Boys 4000m run
========== BOYS TEAM SCORE ==========
========== Freshman ==========
1. 35 Arrowhead ( 14:45 1:13:44 1:03)
====================================
1 4 Matthew Gundrum FR 14:28
2 5 Cody Clauer FR 14:31
3 6 Caleb Anderson FR 14:32
4 7 Jake Julius FR 14:42
5 13 John Janicki FR 15:31
6 ( 21) Aaron Allen FR 16:07
7 ( 24) Jack Lentz FR 16:13
2. 69 Whitefish Bay ( 15:30 1:17:30 1:23)
====================================
1 8 Rhys Koch FR 14:43
2 11 Rowen Koch FR 15:18
3 14 Alec Wellenstein FR 15:34
4 16 Baylor McKinney FR 15:49
5 20 Mason Spurry FR 16:06
6 ( 30) David Potter FR 16:25
7 ( 40) Stephen Koch FR 17:37
3. 81 Janesville Craig ( 15:26 1:17:09 2:05)
====================================
1 2 Tyler Brown FR 14:22
2 3 Blake McCann FR 14:25
3 15 Andrew Pregont FR 15:35
4 29 Jared Baughman FR 16:20
5 32 Torin Hignell FR 16:27
6 ( 35) Evan Bitter FR 16:37
4. 96 Franklin ( 15:47 1:18:51 2:05)
====================================
1 1 Nick Tilley FR 14:13
2 17 Noah Selensky FR 15:52
3 23 Jacob Wheeler FR 16:10
4 27 Nate Hosp FR 16:18
5 28 Nick Hillstrom FR 16:18
6 ( 37) Braden Schubring FR 16:54
7 ( 38) Ryan Ungerleider FR 17:22
5. 119 Fort Atkinson ( 16:12 1:20:59 2:33)
====================================
1 9 Derek Vaillancourt FR 14:59
2 18 Eli McCready FR 15:53
3 22 Michael Leary FR 16:09
4 31 Sebastian Mitchell FR 16:26
5 39 Ben Dresdow FR 17:32
6. 132 Kettle Moraine ( 16:13 1:21:01 1:21)
====================================
1 12 Eric Neuwirth FR 15:20
2 25 Matt Ryan FR 16:15
3 26 Joe Pachowitz FR 16:17
4 33 Gavin Schopf FR 16:28
5 36 Ethan Helfenstien FR 16:41
6 ( 42) Conner Beres FR 18:10
7 ( 43) Alex Cuahutle-Gar FR 18:39
7. 148 West Bend West ( 17:53 1:29:23 8:33)
====================================
1 10 Brad Clemetson FR 15:15
2 19 Bryce Prinz FR 15:54
3 34 Hayden Kolowrat FR 16:28
4 41 Devin Gehrke FR 17:58
5 44 Noah Gullickson FR 23:48
6 ( 45) Max Ruelle FR 16:17:32
Page 1
Arrowhead Invitational
September 11th, 2014
********** Boys Freshman **********
Place TmPl Name Year School Time Pace
===== ==== ================== ==== ===================== ======== =====
1 1 Nick Tilley FR Franklin 14:12.74 5:44
2 2 Tyler Brown FR Janesville Craig 14:21.50 5:47
3 3 Blake McCann FR Janesville Craig 14:24.95 5:48
4 4 Matthew Gundrum FR Arrowhead 14:27.67 5:50
5 5 Cody Clauer FR Arrowhead 14:30.46 5:51
6 6 Caleb Anderson FR Arrowhead 14:31.45 5:51
7 7 Jake Julius FR Arrowhead 14:41.90 5:55
8 8 Rhys Koch FR Whitefish Bay 14:42.94 5:56
9 9 Derek Vaillancourt FR Fort Atkinson 14:58.65 6:02
10 10 Brad Clemetson FR West Bend West 15:14.83 6:09
11 11 Rowen Koch FR Whitefish Bay 15:17.68 6:10
12 12 Eric Neuwirth FR Kettle Moraine 15:19.71 6:11
13 13 John Janicki FR Arrowhead 15:30.96 6:15
14 14 Alec Wellenstein FR Whitefish Bay 15:33.73 6:16
15 15 Andrew Pregont FR Janesville Craig 15:34.33 6:16
16 Andrew Fisher FR Mukwonago 15:43.09 6:20
