Slyvester Ware 10 Deerfield 37-01.50
18 Jacob Knigge 9 Omro 36-09.25
19 Arjun Garcha 12 Wayland Academy 36-00.00
19 Connor Dean 10 Lake Mills 36-00.00
21 Connor Murphy 11 Wisconsin Heights 35-09.25
22 Josh Grebel 10 Belleville 35-05.00
23 Jackson Omeja 9 Marshall 34-10.25
24 Donovan Ahrens 11 Cambridge 34-10.00
25 Quinn Killerlain 11 Marshall 34-07.00
26 Jaxson Retrum 9 Lake Mills 34-03.25
27 Jerome Evans 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 33-11.75
28 Mitch Kallas 10 Omro 33-10.50
Kris Holmen 10 Cambridge ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kiara Donnell 11 Belleville 13.19
2 Jordyn Hutzler 11 Rio 13.56
3 Kaitlyn Trow 11 Albany 13.80
4 Sidney Smith 11 Columbus 13.96
5 Hannah Debelak 9 Kewaskum 13.97
6 Grace Schutz 12 Wisconsin Heights 14.06
7 Natty Soper 10 Darlington 14.12
8 Olivia Dunkleberger 10 Lake Mills 14.26
Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kiara Donnell 11 Belleville 13.43
2 Jordyn Hutzler 11 Rio 13.61
3 Kaitlyn Trow 11 Albany 13.93
4 Grace Schutz 12 Wisconsin Heights 14.01
5 Hannah Debelak 9 Kewaskum 14.08
6 Sidney Smith 11 Columbus 14.23
7 Natty Soper 10 Darlington 14.23
8 Nicole Caceanova 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 14.35
9 Lauren Case 9 Omro 14.46
10 Sydney Ales 12 Rio 14.51
11 Jordan Drzonck 9 Randolph/Cambria-Frieslan 14.67
12 Erica Patrick 12 Columbus 14.69
13 Kelsey Morgan 9 Princeton-Green Lake 14.83
14 Rachel Campbell 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 14.93
15 Jill Braatz 11 Kewaskum 14.95
16 Sasami Langford 11 Shorewood 14.97
17 Savanah Phillips 9 Cambridge 15.09
18 Angel Krejci 9 Lake Mills 15.10
19 Hailey Hasenberg 11 Kewaskum 15.11
20 Lauren Koonce 9 Omro 15.14
21 Sarah Nelson 12 Lake Mills 15.14
22 Nikole Meske 12 Cambridge 15.22
23 Brooke Whiting 9 Cambridge 15.46
24 Alexandria Hansen 10 Shorewood 15.51
25 Gaby Campos 10 Marshall 15.57
26 Miah Garley 10 Wayland Academy 15.71
27 Megan Pomeroy 9 Pardeeville 15.96
28 Kayla Guenther 12 Pardeeville 16.04
29 Rebekah Harrison 10 Marshall 16.29
30 Julia Bohn 12 Deerfield 16.48
31 Selena Slechta 9 Deerfield 17.88
Glenda Valdes 11 Shorewood SCR
Natalie Hering 10 Wisconsin Heights SCR
Ashton Osterhaus 11 Pardeeville SCR
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Lawrence 12 Benton-Scales Mound-Shull 26.63
2 Mariah Kahl 12 Wisconsin Heights 27.02
3 Kathleen Mathias 11 Darlington 27.51
4 Anna Peterson 10 Kewaskum 28.02
5 Grace Schutz 12 Wisconsin Heights 28.69
6 Jada Graham 11 Rio 28.76
7 Molly Kahl 9 Columbus 28.78
8 Maren Jensen 12 Deerfield 29.20
9 Hailee Sundquist 10 Cambridge 29.29
10 Natalie Hering 10 Wisconsin Heights 29.58
11 Noelle Hoeft 9 Omro 29.75
12 Alexa Mydlach 12 Princeton-Green Lake 29.86
Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Lawrence 12 Benton-Scales Mound-Shull 26.92
2 Mariah Kahl 12 Wisconsin Heights 27.64
3 Kathleen Mathias 11 Darlington 27.82
4 Jada Graham 11 Rio 28.11
5 Grace Schutz 12 Wisconsin Heights 28.40
6 Anna Peterson 10 Kewaskum 28.46
7 Molly Kahl 9 Columbus 28.51
8 Maren Jensen 12 Deerfield 28.77
9 Noelle Hoeft 9 Omro 29.11
10 Hailee Sundquist 10 Cambridge 29.12
11 Natalie Hering 10 Wisconsin Heights 29.27
