Wisconsin Top 50 Freshmen Boys Rankings

This content requires a MileSplit Pro plan.
Join Now and select any plan for instant access!

MileSplit Pro
Join Now
Check out the top 50 freshmen boys state rankings in Wisconsin as of April 19th.

100 Meter Dash

Rank Time Wind Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 11.69
La Crosse Central
2020
2 11.72
Burlington
2020
3 11.80
Poynette
2020
3 11.80
Catholic Central High School
2020
5 11.81
Catholic Memorial
2020
6 11.82
Lodi
2020
7 11.83
Kimberly
2020
8 11.85
Westfield Area/Montello
2020
9 11.91
Marquette High School
2020
10 11.92
Drummond High School
2020
11 11.93
University School of Milwaukee
2020
12 11.94
Menomonee Falls
2020
13 11.96
River Falls
2020
14 12.02
Menomonee Falls
2020
15 12.04
Pulaski
2020
16 12.05
Brown Deer
2020
17 12.10
Poynette
2020
17 12.10
Catholic Memorial
2020
19 12.17
Holmen
2020
20 12.20
Potosi High School
2020
21 12.21
Sheboygan South
2020
22 12.22
Mukwonago
2020
23 12.23
New Richmond
2020
24 12.24
Watertown Luther Prep
2020
24 12.24
Oregon
2020
26 12.25
Markesan
2020
26 12.25
De Pere
2020
28 12.26
Rice Lake
2020
29 12.27
Edgerton
2020
29 12.27
Holmen
2020
31 12.28
Lodi
2020
32 12.29
Little Chute
2020
33 12.30
Kenosha Christian Life / Faith Christian
2020
34 12.32
De Pere
2020
34 12.32
Somerset
2020
36 12.33
Winnebago Lutheran Academy
2020
36 12.33
Benton High School
2020
38 12.34
Brookfield East
2020
38 12.34
Whitewater
2020
38 12.34
Appleton East
2020
41 12.36
River Falls
2020
42 12.37
McFarland
2020
42 12.37
Pulaski
2020
44 12.39
Seneca High School
2020
45 12.40
Tri-County High School
2020
45 12.40
Edgar
2020
45 12.40
Waterloo
2020
45 12.40
La Crosse Logan
2020
49 12.41
Belleville High School (Sugar River)
2020
49 12.41
Bangor Mid/High School
2020
49 12.41
University School of Milwaukee
2020
49 12.41
Ashwaubenon
2020

200 Meter Dash

Rank Time Wind Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 24.24
Elkhorn Area
2020
2 24.28
River Falls
2020
3 24.43
Menomonee Falls
2020
4 24.48
Rice Lake
2020
5 24.56
Sheboygan South
2020
5 24.56
Denmark
2020
7 24.59
Edgar
2020
8 24.60
Poynette
2020
9 24.62
Catholic Memorial
2020
10 24.65
New Richmond
2020
11 24.69
Catholic Memorial
2020
12 24.71
Laconia High School
2020
13 24.76
Hortonville
2020
14 24.78
Oregon
2020
15 24.83
Eau Claire North
2020
16 24.86
Laconia High School
2020
17 24.93
Appleton East
2020
18 24.95
St. Marys Springs
2020
19 25.09
Greenfield
2020
20 25.12
Pulaski
2020
20 25.12
Reedsburg Area
2020
20 25.12
River Falls
2020
23 25.15
Sparta
2020
24 25.17
Watertown Luther Prep
2020
25 25.18
Brillion
2020
EWC Quad 5th
26 25.20
Poynette
2020
27 25.22
Elkhorn Area
2020
28 25.23
New London
2020
Omro Quad 1st
29 25.30
Whitewater
2020
30 25.33
De Pere
2020
31 25.34
Boscobel
2020
31 25.34
Fox Valley Lutheran
2020
33 25.37
McFarland
2020
33 25.37
Almond
2020
35 25.41
Burlington
2020
36 25.42
Mukwonago
2020
37 25.44
Eau Claire Memorial
2020
38 25.45
Belleville High School (Sugar River)
2020
39 25.50
Holmen
2020
39 25.50
Westby
2020
41 25.57
Hartford Union High School
2020
42 25.59
Ashwaubenon
2020
43 25.60
Edgerton
2020
43 25.60
Winnebago Lutheran Academy
2020
45 25.62
Hortonville
2020
46 25.64
Lodi
2020
47 25.68
Belleville High School (Sugar River)
2020
48 25.70
Winnebago Lutheran Academy
2020
49 25.72
Algoma High School
2020
50 25.73
University School of Milwaukee
2020

