Mens 100 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Kyle Main 11.25 Lakeside Lutheran
2 12 Trey Colts 11.44 Cambridge
3 11 Lucas Holtz 11.57 Watertown Luther Prep
4 10 Alex Reinke 11.64 Lakeside Lutheran
5 11 DJ Donnell 11.67 Belleville
6 9 Issiah Sampson 11.80 Lakeside Lutheran
7 11 Levi Birkholz 11.83 Lakeside Lutheran
8 12 Isaac Schumann 11.90 Watertown Luther Prep
9 12 Sully Schliekau 12.09 Cambridge
10 10 Tyler Tauscheck 12.16 Lakeside Lutheran
11 10 Noah Micheel 12.19 Watertown Luther Prep
12 12 Josh Felsing 12.30 Watertown Luther Prep
13 9 Elijah Dolan 12.50 Watertown Luther Prep
14 12 Luke Marthaler 12.55 Lakeside Lutheran
15 9 Jonathan Schmidt 12.55 Lakeside Lutheran
16 10 Lawrence Vasquez 12.69 Belleville
17 9 Josef Rupnow 12.72 Lakeside Lutheran
18 9 Caleb Acosta 12.74 Watertown Luther Prep
19 10 Cade Thayer 12.78 Belleville
20 9 Micah Schwartz 12.81 Lakeside Lutheran
21 10 Connor Lamb 12.99 Watertown Luther Prep
22 11 Alex Shrader 13.04 Belleville
23 9 Eric Gao 13.09 Cambridge
24 10 Cole Teteak 13.14 Lakeside Lutheran
25 9 Robert John Darden 13.21 Lakeside Lutheran
26 9 James Norton 13.35 Watertown Luther Prep
27 11 Jacob Jenkins 13.37 Belleville
28 9 Gideon Koelpin 13.45 Watertown Luther Prep
29 10 Caleb Heins 13.49 Lakeside Lutheran
30 9 Brandon Genz 13.57 Lakeside Lutheran
31 9 Ryan Schulz 13.60 Lakeside Lutheran
32 9 Charlie Sarbacker 13.61 Belleville
33 9 Iain Vinson 13.62 Belleville
34 9 Josiah Wallk 13.74 Watertown Luther Prep
35 9 Paxton Denning-Caldwell 13.86 Lakeside Lutheran
36 10 Silas Hillmer 14.22 Watertown Luther Prep
37 9 Ryan Leyrer 14.43 Watertown Luther Prep
38 9 Chase Varney 15.00 Belleville
39 9 James Markhardt 16.23 Belleville
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Jonah Wortman 30.62 Belleville
Mens 200 Meters Varsity - Finals
8 12 Kyle Main 23.15 Lakeside Lutheran
9 9 Ben Krauklis 23.80 Lakeside Lutheran
10 10 Alex Reinke 23.90 Lakeside Lutheran
11 11 DJ Donnell 23.96 Belleville
12 12 Trey Colts 23.99 Cambridge
13 11 Demarcus Conner 24.03 Belleville
14 12 Thomas Koelpin 24.05 Watertown Luther Prep
15 10 Micah Ziemer 24.76 Watertown Luther Prep
16 10 Noah Micheel 24.83 Watertown Luther Prep
17 12 Patrick Samon 24.83 Belleville
18 11 Elliot Kozler 25.73 Cambridge
19 12 Aaron Fritz 25.99 Lakeside Lutheran
20 10 Cole Teteak 26.57 Lakeside Lutheran
21 9 Nolan Schweighardt 26.98 Lakeside Lutheran
22 9 James Norton 27.42 Watertown Luther Prep
23 9 Kevin Vega 27.59 Belleville
24 9 Blake Endres 27.75 Belleville
25 9 Jeremiah Borgwardt 27.81 Lakeside Lutheran
26 9 Iain Vinson 27.85 Belleville
27 9 Caleb Cloute 27.87 Watertown Luther Prep
28 9 Andrew Sarbacker 27.91 Belleville
29 9 Robert John Darden 28.19 Lakeside Lutheran
30 11 Josh Danz Grass 29.04 Belleville
9 Riley Weber NT Belleville
9 Ryan Schulz NT Lakeside Lutheran
9 Charles Timm NT Watertown Luther Prep
9 Ryan Leyrer NT Watertown Luther Prep
9 Gideon Koelpin NT Watertown Luther Prep
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Max Marty 5.20 Belleville
2 9 Josiah Wallk 7.36 Watertown Luther Prep
3 9 Ethan Hoyt 7.47 Lakeside Lutheran
4 10 Julian Williams 10.68 Belleville
5 9 Chase Varney 11.45 Belleville
6 9 Ben Fisher 11.48 Cambridge
7 10 Ben Remy 13.10 Belleville
Mens 400 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Daniel Ertman 54.97 Lakeside Lutheran
2 12 Josh Felsing 56.25 Watertown Luther Prep
3 12 Matthew Loshaw 57.90 Belleville
