Tri-County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.58 | SB | Alexis Rodriquez | 8th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
30.26 | Briana Dickinson | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
30.93 | Brooke Hopkins | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:09.20 | SB | Brooke Hopkins | 5th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:32.35 | Reyna Gonzalez | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:54.24 | SB | Andrea Boyd | 10th | Finals H1 | Complete Results |
7:51.84 | SB | Reyna Gonzalez | 12th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
15:49.44 | Andrea Boyd | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.30 | Macy Klabunde | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
17.80 | Katie Craig | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
22.92 | Star Rodriquez | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
50.80 | Macy Klabunde | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
51.91 | Katie Craig | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
54.36 | Haley Kramer | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
57.75 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.84 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:31.53 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Ivy Klabunde | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4-2 | Brooke Hopkins | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-5 | Katie Craig | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
12-4 | SB | Alexis Rodriquez | 11th | Finals H1 | Complete Results |
10-5 | Star Rodriquez | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
30-7.25 | Macy Klabunde | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
27-11.75 | Hannah Ernest | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Macy Klabunde | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
7-6 | SB | Andrea Boyd | 4th | Finals H1 | Complete Results |
7-0 | Haley Kramer | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
84-1 | Sydney Clapper | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
75-9 | Hannah Ernest | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
35-4 | Sydney Clapper | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
26-1 | Hannah Ernest | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.66 | Jared Mata | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.27 | Dawson Knutson | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
56.88 | Dawson Knutson | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:28.68 | Tyler Doorn | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
3:21.53 | Miguel Gonzalez | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:17.71 | Tyler Kramer | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
5:31.60 | Danny Kaehn | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
7:42.55 | SB | Miguel Gonzalez | 17th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:37.46 | Danny Kaehn | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
12:24.11 | SB | David Femal | 9th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
24.14 | Ben Ebben | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
1:01.13 | Ben Ebben | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:03.48 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:42.35 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Tyler Doorn | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
38-0.5 | Dawson Knutson | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
29-7.5 | David Femal | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
27-6.25 | Miguel Gonzalez | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Tyler Kramer | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
93-7 | Trevor Zywicki | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
83-8 | Mathew Nigh | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
78-5 | Ben Ebben | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
37-4 | Trevor Zywicki | 3rd | Finals H1 | Complete Results |