400 Meter Dash

Rank Time Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 53.60
Edgar
2020
2 53.72
Elkhorn Area
2020
3 53.96
St. Marys Springs
2020
4 54.31
River Falls
2020
5 54.38
Marathon
2020
6 54.64
Laconia High School
2020
7 54.99
Hudson
2020
8 55.29
Eau Claire North
2020
9 55.68
Germantown
2020
10 55.87
Green Bay Preble
2020
11 56.05
Waupun Area
2020
12 56.57
Burlington
2020
13 56.61
Tomah
2020
14 57.19
Madison East
2020
15 57.35
Rosholt
2020
16 57.36
Milton
2020
17 57.50
Elmwood - Plum City
2020
18 57.65
Benton High School
2020
19 57.80
Almond
2020
20 57.84
Bay Port
2020
21 57.86
Appleton East
2020
22 57.94
Germantown
2020
23 57.96
Badger
2020
24 57.98
Notre Dame Academy
2020
25 58.02
North Fond du Lac Horace Mann HS
2020
26 58.03
Richland Center/Ithaca
2020
27 58.06
Pulaski
2020
28 58.26
Omro
2020
Omro Quad 2nd
28 58.26
Onalaska
2020
30 58.30
New London
2020
Omro Quad 3rd
31 58.32
Randolph High School
2020
31 58.32
New London
2020
Omro Quad 4th
33 58.56
Green Bay Southwest
2020
34 58.63
Racine Case
2020
35 58.67
Oregon
2020
36 58.80
Boscobel
2020
36 58.80
New Richmond
2020
38 58.90
Watertown Luther Prep
2020
39 58.92
Prescott
2020
40 58.94
Eau Claire Memorial
2020
41 59.08
Burlington
2020
42 59.13
De Pere
2020
43 59.19
Belleville High School (Sugar River)
2020
44 59.21
The Prairie School
2020
45 59.37
Hortonville
2020
46 59.39
University School of Milwaukee
2020
47 59.40
Seymour
2020
Omro Quad 6th
48 59.53
Winnebago Lutheran Academy
2020
49 59.72
Hayward
2020
50 59.74
Valders
2020

800 Meter Run

Rank Time Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 2:09.75
New London
2020
2 2:11.00
Kewaunee
2020
3 2:12.40
Belleville High School (Sugar River)
2020
4 2:12.60
Freedom
2020
5 2:12.81
Valders
2020
6 2:13.28
Appleton North
2020
7 2:13.53
New London
2020
8 2:13.56
DeSoto High School
2020
9 2:13.59
Baraboo
2020
9 2:13.59
Germantown
2020
11 2:14.80
Dodgeville/Mineral Point
2020
12 2:16.06
Eau Claire North
2020
13 2:16.17
Edgerton
2020
14 2:16.35
Berlin
2020
15 2:16.46
Osceola
2020
16 2:16.80
Sauk Prairie
2020
16 2:16.80
Osceola
2020
18 2:17.02
Kaukauna
2020
19 2:17.46
Hortonville
2020
20 2:17.62
Eau Claire Memorial
2020
21 2:17.77
De Pere
2020
22 2:17.81
McFarland
2020
23 2:17.93
Wautoma
2020
24 2:18.00
Elkhorn Area
2020
25 2:18.45
New Richmond
2020
26 2:18.70
La Crosse Aquinas
2020
26 2:18.70
Whitewater
2020
28 2:19.00
Racine Horlick
2020
29 2:19.01
St. Marys Springs
2020
30 2:19.10
Ashwaubenon
2020
31 2:19.26
Osceola
2020
32 2:19.77
Winnebago Lutheran Academy
2020
33 2:19.97
Catholic Memorial
2020
34 2:20.19
Southern Door
2020
35 2:20.24
Kaukauna
2020
36 2:20.25
Eau Claire North
2020
37 2:20.26
New Richmond
2020
38 2:20.36
Reedsburg Area
2020
39 2:20.38
Tomah
2020
40 2:20.62
Appleton East
2020
41 2:20.72
Almond
2020
42 2:20.74
Menomonie
2020
43 2:20.75
Brookfield East
2020
44 2:21.00
Sevastopol
2020
45 2:21.26
New Richmond
2020
46 2:21.32
Gale-Ettrick-Trempealeau
2020
47 2:21.63
Mishicot
2020
48 2:21.73
Kimberly
2020
49 2:21.80
Colfax High School
2020
50 2:22.15
River Ridge
2020

