Elite Performances
503 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 14.52 | Marissa Savitch | Homestead |
100 Meter Hurdles Finals | 14.80 | Sherice Hewett | Milwaukee Marshall |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.86 | Marissa Savitch | Homestead |
100 Meter Hurdles Finals | 14.99 | Madeline Emme | Watertown |
100 Meter Dash Finals | 11.50 | Dezerea Bryant | Milwaukee Bradley Tech |
100 Meter Dash Finals | 11.81 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
100 Meter Dash Prelims | 12.00 | Dezerea Bryant | Milwaukee Bradley Tech |
100 Meter Dash Finals | 12.00 | Tahje Whittley | Milwaukee Bradley Tech |
100 Meter Dash Finals | 12.11 | Danielle Barbian | Milwaukee Hamilton |
100 Meter Dash Finals | 12.11 | Eileen Gehring | Madison Edgewood |
100 Meter Dash Finals | 12.12 | Felicia Carlson | Beloit Memorial |
100 Meter Dash Prelims | 12.16 | Maya Vazquez | Arcadia |
100 Meter Dash Prelims | 12.20 | Eileen Gehring | Madison Edgewood |
100 Meter Dash Finals | 12.24 | Cashay Harris | Custer |
100 Meter Dash Finals | 12.24 | Maya Vazquez | Arcadia |
100 Meter Dash Prelims | 12.24 | Ariel Kinlow | Brown Deer |
1600 Meter Run Finals | 4:57.77 | Gabrielle Levac | Arrowhead |
1600 Meter Run Finals | 5:00.67 | Jenna Mcmiller | Waukesha North |
1600 Meter Run Finals | 5:01.23 | Haley Johnson | Plymouth |
1600 Meter Run Finals | 5:01.85 | Whitney Schumacher | Kimberly |
1600 Meter Run Finals | 5:02.05 | Allison Woodward | Notre Dame Academy |
1600 Meter Run Finals | 5:03.87 | Hannah Trasser | Brookfield Central |
1600 Meter Run Finals | 5:04.05 | Maddy Haupert | Aquinas |
1600 Meter Run Finals | 5:05.28 | Niki Rhyan | Plymouth |
1600 Meter Run Finals | 5:06.21 | Delaney FitzPatrick | Lakeland Union |
1600 Meter Run Finals | 5:06.39 | Molly Seidel | University Lake School |
1600 Meter Run Finals | 5:06.45 | April Hanson | Clintonville |
1600 Meter Run Finals | 5:06.49 | Liz Berkholtz | Sun Prairie East |
1600 Meter Run Finals | 5:07.34 | Allyson Daines | Westby |
1600 Meter Run Finals | 5:07.62 | Marya Haegler | Winnebago Lutheran Academy |
1600 Meter Run Finals | 5:07.91 | Katie Wetzstein | Hudson |
1600 Meter Run Finals | 5:09.92 | Andrea Ostenso | Ladysmith |
1600 Meter Run Finals | 5:10.27 | Leah Holmes | Superior |
1600 Meter Run Finals | 5:10.34 | Stacey Swatek | Wisconsin Dells |
1600 Meter Run Finals | 5:10.47 | Sarah Mcmahon | Colfax |
1600 Meter Run Finals | 5:11.88 | Megan Stenz | Kaukauna |
1600 Meter Run Finals | 5:12.19 | Abigail Bullmore | Kenosha Bradford |
1600 Meter Run Finals | 5:12.33 | Lindsay Fons | Franklin |
1600 Meter Run Finals | 5:12.84 | Jocelyn Perry | Waukesha West |
1600 Meter Run Finals | 5:12.87 | Rachel Weber | Appleton North |
1600 Meter Run Finals | 5:13.34 | Jamie Burr | Onalaska |
1600 Meter Run Finals | 5:13.68 | Annette Lemanski | Florence |
1600 Meter Run Finals | 5:14.02 | Maddie Hibshman | Onalaska |
1600 Meter Run Finals | 5:14.34 | Hannah Andrekus | Westosha Central |
1600 Meter Run Finals | 5:14.53 | Rachel Sudbury | Tomahawk |
1600 Meter Run Finals | 5:14.94 | Blair Doney | Mukwonago |
200 Meter Dash Finals | 23.37 | Dezerea Bryant | Milwaukee Bradley Tech |
200 Meter Dash Prelims | 23.58 | Dezerea Bryant | Milwaukee Bradley Tech |
200 Meter Dash Finals | 24.33 | Elexis Fuller-stewart | Milwaukee Bradley Tech |
200 Meter Dash Finals | 24.34 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
200 Meter Dash Prelims | 24.47 | Elexis Fuller-stewart | Milwaukee Bradley Tech |
200 Meter Dash Prelims | 24.59 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
200 Meter Dash Prelims | 24.90 | Deysha Smith-jenkins | Dominican |
200 Meter Dash Finals | 24.92 | Kat Keller | New Richmond |
200 Meter Dash Finals | 24.95 | Heather Bong | Arrowhead |
300 Meter Hurdles Finals | 43.77 | Michelle Garner | Greenfield (WI) |
300 Meter Hurdles Finals | 43.81 | Maya Carter | Racine Case |
300 Meter Hurdles Finals | 44.59 | Erin Mccauley | Middleton |
300 Meter Hurdles Prelims | 44.69 | Michelle Garner | Greenfield (WI) |
300 Meter Hurdles Prelims | 44.77 | Erin Mccauley | Middleton |