4 11 Arthur Petricek 58.50 Watertown Luther Prep
5 11 Alex Shrader 58.56 Belleville
6 10 Cal Eckert 1:00.27 Watertown Luther Prep
7 9 John Balge 1:00.31 Watertown Luther Prep
8 9 Brandon Bode 1:00.95 Watertown Luther Prep
9 12 Logan Knutson 1:01.40 Cambridge
10 9 Dan Hoogervorst 1:01.44 Watertown Luther Prep
11 9 Jeremiah Borgwardt 1:01.68 Lakeside Lutheran
12 9 Charlie Sarbacker 1:04.40 Belleville
13 10 Tanner Gardner 1:04.88 Belleville
14 9 Andrew Sarbacker 1:04.91 Belleville
15 9 Aidan Leppien 1:08.97 Belleville
16 9 Kayden Hahn 1:13.70 Cambridge
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Jonah Wortman 2:38.06 Belleville
Mens 800 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Mark Garcia 2:09.85 Lakeside Lutheran
2 12 Nate Krenke 2:12.54 Lakeside Lutheran
3 9 Tyler Dahlie 2:13.38 Lakeside Lutheran
4 11 Thomas Nelson 2:14.94 Belleville
5 10 Eliott Heiderich 2:17.00 Watertown Luther Prep
6 11 Jude Lawrenz 2:18.65 Watertown Luther Prep
7 9 Sam Splinter 2:20.93 Watertown Luther Prep
8 - Aiden Campbell 2:21.81 Belleville
9 10 Markus Rabehl 2:23.65 Lakeside Lutheran
10 12 Ethan Schulz 2:31.24 Lakeside Lutheran
11 10 Jason Kehren 2:37.22 Watertown Luther Prep
12 10 Will Booth 2:38.64 Belleville
13 9 Fischer Bargenquast 2:39.96 Watertown Luther Prep
14 11 Kaleb Welhouse 2:51.30 Belleville
15 9 Thomas Connor 2:55.55 Cambridge
16 9 Aidan Leppien 2:55.64 Belleville
17 9 Max Willard 3:03.83 Cambridge
18 9 Evan Roidt 3:21.24 Cambridge
9 Bryce Babler NT Belleville
Mens 1600 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Carter Scholey 4:43.56 Belleville
2 10 Karsten Grundahl 4:44.26 Lakeside Lutheran
3 11 Thomas Nelson 4:48.87 Belleville
4 10 Eliott Heiderich 4:54.38 Watertown Luther Prep
5 9 Sam Splinter 5:07.23 Watertown Luther Prep
6 12 Jonathan Abel 5:09.31 Lakeside Lutheran
7 10 Josh Hecht 5:15.79 Lakeside Lutheran
8 9 Will Hemling 5:16.82 Lakeside Lutheran
9 10 Ezekiel Finkbeiner 5:20.24 Watertown Luther Prep
10 12 Evan Bargenquast 5:24.53 Watertown Luther Prep
11 9 James Knapp 5:25.91 Watertown Luther Prep
12 10 Grayson Rodefeld 5:41.92 Belleville
13 10 Colin Georgi 5:45.66 Lakeside Lutheran
14 9 Fischer Bargenquast 5:46.05 Watertown Luther Prep
15 10 Jack Thomas 5:46.10 Lakeside Lutheran
16 9 Josh Kutz 5:56.00 Lakeside Lutheran
17 10 Will Booth 5:58.39 Belleville
18 11 Kaleb Welhouse 6:02.33 Belleville
19 10 Jason Kehren 6:02.76 Watertown Luther Prep
20 9 Thomas Connor 6:38.98 Cambridge
21 9 Evan Roidt 7:14.45 Cambridge
Mens 3200 Meters Varsity - Finals
2 11 Arnold Rupnow 10:46.83 Lakeside Lutheran
3 11 Tyler Gresens 10:51.94 Lakeside Lutheran
Mens 3200 Meters Junior Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Carter Scholey 10:24.10 Belleville
4 12 Elijah Hutchinson 10:52.31 Watertown Luther Prep
5 10 Tanner Gardner 12:13.65 Belleville
6 12 Caleb Jensen 12:17.40 Watertown Luther Prep
7 10 Levi Panitzke 12:17.80 Watertown Luther Prep
8 10 Noah Sulzle 12:33.04 Watertown Luther Prep
9 9 Adrian Jenkins 13:21.76 Belleville
10 12 Sam Thompson 13:41.14 Cambridge
Mens 110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Jeremiah Stanton 17.13 Watertown Luther Prep
2 10 Jack Erickson 17.81 Belleville
3 10 Gabe Nass 18.88 Belleville
4 12 Owen Heiman 19.47 Watertown Luther Prep
5 10 Perry Thompson 20.21 Cambridge
6 9 Caden Myers 20.60 Belleville
7 9 Drew Holzhueter 20.63 Cambridge
8 10 Joey Dretske 20.64 Lakeside Lutheran
9 11 Roman Leto 20.87 Cambridge