1,600 Meter Run

Rank Time Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 4:51.59
Bay Port
2020
2 4:53.26
Appleton East
2020
3 4:53.89
La Crosse Logan
2020
4 4:54.12
Freedom
2020
5 4:55.84
New London
2020
Omro Quad 2nd
6 4:58.01
Living Word Lutheran
2020
7 4:58.75
Tomah
2020
8 4:59.27
La Crosse Aquinas
2020
9 4:59.30
Elkhorn Area
2020
10 4:59.46
New Richmond
2020
11 5:00.33
Whitefish Bay
2020
12 5:01.08
Bay Port
2020
13 5:02.92
Tomah
2020
14 5:03.43
Catholic Memorial
2020
15 5:04.89
Baraboo
2020
16 5:04.94
Whitefish Bay
2020
17 5:05.02
Watertown Luther Prep
2020
18 5:05.25
Kaukauna
2020
19 5:05.61
Hortonville
2020
20 5:06.03
Wittenberg-Birnamwood
2020
21 5:06.30
Poynette
2020
22 5:06.50
Watertown Luther Prep
2020
23 5:07.05
Wisconsin Dells
2020
24 5:07.27
River Valley
2020
25 5:07.39
Ashwaubenon
2020
26 5:08.15
Appleton North
2020
27 5:08.50
Greendale
2020
28 5:09.07
Reedsburg Area
2020
29 5:09.24
Valders
2020
EWC Quad 1st
30 5:09.34
Wautoma
2020
31 5:10.00
Sevastopol
2020
32 5:10.08
Brookfield East
2020
33 5:10.40
New Richmond
2020
34 5:10.57
Green Bay Preble
2020
35 5:11.28
New Richmond
2020
36 5:11.34
Union Grove
2020
37 5:11.77
West Bend East
2020
38 5:11.95
Menomonie
2020
39 5:12.34
Nekoosa/Port Edwards
2020
40 5:12.53
Almond
2020
41 5:12.60
DeSoto High School
2020
42 5:13.59
Hortonville
2020
43 5:13.79
Fond du Lac
2020
44 5:13.81
Clintonville
2020
45 5:13.85
Kaukauna
2020
46 5:13.96
Waukesha West
2020
47 5:14.03
Waukesha West
2020
48 5:14.26
Eau Claire Memorial
2020
49 5:14.43
Menomonie
2020
50 5:14.57
Belleville High School (Sugar River)
2020