300 Meter Hurdles Prelims | 44.91 | Maya Carter | Racine Case |
300 Meter Hurdles Finals | 44.92 | Jessica Will | Omro |
300 Meter Hurdles Finals | 45.16 | Teresa Rock | Newman Catholic |
300 Meter Hurdles Finals | 45.39 | Jenna Ciszewski | Kenosha Tremper |
300 Meter Hurdles Finals | 45.46 | Tessa Thurs | Edgar |
300 Meter Hurdles Finals | 45.51 | Courtney Kaufman | Kimberly |
300 Meter Hurdles Finals | 45.65 | Amelia Campbell | Sturgeon Bay |
300 Meter Hurdles Finals | 45.66 | Justine Mehojah | Seymour |
300 Meter Hurdles Prelims | 45.74 | Jessica Will | Omro |
300 Meter Hurdles Finals | 45.78 | Karlee Schneiss | Kettle Moraine Lutheran |
300 Meter Hurdles Finals | 45.79 | Alex Klos | La Crosse Central |
300 Meter Hurdles Prelims | 45.89 | Kelly Koier | Menomonee Falls |
300 Meter Hurdles Prelims | 45.97 | Alex Klos | La Crosse Central |
300 Meter Hurdles Finals | 46.01 | Kelly Koier | Menomonee Falls |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.04 | Taylor Olson | Aquinas |
300 Meter Hurdles Finals | 46.05 | Taylor Olson | Aquinas |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.05 | Amelia Campbell | Sturgeon Bay |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.10 | Jenna Ciszewski | Kenosha Tremper |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.20 | Teresa Rock | Newman Catholic |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.27 | Katelyn Malcore | Brookfield Central |
300 Meter Hurdles Finals | 46.31 | Marissa Mahr | Stanley-Boyd |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.39 | Marissa Mahr | Stanley-Boyd |
300 Meter Hurdles Finals | 46.41 | Rebecca Vosters | Little Chute |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.45 | Courtney Kaufman | Kimberly |
3200 Meter Run Finals | 10:39.88 | Molly Seidel | University Lake School |
3200 Meter Run Finals | 10:47.22 | Gabrielle Levac | Arrowhead |
3200 Meter Run Finals | 10:48.06 | Ashley Eckhoff | Wausau East |
3200 Meter Run Finals | 10:53.81 | Jenna Mcmiller | Waukesha North |
3200 Meter Run Finals | 10:55.51 | Allison Woodward | Notre Dame Academy |
3200 Meter Run Finals | 11:00.20 | Lindsay Fons | Franklin |
3200 Meter Run Finals | 11:02.98 | Whitney Schumacher | Kimberly |
3200 Meter Run Finals | 11:03.54 | Andrea Ostenso | Ladysmith |
3200 Meter Run Finals | 11:07.55 | Katelyn Stine | Wausau East |
3200 Meter Run Finals | 11:08.03 | Maggie Priebe | Wausau East |
3200 Meter Run Finals | 11:12.60 | Sarah Mcmahon | Colfax |
3200 Meter Run Finals | 11:12.76 | Claire Knaus | Neenah |
3200 Meter Run Finals | 11:13.33 | Marya Haegler | Winnebago Lutheran Academy |
3200 Meter Run Finals | 11:15.44 | Allyson Daines | Westby |
3200 Meter Run Finals | 11:15.67 | Olivia Pratt | Madison West |
400 Meter Dash Finals | 55.18 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
400 Meter Dash Finals | 55.51 | Tahje Whittley | Milwaukee Bradley Tech |
400 Meter Dash Prelims | 56.38 | Tahje Whittley | Milwaukee Bradley Tech |
400 Meter Dash Finals | 56.56 | Bria Halama | Gilmanton/Independence |
400 Meter Dash Finals | 56.58 | Gretchen Homan | Central |
400 Meter Dash Finals | 56.72 | Eileen Gehring | Madison Edgewood |
400 Meter Dash Prelims | 57.06 | Lauren Grant | Waukesha West |
400 Meter Dash Finals | 57.09 | Kate Hein | Notre Dame Academy |
400 Meter Dash Finals | 57.14 | Lauren Grant | Waukesha West |
400 Meter Dash Finals | 57.22 | Jasmine Haines | East Troy |
400 Meter Dash Prelims | 57.29 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
400 Meter Dash Prelims | 57.38 | Elizabeth Pospyhalla | Edgar |
400 Meter Dash Finals | 57.43 | Jessica Waldvogel | Wausau West |
400 Meter Dash Prelims | 57.45 | Crystal Malone | Milwaukee Riverside |
400 Meter Dash Finals | 57.52 | Maya Vazquez | Arcadia |
400 Meter Dash Finals | 57.54 | Shannon Klein | Brodhead/Juda |
400 Meter Dash Finals | 57.64 | Crystal Malone | Milwaukee Riverside |
400 Meter Dash Prelims | 57.68 | Jackie Forrest | Stevens Point |
400 Meter Dash Prelims | 57.69 | Jessica Waldvogel | Wausau West |
