Cameron Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.49 | Madison Wall | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
13.66 | Madison Wall | 1st | Prelims H3 | Complete Results | |
14.92 | Kamyree Heggendahl | 4th | Prelims H3 | Complete Results | |
15.71 | Makenzie Schwarz | 6th | Prelims H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.30 | Payton Sevals | 3rd | Finals H5 | Complete Results | |
32.90 | SB | Kendra Crotteau | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
33.30 | Makenzie Schwarz | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:16.33 | SB | Brooklyn Moravitz | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:50.13 | Taylor Severt | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:57.15 | Cali Romsos | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:31.70 | Aurora Felonk | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
15:00.08 | Mady Robel | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
20.96 | SB | Jasmine Gilles | 6th | Prelims H2 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
1:06.94 | Jasmine Gilles | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
1:04.83 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.49 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:41.12 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:20.30 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Hannah Gillett | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-5 | Taylor Severt | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
13-3 | Madison Wall | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
11-9 | Kendra Crotteau | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
30-3.5 | Payton Sevals | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
25-5 | Cali Romsos | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
5-0 | Brianna Genskay | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
66-9 | Anna Jaeger | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
55-4 | Sierra Tatroe | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
46-7 | Carsyn Pelka | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
28-3 | Anna Jaeger | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
24-1.5 | SB | Kamyree Heggendahl | 9th | Finals H2 | Complete Results |
21-1 | Aurora Thompson | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.90 | SB | Dylan Holdeman | 4th | Prelims H3 | Complete Results |
13.11 | Dylon Duxbury | 4th | Prelims H2 | Complete Results | |
14.01 | Devon Swanson | 5th | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.07 | Brett Johnson | 2nd | Finals H5 | Complete Results | |
29.09 | Alexander Wintrone | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
58.13 | Ian Payne | 5th | Finals H4 | Complete Results | |
1:00.81 | Sid Rheingans | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:18.70 | Logan Severt | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
2:29.84 | Tanner Gerber | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
2:58.90 | Zach Robinson | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:55.56 | Nick Newland | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
6:35.89 | Justin Odenbreit | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:49.18 | SB | Brendon Groskopf | 5th | Finals H1 | Complete Results |
12:16.04 | Tyler Larson | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.87 | David Meznarich | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
17.87 | David Meznarich | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
19.93 | Ian Payne | 5th | Prelims H2 | Complete Results | |
20.07 | Caleb Gillett | 6th | Prelims H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.34 | David Meznarich | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
50.38 | Caleb Gillett | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.50 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:48.82 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:00.92 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:03.30 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-6 | Brett Johnson | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5-2 | Dylon Duxbury | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
5-0 | Brendon Groskopf | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-9 | SB | Ian Payne | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
35-5 | Jordan Folz | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
35-0 | David Meznarich | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
32-6.5 | Caleb Gillett | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-6 | SB | Justin Odenbreit | 9th | Finals H1 | Complete Results |
8-0 | SB | Elisha Gillett | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
62-9 | Devon Swanson | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
33-0 | Devon Swanson | 2nd | Finals H1 | Complete Results |