12 Alexa Mydlach 12 Princeton-Green Lake 29.36
13 Anahi Bonilla 11 Marshall 29.51
14 Payton Rahn 12 Omro 29.74
15 Rachel Kornelsen 10 Deerfield 30.05
16 Hallie Bartow 10 Belleville 30.07
17 Lauren Case 9 Omro 30.18
18 Jilian Rettler 9 Kewaskum 30.32
19 Emma Vrechek 9 Princeton-Green Lake 30.65
20 Rachel Campbell 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 30.70
21 Carly Strauss 11 Lake Mills 30.75
22 Olivia Hegerfeld 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 31.08
23 Jordan Drzonck 9 Randolph/Cambria-Frieslan 31.24
24 Angel Krejci 9 Lake Mills 31.32
25 Katie Bowers 9 Belleville 31.48
26 Sadie Cumberbatch 9 Shorewood 31.69
27 Rain Held 10 Marshall 31.77
28 Amy Riha 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 32.46
29 Reagan Crist 11 Darlington 32.47
30 Colleen Virgil 12 Marshall 32.75
31 Olivia Roth 9 Albany 32.76
32 Aayliah Landen 9 Albany 32.99
33 Kiera McGuire 11 Pardeeville 33.06
34 Haley Mueller 9 Albany 33.17
35 Mariah DeVries 10 Randolph/Cambria-Frieslan 33.30
36 Kayla Guenther 12 Pardeeville 33.45
37 Julia Bohn 12 Deerfield 33.91
Asani Blue 9 Shorewood SCR
Ta' Niya Robinson 9 Shorewood SCR
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mariah Kahl 12 Wisconsin Heights 1:00.96
2 Molly Kahl 9 Columbus 1:02.61
3 Kayli Buchli 12 Lake Mills 1:03.02
4 Courtney Butzlaff 11 Kewaskum 1:04.73
5 Lauren Winslow 9 Lake Mills 1:05.34
6 Nicole Caceanova 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:05.48
7 Breanna Rice 12 Kewaskum 1:05.78
8 Hallie Bartow 10 Belleville 1:05.99
9 Alissa St.Louis 10 Princeton-Green Lake 1:07.45
10 Olivia Knurowski 9 Omro 1:07.86
11 Jade Pitta 9 Lake Mills 1:08.00
12 Sydney Bloedel 11 Albany 1:09.09
13 Bobbi Allison 9 Omro 1:09.10
14 Sophie D'Amato 11 Shorewood 1:10.08
15 Helen Merkel 9 Shorewood 1:10.32
16 Mariah DeVries 10 Randolph/Cambria-Frieslan 1:11.60
17 Kiera McGuire 11 Pardeeville 1:12.39
18 Lily Selthofner 10 Princeton-Green Lake 1:12.45
19 Madeline Halverson 12 Albany 1:12.75
20 Ashleigh Heastie 10 Wayland Academy 1:13.35
21 Libbie Melvin 11 Belleville 1:13.45
22 Aayliah Landen 9 Albany 1:14.71
23 Trynity Scott 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:15.03
24 Emily Kromm 10 Omro 1:16.03
25 Bree Gaffney 11 Wisconsin Heights 1:17.30
26 Emma Stenzle 9 Shorewood 1:18.60
27 Reagan Crist 11 Darlington 1:18.63
28 Rebekah Harrison 10 Marshall 1:19.15
29 Ireland Virgil 10 Marshall 1:19.22
30 Chloe Haipek 10 Wayland Academy 1:22.76
31 Tara Goodrich 12 Benton-Scales Mound-Shull 1:25.10
32 Brooke Dreyfus 11 Belleville 1:26.91
33 Olivia Swain 10 Randolph/Cambria-Frieslan 1:27.19
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Felicity Hade 10 Shorewood 2:23.47
2 Claire Huggett 11 Marshall 2:26.01
3 Maren Jensen 12 Deerfield 2:26.83
4 Kayli Buchli 12 Lake Mills 2:27.17
5 Lily Keane 12 Shorewood 2:35.12
6 Emma Crist 12 Darlington 2:37.16
7 Emily Reed 11 Rio 2:38.20
8 Abbey Stadler 12 Columbus 2:38.95
9 Erin Rieckmann 12 Cambridge 2:40.67
10 Sidney Galatowitsch 10 Princeton-Green Lake 2:41.54
11 Morgan Lock 12 Shorewood 2:42.31
12 Reese Willie 9 Lake Mills 2:43.04
13 Megan Anderson 11 Albany 2:43.31
14 Grace Marchello 11 Kewaskum 2:44.89