3,200 Meter Run

Rank Time Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 10:05.01
Germantown
2020
2 10:24.18
La Crosse Logan
2020
3 10:30.91
Bay Port
2020
4 10:31.98
Baraboo
2020
5 10:34.25
Marquette High School
2020
6 10:41.56
Onalaska
2020
7 10:42.18
New London
2020
Omro Quad 3rd
8 10:44.00
Poynette
2020
9 10:50.24
Ashwaubenon
2020
10 10:51.49
Kimberly
2020
11 10:53.04
Watertown Luther Prep
2020
12 10:56.35
Mosinee
2020
13 10:56.59
Brillion
2020
EWC Quad 1st
14 10:57.09
McFarland
2020
15 10:59.00
Tomah
2020
16 10:59.69
Valders
2020
EWC Quad 1st
17 10:59.94
Menomonee Falls
2020
18 11:00.03
Hudson
2020
19 11:00.06
Green Bay Preble
2020
20 11:00.93
River Falls
2020
21 11:01.15
West De Pere
2020
22 11:01.18
New London
2020
23 11:02.35
Eau Claire Memorial
2020
24 11:02.59
Elk Mound High School
2020
25 11:03.15
Green Bay Preble
2020
26 11:03.33
Almond
2020
27 11:04.67
Kimberly
2020
28 11:06.68
Wisconsin Dells
2020
29 11:08.58
Catholic Memorial
2020
30 11:16.32
Greendale
2020
31 11:16.44
Clintonville
2020
32 11:17.00
Watertown Luther Prep
2020
33 11:17.86
Elkhorn Area
2020
34 11:18.00
Indian Trail Academy
2020
34 11:18.00
Watertown Luther Prep
2020
36 11:18.13
Union Grove
2020
37 11:19.47
Osceola
2020
38 11:20.10
Belleville High School (Sugar River)
2020
39 11:20.69
Green Bay Preble
2020
40 11:21.00
Weyauwega-Fremont
2020
41 11:21.35
River Falls
2020
42 11:22.58
Lomira
2020
43 11:22.77
North Fond du Lac Horace Mann HS
2020
44 11:22.99
Wild Rose High School
2020
45 11:23.20
Two Rivers
2020
46 11:23.26
St. Croix Central
2020
47 11:25.64
New Richmond
2020
48 11:26.02
Kiel
2020
49 11:27.00
Kenosha Christian Life / Faith Christian
2020
50 11:32.20
Living Word Lutheran
2020

110 Meter Hurdles

Rank Time Wind Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 16.44
West Bend East
2020
2 16.61
Kenosha St. Joseph
2020
3 16.89
Kimberly
2020
4 16.96
Holmen
2020
5 17.01
Appleton East
2020
6 17.28
Osceola
2020
6 17.28
Gale-Ettrick-Trempealeau
2020
8 17.30
Menomonee Falls
2020
9 17.48
Bay Port
2020
10 17.58
Green Bay Preble
2020
11 17.68
Bloomer
2020
12 17.91
West Bend West
2020
13 18.04
Pius XI
2020
14 18.14
Berlin
2020
15 18.16
La Crosse Central
2020
16 18.51
Marinette
2020
17 18.56
Notre Dame Academy
2020
18 18.64
Stratford
2020
18 18.64
Sturgeon Bay
2020
20 18.83
Xavier
2020
21 19.01
Elkhorn Area
2020
22 19.19
Stoughton
2020
23 19.23
Fond du Lac
2020
23 19.23
Valders
2020
EWC Quad 6th
23 19.23
St. Croix Falls
2020
26 19.37
Kimberly
2020
27 19.39
Cumberland/Turtle Lake
2020
28 19.67
St. Croix Falls
2020
29 19.70
Holmen
2020
30 19.71
Oshkosh North
2020
30 19.71
Rice Lake
2020
32 19.79
Richland Center/Ithaca
2020
33 19.90
Shorewood
2020
34 19.91
New Richmond
2020
35 19.92
Oshkosh North
2020
36 19.93
Little Chute
2020
37 20.04
New Richmond
2020
38 20.12
Darlington
2020
39 20.14
Wautoma
2020
40 20.18
Benton High School
2020
41 20.19
Medford Area
2020
42 20.20
Menomonie
2020
43 20.28
Mosinee
2020
43 20.28
Tomah
2020
45 20.30
Omro
2020
Omro Quad 1st
45 20.30
Menomonee Falls
2020
47 20.32
Sturgeon Bay
2020
48 20.34
North Fond du Lac Horace Mann HS
2020
49 20.35
Kenosha Christian Life / Faith Christian
2020
50 20.41
Neenah
2020