400 Meter Dash Prelims | 57.75 | Eileen Gehring | Madison Edgewood |
400 Meter Dash Prelims | 57.76 | Hannah Lucas | Madison Memorial |
400 Meter Dash Finals | 57.97 | Jackie Forrest | Stevens Point |
400 Meter Dash Finals | 57.98 | Elizabeth Pospyhalla | Edgar |
4x100 Meter Relay Finals | 47.95 | Relay Team | Milwaukee Bradley Tech |
4x200 Meter Relay Finals | 1:40.86 | Relay Team | Milwaukee Hamilton |
4x200 Meter Relay Finals | 1:41.00 | Relay Team | Milwaukee Bradley Tech |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:53.64 | Relay Team | Milwaukee Bradley Tech |
4x800 Meter Relay Finals | 9:12.28 | Relay Team | Onalaska |
4x800 Meter Relay Finals | 9:16.89 | Relay Team | Arrowhead |
4x800 Meter Relay Finals | 9:19.04 | Relay Team | Homestead |
4x800 Meter Relay Finals | 9:24.09 | Relay Team | Neenah |
4x800 Meter Relay Finals | 9:24.12 | Relay Team | Germantown |
4x800 Meter Relay Finals | 9:27.76 | Relay Team | La Crosse Central |
4x800 Meter Relay Finals | 9:32.49 | Relay Team | Platteville |
4x800 Meter Relay Finals | 9:32.76 | Relay Team | Seymour |
4x800 Meter Relay Finals | 9:37.83 | Relay Team | Notre Dame Academy |
4x800 Meter Relay Finals | 9:39.23 | Relay Team | Brookfield Central |
4x800 Meter Relay Finals | 9:39.31 | Relay Team | Freedom |
4x800 Meter Relay Finals | 9:41.51 | Relay Team | Chilton |
4x800 Meter Relay Finals | 9:44.02 | Relay Team | Brookfield East |
4x800 Meter Relay Finals | 9:44.63 | Relay Team | Wausau West |
800 Meter Run Finals | 2:14.66 | Alaina Murphy | Seymour |
800 Meter Run Finals | 2:14.67 | Alison Parker | Neenah |
800 Meter Run Finals | 2:15.54 | Kim Hennings | Kiel |
800 Meter Run Finals | 2:16.41 | Lizzie Wendt | Germantown |
800 Meter Run Finals | 2:16.91 | Maddy Haupert | Aquinas |
800 Meter Run Finals | 2:17.01 | Tricia Serres | Platteville |
800 Meter Run Finals | 2:17.43 | Sarah Fox | DSHA |
800 Meter Run Finals | 2:17.48 | Keali Bjork | Homestead |
800 Meter Run Finals | 2:17.69 | Andie Zeman | Arrowhead |
800 Meter Run Finals | 2:17.82 | Rachel Sudbury | Tomahawk |
800 Meter Run Finals | 2:17.85 | Tiffany Matthews | Milwaukee Bradley Tech |
800 Meter Run Finals | 2:17.85 | Elizabeth Pospyhalla | Edgar |
800 Meter Run Finals | 2:18.20 | Liz Bloy | Freedom |
800 Meter Run Finals | 2:18.31 | Nicole Schmidt | Menomonie |
800 Meter Run Finals | 2:18.40 | Deedra Irwin | Pulaski |
800 Meter Run Finals | 2:18.57 | Jamie Burr | Onalaska |
800 Meter Run Finals | 2:18.74 | Jen Strong | Fond du Lac |
800 Meter Run Finals | 2:19.07 | Kellie Greenwood | Two Rivers |
800 Meter Run Finals | 2:19.11 | Delaney FitzPatrick | Lakeland Union |
800 Meter Run Finals | 2:19.32 | Sarah Ball | Kenosha Tremper |
800 Meter Run Finals | 2:19.98 | Ashley Aune | Gibraltar |
Discus Finals | 120-1 | Ashley Guevara | Siren |
Discus Finals | 120-9 | Emily Franz | Madison Memorial |
Discus Finals | 122-1 | Heather Clankie | Brodhead/Juda |
Discus Finals | 123-2 | Abby Ristow | Ellsworth |
Discus Finals | 124-10 | Rachel Meyer | Kewaunee |
Discus Finals | 124-11 | Megan Petermann | Clintonville |
Discus Finals | 126-0 | Molly Griep | Whitewater |
Discus Finals | 126-1 | Alison Schmidt | Cedarburg |
Discus Finals | 126-7 | Paige Garriga | Osceola |
Discus Finals | 127-0 | Katy Rutz | Amherst |
Discus Finals | 129-0 | Tina Delakis | Eau Claire Memorial |
Discus Finals | 131-7 | Alissa Rausch | Wausau West |
Discus Finals | 131-9 | Caitie Zepczyk | Ashland |
Discus Finals | 132-7 | Kailee Kamps | Belmont |
Discus Finals | 133-9 | Kathryn Koeck | Winneconne |
Discus Finals | 139-1 | Devin Stanford | Milwaukee Lutheran |
Discus Finals | 148-8 | Angela Boushea | Monona Grove |
Discus Finals | 157-4 | Jessica Maroszek | Seymour |
High Jump Finals | 5-4 | Katie Langmeier | Southwestern/Benton |
High Jump Finals | 5-4 | Jenna Breaker | Tigerton |
High Jump Finals | 5-5 | Ellie Grandi | Burlington |
High Jump Finals | 5-5 | Audra Winter | Manitowoc Lutheran |
High Jump Finals | 5-7 | Rachel Melum | Iola-Scandinavia |
Long Jump Finals | 17-10 | Maya Vazquez | Arcadia |
Long Jump Finals | 18-0.25 | Brooke Buehler | Sheboygan Falls |