15 Allison Wagner 10 Omro 2:45.09
16 Miriam Lindqvist 12 Darlington 2:46.49
17 Brooke Douglas 9 Darlington 2:48.78
18 Kylie Nottestad 10 Cambridge 2:48.83
19 Jazmin Antonio Reyes 9 Marshall 2:50.88
20 Molly Mollencamp 10 Belleville 2:51.73
21 Josie DeLapp 10 Pardeeville 2:53.09
22 Ella Reilly 10 Benton-Scales Mound-Shull 2:53.78
23 Madeline Halverson 12 Albany 2:54.79
24 Rachel Petzold 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 2:55.46
25 Libbie Melvin 11 Belleville 2:55.54
26 Alyssa Knauf 9 Albany 2:55.67
27 Kyla Jerome 9 Belleville 2:59.65
28 Courtney Zarda 10 Kewaskum 3:01.08
29 Libby Porter 9 Lake Mills 3:03.31
30 Jenna Hanson 11 Omro 3:14.22
31 Luisa Schloesser 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 3:18.75
32 Alyssa VerWiebe 9 Wayland Academy 3:18.79
33 Alanah Braaksma 9 Randolph/Cambria-Frieslan 3:20.89
34 Chloe Haipek 10 Wayland Academy 3:22.66
35 Olivia Swain 10 Randolph/Cambria-Frieslan 3:41.36
Isa Hernandez-White 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS SCR
Gianna Dugan 10 Marshall SCR
Callie Brouette 10 Pardeeville SCR
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claire Huggett 11 Marshall 5:43.07
2 Olivia Williams 10 Cambridge 5:50.87
3 Tayler Yapp 9 Belleville 5:54.16
4 Danycka Milis 10 Omro 5:58.67
5 Renee Caminiti 11 Wisconsin Heights 6:00.14
6 Grace Marchello 11 Kewaskum 6:00.83
7 Reese Willie 9 Lake Mills 6:02.00
8 Kiersten Ott 11 Columbus 6:05.68
9 Kylee Schraufnagel 9 Rio 6:05.91
10 Amber Hager 10 Omro 6:09.61
11 Hildie Sigwarth 9 Benton-Scales Mound-Shull 6:10.40
12 Ava Reinhoffer 11 Shorewood 6:12.50
13 Lulu Fregoso 9 Shorewood 6:13.19
14 Megan Anderson 11 Albany 6:16.67
15 Victoria Fauser 12 Columbus 6:18.84
16 Jean Traudt 9 Shorewood 6:21.19
17 Alyssa Knauf 9 Albany 6:25.75
18 Ella Reilly 10 Benton-Scales Mound-Shull 6:27.18
19 Madalyn Frank 10 Marshall 6:27.32
20 Haley Knauf 10 Albany 6:29.93
21 Callie Brouette 10 Pardeeville 6:31.33
22 Val Trozzo 12 Darlington 6:31.76
23 Addisyn Guenther 10 Pardeeville 6:33.70
24 Gracie Douglas 10 Darlington 6:33.85
25 Libby Porter 9 Lake Mills 6:37.55
26 Ellie Spalding 11 Kewaskum 6:38.30
27 Mhari Gohlke 11 Princeton-Green Lake 6:38.58
28 Rachel Petzold 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 6:45.55
29 Molly Mollencamp 10 Belleville 6:49.16
30 Leah Bell 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 6:52.20
31 Alanah Braaksma 9 Randolph/Cambria-Frieslan 7:22.02
32 Alyssa VerWiebe 9 Wayland Academy 7:23.98
Gianna Dugan 10 Marshall SCR
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Winslow 9 Lake Mills 12:09.85
2 Gianna Dugan 10 Marshall 12:10.66
3 Jade Pitta 9 Lake Mills 12:14.12
4 Alyssa Butz 9 Kewaskum 12:37.75
5 Romela Olla 11 Kewaskum 12:39.65
6 Emma Guenther 12 Albany 12:46.17
7 Claire Huggett 11 Marshall 12:47.91
8 Morgan Black 9 Darlington 12:51.45
9 Ashley Jacobs 11 Deerfield 12:51.50
10 Maya Lawnicki 12 Shorewood 13:05.00
11 Kristan Larson 11 Rio 13:24.10
12 Brooke Fair 9 Lake Mills 13:29.27
13 Katie Peters 9 Omro 13:32.62
14 Amber Hager 10 Omro 13:39.65
15 Lydia Anshus 12 Shorewood 14:01.11
16 Aliyah Gould 10 Darlington 14:22.77
17 Dani Gratz 12 Cambridge 15:33.40