300 Meter Hurdles

Rank Time Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 43.47
Holmen
2020
1 43.47
Loyal/Greenwood
2020
3 44.11
Kenosha St. Joseph
2020
4 44.50
Bonduel High School
2020
5 45.15
Green Bay Preble
2020
6 45.25
Elkhorn Area
2020
7 45.69
Osceola
2020
8 45.70
Kimberly
2020
9 45.93
Gale-Ettrick-Trempealeau
2020
10 46.36
Badger
2020
11 46.44
Hayward
2020
12 46.59
Appleton North
2020
13 46.69
Menomonee Falls
2020
14 46.71
Oshkosh North
2020
14 46.71
Sturgeon Bay
2020
16 46.82
St. Croix Falls
2020
17 46.98
Lakeland Union
2020
18 47.06
Xavier
2020
19 47.08
Iola-Scandinavia
2020
20 47.15
Racine Park High School
2020
21 47.21
Berlin
2020
22 47.55
Bay Port
2020
23 47.82
Two Rivers
2020
24 47.89
Kiel
2020
25 47.92
Hartford Union High School
2020
26 48.00
Notre Dame Academy
2020
27 48.03
Marinette
2020
28 48.09
Richland Center/Ithaca
2020
29 48.15
Medford Area
2020
30 48.29
New Richmond
2020
31 48.38
Mount Horeb
2020
32 48.39
Bloomer
2020
33 48.48
Wild Rose High School
2020
34 48.51
Omro
2020
Omro Quad 1st
35 48.59
Valders
2020
36 48.61
New Richmond
2020
37 48.75
Mosinee
2020
38 48.85
Reedsburg Area
2020
39 48.91
Green Bay Southwest
2020
40 49.00
McFarland
2020
41 49.03
River Falls
2020
42 49.04
Richland Center/Ithaca
2020
43 49.08
East Troy
2020
44 49.24
Cashton High School
2020
45 49.34
Holmen
2020
46 49.36
Southwestern/Cuba City
2020
47 49.39
Benton High School
2020
48 49.50
West De Pere
2020
49 49.54
Menomonie
2020
50 49.61
Reedsburg Area
2020

4x100 Meter Relay

Rank Time Team Meet Date Place

4x400 Meter Relay

Rank Time Team Meet Date Place

4x800 Meter Relay

Rank Time Team Meet Date Place

Shot Put

Rank Mark Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 45-0.25
Green Bay West
2020
2 42-7
La Crosse Aquinas
2020
3 41-0.5
Bay Port
2020
4 40-8
Homestead
2020
5 40-4.5
Winneconne
2020
6 39-11
Kiel
2020
7 38-11
Watertown
2020
8 38-7.75
Markesan
2020
9 38-1.75
Fox Valley Lutheran
2020
10 37-10
Lakeland Union
2020
11 37-7.25
Webster
2020
12 37-4
Westosha Central
2020
13 37-0.75
Appleton West
2020
14 36-11
Catholic Memorial
2020
15 36-8
Bay Port
2020
16 36-6
Osceola
2020
16 36-6
Waterford Union
2020
16 36-6
Kaukauna
2020
19 36-5
Kimberly
2020
20 36-2.75
Little Chute
2020
21 36-1.5
St. Marys Springs
2020
22 36-1
Hortonville
2020
23 35-11.5
Hortonville
2020
24 35-10.25
Owen-Withee
2020
24 35-10.25
Denmark
2020
26 35-9
Reedsburg Area
2020
27 35-8
Rib Lake
2020
28 35-7.5
Laconia High School
2020
29 35-6
Catholic Memorial
2020
30 35-5
Athens High School
2020
31 35-3.5
Chippewa Falls
2020
32 35-2.5
Brookfield East
2020
33 35-2
Pardeeville
2020
33 35-2
Oconto Falls
2020
35 35-0.5
Darlington
2020
36 34-11.25
Brookfield East
2020
37 34-8
Campbellsport
2020
37 34-8
Eau Claire Regis
2020
39 34-7.75
New London
2020
Omro Quad 9th
39 34-7.75
St. Croix Falls
2020
41 34-7.5
Portage
2020
42 34-6
Elmwood - Plum City
2020
43 34-5
Rice Lake
2020
44 34-4
Whitewater
2020
44 34-4
Two Rivers
2020
EWC Quad 3rd
44 34-4
St. Marys Springs
2020
44 34-4
Tomah
2020
48 34-3.5
Watertown
2020
49 33-11.5
Elkhorn Area
2020
Badger Tri 10th
50 33-10
Beaver Dam
2020
50 33-10
Kiel
2020