Long Jump Finals | 18-1 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
Long Jump Finals | 18-8 | Michelle Dunnington | Kettle Moraine Lutheran |
Pole Vault Finals | 10-6 | Stefanie Weber | Burlington |
Pole Vault Finals | 10-6 | Leanna Rose | D. C. Everest |
Pole Vault Finals | 10-6 | Jessica Wiegert | De Pere |
Pole Vault Finals | 10-6 | Alex Douglas | Madison East |
Pole Vault Finals | 10-6 | Megan Courtney | Stevens Point |
Pole Vault Finals | 10-6 | Melanie Pilon | Waukesha South |
Pole Vault Finals | 10-6 | Camille Schwartz | Whitefish Bay |
Pole Vault Finals | 10-6 | Beth Rieth | Oconto Falls |
Pole Vault Finals | 10-6 | Danielle Vetesnik | Richland Center/Ithaca |
Pole Vault Finals | 10-6 | Rychia Bosman | Gibraltar |
Pole Vault Finals | 11-0 | Cami Gilson | Arrowhead |
Pole Vault Finals | 11-0 | Alex Flucke | Ashwaubenon |
Pole Vault Finals | 11-0 | Alayna Muldoon | New Holstein |
Pole Vault Finals | 11-6 | Courtney Walden | Oconomowoc |
Pole Vault Finals | 11-6 | Faryn Wirkus | Edgar |
Shot Put Finals | 37-0.5 | Kathryn Koeck | Winneconne |
Shot Put Finals | 37-2 | Sarah Woellert | Elkhorn Area |
Shot Put Finals | 37-5 | Kirsten Walker | McFarland |
Shot Put Finals | 37-7 | Ashley Ring | Madison Edgewood |
Shot Put Finals | 37-8 | Melanie Brickner | Marathon |
Shot Put Finals | 37-8.5 | Kate Schabach | New Holstein |
Shot Put Finals | 37-8.5 | Kailee Kamps | Belmont |
Shot Put Finals | 37-9.5 | Kerri Tolbert | Wisconsin Lutheran |
Shot Put Finals | 38-0 | Krystal Hubbard | Fennimore |
Shot Put Finals | 38-0.5 | Haley Zakrzewski | Rosholt |
Shot Put Finals | 38-1.25 | Kayla Brown | La Crosse Logan |
Shot Put Finals | 38-2.5 | Gabby Bronson | Nicolet |
Shot Put Finals | 38-9.5 | Caitie Zepczyk | Ashland |
Shot Put Finals | 39-2.25 | Alyssa Lueck | Big Foot |
Shot Put Finals | 39-4.25 | Abby Martin | Chilton |
Shot Put Finals | 39-6.5 | Devin Stanford | Milwaukee Lutheran |
Shot Put Finals | 39-10 | Leah Devries | Milton |
Shot Put Finals | 40-5 | Becky Huberty | Lena/Saint Thomas Academy |
Shot Put Finals | 41-2.25 | Daniela Thomas | Racine Park |
Shot Put Finals | 41-4.5 | Lyndsey Thorpe | Stanley-Boyd |
Shot Put Finals | 41-7.25 | Shavanna Talbert | Fond du Lac |
Shot Put Finals | 41-8 | Jamie Lindstrom | Hudson |
Shot Put Finals | 41-11.25 | Molly Griep | Whitewater |
Shot Put Finals | 42-2.5 | Paige Garriga | Osceola |
Shot Put Finals | 42-10 | Alissa Rausch | Wausau West |
Shot Put Finals | 43-1 | Marissa Theys | Green Bay East |
Shot Put Finals | 46-0 | Tina Delakis | Eau Claire Memorial |
Shot Put Finals | 47-4.25 | Angela Boushea | Monona Grove |
Shot Put Finals | 49-4.25 | Jessica Maroszek | Seymour |
Triple Jump Finals | 36-4 | Corissa Myers | South Milwaukee |
Triple Jump Finals | 36-5 | Alicia Potting | Somerset |
Triple Jump Finals | 36-5.75 | Tara Matter | Spencer |
Triple Jump Finals | 36-6.5 | Stefani Friedenfels | Menomonie |
Triple Jump Finals | 36-9.5 | Ashley Bartow | Sun Prairie East |
Triple Jump Finals | 36-11.25 | Milayla Robertson | Menomonee Falls |
Triple Jump Finals | 37-1.5 | Emily Haines | Tomah |
Triple Jump Finals | 37-2 | Bria Halama | Gilmanton/Independence |
Triple Jump Finals | 37-3.5 | Raquel Ebbe | Nekoosa/Port Edwards |
Triple Jump Finals | 37-4.75 | Sherice Hewett | Milwaukee Marshall |
Triple Jump Finals | 38-8.75 | Laura Mcginnis | Middleton |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Finals | 10.75 | Mike Miller | Racine St. Catherine's |
100 Meter Dash Finals | 10.77 | Jalen Gillie | Milwaukee Riverside |
100 Meter Dash Finals | 10.77 | Matt Gerber | Tomahawk |
100 Meter Dash Finals | 10.78 | Dylan Crafton | Wauwatosa West |
110 Meter Hurdles Finals | 14.21 | Matt Widule | Menomonee Falls |
110 Meter Hurdles Finals | 14.40 | Lechein Neblett | Madison Memorial |
110 Meter Hurdles Finals | 14.41 | Jordan Schmidt | Kewaunee |
110 Meter Hurdles Finals | 14.48 | Deandre Smith | Custer |
110 Meter Hurdles Finals | 14.48 | Alex Delveaux | Freedom |
110 Meter Hurdles Finals | 14.58 | Cameron Clinton-earl | Milwaukee Hamilton |