18 Emily Streiff 11 Belleville 15:47.54
Addisyn Guenther 10 Pardeeville SCR
Emma Kuklinski 11 Princeton-Green Lake SCR
Leah Bell 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS SCR
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Lawrence 12 Benton-Scales Mound-Shull 15.54
2 Mariah Kahl 12 Wisconsin Heights 16.51
3 Jordyn Hutzler 11 Rio 16.99
4 Taylor Zittel 10 Columbus 17.00
5 Taylor Wegner 12 Princeton-Green Lake 17.48
6 Madelyn Thull 10 Kewaskum 17.78
7 Emily Bartow 10 Belleville 17.80
8 Grace Schopf 10 Lake Mills 18.12
Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Lawrence 12 Benton-Scales Mound-Shull 16.10
2 Mariah Kahl 12 Wisconsin Heights 16.55
3 Taylor Wegner 12 Princeton-Green Lake 17.28
4 Taylor Zittel 10 Columbus 17.31
5 Jordyn Hutzler 11 Rio 18.05
6 Grace Schopf 10 Lake Mills 18.19
7 Emily Bartow 10 Belleville 18.31
8 Madelyn Thull 10 Kewaskum 18.47
9 Sydney Beasley 9 Darlington 18.92
10 Emily Ayres 10 Cambridge 19.30
11 Morgan Schult 10 Wisconsin Heights 19.33
12 Mia Schroeder 10 Lake Mills 19.33
13 Noelle Hoeft 9 Omro 19.66
14 Lizzie Schwartz 10 Darlington 19.75
15 Kaylee Kimball 9 Princeton-Green Lake 19.81
16 Gianna Diaz 10 Belleville 20.11
17 Lily Weiss 10 Cambridge 20.22
18 Grace Rowley 12 Wayland Academy 20.73
19 Issy Rose 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 20.88
20 Ava Graffin 12 Deerfield 20.99
21 Allyson Casey 9 Kewaskum 21.50
22 Tejah Thull 9 Omro 21.59
23 Colleen Virgil 12 Marshall 21.80
24 Nicole Kooij 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 21.82
25 Victorria Meylor 9 Darlington 22.05
26 Ashlyn Bowman 10 Princeton-Green Lake 22.09
27 Sadie Connely 11 Deerfield 23.09
Summer Hausz 9 Cambridge SCR
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Lawrence 12 Benton-Scales Mound-Shull 45.39
2 Taylor Zittel 10 Columbus 49.13
3 Emily Bartow 10 Belleville 50.19
4 Mya Andrews 9 Marshall 51.46
5 Lizzie Schwartz 10 Darlington 51.57
6 Madelyn Thull 10 Kewaskum 52.14
7 Grace Schopf 10 Lake Mills 53.60
8 Kelly Hess 12 Omro 53.66
9 Alissa St.Louis 10 Princeton-Green Lake 53.70
10 Sydney Beasley 9 Darlington 54.54
11 Savannah Molnar 10 Columbus 54.75
12 Mia Schroeder 10 Lake Mills 55.97
13 Tejah Thull 9 Omro 56.39
14 Iris Boehm 9 Wisconsin Heights 56.79
15 Issy Rose 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 57.07
16 Quinn Borchert 12 Lake Mills 57.21
17 Kaylee Kimball 9 Princeton-Green Lake 57.28
18 Lily Weiss 10 Cambridge 57.70
19 Emma Vrechek 9 Princeton-Green Lake 59.25
20 Haley Knauf 10 Albany 59.71
21 Aayliah Landen 9 Albany 1:00.48
22 Gianna Diaz 10 Belleville 1:00.69
23 Katelyn Petersen 10 Marshall 1:01.36
24 Victorria Meylor 9 Darlington 1:02.88
25 Helen Merkel 9 Shorewood 1:03.65
26 Ava Graffin 12 Deerfield 1:03.75
27 Anna Blazquez 10 Kewaskum 1:04.16
28 Nicole Kooij 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:05.70
29 Sophia Baumann 9 Shorewood 1:08.89
30 Laura Oldfather 9 Shorewood 1:10.10
Emily Ayres 10 Cambridge SCR
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Rio 53.92
Sydney AlesJordyn HutzlerJada GrahamAdeline Hutzler
2 Belleville 53.99
Kiara DonnellJade HalvenslebenErin KittlesonHeidi Wegehaupt
3 Princeton-Green Lake 54.27