Discus

Rank Mark Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 128-4
St. Croix Falls
2020
2 118-10
Rice Lake
2020
3 118-6
Kiel
2020
4 115-1
Bay Port
2020
5 113-8
Colfax High School
2020
6 110-7
Winneconne
2020
7 110-0
Lakeland Union
2020
8 108-4
Kimberly
2020
9 106-11
Oconto Falls
2020
10 106-8
Denmark
2020
11 105-11
Wautoma
2020
12 105-7
Southern Door
2020
13 105-0
West De Pere
2020
14 103-3
Green Bay Preble
2020
15 103-0
Mount Horeb
2020
16 102-11
Manitowoc Lincoln
2020
17 101-9
Chippewa Falls
2020
18 101-4
Hortonville
2020
19 100-0
Oregon
2020
20 99-9
New London
2020
Omro Quad 5th
21 99-4
Kimberly
2020
22 99-2
Tri-County High School
2020
23 98-10
La Crosse Logan
2020
24 98-0
Markesan
2020
25 97-10.5
Bay Port
2020
26 97-9
Wild Rose High School
2020
27 97-7
Neillsville
2020
28 97-3
Little Chute
2020
29 96-4
Elmwood - Plum City
2020
30 96-3
Winnebago Lutheran Academy
2020
31 94-2
Eau Claire Regis
2020
32 94-1
Marathon
2020
33 94-0
Two Rivers
2020
EWC Quad 2nd
34 93-3
Fox Valley Lutheran
2020
35 93-1
Owen-Withee
2020
35 93-1
Palmyra-Eagle
2020
37 93-0
Westfield Area/Montello
2020
38 91-9
La Crosse Logan
2020
39 91-8
Omro
2020
Omro Quad 8th
40 91-6
Markesan
2020
41 91-4.5
Beaver Dam
2020
42 91-3
Hortonville
2020
43 91-2
Wisconsin Lutheran High School
2020
43 91-2
Eau Claire Regis
2020
45 90-10
Laconia High School
2020
46 90-8
Kimberly
2020
47 90-0
Badger
2020
48 89-11
Darlington
2020
49 89-10
Plymouth
2020
50 89-6
St. Marys Springs
2020