10 11 William Gobel 22.87 Belleville
Mens 300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Jack Erickson 43.38 Belleville
2 12 Jeremiah Stanton 43.50 Watertown Luther Prep
3 12 Owen Heiman 45.38 Watertown Luther Prep
4 12 Jameson Schmidt 45.97 Lakeside Lutheran
5 9 Drew Holzhueter 46.90 Cambridge
6 9 Will Archer 48.00 Watertown Luther Prep
7 10 Gabe Nass 48.36 Belleville
8 9 Jonathan Schmidt 49.02 Lakeside Lutheran
9 9 Elijah Dolan 49.10 Watertown Luther Prep
10 10 Joey Dretske 51.53 Lakeside Lutheran
11 11 Roman Leto 52.27 Cambridge
12 10 Perry Thompson 52.48 Cambridge
9 Paxton Denning-Caldwell NT Lakeside Lutheran
Mens 4x100 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 45.77 Lakeside Lutheran - A
2 47.00 Watertown Luther Prep - A
3 47.99 Belleville - A
4
-- Relay Team 49.31 Watertown Luther Prep - B
5
-- Relay Team 49.41 Lakeside Lutheran - B
6
-- Relay Team 52.71 Belleville - D
7 53.17 Belleville - B
8 57.21 Belleville - C
Mens 4x200 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 1:34.89 Lakeside Lutheran - A
2 1:36.79 Watertown Luther Prep - A
3 1:37.68 Belleville - A
4
-- Relay Team 1:46.39 Watertown Luther Prep - B
5
-- Relay Team 1:50.89 Lakeside Lutheran - B
6
-- Relay Team 1:54.80 Belleville - C
7 1:58.09 Belleville - B
Mens 4x400 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 3:36.44 Watertown Luther Prep - A
2 3:43.75 Lakeside Lutheran - A
3
-- Relay Team 3:50.01 Watertown Luther Prep - B
4 3:53.75 Belleville - A
5
-- Relay Team 4:39.08 Belleville - B
Mens 4x800 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 8:55.86 Lakeside Lutheran - A
2 9:33.40 Watertown Luther Prep - A
3 9:41.99 Belleville - A
4
-- Relay Team 10:09.37 Watertown Luther Prep - B
Mens Shot Put - 12lb Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 David Taylor-Evert 45-01.50 Lakeside Lutheran
2 11 Ben Buxa 42-09.75 Lakeside Lutheran
3 11 Chuy Medina 38-02.00 Watertown Luther Prep
4 10 Isaac Erb 35-05.50 Belleville
5 9 Riley Weber 34-04.00 Belleville
6 9 Joah Robinson 34-00.25 Lakeside Lutheran
7 10 John Kamps 32-04.50 Watertown Luther Prep
8 11 Ty Treptow 30-02.00 Watertown Luther Prep
9 10 Sutton Zimmerman 29-07.50 Belleville
10 10 Evan Berna 29-02.50 Belleville
11 9 Isaiah Bigelow 29-00.25 Watertown Luther Prep
12 10 Joe Downing 28-06.50 Cambridge
13 9 Paxton Clements 27-08.00 Watertown Luther Prep
14 9 James Markhardt 26-02.75 Belleville
15 9 Caleb Cloute 25-07.75 Watertown Luther Prep
16 9 Caleb Wensel 25-02.00 Lakeside Lutheran
17 9 Alex Isham 25-01.75 Lakeside Lutheran
18 10 Sam Hanson 25-00.25 Cambridge
19 9 Arden Van den Einde 24-08.50 Cambridge
20 10 Tanner Gardner 24-04.00 Belleville
21 10 Aidan Sperle 23-11.00 Cambridge
22 10 Derek Schultz 23-03.75 Belleville
23 9 Jacob Roehl 22-06.50 Watertown Luther Prep
24 9 Noah Welhouse 18-11.50 Belleville
25 9 James Leonard 17-08.00 Cambridge
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Jonah Wortman 7-11.25 Belleville
Mens Discus - 1.6kg Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Ben Buxa 135-03 Lakeside Lutheran
2 11 David Taylor-Evert 128-00 Lakeside Lutheran
3 11 Chuy Medina 120-10 Watertown Luther Prep
4 11 Ty Treptow 94-11 Watertown Luther Prep
5 10 John Kamps 93-04 Watertown Luther Prep
6 10 Isaac Erb 87-10 Belleville
7 10 Evan Berna 87-01 Belleville
8 10 Carson Loshaw 86-03 Belleville
9 9 Riley Weber 80-11 Belleville
10 9 Joah Robinson 80-05 Lakeside Lutheran