Kelsey MorganAlexa MydlachTaylor WegnerAlyssa Westover
4 Columbus 55.28
Natalie SeversonMargarita MotiashovaErica PatrickSidney Smith
5 Benton-Scales Mound-Shullsburg 55.62
Calli JerryShay SoppeMadison RussellChloe Matthews
6 Lake Mills 55.66
Olivia DunklebergerCarly StraussLily KussmanMadalyn Miller
7 Marshall 57.18
Rain HeldGaby CamposKiana HellenbrandAnahi Bonilla
8 Deerfield 57.30
Abbie HermsCampbell CarabelloHailey HefelRachel Kornelsen
9 Cambridge 57.78
Savanah PhillipsHannah BlackwoodNikole MeskeElyssa Stein
10 Wayland Academy 58.89
Ifeoma EgbunaCourtney James-AtkinsGrace RowleyMiah Garley
11 Omro 59.63
Lauren KoonceKaitlyn WagnerCarrissa KettlewellHannah Thomer
12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) 1:00.83
Rachel CampbellIsa Hernandez-WhiteOlivia HegerfeldMackenzie Truitt
13 Wisconsin Heights 1:01.72
Kaia PulcineMorgan SchultKaylene DoescherSydney Parkos
14 Shorewood 1:02.10
Sasami LangfordSenna CarreraTa' Niya RobinsonAlexandria Hansen
15 Darlington 1:02.68
Maddie CristNatty SoperKaylee MeyersKathleen Mathias
Pardeeville SCR
DaKotah CrottyKayla GuentherAshton OsterhausSidney Preston
Kewaskum DNF
Abby MeidlJill BraatzHannah DebelakHailey Hasenberg
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Princeton-Green Lake 1:55.56
Biyancha MillerKelsey MorganAlexa MydlachAlyssa Westover
2 Albany 1:55.72
Kaitlyn TrowMadison PetersKristin O'BelOlivia Roth
3 Rio 1:56.17
Sarah HagenowKaryssa QuistSydney AlesAdeline Hutzler
4 Belleville 1:56.57
Erin KittlesonJade HalvenslebenWalela Three-SticksHeidi Wegehaupt
5 Columbus 1:57.45
Sydney MooreErica PatrickSidney SmithMargarita Motiashova
6 Lake Mills 1:57.79
Sophia LeeCarly StraussLily KussmanMadalyn Miller
7 Darlington 1:59.07
McKenna LeuchtenmacherMaddie CristHunter WeberMeghan Douglas
8 Benton-Scales Mound-Shullsburg 1:59.63
Calli JerryMadison RussellEve NotrottChloe Matthews
9 Marshall 1:59.87
Mya AndrewsRain HeldKatelyn PetersenAnahi Bonilla
10 Shorewood 2:01.02
Lindsey RepinsSadie CumberbatchSasami LangfordSenna Carrera
11 Cambridge 2:02.14
Summer HauszHailee SundquistSophie GrieserAubrey Pero
12 Deerfield 2:03.04
Abbie HermsCampbell CarabelloHailey HefelRachel Kornelsen
13 Wayland Academy 2:07.78
Gunce DerinAshleigh HeastieMiah GarleyBrianne Allen
14 Wisconsin Heights 2:13.90
Kyra RippMadilyn BehnkeClaire BrindleyMarguerite Pauley
Omro DQ
Lauren CasePayton RahnNoelle HoeftTejah Thull
Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) DQ
Nicole KooijLuisa SchloesserIssy RoseAmy Riha
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Darlington 4:21.04
Lizzie SchwartzIlse MendezKaylee MeyersKathleen Mathias
2 Kewaskum 4:23.31
Breanna RiceCourtney ButzlaffAnna PetersonAbby Meidl
3 Albany 4:24.77
Kaitlyn TrowMadison PetersSydney BloedelKristin O'Bel
4 Columbus 4:25.13
Molly KahlSydney MooreNatalie SeversonTaylor Zittel
5 Shorewood 4:26.58
Lindsey RepinsMorgan LockSophie D'AmatoFelicity Hade
6 Belleville 4:26.83
Emily BartowHallie BartowErin KittlesonLily Himmelmann
7 Omro 4:32.49
Bobbi AllisonKelly HessDanycka MilisPayton Rahn
8 Lake Mills 4:33.93
Makena VespermanSarah NelsonReese WillieOlivia Dunkleberger
9 Benton-Scales Mound-Shullsburg 4:36.74
