School Pace
girl 5k
pl name team time
1 Marissa Ellenbecker Edgar Ind 19:28.2
2 Jada Beacom Iola-Scandinavia Ind 19:30.6
3 Savannah Schley Loyal Ind 20:07.9
4 Julianna Thurs Marathon Ind 20:21.7
5 Taylor Krogwold Rosholt Team 20:50.6
6 Isabella Jewell Auburndale Team 20:56.7
7 Jordan Zdroik Rosholt Team 21:02.0
8 Grace Engebretson Pacelli Ind 21:02.3
9 Erricka Zenner Auburndale Team 21:09.3
10 Uta Givens Marathon 21:09.8
11 Jenna Trzebiatowski Rosholt Team 21:12.7
12 Dylan Werachowski Amherst 21:26.8
13 Abby Van Rixel Athens 21:29.7
14 Mckenna Zieher Auburndale Team 21:30.8
15 Katrina Fredrickson Marathon 21:36.0
16 Macie Schmeiser Auburndale Team 21:36.9
17 Kortnie Volk Three Lakes 21:39.1
18 Jenna Stone Wittenberg-Birnamwood 21:39.5
19 Grace Novak Wabeno / Laona 21:40.8
20 Jordyn Karl Auburndale Team 21:53.0
21 Ruby Nowinsky Wittenberg-Birnamwood 21:57.8
22 Logan Krogwold Rosholt Team 22:04.3
23 Laci Hoeksema Marathon 22:08.0
24 Vanessa Mitchell Auburndale Team 22:10.7
25 Anna Cleven Marathon 22:15.8
26 Grace Van Handel Pacelli 22:17.4
27 Natalie Newton Wabeno / Laona 22:17.4
28 Amanda Wanta Rosholt Team 22:19.5
29 Bailey Imhoff Edgar 22:24.4
30 Rylan Lindner Loyal 22:26.0
31 Kate Omernik Amherst 22:32.0
32 Rebecca Ostrowski Amherst 22:39.5
33 Lily Kloos Auburndale Team 22:51.2
34 Kayliah Meronk Rosholt Team 22:59.2
35 Lindsay Dose Amherst 23:06.7
36 Sam Nelson Assumption 23:14.3
37 Makenna Brown Iola-Scandinavia 23:16.5
10/20/2018 PM Page 1 of
www.performancetiming.com
Overall Results :
School Pace
State
pl name team time
38 Rachel Brewster Edgar 23:24.8
39 Maya Kunze Pacelli 23:26.6
40 Kaitlyn Riehle Athens 23:28.3
41 Katy Czerwinski Pacelli 23:37.5
42 Lily Medeiros-Harris Three Lakes 23:40.0
43 Ellie Shaw Assumption 23:47.7
44 Katla Anderson Amherst 23:51.0
45 Rhiannon Hooper Wabeno / Laona 23:56.5
46 Chloe King Wittenberg-Birnamwood 23:58.4
47 Rose Schoenherr Loyal 23:58.5
48 Makenna Guden Edgar 24:00.3
49 Laila Smith Marathon 24:04.0
50 Taylar Cleereman Wabeno / Laona 24:04.0
51 Dominique Jamison Pacelli 24:04.2
52 Alexzandra Kaster Wabeno / Laona 24:11.9
53 Erica Wendler Wittenberg-Birnamwood 24:13.4
54 Jenna Stolt Pacelli 24:14.8
55 Nicole Eiden Amherst 24:20.7
56 Lilly Williams Crandon 24:22.0
57 Emily Wehrman Spencer 24:23.7
58 Sarah Zuelke Stratford 24:35.5
59 Jasmine Schnelle Edgar 24:35.7
60 Alexis Sphuler Loyal 24:39.8
61 Kenzie Stalter Rosholt Team 24:44.2
62 Briar Williams Iola-Scandinavia 24:46.2
63 Madison Hasz Edgar 24:49.7
64 Elle Leberg Assumption 24:53.5
65 Lydia Golbach Stratford 24:54.8
66 Amanda Rieck Three Lakes 24:57.1
67 Victoria Weier Amherst 24:58.3
68 Olivia Wilson Assumption 24:58.9
69 Faith Neuens Florence 25:00.7
70 Kaylee Wehrman Spencer 25:01.7
71 Keralin Genteman Loyal 25:14.1
72 Maria Hakel Edgar 25:21.2
73 Mira Beranek Marathon 25:21.7
74 Gabrielle Ostrowski Crandon 25:23.8