11 10 Tanner Gardner 77-11 Belleville
12 9 Isaiah Bigelow 77-07 Watertown Luther Prep
13 9 Arden Van den Einde 76-02 Cambridge
14 9 Paxton Clements 75-09 Watertown Luther Prep
15 9 James Markhardt 75-05 Belleville
15 10 Joe Downing 75-05 Cambridge
17 10 Sam Hanson 74-06 Cambridge
18 9 Caleb Cloute 74-00 Watertown Luther Prep
19 10 Derek Schultz 70-08 Belleville
20 10 Sutton Zimmerman 69-09 Belleville
21 9 Jacob Roehl 68-01 Watertown Luther Prep
22 10 Aidan Sperle 64-08 Cambridge
23 9 Alex Isham 63-10 Lakeside Lutheran
24 9 Caleb Wensel 62-00 Lakeside Lutheran
25 11 Josh Danz Grass 59-02 Belleville
26 10 Ben Remy 56-09 Belleville
27 9 Maverick Slaven 56-05 Cambridge
28 9 James Leonard 55-04 Cambridge
29 9 Noah Welhouse 48-09 Belleville
Mens High Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Trey Colts 6-02.00 Cambridge
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Lawrence Vasquez 6-02.00 Belleville
3 12 Drew Esmay 5-10.00 Watertown Luther Prep
3 11 Levi Birkholz 5-10.00 Lakeside Lutheran
5 11 Elliot Kozler 5-06.00 Cambridge
5 9 Tyler Dahlie 5-06.00 Lakeside Lutheran
7 9 Joah Robinson 5-04.00 Lakeside Lutheran
7 10 Cade Thayer 5-04.00 Belleville
7 10 Max Marty 5-04.00 Belleville
10 10 Cal Eckert 5-02.00 Watertown Luther Prep
10 11 Arthur Petricek 5-02.00 Watertown Luther Prep
12 9 Caleb Acosta 5-00.00 Watertown Luther Prep
13 9 Ethan Hoyt 4-10.00 Lakeside Lutheran
13 11 Alex Shrader 4-10.00 Belleville
9 Jeremiah Borgwardt NH Lakeside Lutheran
9 Paxton Denning-Caldwell NH Lakeside Lutheran
9 Jasper Lawrenz NH Watertown Luther Prep
Mens Pole Vault Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Jack Milbrath 9-06.00 Lakeside Lutheran
2 9 Charlie Sarbacker 9-00.00 Belleville
2 11 Roman Leto 9-00.00 Cambridge
4 10 Brycen Teasdale 8-00.00 Belleville
4 9 Nolan Schweighardt 8-00.00 Lakeside Lutheran
4 12 Nate Krenke 8-00.00 Lakeside Lutheran
7 10 Christian Collins 7-06.00 Lakeside Lutheran
7 12 Alexander Krueger 7-06.00 Cambridge
9 11 William Gobel 7-00.00 Belleville
9 9 Iain Vinson 7-00.00 Belleville
11 10 Edan Doll 6-00.00 Belleville
11 9 Brandon Genz 6-00.00 Lakeside Lutheran
9 Chase Varney NH Belleville
9 Maverick Slaven NH Cambridge
9 Ben Fisher NH Cambridge
Mens Long Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Kyle Main 19-03.50 Lakeside Lutheran
2 12 Jameson Schmidt 17-08.50 Lakeside Lutheran
3 11 Will Miller 17-06.25 Lakeside Lutheran
4 11 Jay Yahnke 17-03.00 Lakeside Lutheran
5 12 Adrix DeVoe 16-10.00 Belleville
6 12 Thomas Balge 16-07.25 Watertown Luther Prep
7 10 Gabe Nass 16-07.00 Belleville
8 10 Micah Vannieuwenhoven 16-02.00 Watertown Luther Prep
8 10 Cal Eckert 16-02.00 Watertown Luther Prep
10 10 Alex Reinke 16-01.00 Lakeside Lutheran
10 9 Drew Holzhueter 16-01.00 Cambridge
12 9 Will Archer 15-09.25 Watertown Luther Prep
13 9 John Balge 15-07.50 Watertown Luther Prep
14 9 James Norton 15-05.00 Watertown Luther Prep
15 12 Aaron Fritz 15-03.50 Lakeside Lutheran
16 9 Andrew Sarbacker 14-10.50 Belleville
16 10 Perry Thompson 14-10.50 Cambridge
18 9 Caleb Acosta 14-08.50 Watertown Luther Prep
19 9 Micah Schwartz 14-07.00 Lakeside Lutheran
20 9 Kevin Vega 14-01.00 Belleville
21 9 Charles Timm 14-00.50 Watertown Luther Prep
22 9 Ryan Leyrer 13-04.50 Watertown Luther Prep
23 9 Kayden Hahn 12-11.00 Cambridge
24 9 Eric Gao 12-08.00 Cambridge
25 9 Thomas Connor 12-06.25 Cambridge
26 9 Dylan Baker 11-10.75 Belleville
27 12 Alexander Krueger 11-10.50 Cambridge