Shay SoppeChloe MatthewsEve NotrottMadison Russell
10 Rio 4:42.77
Sarah HagenowAdeline HutzlerCourtney QuistKaryssa Quist
11 Princeton-Green Lake 4:43.65
Biyancha MillerLily SelthofnerAlissa St.LouisSidney Galatowitsch
12 Cambridge 4:54.50
Aubrey PeroKylie NottestadErin RieckmannHailee Sundquist
13 Marshall 5:01.52
Kyra AndrewsColleen VirgilJazmin Antonio ReyesKatelyn Petersen
14 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) 5:03.22
Trynity ScottOlivia HegerfeldMackenzie TruittNicole Caceanova
15 Wayland Academy 5:23.03
Chloe HaipekAshleigh HeastieAlyssa VerWiebeGunce Derin
16 Randolph/Cambria-Friesland 5:36.07
Mariah DeVriesJordan DrzonckGracey WestraAlanah Braaksma
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lake Mills 10:22.65
Kayli BuchliJade PittaQuinn BorchertLauren Winslow
2 Darlington 10:26.21
Emma CristMiriam LindqvistIlse MendezErin Wolf
3 Omro 10:40.56
Kelly HessDanycka MilisBobbi AllisonAllison Wagner
4 Albany 10:48.47
Sydney BloedelKristin O'BelEmma GuentherMadison Peters
5 Columbus 10:50.72
Victoria FauserSavannah MolnarKiersten OttAbbey Stadler
6 Kewaskum 10:58.13
Romela OllaGrace MarchelloEllie SpaldingAlyssa Butz
7 Shorewood 11:02.05
Maya LawnickiMarcella YatsoAddie KempAbby Gandrud
8 Princeton-Green Lake 11:24.03
Sidney GalatowitschMhari GohlkeLily SelthofnerEmma Kuklinski
9 Belleville 11:54.96
Kyla JeromeLibbie MelvinNina SchiroTayler Yapp
10 Pardeeville 11:58.31
Callie BrouetteJosie DeLappAddisyn GuentherKiera McGuire
11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) 12:12.87
Amy RihaLeah BellTrynity ScottIsa Hernandez-White
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brianna Leahy 12 Benton-Scales Mound-Shull 42-05.50
2 Libby Beck 11 Albany 38-00.25
3 Marissa Gould 10 Darlington 32-06.25
4 Robin Witt 11 Cambridge 31-11.00
5 Lily Alsum 11 Randolph/Cambria-Frieslan 31-06.00
6 Ashton Osterhaus 11 Pardeeville 31-04.50
7 Chibuzor Onwochei 12 Wayland Academy 31-03.00
8 Haley Neuens 12 Omro 30-05.50
9 Haiden Zimmerman 11 Belleville 30-03.50
10 McKenzie Sampson 10 Rio 29-03.50
11 Gillian Engstrom 12 Omro 29-00.00
12 Emily Halterman 10 Kewaskum 28-07.00
13 Ashley Krause 10 Kewaskum 28-01.50
14 Nicole Eggers 12 Marshall 27-11.50
15 Nellie Soda 12 Princeton-Green Lake 27-10.00
16 Megan Huber 10 Columbus 27-08.50
17 Giselle Mendez 10 Darlington 27-06.50
18 Ashly Carpenter 11 Omro 27-06.00
19 Brooke Presny 10 Wisconsin Heights 27-04.50
20 Anna Evenson 12 Cambridge 27-02.50
21 Hannah McCarthy 11 Darlington 27-02.25
22 Megan Greenfield 10 Benton-Scales Mound-Shull 27-00.25
Angel Krejci 9 Lake Mills SCR
Emma Vrechek 9 Princeton-Green Lake SCR
Claire Brindley 10 Wisconsin Heights SCR
Emma Gove 9 Randolph/Cambria-Frieslan SCR
Elise Kirch 10 Wisconsin Heights SCR
Alyssa Nichols 9 Deerfield SCR
Haley Mueller 9 Albany SCR
Rachel Lutz 12 Marshall SCR
Henrietta Belloc Lowndes 10 Wayland Academy SCR
Gracey Westra 11 Randolph/Cambria-Frieslan ND
Stephanie Njeru 11 Wayland Academy SCR
Allison Lund 10 Cambridge SCR
Kaitlyn Tebon 9 Deerfield SCR
Madalyn Miller 10 Lake Mills SCR
Lily Kussman 10 Lake Mills SCR
Ireland Coughlin 10 Columbus SCR
DaKotah Crotty 12 Pardeeville SCR
Claire Westlake 10 Columbus SCR