Long Jump

Rank Mark Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 20-1.25
Bay Port
2020
2 20-0.5
Mukwonago
2020
3 19-11
Menomonee Falls
2020
4 19-5.25
Kimberly
2020
5 19-2.5
Kimberly
2020
6 18-11
University School of Milwaukee
2020
7 18-10
Catholic Memorial
2020
8 18-9.5
Hayward
2020
9 18-7
Stoughton
2020
10 18-6
Kimberly
2020
10 18-6
Edgar
2020
12 18-4.75
Mondovi
2020
13 18-4.5
Port Washington
2020
13 18-4.5
DeForest
2020
15 18-4
North Fond du Lac Horace Mann HS
2020
16 18-3
Waupaca
2020
17 18-2
La Crosse Logan
2020
17 18-2
Green Bay Southwest
2020
19 18-1.5
Slinger
2020
20 18-1.25
Iola-Scandinavia
2020
21 18-1
Bay Port
2020
21 18-1
Weyauwega-Fremont
2020
23 18-0
St. Croix Falls
2020
23 18-0
Elkhorn Area
2020
25 17-11.5
Seymour
2020
Omro Quad 1st
25 17-11.5
Omro
2020
Omro Quad 5th
25 17-11.5
Madison La Follette
2020
28 17-11
Kenosha Christian Life / Faith Christian
2020
29 17-10.5
Catholic Memorial
2020
30 17-10.25
Osceola
2020
31 17-10
Catholic Memorial
2020
31 17-10
Laconia High School
2020
31 17-10
Prescott
2020
34 17-9.25
Freedom
2020
35 17-8.5
Poynette
2020
35 17-8.5
Stratford
2020
35 17-8.5
St. Croix Falls
2020
35 17-8.5
Fox Valley Lutheran
2020
39 17-8.25
Pacelli
2020
40 17-8
Bay Port
2020
41 17-7.5
Osceola
2020
42 17-6.5
Green Bay Preble
2020
42 17-6.5
Greendale
2020
44 17-6
Seneca High School
2020
45 17-5.5
Port Washington
2020
46 17-5
Neenah
2020
47 17-4.5
Westosha Central
2020
48 17-4
Sussex Hamilton
2020
49 17-3.75
Green Bay Preble
2020
49 17-3.75
Viroqua
2020

Triple Jump

Rank Mark Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 41-11
Bay Port
2020
2 39-7.75
Wild Rose High School
2020
3 39-4.25
Hayward
2020
4 39-4
University School of Milwaukee
2020
5 38-10
University School of Milwaukee
2020
6 38-0.25
Seymour
2020
Omro Quad 4th
7 37-11
Berlin
2020
8 37-7
Manawa Little Wolf
2020
9 37-5.5
Greendale
2020
10 37-5.25
Cashton High School
2020
11 37-5
Benton High School
2020
11 37-5
Denmark
2020
13 37-1
Hortonville
2020
13 37-1
West De Pere
2020
15 37-0.75
Bay Port
2020
16 36-10.75
Kiel
2020
EWC Quad 1st
17 36-9.5
Waterloo
2020
17 36-9.5
La Crosse Logan
2020
19 36-6
Kenosha Christian Life / Faith Christian
2020
20 36-4.5
Winneconne
2020
21 36-3
Sussex Hamilton
2020
22 36-2
Wisconsin Dells
2020
23 36-1
Holmen
2020
24 36-0
Brookfield East
2020
24 36-0
Marinette
2020
26 35-11.5
Evansville
2020
27 35-9
Chippewa Falls
2020
28 35-8.5
Medford Area
2020
29 35-8
Columbus
2020
29 35-8
East Troy
2020
31 35-6.75
Kiel
2020
EWC Quad 7th
32 35-5.5
Poynette
2020
33 35-4.5
Northland Pines
2020
34 35-2
Omro
2020
34 35-2
East Troy
2020
36 35-1.25
Stoughton
2020
37 35-1
Reedsburg Area
2020
38 35-0.25
Luxemburg-Casco
2020
39 35-0
Appleton North
2020
39 35-0
Cashton High School
2020
41 34-11.5
Wild Rose High School
2020
42 34-10.5
Reedsburg Area
2020
43 34-9
Osceola
2020
44 34-8
Lodi
2020
44 34-8
Osceola
2020
46 34-6
Deerfield/Cambridge
2020
47 34-5.75
Kohler High School
2020
48 34-4
Tomah
2020
48 34-4
Southern Door
2020
50 34-3.25
Fond du Lac
2020

