St. Mary's Springs Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.59 | Jamie Distrhaft | 5th | Prelims H1 | Complete Results | |
15.14 | Jamie Distrhaft | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.97 | Melanie Schneider | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
27.92 | Melanie Schneider | 2nd | Prelims H2 | Complete Results | |
28.57 | Emily O'leary | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
28.77 | Emily O'leary | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
30.66 | SB | Megan Mcgovern | 10th | Prelims H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.49 | Melanie Schneider | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:23.21 | Liz Bohn | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:28.93 | Liz Bohn | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
6:00.89 | Paige Case | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
6:10.70 | Emily Mcgovern | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:14.85 | Morgan Krupp | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.32 | Anja Smith | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
16.93 | Anja Smith | 2nd | Prelims H2 | Complete Results | |
19.48 | Makita Riehl | 6th | Prelims H2 | Complete Results | |
19.54 | Makita Riehl | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
20.79 | Lizzie Hoch | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
20.85 | Lizzie Hoch | 8th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
50.52 | Anja Smith | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.99 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.38 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:39.18 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:27.42 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Anja Smith | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4-7 | Emily Mcgovern | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-2.5 | Melanie Schneider | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
15-1.5 | Aby Lau | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
33-3.75 | Anja Smith | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
31-6 | Liz Bohn | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-0 | Makita Riehl | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6-0 | Lizzie Hoch | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
115-11 | SB | Lizzy Leichtle | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
96-9 | Sydney Brusky | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
95-8 | SB | Emily Mueller | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
33-8.25 | Lizzy Leichtle | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
31-9.5 | Emily Mueller | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.26 | Blake Lamb | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
12.32 | Blake Lamb | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.67 | Sam Spranger | 1st | Prelims H2 | Complete Results | |
24.12 | Sam Spranger | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
50.31 | Sam Spranger | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
54.70 | Alan Burkart | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
56.57 | SB | Eli Ford | 7th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:16.89 | Matt Land | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:52.75 | Jake Butzen | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:14.79 | Jake Butzen | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
11:20.37 | SB | Spencer Starks | 5th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.67 | Tony Bednarek | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
17.87 | Tony Bednarek | 4th | Prelims H2 | Complete Results | |
19.11 | Cory Coen | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
19.35 | Cory Coen | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.71 | Tony Bednarek | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.98 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:38.37 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:38.98 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:54.33 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-5 | Sam Spranger | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-1.25 | Blake Lamb | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
17-7.5 | Clay Schueffner | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
37-0.25 | Mark Austin | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
36-4 | Tony Bednarek | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
36-3.5 | SB | Zach Austin | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
11-6 | Mark Austin | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
8-6 | Johnny Welsch | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
8-6 | Cory Coen | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
142-7 | Kurt Mueller | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
124-6 | Max Wuest | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
112-0 | Isaac Skiff | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
46-5.25 | Austin Feyen | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
44-0.5 | Michael Buetow | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
42-6 | SB | Kurt Mueller | 7th | Finals H1 | Complete Results |