Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eric Brahm 12 Palmyra-Eagle 11.34
2 Will Pollack 12 Lourdes Academy 11.46
3 Isaac Eubanks 12 Wayland Academy 11.66
4 John Marsland 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 11.73
5 Michael Milfred 9 Dodgeland 11.93
6 Jacob Rowe 12 Rio 11.95
7 Owen Jones 11 Randolph/Cambria-Frieslan 11.95
8 Charlie Vogt 11 Parkview 14.82
WheelChair Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
X Isaac Morris 12 Parkview 22.94
Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Will Pollack 12 Lourdes Academy 11.43
2 Eric Brahm 12 Palmyra-Eagle 11.45
7 Owen Jones 11 Randolph/Cambria-Frieslan 11.85
8 Jacob Rowe 12 Rio 11.88
3 John Marsland 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 11.90
9 Kyle Ralofsky 10 Lourdes Academy 12.01
4 Michael Milfred 9 Dodgeland 12.06
5 Isaac Eubanks 12 Wayland Academy 12.07
10 Eric Eku 9 Rio 12.08
11 Joseph Brown 9 Palmyra-Eagle 12.16
12 Jacob Kile 9 Randolph/Cambria-Frieslan 12.18
13 Asher Lindemann 9 Valley Christian (Oshkosh 12.21
14 Anthony Bushkie 9 Horicon 12.22
6 Charlie Vogt 11 Parkview 12.24
15 Griffin Hughland 11 Wayland Academy 12.28
16 Gabe Holub 10 Hustisford 12.37
17 Julius Ogari 12 Central Wisconsin Christi 12.48
18 Devin Seth 11 Pardeeville 12.51
19 Dalton Griese 12 Valley Christian (Oshkosh 12.60
20 Kenton Nagle 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 12.67
21 Aiden Albrecht 10 Randolph/Cambria-Frieslan 12.71
22 Luc Cramer 9 Parkview 12.72
23 JD Davison 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 12.78
24 Anthony Treinen 9 Rio 12.88
25 Braeden Aylesworth 11 Central Wisconsin Christi 13.00
26 Rueben Arellano 9 Oakfield 13.09
27 Albert Ho 10 Wayland Academy 13.15
28 Kurtis Frink 9 Palmyra-Eagle 13.19
29 Hunter Morell 9 Horicon 13.41
30 Eric Yanez 10 Markesan 13.45
31 Koalyen Her 9 Hustisford 13.57
32 Levi Johanson 10 Pardeeville 13.80
33 Travis Wendelshafer 10 Parkview 13.97
34 Emmett Hruby 9 Deerfield 14.67
35 Colten Gustavus 12 Oakfield 14.81
36 Jacob Metz 10 Fall River 15.23
John Schramek 9 Dodgeland SCR
Parker Howard 9 Deerfield SCR
Derek Lindert 11 Pardeeville SCR
Parker Kilde 10 Lourdes Academy DQ
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Griffin Hart 12 Randolph/Cambria-Frieslan 23.61
2 Will Pollack 12 Lourdes Academy 23.72
3 Isaac Eubanks 12 Wayland Academy 23.80
4 Eric Brahm 12 Palmyra-Eagle 24.12
5 John Marsland 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 24.54
6 William Kehoe 11 Valley Christian (Oshkosh 24.92
7 Eric Eku 9 Rio 25.17
8 Spencer Smith 12 Pardeeville 25.28
Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Will Pollack 12 Lourdes Academy 23.77
2 Griffin Hart 12 Randolph/Cambria-Frieslan 23.88
3 Eric Brahm 12 Palmyra-Eagle 24.04
4 Isaac Eubanks 12 Wayland Academy 24.60
5 Spencer Smith 12 Pardeeville 24.66
6 John Marsland 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 24.66
7 William Kehoe 11 Valley Christian (Oshkosh 24.78
8 Eric Eku 9 Rio 25.01
9 Levi Vander Galien 9 Central Wisconsin Christi 25.05
10 Kyle Ralofsky 10 Lourdes Academy 25.09
11 Tierney Aldrich-Stanek 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 25.32
12 Asher Lindemann 9 Valley Christian (Oshkosh 25.33
13 Benn Mbah 9 Central Wisconsin Christi 25.54
14 Brayden Mecklenburg 10 Lourdes Academy 25.78
15 Aiden Albrecht 10 Randolph/Cambria-Frieslan 25.89
16 Hudson Martin 11 Oakfield 25.94
17 Dylan Agen 10 Palmyra-Eagle 26.12
18 Dalton Griese 12 Valley Christian (Oshkosh 26.16
19 Michael Caminata 10 Johnson Creek 26.32
20 Mason Schroeder 12 Deerfield 26.38
21 Jordan Tietz 12 Randolph/Cambria-Frieslan 26.69
22 JD Davison 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 26.70
23 Michael Beaver 9 Fall River 26.77
24 Finn Paxton 10 Palmyra-Eagle 26.97
25 Luc Cramer 9 Parkview 27.00
26 Brady Elvers 11 Horicon 27.50
27 Noah Sauer 12 Horicon 28.60
28 Angel Castillo 10 Markesan 28.76
29 Koalyen Her 9 Hustisford 28.88
30 Zac Murray 12 Rio 28.92
31 Emmett Hruby 9 Deerfield 32.37
32 Jacob Metz 10 Fall River 33.17
33 Raymond Ebert 11 Rio 33.30
Charlie Vogt 11 Parkview SCR
Derek Lindert 11 Pardeeville SCR
Gabe Holub 10 Hustisford SCR