110 Meter Hurdles Finals | 14.67 | Kevin Hanneken | Greenfield (WI) |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.67 | Alex Delveaux | Freedom |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.67 | Jordan Schmidt | Kewaunee |
1600 Meter Run Finals | 4:10.62 | Taylor Wardall | Appleton East |
1600 Meter Run Finals | 4:12.12 | Matt Mckenna | Madison Edgewood |
1600 Meter Run Finals | 4:13.84 | Marcus Paulson | Milwaukee Hamilton |
1600 Meter Run Finals | 4:13.84 | Jake Erschen | Marquette University |
1600 Meter Run Finals | 4:14.21 | Peter Drews | Shorewood |
1600 Meter Run Finals | 4:14.44 | Dan Sullivan | Elkhorn Area |
1600 Meter Run Finals | 4:18.49 | Abdou Seye | Madison La Follette |
1600 Meter Run Finals | 4:18.72 | Andrew Heinritz | Xavier |
1600 Meter Run Finals | 4:19.30 | Matt Scott | Kiel |
1600 Meter Run Finals | 4:20.75 | Andrew Rohlman | Osceola |
1600 Meter Run Finals | 4:20.79 | Tommy Meister | Janesville Craig |
1600 Meter Run Finals | 4:21.31 | John Luterbach | Catholic Memorial |
1600 Meter Run Finals | 4:22.09 | Zach Hansen | Kenosha Tremper |
1600 Meter Run Finals | 4:22.89 | Tom Fine | Neenah |
1600 Meter Run Finals | 4:22.91 | Greg Poser | Plymouth |
1600 Meter Run Finals | 4:23.44 | Donald McDonald | Lourdes Academy |
1600 Meter Run Finals | 4:24.41 | Sam Simones | Aquinas |
1600 Meter Run Finals | 4:24.41 | Mitch Lacy | Hilbert |
200 Meter Dash Prelims | 22.00 | Mike Miller | Racine St. Catherine's |
300 Meter Hurdles Finals | 37.49 | Lechein Neblett | Madison Memorial |
300 Meter Hurdles Finals | 37.50 | Matt Widule | Menomonee Falls |
300 Meter Hurdles Finals | 37.73 | Aaron Thompson | Brookfield East |
300 Meter Hurdles Finals | 37.82 | Cory Wilch | Waukesha North |
300 Meter Hurdles Finals | 37.95 | Tyler Hilar | Northland Pines |
300 Meter Hurdles Finals | 37.96 | Kevin Hanneken | Greenfield (WI) |
300 Meter Hurdles Prelims | 38.34 | Cory Wilch | Waukesha North |
300 Meter Hurdles Prelims | 38.42 | Aaron Thompson | Brookfield East |
300 Meter Hurdles Prelims | 38.68 | Lechein Neblett | Madison Memorial |
300 Meter Hurdles Finals | 38.70 | Alex Delveaux | Freedom |
300 Meter Hurdles Prelims | 38.71 | Alex Delveaux | Freedom |
300 Meter Hurdles Prelims | 38.77 | Tyler Hilar | Northland Pines |
300 Meter Hurdles Finals | 38.80 | Tony Floyd | Whitewater |
300 Meter Hurdles Finals | 38.84 | Dexter Schleis | Germantown |
300 Meter Hurdles Finals | 38.99 | Taylor Ruffin | Homestead |
300 Meter Hurdles Finals | 39.01 | Evan Zurbuchen | Madison West |
300 Meter Hurdles Prelims | 39.03 | Dexter Schleis | Germantown |
300 Meter Hurdles Prelims | 39.05 | Matt Widule | Menomonee Falls |
300 Meter Hurdles Finals | 39.08 | Spencer Turriff | West De Pere |
300 Meter Hurdles Finals | 39.13 | Reid Christ | Arcadia |
300 Meter Hurdles Finals | 39.14 | Cody Dahl | Cashton |
300 Meter Hurdles Prelims | 39.15 | Kevin Hanneken | Greenfield (WI) |
300 Meter Hurdles Prelims | 39.17 | Taylor Ruffin | Homestead |
300 Meter Hurdles Prelims | 39.19 | Reid Christ | Arcadia |
300 Meter Hurdles Finals | 39.32 | Turner Stanek | Oshkosh West |
3200 Meter Run Finals | 9:13.48 | Matt Mckenna | Madison Edgewood |
3200 Meter Run Finals | 9:13.89 | John Luterbach | Catholic Memorial |
3200 Meter Run Finals | 9:19.03 | Sam Simones | Aquinas |
3200 Meter Run Finals | 9:21.85 | Gabe Heck | Madison East |
3200 Meter Run Finals | 9:22.01 | Peter Drews | Shorewood |
3200 Meter Run Finals | 9:22.62 | Marcus Paulson | Milwaukee Hamilton |
3200 Meter Run Finals | 9:23.97 | Jake Erschen | Marquette University |
3200 Meter Run Finals | 9:27.10 | Ben Tyler | Shorewood |
3200 Meter Run Finals | 9:27.25 | Sam Hacker | Madison West |
3200 Meter Run Finals | 9:29.41 | Johnny Binzak | Racine Horlick |
3200 Meter Run Finals | 9:31.35 | Russell Sandvold | Arrowhead |
3200 Meter Run Finals | 9:33.00 | Dan Schubert | Appleton East |
3200 Meter Run Finals | 9:34.96 | Nate Routhier | Homestead |
3200 Meter Run Finals | 9:35.20 | Jacob Peterson | Nekoosa/Port Edwards |
3200 Meter Run Finals | 9:35.47 | Sam Leschisin | Appleton East |