28 10 Ben Remy 10-09.00 Belleville
29 9 Ben Fisher 10-03.00 Cambridge
30 9 Evan Roidt 9-09.00 Cambridge
31 10 Julian Williams 9-02.75 Belleville
9 Alex Ruschman ND Belleville
9 Josiah Wallk ND Watertown Luther Prep
Mens Triple Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Trey Colts 45-02.00 Cambridge
2 10 Jack Erickson 40-03.00 Belleville
3 12 Drew Esmay 38-11.00 Watertown Luther Prep
4 12 Thomas Balge 37-09.00 Watertown Luther Prep
5 11 Ethan Schuetz 37-05.50 Lakeside Lutheran
6 11 Demarcus Conner 37-04.00 Belleville
7 12 Adrix DeVoe 36-06.00 Belleville
8 11 Jay Yahnke 35-04.00 Lakeside Lutheran
9 9 John Balge 34-10.00 Watertown Luther Prep
10 9 Dan Hoogervorst 34-00.00 Watertown Luther Prep
11 9 Kevin Vega 32-06.00 Belleville
12 9 Eric Gao 31-10.00 Cambridge
13 9 Will Hemling 31-07.00 Lakeside Lutheran
14 9 Blake Endres 30-10.50 Belleville
15 9 Charles Timm 30-08.00 Watertown Luther Prep
16 11 Josh Danz Grass 30-04.00 Belleville
Womens 100 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Herioli Fraire 13.66 Belleville
2 9 Cecelia Krahn 13.87 Lakeside Lutheran
3 9 Elle Lancaster 14.00 Belleville
4 11 Madelyn Vanderhoof 14.12 Lakeside Lutheran
5 10 Callie Suick 14.13 Cambridge
6 12 Ciara Lamb 14.17 Watertown Luther Prep
7 9 C Pim 14.21 Watertown Luther Prep
8 12 Kira Lange 14.22 Watertown Luther Prep
9 10 Claire Heinrich 14.30 Lakeside Lutheran
10 10 Wrigley Bastian 14.35 Lakeside Lutheran
10 9 Maddie de Galley 14.35 Watertown Luther Prep
12 9 Sophia Schroeder 14.38 Watertown Luther Prep
13 10 Wedmerline Schulz 14.39 Lakeside Lutheran
14 9 Anika Pederson 14.47 Belleville
15 9 Addison Edge 14.51 Belleville
16 12 Lydia Bilitz 14.60 Lakeside Lutheran
17 12 Ella Brandt 14.62 Watertown Luther Prep
18 10 Mya Lehman 14.81 Cambridge
19 9 Charlotte Brown 15.04 Cambridge
20 9 Hannah Neumann 15.07 Watertown Luther Prep
21 9 Abby Hunter 15.17 Watertown Luther Prep
22 12 Anna Riebe 15.22 Watertown Luther Prep
23 9 Emma Bickelhaupt 15.25 Watertown Luther Prep
24 10 Allison Baker 15.31 Belleville
25 9 Grace Leto 15.36 Cambridge
26 11 Sophie Atwell 15.40 Belleville
27 10 Riley Hoesly 15.61 Belleville
28 9 Siri Gregorius 15.61 Watertown Luther Prep
29 9 Olivia Pederson 15.63 Watertown Luther Prep
30 9 Anna Felgenhauer 15.63 Watertown Luther Prep
31 10 Hosanna Halldorson 15.77 Watertown Luther Prep
32 9 Eda Kim 15.85 Watertown Luther Prep
33 10 Mahkya Danz Grass 16.05 Belleville
34 10 Danika Doll 16.15 Belleville
35 9 Kylie Walker 16.19 Watertown Luther Prep
36 9 Sian Koebke 16.22 Cambridge
37 9 Delaney Lynch 16.34 Belleville
38 9 Sophia Kuerth 16.46 Watertown Luther Prep
39 12 Jamilah Robinson 16.51 Watertown Luther Prep
40 9 Lauren Holzhueter 16.60 Cambridge
41 10 Madeline Miller 16.84 Belleville
42 9 Sarah Bernini 17.54 Cambridge
Womens 200 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Mya Hemling 27.21 Lakeside Lutheran
2 11 Alex Atwell 27.83 Belleville
3 10 Kiersten Dellar 28.03 Watertown Luther Prep
4 12 Dayna Karls 28.07 Belleville
5 11 Grace Nommensen 28.15 Belleville
6 11 Gillian Thompson 29.01 Cambridge
7 10 Wedmerline Schulz 29.08 Lakeside Lutheran
8 12 Eleanor Tomhave 29.71 Watertown Luther Prep
9 9 Elle Lancaster 29.90 Belleville
10 12 Aubrey Bode 29.91 Watertown Luther Prep
11 11 Katie Schmidt 29.92 Watertown Luther Prep
12 9 Gabby Schmid 30.09 Lakeside Lutheran
13 9 Anika Pederson 30.16 Belleville
14 10 Claire Heinrich 30.33 Lakeside Lutheran