17 Will Langholz FR Cedarburg 15:45.45 6:21
18 16 Baylor McKinney FR Whitefish Bay 15:48.31 6:22
19 17 Noah Selensky FR Franklin 15:51.35 6:23
20 18 Eli McCready FR Fort Atkinson 15:52.24 6:24
21 19 Bryce Prinz FR West Bend West 15:53.52 6:24
22 Travis Bugiel FR Mukwonago 15:55.57 6:25
23 J.Z. Zimmerman FR Mukwonago 16:01.49 6:27
24 Justin Babcock FR Cedarburg 16:03.58 6:28
25 20 Mason Spurry FR Whitefish Bay 16:05.79 6:29
26 21 Aaron Allen FR Arrowhead 16:06.03 6:29
27 22 Michael Leary FR Fort Atkinson 16:08.36 6:30
28 23 Jacob Wheeler FR Franklin 16:09.96 6:31
29 24 Jack Lentz FR Arrowhead 16:12.79 6:32
30 25 Matt Ryan FR Kettle Moraine 16:14.33 6:32
31 26 Joe Pachowitz FR Kettle Moraine 16:16.29 6:33
32 27 Nate Hosp FR Franklin 16:17.15 6:34
33 28 Nick Hillstrom FR Franklin 16:17.57 6:34
34 Alex Ruzicka FR Mukwonago 16:18.36 6:34
35 29 Jared Baughman FR Janesville Craig 16:19.43 6:35
36 30 David Potter FR Whitefish Bay 16:24.52 6:37
37 31 Sebastian Mitchell FR Fort Atkinson 16:25.63 6:37
38 32 Torin Hignell FR Janesville Craig 16:26.81 6:38
39 33 Gavin Schopf FR Kettle Moraine 16:27.32 6:38
40 Liam Coughlin FR Arrowhead 16:27.33 6:38
41 34 Hayden Kolowrat FR West Bend West 16:27.45 6:38
42 35 Evan Bitter FR Janesville Craig 16:36.73 6:42
43 36 Ethan Helfenstien FR Kettle Moraine 16:40.07 6:43
44 Sam Wood FR Arrowhead 16:47.94 6:46
45 37 Braden Schubring FR Franklin 16:53.03 6:48
46 Sullivan Guay FR Cedarburg 16:58.53 6:50
47 Austin Cummings FR Arrowhead 16:59.96 6:51
48 Logan Delahaut FR Arrowhead 17:09.18 6:55
49 Mitch Rudolph FR Arrowhead 17:17.83 6:58
50 38 Ryan Ungerleider FR Franklin 17:21.08 6:59
Timing & Results by PrimeTime Race & Event Management, LLC. www.pttiming.com
Page 2
Arrowhead Invitational
September 11th, 2014
********** Boys Freshman **********
Place TmPl Name Year School Time Pace
===== ==== ================== ==== ===================== ======== =====
51 Oliver Logterman FR Arrowhead 17:31.51 7:04
52 39 Ben Dresdow FR Fort Atkinson 17:31.52 7:04
53 40 Stephen Koch FR Whitefish Bay 17:36.84 7:06
54 Alex Schara FR Whitefish Bay 17:44.42 7:09
55 Max Marsalli FR Arrowhead 17:47.11 7:10
56 41 Devin Gehrke FR West Bend West 17:57.49 7:14
57 42 Conner Beres FR Kettle Moraine 18:09.47 7:19
58 Matthew Wilkinson FR Whitefish Bay 18:29.23 7:27
59 43 Alex Cuahutle-Gar FR Kettle Moraine 18:38.38 7:30
60 Riley Gryzwa FR Kettle Moraine 18:46.92 7:34
61 Ethan Grissom FR Franklin 18:56.22 7:38
62 Mark Liberto FR Kettle Moraine 18:59.85 7:39
63 Alec Geissler FR Arrowhead 19:17.43 7:46
64 Tanner Jarosinski FR Arrowhead 19:38.59 7:55
65 Josh Marino FR Whitefish Bay 19:55.93 8:02
66 Dawson Valleskey FR Kettle Moraine 20:06.68 8:06
67 Brady Shepherd FR Arrowhead 20:21.16 8:12
68 Jack Clementi FR Kettle Moraine 20:25.83 8:14
69 44 Noah Gullickson FR West Bend West 23:47.74 9:35
70 45 Max Ruelle FR West Bend West 977:31.83 393:18