Elite Performances
34 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 14.09 | Destiny Huven | Nicolet |
100 Meter Hurdles Finals | 14.68 | Kynnedi Malone | Nicolet |
100 Meter Hurdles Finals | 14.96 | Charis Riebe | Wauwatosa West |
100 Meter Dash Finals | 11.67 | Amari Brown | Milwaukee King |
100 Meter Dash Finals | 12.09 | Ja'cey Simmons | Wauwatosa West |
100 Meter Dash Finals | 12.15 | Camari Tellis | Milwaukee King |
200 Meter Dash Finals | 23.78 | Amari Brown | Milwaukee King |
300 Meter Hurdles Finals | 45.89 | Akili Pleas-carnie | Milwaukee King |
300 Meter Hurdles Finals | 46.39 | Amy Keane | Brookfield Central |
4x800 Meter Relay Finals | 9:38.40 | Relay Team | Arrowhead |
4x800 Meter Relay Finals | 9:43.21 | Relay Team | Menomonee Falls |
800 Meter Run Finals | 2:18.52 | Bridget Flannery | Whitefish Bay |
High Jump Finals | 5-4 | Riley Kindt | Brookfield East |
Long Jump Finals | 17-9 | Camari Tellis | Milwaukee King |
Long Jump Finals | 17-9.75 | Makayla Jackson | Milwaukee King |
Pole Vault Finals | 12-0 | Julia Moore | Arrowhead |
Shot Put Finals | 38-6 | Elise Schneider | Arrowhead |
Triple Jump Finals | 36-7.25 | Riley Kindt | Brookfield East |
Triple Jump Finals | 36-10.75 | Grace Mandick | Arrowhead |
Triple Jump Finals | 37-0.5 | Alexis Hunter | Menomonee Falls |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Finals | 10.53 | Elijha Johnson | Milwaukee Washington |
1600 Meter Run Finals | 4:21.53 | Alexander Vance | Oconomowoc |
1600 Meter Run Finals | 4:22.52 | Eli Dyer | Whitefish Bay |
1600 Meter Run Finals | 4:23.10 | Gavin Kuhlenbeck | Sussex Hamilton |
200 Meter Dash Finals | 21.73 | Elijha Johnson | Milwaukee Washington |
3200 Meter Run Finals | 9:30.69 | Nicholas Holmes | Nicolet |
3200 Meter Run Finals | 9:34.35 | Alexander Vance | Oconomowoc |
3200 Meter Run Finals | 9:36.21 | Michael Kluz | Oconomowoc |
3200 Meter Run Finals | 9:36.77 | Gavin Kuhlenbeck | Sussex Hamilton |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.65 | Relay Team | Menomonee Falls |
Discus Finals | 153-0 | Brady Phillip | Arrowhead |
Pole Vault Finals | 14-3 | Maxwell Meyer | Oconomowoc |
Pole Vault Finals | 14-6 | Logan Larson | Menomonee Falls |
Pole Vault Finals | 14-6 | Jack Browne | Brookfield East |