15 9 Maddie de Galley 30.74 Watertown Luther Prep
16 9 Kate Thiele 30.86 Lakeside Lutheran
17 10 Wrigley Bastian 30.91 Lakeside Lutheran
18 9 Morgan Muchka 31.70 Lakeside Lutheran
19 9 Charlotte Brown 32.20 Cambridge
20 12 Anna Riebe 32.49 Watertown Luther Prep
21 10 Aryana Taylor 32.58 Watertown Luther Prep
22 10 Allison Baker 32.65 Belleville
23 9 Hannah Neumann 32.77 Watertown Luther Prep
24 9 Siri Gregorius 33.27 Watertown Luther Prep
25 9 Eda Kim 33.82 Watertown Luther Prep
26 11 Judith Efanga 34.07 Watertown Luther Prep
27 11 Holly Flick 34.16 Belleville
28 10 Danika Doll 34.85 Belleville
29 9 Olivia Pederson 35.52 Watertown Luther Prep
30 10 Olivia Wenger 36.55 Belleville
31 12 Jamilah Robinson 36.84 Watertown Luther Prep
32 9 Carlee Rodebaugh 40.40 Belleville
9 Samara James NT Watertown Luther Prep
Womens 400 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 C Pim 1:07.00 Watertown Luther Prep
2 10 Mara Brown 1:07.49 Cambridge
3 12 Grace Schmidt 1:08.37 Watertown Luther Prep
4 12 Taylor Zellmer 1:09.04 Watertown Luther Prep
5 9 Addison Edge 1:10.53 Belleville
6 9 Carlee Uttech 1:11.39 Lakeside Lutheran
7 9 Maddie de Galley 1:15.52 Watertown Luther Prep
8 9 Sophie Stecha 1:17.19 Belleville
9 10 Sofie Veeneman 1:18.83 Belleville
10 11 Samantha Fisch 1:19.03 Watertown Luther Prep
11 9 Anna Felgenhauer 1:20.50 Watertown Luther Prep
12 9 Elena Marunde 1:23.66 Belleville
Womens 800 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Calliope Horn 2:36.29 Watertown Luther Prep
2 10 Ellie Backus 2:36.85 Watertown Luther Prep
3 10 Mara Brown 2:39.09 Cambridge
4 11 Abigail Minning 2:43.80 Lakeside Lutheran
5 10 Alora Spiegel 2:46.77 Belleville
6 9 Isabel Kuchta 2:48.49 Lakeside Lutheran
7 11 Natalie Punzel 2:50.63 Lakeside Lutheran
8 12 Alana Sulzle 2:53.51 Watertown Luther Prep
9 10 Lucy Melvin 2:54.75 Belleville
10 12 Karley Michels 3:07.20 Belleville
11 9 June Lounsbury 3:13.19 Belleville
12 9 Sophie Stecha 3:14.01 Belleville
13 9 Ella Skidmore 3:21.19 Belleville
14 9 Caitlin Suick 3:24.56 Cambridge
15 9 Leslie Krantz 3:30.05 Belleville
16 9 Elena Marunde 3:39.47 Belleville
17 9 Abi Burk 3:47.34 Belleville
Womens 1600 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Jemma Habben 5:52.10 Watertown Luther Prep
2 9 Mazie Paradis 5:57.37 Belleville
3 10 Alora Spiegel 6:01.29 Belleville
4 12 Holly Fluegge 6:02.23 Watertown Luther Prep
5 10 Paige Krahn 6:03.91 Lakeside Lutheran
6 9 Camryn Arnett 6:15.96 Belleville
7 10 Lucy Melvin 6:17.97 Belleville
8 9 Ruthie Zuber 6:23.16 Belleville
9 9 Nadia Henriquez 6:25.92 Lakeside Lutheran
10 12 Alana Sulzle 6:26.68 Watertown Luther Prep
11 12 Karley Michels 7:06.95 Belleville
12 9 Leslie Krantz 7:37.46 Belleville
13 11 Jordan Bieberitz 8:51.92 Cambridge
Womens 3200 Meters Junior Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Ruthie Zuber 13:32.04 Belleville
2 9 Camryn Arnett 13:33.25 Belleville
3 10 Sarah Felsing 13:38.33 Watertown Luther Prep
4 10 Ruth Marty 13:42.85 Belleville
5 10 Amelia Povich 13:43.20 Lakeside Lutheran
6 10 Alexis Veenhuis 13:43.24 Watertown Luther Prep
Womens 100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Alex Atwell 17.43 Belleville
2 11 Grace Nommensen 17.99 Belleville
3 12 Annemarie Backus 18.46 Watertown Luther Prep
4 10 Elida Nerothin 19.09 Lakeside Lutheran
5 9 Elana Litherland 20.41 Lakeside Lutheran
6 11 Holly Flick 20.81 Belleville
7 9 Morgan Muchka 20.89 Lakeside Lutheran