10/20/2018 PM Page 2 of
www.performancetiming.com
Overall Results :
School Pace
State
pl name team time
75 Miranda Schneider Stratford 25:31.0
76 Melaine Lang Columbus Catholic 25:40.2
77 Lauren Dombeck Wittenberg-Birnamwood 26:01.1
78 Megan Schmidt Stratford 26:09.3
79 Sydney Boeger Stratford 26:17.8
80 Hailey Roehl Columbus Catholic 26:20.1
81 Janelle Haupt Columbus Catholic 26:20.3
82 Maria Esser Pittsville 26:21.3
83 Karmyn Meixner Three Lakes 26:25.0
84 Jessica Schaefer Iola-Scandinavia 26:53.0
85 Maddie Pavloski Stratford 26:54.4
86 Holly Davidson Loyal 27:12.5
87 Josephine Honore Loyal 27:16.3
88 Lizzie Hanson Columbus Catholic 27:17.1
89 Molly Gretzlock Wittenberg-Birnamwood 27:18.2
90 Holly Dean Columbus Catholic 27:20.3
91 Aryiah Schuh Spencer 27:30.6
92 Brenna Manecke Stratford 27:34.8
93 Leah Nieman Spencer 27:36.0
94 Anika Brandl Pacelli 27:54.8
95 Audrey Selden Florence 28:21.8
96 Halia Babich Wabeno / Laona 28:27.3
97 Lydia Johnsrud Iola-Scandinavia 28:43.3
98 Maleah Redmann Athens 29:09.5
99 Delaney Wichlacz Spencer 29:20.5
100 Autum Schallock Crandon 29:34.0
101 Kathleen Selden Florence 30:02.5
102 Greta Schiferl Columbus Catholic 30:38.6
103 Danielle Smits Assumption 30:43.9
104 Tara Thompson Iola-Scandinavia 31:06.0
105 Madison Ackley Crandon 31:12.8
106 Hadley Miles Three Lakes 31:25.2
107 Maya Thiex Gresham/Bowler 31:59.3
School Pace
boys 5k
pl name team time
1 Adam Rzentkowski Rosholt Team 16:17.3
2 Sean Dolan Assumption Team 16:49.8
3 Jared Zwettler Three Lakes Ind 16:53.4
4 Garrett Dolan Assumption Team 17:05.9
5 Adam Wise Amherst Ind 17:06.5
6 Nick Rogaczewski Athens Ind 17:10.2
7 Mathew Ross Rosholt Team 17:10.3
8 Johnathon Nowacki Athens Ind 17:11.2
9 Zach Lepak Rosholt Team 17:33.2
10 James Heeg Stratford Ind 17:34.4
11 Joe Kraimer Marathon 17:55.0
12 David Kindlarski Marathon 18:03.0
13 Cole Schairer Wittenberg-Birnamwood 18:05.0
14 Bryan Cook Rosholt Team 18:10.2
15 Nick Smits Assumption Team 18:15.5
16 Anthony Bianco Rosholt Team 18:18.9
17 Trevor Frane Pacelli 18:22.0
18 Brock Thompson Athens 18:29.4
19 Isaiah Cherek Rosholt Team 18:29.4
20 Sam Trzebiatowski Rosholt Team 18:34.1
21 Will Prihoda Marathon 18:35.9
22 Bryce Fuerlinger Columbus Catholic 18:37.9
23 Matt Seeber Wabeno / Laona 18:39.6
24 Joshua Brewster Edgar 18:41.0
25 Isaac Thompson Stratford 18:42.3
26 Brendan Resch Wittenberg-Birnamwood 18:45.2
27 Andrew Hartmann Athens 18:45.7
28 Cullen Krasselt Marathon 18:56.5
29 Cameron Kopacz Assumption Team 19:01.1
30 Justin Wuske Marion 19:03.5
31 Carl Lundgren Auburndale 19:04.1
32 Dennis Matott Assumption Team 19:05.0
33 Tyler Cliver Marathon 19:05.2
34 Sam Grywacz Pacelli 19:07.1
35 Cole Noreen Columbus Catholic 19:07.1
36 Brennen Petersen Pittsville 19:09.2
37 Aaron Hartmann Athens 19:10.9
10/20/2018 PM Page 1 of
www.performancetiming.com
Overall Results :
School Pace