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brianna Leahy 12 Benton-Scales Mound-Shull 130-06
2 Kennedy Rankin 12 Darlington 114-03
3 Lily Alsum 11 Randolph/Cambria-Frieslan 106-02
4 Haiden Zimmerman 11 Belleville 101-11
5 Libby Beck 11 Albany 101-09
6 Emily Halterman 10 Kewaskum 101-02
7 Elyssa Stein 12 Cambridge 99-09
8 Ashton Osterhaus 11 Pardeeville 97-11
9 Megan Huber 10 Columbus 93-07
10 Brooke Presny 10 Wisconsin Heights 92-01
11 Nicole Eggers 12 Marshall 90-06
12 Haley Neuens 12 Omro 90-01
13 Kelli Oelke 11 Kewaskum 85-02
14 Courtney Quist 9 Rio 85-00
15 Gillian Engstrom 12 Omro 84-05
16 Megan Greenfield 10 Benton-Scales Mound-Shull 83-05
17 Rachel Lutz 12 Marshall 79-11
18 Claire Westlake 10 Columbus 76-11
19 Robin Witt 11 Cambridge 76-01
20 Morgan Schult 10 Wisconsin Heights 74-10
21 Aleesa Dahl 9 Marshall 73-08
22 DaKotah Crotty 12 Pardeeville 72-04
23 Emma Vrechek 9 Princeton-Green Lake 71-10
24 Angel Krejci 9 Lake Mills 71-05
25 Ireland Coughlin 10 Columbus 70-10
26 Haley Mueller 9 Albany 70-06
27 Rebecca Egan 12 Omro 70-02
Chibuzor Onwochei 12 Wayland Academy SCR
Alyssa Nichols 9 Deerfield SCR
Elise Kirch 10 Wisconsin Heights SCR
Nellie Soda 12 Princeton-Green Lake SCR
Henrietta Belloc Lowndes 10 Wayland Academy SCR
Madalyn Miller 10 Lake Mills SCR
Gracey Westra 11 Randolph/Cambria-Frieslan ND
Stephanie Njeru 11 Wayland Academy SCR
Lily Kussman 10 Lake Mills SCR
Katie Miller 9 Randolph/Cambria-Frieslan ND
McKenzie Sampson 10 Rio SCR
Erika Lund 9 Cambridge SCR
Kaitlyn Tebon 9 Deerfield SCR
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elyssa Stein 12 Cambridge 5-00.00
2 Sydney Moore 12 Columbus 4-10.00
3 Karyssa Quist 10 Rio 4-08.00
4 Carly Strauss 11 Lake Mills 4-08.00
5 Natalie Severson 9 Columbus 4-08.00
6 Emma Kuklinski 11 Princeton-Green Lake 4-06.00
6 Nicole Caceanova 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 4-06.00
6 Katie Bowers 9 Belleville 4-06.00
9 Sophia Lee 10 Lake Mills 4-06.00
9 Lily Himmelmann 10 Belleville 4-06.00
9 Mya Andrews 9 Marshall 4-06.00
12 Sarah Butschlick 12 Kewaskum 4-04.00
Makena Vesperman 9 Lake Mills NH
Lizzie Lightner 12 Kewaskum NH
Kyra Andrews 11 Marshall NH
Summer Hausz 9 Cambridge NH
Jazmin Antonio Reyes 9 Marshall NH
Grace Dynes 10 Columbus NH
Lauren Koonce 9 Omro NH
Emily Ayres 10 Cambridge NH
Victorria Meylor 9 Darlington NH
Natalie Krueger 9 Kewaskum NH
Sidney Preston 12 Pardeeville NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nellie Soda 12 Princeton-Green Lake 10-00.00
2 Abby Meidl 11 Kewaskum 9-06.00
3 Sarah Nelson 12 Lake Mills 9-00.00
4 Hunter Weber 12 Darlington 9-00.00
5 Courtney Quist 9 Rio 8-00.00
6 Jill Braatz 11 Kewaskum 8-00.00
7 Heidi Wegehaupt 10 Belleville 7-06.00
7 Madison Russell 9 Benton-Scales Mound-Shull 7-06.00
9 Alannis Schultz 11 Columbus 7-06.00
10 Addie Soda 11 Princeton-Green Lake 7-06.00
11 Jada Graham 11 Rio 7-00.00
11 Kyla Jerome 9 Belleville 7-00.00
11 Carlie Brunell 12 Columbus 7-00.00
14 Caitlin Whiting 9 Lake Mills 6-00.00
14 Bailey Driscoll 12 Marshall 6-00.00
14 Rain Held 10 Marshall 6-00.00
14 Biyancha Miller 9 Princeton-Green Lake 6-00.00
Tori Fay 12 Pardeeville SCR
Kyra Andrews 11 Marshall SCR