3200 Meter Run Finals | 9:36.67 | Alec Holguin | Cudahy/St. Francis |
3200 Meter Run Finals | 9:36.96 | Tim Trapp | Germantown |
3200 Meter Run Finals | 9:37.27 | Evan Lewandowski | Medford Area |
3200 Meter Run Finals | 9:37.27 | Derek Johnsrud | Rio |
3200 Meter Run Finals | 9:37.65 | Robert Mcdonald | Neenah |
3200 Meter Run Finals | 9:37.91 | Cody Kurscheidt | Chilton |
3200 Meter Run Finals | 9:37.99 | Aaron Derner | Waterford Union |
400 Meter Dash Finals | 48.24 | Connor Stengel | Sheboygan North |
400 Meter Dash Finals | 48.25 | Chris Chamness | Kenosha Bradford |
400 Meter Dash Prelims | 48.26 | Chris Chamness | Kenosha Bradford |
400 Meter Dash Finals | 48.32 | Tom Helstern | Shell Lake Middle School |
400 Meter Dash Finals | 48.60 | Kevin Gorman | Wauwatosa West |
400 Meter Dash Finals | 48.64 | Tyler Woloszyk | Marquette University |
400 Meter Dash Prelims | 48.84 | Tom Helstern | Shell Lake Middle School |
400 Meter Dash Prelims | 48.87 | Connor Stengel | Sheboygan North |
400 Meter Dash Prelims | 48.90 | James Killian | Bay Port |
400 Meter Dash Prelims | 48.90 | Kevin Gorman | Wauwatosa West |
400 Meter Dash Prelims | 48.95 | Tyler Woloszyk | Marquette University |
400 Meter Dash Finals | 49.02 | Davontae Johnson | Whitefish Bay |
400 Meter Dash Prelims | 49.12 | Babatunde Awosika | Pulaski |
400 Meter Dash Finals | 49.19 | James Killian | Bay Port |
400 Meter Dash Finals | 49.38 | Babatunde Awosika | Pulaski |
400 Meter Dash Finals | 49.42 | Will Paulus | Central |
400 Meter Dash Prelims | 49.46 | Davontae Johnson | Whitefish Bay |
4x100 Meter Relay Finals | 42.21 | Relay Team | Milwaukee Riverside |
4x200 Meter Relay Finals | 1:27.03 | Relay Team | Menomonee Falls |
4x200 Meter Relay Finals | 1:27.24 | Relay Team | Wauwatosa West |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:27.94 | Relay Team | Menomonee Falls |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:28.25 | Relay Team | Wauwatosa West |
4x200 Meter Relay Finals | 1:28.47 | Relay Team | Whitefish Bay |
4x200 Meter Relay Finals | 1:28.50 | Relay Team | Brookfield East |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.16 | Relay Team | Milwaukee Marshall |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.21 | Relay Team | Green Bay Preble |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.21 | Relay Team | Tomah |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.25 | Relay Team | Green Bay Preble |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.31 | Relay Team | Little Chute |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.38 | Relay Team | Winneconne |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.39 | Relay Team | Milwaukee Marshall |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.55 | Relay Team | Kenosha Bradford |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.67 | Relay Team | Waukesha West |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.68 | Relay Team | Waukesha West |
4x200 Meter Relay Prelims | 1:29.72 | Relay Team | Brookfield East |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.75 | Relay Team | Appleton North |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.85 | Relay Team | Clintonville |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.86 | Relay Team | Lancaster |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.86 | Relay Team | Brookfield Academy |
4x400 Meter Relay Finals | 3:18.78 | Relay Team | Homestead |
4x400 Meter Relay Finals | 3:19.03 | Relay Team | Arrowhead |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:19.08 | Relay Team | Homestead |
4x400 Meter Relay Finals | 3:19.88 | Relay Team | Brookfield East |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:20.00 | Relay Team | Arrowhead |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:20.01 | Relay Team | Brookfield East |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:21.42 | Relay Team | Waukesha North |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:22.60 | Relay Team | Marquette University |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:22.72 | Relay Team | Sheboygan North |