State
pl name team time
38 Cade Brueswritz Stratford 19:16.9
39 Ashton Cox Menominee Indian 19:20.8
40 Brock Warren Marathon 19:23.9
41 Ian Resch Wittenberg-Birnamwood 19:26.8
42 Giantonio Brazzola Edgar 19:27.4
43 Ben Haemmerle Pacelli 19:29.2
44 Levi Schick Gresham/Bowler 19:31.3
45 Ian Lang Auburndale 19:34.1
46 Aaron Schumacher Marathon 19:34.7
47 Andrew Chapel Stratford 19:36.5
48 Cole Schilling Edgar 19:36.8
49 Seth Genteman Loyal 19:37.5
50 Wyatt Dickman Wittenberg-Birnamwood 20:01.3
51 Evan Stanislawski Wittenberg-Birnamwood 20:05.0
52 Noah Schultz Auburndale 20:06.3
53 Cody Miller Stratford 20:07.1
54 Avery Horvath Loyal 20:08.4
55 Tristen Mascarette Florence 20:13.3
56 Dylan Donovan Iola-Scandinavia 20:13.6
57 Robert Vater Iola-Scandinavia 20:15.5
58 Erick Kriewaldt Iola-Scandinavia 20:15.9
59 Mitchel Paul Edgar 20:17.7
60 Ashton Ackman Spencer 20:20.7
61 Steven Rieck Three Lakes 20:23.8
62 Noah Barz Amherst 20:28.1
63 Jacob Leick Stratford 20:29.6
64 Lane Schultz Gresham/Bowler 20:29.9
65 Simon Schairer Wittenberg-Birnamwood 20:33.2
66 Sam Franz Pacelli 20:42.5
67 Chad Moegenburg Wittenberg-Birnamwood 20:47.8
68 Tanner Westfall Athens 20:53.2
69 Will Boyer Columbus Catholic 20:56.7
70 Xander Gilbert Goodman-Pembine 20:59.7
71 Drew Boney Crandon 21:03.0
72 Dylan Kostuch Amherst 21:11.4
73 Mark Fieweger Columbus Catholic 21:13.6
74 Sam Schoenfuss Stratford 21:17.5
10/20/2018 PM Page 2 of
www.performancetiming.com
Overall Results :
School Pace
State
pl name team time
75 Kevin Strietzel Goodman-Pembine 21:36.3
76 Mitchell Jensen Pacelli 21:39.1
77 Erik Grenlie Iola-Scandinavia 21:42.6
78 Reed Wiesman Marion 21:45.0
79 Parker Empey Auburndale 21:47.5
80 Devin Degenhardt Loyal 21:51.0
81 Sayer Rachu Loyal 21:52.2
82 Jacob Zimmerman Pacelli 21:52.4
83 Ashton Palms Loyal 21:55.1
84 Dylan Cloud Wabeno / Laona 21:55.4
85 Noah Bestul Gresham/Bowler 22:01.3
86 Boone Larison Goodman-Pembine 22:05.0
87 Isaiah Gueths Marion 22:09.4
88 Joshua Besaw Menominee Indian 22:16.7
89 Ethan Marohl Athens 22:18.1
90 Orion Smith Columbus Catholic 22:19.1
91 Jameson Besaw Menominee Indian 22:25.5
92 Kalvin Kingsley Edgar 22:29.8
93 Cale Kubisiak Assumption Team 22:30.0
94 Micah Heath Goodman-Pembine 22:36.7
95 Jacob Kessel Goodman-Pembine 22:36.9
96 Cameron Nieman Spencer 22:38.7
97 Liam Christian Wabeno / Laona 22:40.1
98 Sam Welhoefer Three Lakes 22:43.7
99 Ben Lee Amherst 22:45FR.0
100 Trenton Headson Crandon 22:56.2
101 Caleb Rucker Spencer 23:00.9
102 Erich Schmoldt Iola-Scandinavia 23:16.5
103 Johnny Ballinger Amherst 23:24.8
104 Brock Opperman Iola-Scandinavia 23:25.2
105 Wyatt Coulthard Pittsville 23:27.4
106 Kaizer Eikleberry Spencer 23:29.8
107 Colin Gajewski Edgar 23:51.0
108 Ryan Kalkofen Crandon 23:59.3
109 Gage Kumm Pittsville 24:02.0
110 Aiden Lowery Wabeno / Laona 24:05.8
111 Chevy Gretzinger Crandon 24:17.4