Hannah Blackwood 9 Cambridge SCR
Laura Oldfather 9 Shorewood NH
Ada Basten 10 Columbus NH
Sophia Baumann 9 Shorewood NH
Sophie Greiser 10 Cambridge NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Taylor Wegner 12 Princeton-Green Lake 16-04.00
2 Noelle Hoeft 9 Omro 15-11.50
3 Olivia Dunkleberger 10 Lake Mills 15-11.25
4 Jordyn Hutzler 11 Rio 15-09.75
5 Taylor Zittel 10 Columbus 15-06.75
6 Karyssa Quist 10 Rio 15-04.50
7 Natalie Severson 9 Columbus 15-03.00
8 Kaylee Meyers 11 Darlington 15-02.00
9 Alyssa Westover 10 Princeton-Green Lake 15-02.00
10 Sarah Hagenow 9 Rio 14-11.50
11 Kathleen Mathias 11 Darlington 14-11.00
12 Chloe Matthews 10 Benton-Scales Mound-Shull 14-10.25
13 Jade Halvensleben 11 Belleville 14-10.00
14 Kiana Hellenbrand 9 Marshall 14-08.25
15 Grace Schopf 10 Lake Mills 14-05.50
16 Hailee Sundquist 10 Cambridge 14-01.50
17 Rachel Campbell 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 14-01.25
18 Walela Three-Sticks 12 Belleville 13-11.00
19 Hailey Hefel 9 Deerfield 13-10.00
20 Olivia Voelker 9 Columbus 13-08.50
21 Ashlyn Bolger 12 Cambridge 13-06.50
22 Madeline Halverson 12 Albany 13-05.00
23 Savanah Phillips 9 Cambridge 13-04.50
23 Natty Soper 10 Darlington 13-04.50
25 Kaitlyn Trow 11 Albany 13-02.25
26 Jilian Rettler 9 Kewaskum 13-01.75
27 Mya Andrews 9 Marshall 13-01.50
28 Katie Vorwerk 11 Kewaskum 12-08.75
29 DaKotah Crotty 12 Pardeeville 12-07.00
30 Ifeoma Egbuna 12 Wayland Academy 12-05.50
31 Kennedy Dreger 9 Belleville 12-03.00
32 Hailey Thompson 9 Deerfield 11-08.25
33 Grace Rowley 12 Wayland Academy 11-03.00
34 Kayla Guenther 12 Pardeeville 10-04.25
35 Addie Ritsch 12 Deerfield 9-09.00
36 Megan Pomeroy 9 Pardeeville 9-05.00
Courtney James-Atkins 12 Wayland Academy ND
Sasami Langford 11 Shorewood SCR
Brooke Fair 9 Lake Mills ND
Senna Carrera 10 Shorewood SCR
Alexandria Hansen 10 Shorewood SCR
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Lawrence 12 Benton-Scales Mound-Shull 36-00.75
2 Taylor Wegner 12 Princeton-Green Lake 34-04.50
3 Courtney Quist 9 Rio 33-04.00
4 Molly Kahl 9 Columbus 32-11.50
5 Walela Three-Sticks 12 Belleville 32-05.00
6 Alissa St.Louis 10 Princeton-Green Lake 31-02.25
7 Jada Graham 11 Rio 31-01.25
8 Madeline Halverson 12 Albany 30-10.75
9 Payton Rahn 12 Omro 30-01.50
10 Jade Halvensleben 11 Belleville 30-01.50
11 Margarita Motiashova 10 Columbus 30-01.00
12 Erica Patrick 12 Columbus 29-09.75
13 Morgan Schult 10 Wisconsin Heights 29-04.00
14 Kristin O'Bel 10 Albany 29-00.00
15 Kennedy Dreger 9 Belleville 28-07.50
16 Lizzie Schwartz 10 Darlington 28-06.50
17 Emily Reed 11 Rio 28-06.00
18 Olivia Hegerfeld 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 28-05.00
19 Kiana Hellenbrand 9 Marshall 28-03.00
20 Callie Brouette 10 Pardeeville 27-04.00
21 Meghan Douglas 12 Darlington 27-03.00
22 Mia Schroeder 10 Lake Mills 26-09.00
23 Anahi Bonilla 11 Marshall 26-07.75
24 Kaylee Kimball 9 Princeton-Green Lake 25-08.00
25 Nicole Kooij 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 25-05.50
26 Hailey Thompson 9 Deerfield 25-00.50
27 Chloe Goldman 9 Kewaskum 24-05.00
Haley Knauf 10 Albany SCR
Delona Wisdom 9 Cambridge SCR
Rachel Kornelsen 10 Deerfield SCR