8 9 Natalie Clark 21.04 Lakeside Lutheran
9 10 Madelyn Martin 22.73 Watertown Luther Prep
10 11 Kamryn Meskis 23.44 Cambridge
11 10 Olivia Wenger 23.63 Belleville
12 9 Kate Thiele 23.87 Lakeside Lutheran
13 9 Caitlin Suick 24.07 Cambridge
Womens 300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Annemarie Backus 54.51 Watertown Luther Prep
2 11 Sophie Atwell 56.60 Belleville
3 9 Elana Litherland 57.89 Lakeside Lutheran
4 10 Elida Nerothin 58.20 Lakeside Lutheran
5 9 McCall Koelpin 1:00.38 Watertown Luther Prep
6 10 Madelyn Martin 1:00.80 Watertown Luther Prep
7 10 Sofie Veeneman 1:04.21 Belleville
8 9 Natalie Clark 1:05.46 Lakeside Lutheran
Womens 4x100 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 54.93 Watertown Luther Prep - A
2 55.18 Belleville - A
3 55.94 Lakeside Lutheran - A
4
-- Relay Team 58.94 Watertown Luther Prep - B
5 1:00.70 Cambridge - A
6
-- Relay Team 1:02.61 Belleville - B
Womens 4x200 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 1:53.97 Belleville - A
2 1:55.08 Lakeside Lutheran - A
3 1:59.25 Watertown Luther Prep - A
4
-- Relay Team 2:00.48 Watertown Luther Prep - B
5 2:03.98 Cambridge - A
6
-- Relay Team 2:15.14 Belleville - B
Womens 4x400 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 4:33.04 Watertown Luther Prep - A
2
-- Relay Team 4:45.30 Watertown Luther Prep - B
3 4:51.12 Belleville - A
Womens 4x800 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10:40.58 Watertown Luther Prep - A
2 11:22.52 Lakeside Lutheran - A
3
-- Relay Team 11:55.43 Watertown Luther Prep - B
4 12:49.91 Belleville - A
Womens Shot Put - 4kg Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Grace Schmidt 30-06.25 Watertown Luther Prep
2 10 Brielle Leis 30-02.00 Lakeside Lutheran
3 11 Keatan Zimmerman 28-02.00 Belleville
4 9 Keirsten Kautzer 28-01.25 Lakeside Lutheran
5 10 Ruth Frick 28-00.00 Watertown Luther Prep
6 10 Ava Stein 27-07.00 Lakeside Lutheran
7 12 Carly Paske 25-10.50 Lakeside Lutheran
8 11 Amanda Punsel 25-04.00 Cambridge
9 10 Mikaela Koester 25-00.50 Watertown Luther Prep
10 9 Karla Malinao 24-08.00 Cambridge
11 10 Celia Straubhaar 23-11.25 Lakeside Lutheran
12 11 Emma Hellberg 23-07.50 Cambridge
13 9 Gabby Schmid 22-04.00 Lakeside Lutheran
14 9 Micaela Archer 22-01.00 Cambridge
15 9 Rigani Straubhaar 21-03.00 Lakeside Lutheran
16 10 Charis Headrick 21-02.00 Watertown Luther Prep
17 11 Cora Hintz 20-10.50 Watertown Luther Prep
18 11 Judith Efanga 20-03.00 Watertown Luther Prep
19 9 Caia Van Kampen 19-11.00 Watertown Luther Prep
20 9 Harper Brands 19-09.50 Watertown Luther Prep
21 10 Ellie Olson 19-06.00 Watertown Luther Prep
22 9 Noelle Zahn 19-00.50 Watertown Luther Prep
23 11 Allyson Bullington 17-02.75 Watertown Luther Prep
24 10 Mahkya Danz Grass 16-06.00 Belleville
25 11 Olivia Osorio-Vega 15-06.00 Watertown Luther Prep
Womens Discus - 1kg Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Ruth Frick 84-07 Watertown Luther Prep
2 10 Brielle Leis 82-04 Lakeside Lutheran
3 11 Keatan Zimmerman 81-10 Belleville
4 11 Amanda Punsel 81-02 Cambridge
5 10 Mikaela Koester 75-01 Watertown Luther Prep
6 9 Ava Lehman 72-08 Cambridge
7 11 Emma Hellberg 69-08 Cambridge
8 9 Karla Malinao 68-11 Cambridge
9 10 Celia Straubhaar 68-09 Lakeside Lutheran
10 9 Keirsten Kautzer 67-03 Lakeside Lutheran
11 9 Gabby Schmid 66-02 Lakeside Lutheran
12 11 Cora Hintz 62-09 Watertown Luther Prep
13 9 Rigani Straubhaar 61-06 Lakeside Lutheran