4x400 Meter Relay Prelims | 3:22.80 | Relay Team | La Crosse Central |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.94 | Relay Team | Sheboygan North |
4x800 Meter Relay Finals | 7:46.82 | Relay Team | Homestead |
4x800 Meter Relay Finals | 7:49.51 | Relay Team | Appleton East |
4x800 Meter Relay Finals | 7:50.16 | Relay Team | Madison La Follette |
4x800 Meter Relay Finals | 7:51.00 | Relay Team | Waukesha West |
4x800 Meter Relay Finals | 7:54.26 | Relay Team | Neenah |
4x800 Meter Relay Finals | 7:54.60 | Relay Team | Nekoosa/Port Edwards |
4x800 Meter Relay Finals | 7:55.05 | Relay Team | Milwaukee King |
4x800 Meter Relay Finals | 7:56.18 | Relay Team | Pewaukee |
4x800 Meter Relay Finals | 7:56.80 | Relay Team | Shorewood |
4x800 Meter Relay Finals | 7:58.22 | Relay Team | Waukesha North |
4x800 Meter Relay Finals | 7:58.68 | Relay Team | Germantown |
4x800 Meter Relay Finals | 8:00.31 | Relay Team | Racine Park |
4x800 Meter Relay Finals | 8:00.90 | Relay Team | D. C. Everest |
4x800 Meter Relay Finals | 8:01.22 | Relay Team | Janesville Craig |
4x800 Meter Relay Finals | 8:01.39 | Relay Team | Little Chute |
4x800 Meter Relay Finals | 8:01.68 | Relay Team | Sevastopol |
4x800 Meter Relay Finals | 8:02.24 | Relay Team | La Crosse Logan |
4x800 Meter Relay Finals | 8:04.70 | Relay Team | Deerfield/Cambridge (XC) |
4x800 Meter Relay Finals | 8:05.05 | Relay Team | Madison West |
4x800 Meter Relay Finals | 8:05.06 | Relay Team | Stevens Point |
4x800 Meter Relay Finals | 8:05.17 | Relay Team | Brookfield Academy |
4x800 Meter Relay Finals | 8:05.47 | Relay Team | Lourdes Academy |
4x800 Meter Relay Finals | 8:05.52 | Relay Team | Catholic Memorial |
4x800 Meter Relay Finals | 8:06.00 | Relay Team | Arcadia |
4x800 Meter Relay Finals | 8:06.05 | Relay Team | Lomira |
4x800 Meter Relay Finals | 8:06.14 | Relay Team | Belleville/New Glarus |
4x800 Meter Relay Finals | 8:06.68 | Relay Team | Webster |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.13 | Relay Team | Clintonville |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.49 | Relay Team | Osceola |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.51 | Relay Team | Port Washington |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.63 | Relay Team | Bloomer |
4x800 Meter Relay Finals | 8:09.23 | Relay Team | Rosholt |
4x800 Meter Relay Finals | 8:09.32 | Relay Team | The Prairie School |
4x800 Meter Relay Finals | 8:09.70 | Relay Team | Platteville |
800 Meter Run Finals | 1:51.55 | Gabriel Genovesi | Homestead |
800 Meter Run Finals | 1:52.78 | Taylor Wardall | Appleton East |
800 Meter Run Finals | 1:55.07 | Malcolm Wankel | Bloomer |
800 Meter Run Finals | 1:55.28 | Sean Royer | Marquette University |
800 Meter Run Finals | 1:55.67 | Nathan Heppe | Brookfield Academy |
800 Meter Run Finals | 1:55.70 | Doug Mueller | Homestead |
800 Meter Run Finals | 1:55.88 | Jeff Pigg | Milwaukee Marshall |
800 Meter Run Finals | 1:55.89 | Matt Mckenna | Madison Edgewood |
800 Meter Run Finals | 1:56.22 | Mitch Lacy | Hilbert |
800 Meter Run Finals | 1:56.23 | Sam Kitzrow | Wisconsin Lutheran |
800 Meter Run Finals | 1:56.53 | Michael Schmidt | Neenah |
800 Meter Run Finals | 1:56.56 | Dan Richard | Pewaukee |
800 Meter Run Finals | 1:56.61 | Derek Finnsterwalder | La Crosse Central |
800 Meter Run Finals | 1:56.72 | Jacob Peterson | Nekoosa/Port Edwards |
800 Meter Run Finals | 1:56.84 | Noah Laack-Veeder | Madison La Follette |
800 Meter Run Finals | 1:57.26 | John Lavarda | Lomira |
800 Meter Run Finals | 1:57.37 | Nick Erickson | Platteville |
800 Meter Run Finals | 1:57.46 | Bryan Krause | Webster |
800 Meter Run Finals | 1:57.47 | Dan Thoreson | Verona Area |
800 Meter Run Finals | 1:57.47 | Travis Gallick | Gilman/Cornell |
800 Meter Run Finals | 1:57.51 | Chase Nelson | Rosholt |
800 Meter Run Finals | 1:57.60 | Darren Walter | Racine Park |
800 Meter Run Finals | 1:57.61 | Thor Laack-veeder | Madison La Follette |
800 Meter Run Finals | 1:57.79 | Tom Kenote | Gresham - Bowler |