High Jump

Rank Mark Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 6-1
Hudson
2020
2 6-0
Gale-Ettrick-Trempealeau
2020
3 5-9
Loyal/Greenwood
2020
4 5-8
Dodgeville/Mineral Point
2020
4 5-8
Edgerton
2020
4 5-8
Laconia High School
2020
4 5-8
Neenah
2020
4 5-8
Pacelli
2020
4 5-8
Shiocton High School
2020
4 5-8
Jefferson
2020
4 5-8
Lakeside Lutheran
2020
12 5-6
Menomonee Falls
2020
12 5-6
Whitehall
2020
12 5-6
Eleva-Strum
2020
12 5-6
La Crosse Logan
2020
12 5-6
Dodgeville/Mineral Point
2020
12 5-6
Rib Lake
2020
12 5-6
Valders
2020
EWC Quad 2nd
12 5-6
Berlin
2020
12 5-6
Green Bay Preble
2020
12 5-6
Kimberly
2020
12 5-6
Benton High School
2020
12 5-6
Green Bay Preble
2020
12 5-6
Whitefish Bay
2020
12 5-6
Neenah
2020
12 5-6
La Crosse Logan
2020
12 5-6
Bay Port
2020
28 5-4
Waukesha West
2020
28 5-4
Beaver Dam
2020
28 5-4
Randolph High School
2020
28 5-4
Lakeland Union
2020
28 5-4
Brookfield East
2020
28 5-4
Xavier
2020
28 5-4
Appleton West
2020
28 5-4
Columbus
2020
28 5-4
Benton High School
2020
28 5-4
West De Pere
2020
28 5-4
Chippewa Falls
2020
28 5-4
Wild Rose High School
2020
28 5-4
Rio/Fall River
2020
28 5-4
Southern Door
2020
28 5-4
Holmen
2020
28 5-4
Viroqua
2020
28 5-4
Tomah
2020
28 5-4
Holmen
2020
46 5-3
Mukwonago
2020
46 5-3
Somerset
2020
46 5-3
Palmyra-Eagle
2020
46 5-3
St. Croix Falls
2020
46 5-3
Beloit Turner
2020

Pole Vault

Rank Mark Athlete/Team Grade Meet Date Place
1 11-0
Lakeland Union
2020
2 10-6
Marshall
2020
3 10-0
Kaukauna
2020
3 10-0
Mukwonago
2020
5 9-6
Mondovi
2020
5 9-6
Elk Mound High School
2020
5 9-6
Xavier
2020
5 9-6
Fond du Lac
2020
5 9-6
Holmen
2020
5 9-6
Lakeland Union
2020
5 9-6
East Troy
2020
12 9-0
Bay Port
2020
12 9-0
Pittsville
2020
12 9-0
Green Lake
2020
12 9-0
Luxemburg-Casco
2020
12 9-0
Luxemburg-Casco
2020
12 9-0
Adams-Friendship
2020
12 9-0
Clinton
2020
12 9-0
Oregon
2020
12 9-0
Columbus
2020
12 9-0
Fennimore
2020
12 9-0
Richland Center/Ithaca
2020
12 9-0
Menomonie
2020
12 9-0
Rice Lake
2020
12 9-0
New Richmond
2020
26 8-6
Green Bay Preble
2020
26 8-6
Hartford Union High School
2020
26 8-6
Brookfield Central
2020
26 8-6
Edgar
2020
26 8-6
Brookfield Central
2020
26 8-6
Pittsville
2020
26 8-6
Richland Center/Ithaca
2020
26 8-6
Hartford Union High School
2020
26 8-6
Appleton West
2020
26 8-6
Denmark
2020
26 8-6
Green Bay East
2020
26 8-6
Edgerton
2020
26 8-6
Oshkosh North
2020
26 8-6
Catholic Memorial
2020
40 8-0
Poynette
2020
40 8-0
Hortonville
2020
40 8-0
Oshkosh North
2020
40 8-0
Poynette
2020
40 8-0
Southern Door
2020
40 8-0
Oshkosh North
2020
40 8-0
Oshkosh West
2020
40 8-0
Ashwaubenon
2020
40 8-0
Fond du Lac
2020
40 8-0
Edgar
2020
40 8-0
Kaukauna
2020
40 8-0
Kimberly
2020
40 8-0
River Ridge
2020
40 8-0
Kimberly
2020
40 8-0
Eau Claire Memorial
2020
40 8-0
Brookfield Central
2020
40 8-0
Evansville
2020
40 8-0
Tri-County High School
2020
40 8-0
Brookfield East
2020
40 8-0
Onalaska
2020
40 8-0
Arcadia
2020
Comments