13 10 Ava Stein 61-06 Lakeside Lutheran
15 9 Caia Van Kampen 55-10 Watertown Luther Prep
16 9 Harper Brands 53-08 Watertown Luther Prep
17 10 Charis Headrick 48-09 Watertown Luther Prep
18 10 Ellie Olson 48-04 Watertown Luther Prep
18 10 Mahkya Danz Grass 48-04 Belleville
20 11 Olivia Osorio-Vega 45-09 Watertown Luther Prep
21 9 Noelle Zahn 43-08 Watertown Luther Prep
22 11 Judith Efanga 37-08 Watertown Luther Prep
23 11 Allyson Bullington 37-04 Watertown Luther Prep
23 9 Micaela Archer 37-04 Cambridge
Womens High Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Alex Atwell 4-10.00 Belleville
2 11 Grace Nommensen 4-08.00 Belleville
2 12 Taylor Zellmer 4-08.00 Watertown Luther Prep
4 11 Samantha Fisch 4-06.00 Watertown Luther Prep
5 9 Emma Weishalla 4-02.00 Watertown Luther Prep
5 11 Madelyn Vanderhoof 4-02.00 Lakeside Lutheran
5 10 Madelyn Martin 4-02.00 Watertown Luther Prep
5 10 Mara Brown 4-02.00 Cambridge
9 10 Ripley Trainor 4-00.00 Cambridge
9 9 Sian Koebke 4-00.00 Cambridge
9 11 Sophie Atwell 4-00.00 Belleville
9 10 Emily Leyrer 4-00.00 Watertown Luther Prep
9 9 Emma Bickelhaupt 4-00.00 Watertown Luther Prep
9 12 Lydia Bilitz 4-00.00 Lakeside Lutheran
9 9 Kylie Walker 4-00.00 Watertown Luther Prep
16 9 Abby Hunter 3-10.00 Watertown Luther Prep
16 9 Carlee Uttech 3-10.00 Lakeside Lutheran
16 9 Morgan Muchka 3-10.00 Lakeside Lutheran
16 10 Riley Hoesly 3-10.00 Belleville
20 10 Wrigley Bastian 3-08.00 Lakeside Lutheran
9 Lauren Holzhueter NH Cambridge
Womens Pole Vault Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Mallorri Buonincontro 6-00.00 Cambridge
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Ava Lehman 6-00.00 Cambridge
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Grace Leto 6-00.00 Cambridge
4 9 Sarah Bernini 5-06.00 Cambridge
4 11 Bella Hollis 5-06.00 Cambridge
4 10 Wrigley Bastian 5-06.00 Lakeside Lutheran
9 Natalie Clark NH Lakeside Lutheran
Womens Long Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Ava Foley 16-04.00 Belleville
2 11 Marissa Duddeck 14-07.50 Lakeside Lutheran
3 12 Mya Hemling 14-06.25 Lakeside Lutheran
4 9 Elana Litherland 12-11.00 Lakeside Lutheran
5 12 Risandi Bartle 12-09.00 Belleville
6 9 Mallorri Buonincontro 12-03.00 Cambridge
7 9 Elle Lancaster 11-10.00 Belleville
8 10 Aryana Taylor 11-08.75 Watertown Luther Prep
9 10 Ella Bergemann 11-08.50 Watertown Luther Prep
10 10 Callie Suick 11-06.50 Cambridge
11 9 Emma Bickelhaupt 11-06.00 Watertown Luther Prep
12 11 Bella Hollis 11-00.50 Cambridge
13 9 Sophia Kuerth 10-08.00 Watertown Luther Prep
14 10 Olivia Wenger 10-04.50 Belleville
15 10 Madeline Miller 10-03.00 Belleville
15 12 Jamilah Robinson 10-03.00 Watertown Luther Prep
17 10 Lydia Kelm 9-00.50 Watertown Luther Prep
9 Anika Pederson ND Belleville
Womens Triple Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Ava Foley 32-09.00 Belleville
2 11 Marissa Duddeck 32-08.50 Lakeside Lutheran
3 9 C Pim 29-09.00 Watertown Luther Prep
4 11 Gillian Thompson 28-07.00 Cambridge
5 12 Risandi Bartle 27-07.00 Belleville
6 10 Sofie Veeneman 27-06.00 Belleville
7 10 Ellie Backus 26-03.50 Watertown Luther Prep
8 10 Ella Bergemann 26-03.00 Watertown Luther Prep
9 9 Addison Edge 26-00.00 Belleville
10 12 Brenna Danto 25-09.50 Cambridge
11 9 Carlee Rodebaugh 24-11.50 Belleville
12 11 Holly Flick 24-02.00 Belleville
13 11 Kamryn Meskis 23-07.00 Cambridge
14 10 Aryana Taylor 21-08.50 Watertown Luther Prep