800 Meter Run Finals | 1:57.80 | Andrew Heinritz | Xavier |
800 Meter Run Finals | 1:57.83 | Andrew Rohlman | Osceola |
800 Meter Run Finals | 1:57.88 | Dylan Starck | Monroe |
800 Meter Run Finals | 1:57.95 | Lance Davister | Luxemburg-Casco |
800 Meter Run Finals | 1:57.97 | Shane Holmes | Superior |
800 Meter Run Finals | 1:57.98 | Andy Steinfeldt | Green Bay Southwest |
Discus Finals | 151-5 | Austin Zett | Lakeland Union |
Discus Finals | 151-11 | Ryan Murphy | Spooner |
Discus Finals | 152-10 | Bryce Gilbert | Brookfield Central |
Discus Finals | 157-10 | Jason Zahn | Grafton |
Discus Finals | 161-5 | Aaron Kiecker | Freedom |
Discus Finals | 161-7 | Drextal Jackson | Verona Area |
Discus Finals | 163-6 | Theron Baumann | Monona Grove |
Discus Finals | 163-7 | Ben Rasmussen | Hayward |
Discus Finals | 163-10 | Rafael Saez | Oak Creek |
Discus Finals | 165-1 | Jon Petrie | Elkhart Lake - Glenbeulah |
Discus Finals | 168-8 | Mike Hardy | Kimberly |
Discus Finals | 169-5 | Sam Arneson | Merrill |
Discus Finals | 169-5 | Lou Minett | Whitewater |
Discus Finals | 169-7 | Grant Havard | Seymour |
Discus Finals | 171-5 | Matt Losiniecki | Waukesha West |
Discus Finals | 173-11 | Scott Erickson | Whitnall |
Discus Finals | 176-8 | Justin Barber | Homestead |
Discus Finals | 180-0 | Jacob Ninneman | Oregon |
High Jump Finals | 6-6 | Ross Maly | Waunakee |
High Jump Finals | 6-6 | Cory Zaeske | East Troy |
High Jump Finals | 6-6 | Wally Ellenson | Rice Lake |
High Jump Finals | 6-6 | Troy Huff | Brookfield Academy |
High Jump Finals | 6-7 | Fred Willis | Brookfield Academy |
High Jump Finals | 6-10 | John Mccann | New Lisbon |
Long Jump Finals | 22-10.25 | Chris Haase | Mukwonago |
Long Jump Finals | 22-10.5 | Alex Tassoul | Southern Door |
Pole Vault Finals | 14-0 | Andrew Barthel | Neenah |
Pole Vault Finals | 14-0 | Dan Diebitz | West Allis Central |
Pole Vault Finals | 14-0 | Steve Brand | Wisconsin Lutheran |
Pole Vault Finals | 14-3 | Cliff Mccann | Viroqua |
Pole Vault Finals | 14-6 | Cody Speaker | Janesville Parker |
Pole Vault Finals | 14-9 | Matt Krogman | Brookfield Central |
Pole Vault Finals | 15-3 | Bryan Klister | Lena/Saint Thomas Academy |
Shot Put Finals | 51-7.5 | Calvin Nauer | Janesville Parker |
Shot Put Finals | 52-1 | Dallas Lewallen | Berlin |
Shot Put Finals | 52-1.75 | Josh Hoppman | Southwestern/Benton |
Shot Put Finals | 52-2.5 | Chad Strehlow | Suring |
Shot Put Finals | 52-3.75 | Clint Engel | Wild Rose |
Shot Put Finals | 52-4 | Zack Baehman | Omro |
Shot Put Finals | 52-10.25 | Mike Silas | Catholic Memorial |
Shot Put Finals | 53-0.5 | John Banovetz | Stevens Point |
Shot Put Finals | 53-1.5 | Kevin Kitzman | Clinton |
Shot Put Finals | 53-4 | Trevor Jorgenson | La Crosse Logan |
Shot Put Finals | 53-8 | Aaron Popple | West Bend West |
Shot Put Finals | 54-1 | Justin Burton | Kimberly |
Shot Put Finals | 55-0.25 | Sam Arneson | Merrill |
Shot Put Finals | 55-0.25 | Lou Minett | Whitewater |
Shot Put Finals | 55-0.5 | Drextal Jackson | Verona Area |
Shot Put Finals | 55-1.5 | Mike Cullen | Green Bay Preble |
Shot Put Finals | 55-3.25 | Derek Watt | Pewaukee |
Shot Put Finals | 55-10.75 | Zach Blahnik | Algoma |
Shot Put Finals | 56-4.25 | Alex Urban | Brookfield Central |
Shot Put Finals | 56-11 | Mark Scarpinato | Marquette University |
Shot Put Finals | 56-11.5 | Bryan Keys | Germantown |
Shot Put Finals | 57-2 | Theron Baumann | Monona Grove |
Shot Put Finals | 57-7 | Ryan Miesbauer | Northwestern |
Shot Put Finals | 58-5.25 | Cody Evers | Little Chute |
Shot Put Finals | 58-7.75 | Justin Barber | Homestead |
Shot Put Finals | 58-11 | Rafael Saez | Oak Creek |
Shot Put Finals | 60-6 | Mike Hardy | Kimberly |
Triple Jump Finals | 45-0 | Kyle Schueller | Edgar |
Triple Jump Finals | 45-2 | Nicholas Lubinski | Hudson |
Triple Jump Finals | 45-4.5 | Kyle Rohde | Brookfield East |
Triple Jump Finals | 45-8.5 | Ben Schreib | Martin Luther |
Triple Jump Finals | 46-1 | Kenny Winslow | La Crosse Logan |
Triple Jump Finals | 46-3.5 | Jarek Kunz | Badger |
Triple Jump Finals | 47-5 | Josh Dixon | Cedarburg |