Isaac Abel 9 Central Wisconsin Christi SCR
Levi Johanson 10 Pardeeville SCR
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Griffin Hughland 11 Wayland Academy 53.22
2 Fischer Schneider 12 Palmyra-Eagle 53.31
3 Spencer Smith 12 Pardeeville 54.24
4 William Kehoe 11 Valley Christian (Oshkosh 54.71
5 Ethan Fraze 10 Horicon 54.88
6 Dylan Kuehl 12 Hustisford 55.43
7 Luke Hanneman 10 Markesan 55.94
8 Dalton Metzdorf 11 Palmyra-Eagle 55.96
9 Coltin Pergande 11 Fall River 56.35
10 Devin Seth 11 Pardeeville 56.90
11 Christian Perez 12 Fall River 57.65
12 Tierney Aldrich-Stanek 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 57.78
13 Jack Preston 10 Pardeeville 59.23
14 Michael Caminata 10 Johnson Creek 59.43
15 Ahren Albrecht 10 Randolph/Cambria-Frieslan 59.80
16 Cody Frei 11 Horicon 1:00.41
17 Kenton Nagle 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:00.69
18 Daniel Dryer 10 Randolph/Cambria-Frieslan 1:01.01
19 Hudson Martin 11 Oakfield 1:01.02
20 Cal Fox 9 Parkview 1:01.34
21 Pablo Romanella 12 Parkview 1:02.12
22 Angel Castillo 10 Markesan 1:03.52
23 Eli Key 9 Deerfield 1:04.27
24 JD Davison 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:05.43
25 Elijah Jingst 9 Princeton-Green Lake 1:05.50
26 Landon Stiller 9 Dodgeland 1:09.40
27 Raymond Ebert 11 Rio 1:12.82
28 Blake Nemecek 10 Fall River 1:17.74
WheelChair Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
X Isaac Morris 12 Parkview 1:29.38
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Evan Finger 12 Dodgeland 1:57.34
2 Griffin Hughland 11 Wayland Academy 2:06.60
3 Jake Vander Werff 9 Central Wisconsin Christi 2:11.69
4 Martin Kimmel 9 Deerfield 2:11.83
5 Jacob Stroh 12 Palmyra-Eagle 2:14.09
6 Jaiden Volbright 11 Oakfield 2:15.97
7 Ryan Draginis 10 Markesan 2:16.75
8 Cody Curtis 9 Deerfield 2:17.54
9 Kalob Kimmel 10 Deerfield 2:17.57
10 Logan Pickart 10 Dodgeland 2:20.05
11 Aidan Bobholz 12 Randolph/Cambria-Frieslan 2:28.07
12 Gavin Hensley 12 Horicon 2:28.17
13 Lachlan Canavan 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 2:29.35
14 Cade Brown 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 2:29.43
15 Ben Marthaler 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 2:30.44
16 Cal Fox 9 Parkview 2:32.02
17 James Browning 11 Dodgeland 2:36.31
18 Logan Wolff 12 Lourdes Academy 2:39.14
19 Ben Trudell 9 Johnson Creek 2:44.41
20 Andrew Stephenson 11 Randolph/Cambria-Frieslan 2:46.59
21 Cody Frei 11 Horicon 2:48.85
22 Micah Bartlett 10 Central Wisconsin Christi 2:50.31
23 Wesley Pigeon 9 Randolph/Cambria-Frieslan 2:50.67
24 Kaden Schraufnagel 9 Rio 3:09.28
25 Blake Nemecek 10 Fall River 3:15.35
Kolton Smith 10 Parkview SCR
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Evan Finger 12 Dodgeland 4:39.08
2 Elijah Wade 12 Valley Christian (Oshkosh 4:40.11
3 Peyton Kane 12 Lourdes Academy 4:49.78
4 Martin Kimmel 9 Deerfield 4:57.02
5 Drew Benson 10 Wayland Academy 5:01.52
6 Logan Pickart 10 Dodgeland 5:03.09
7 Cole Slark 12 Markesan 5:09.06
8 Avery Crane 12 Parkview 5:10.63
9 Cole Volbright 11 Oakfield 5:10.67
10 Josh Dietzenbach 10 Fall River 5:10.74
11 Blake Isaacsen 10 Palmyra-Eagle 5:20.79
12 Alex Paz 11 Oakfield 5:21.49
13 James Browning 11 Dodgeland 5:22.11
14 Kolton Smith 10 Parkview 5:23.36
15 Ben Marthaler 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 5:25.68
16 Lachlan Canavan 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 5:30.57
17 Colin Smith 9 Pardeeville 5:35.71
18 Alex Yelk 11 Fall River 5:37.80
19 Mason Holl 10 Horicon 5:38.03
20 Daniel Dryer 10 Randolph/Cambria-Frieslan 5:46.33
21 Isaac Severson 12 Rio 5:47.35
22 Ian Sandberg 10 Princeton-Green Lake 6:05.16
23 Kaden Schraufnagel 9 Rio 6:11.41
24 Ben Trudell 9 Johnson Creek 6:14.50
25 Ross Dzbinski 12 Randolph/Cambria-Frieslan 6:21.36
26 Graham Dykstra 10 Horicon 7:10.58
27 Rocco Barzano 10 Horicon 7:11.53
Mason Carpenter 9 Lourdes Academy SCR
WheelChair Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
X Isaac Morris 12 Parkview 7:04.15
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austin Zamorano 11 Horicon 10:56.02
2 Elijah Wade 12 Valley Christian (Oshkosh 10:57.01
3 Peyton Kane 12 Lourdes Academy 11:00.57
4 Drew Benson 10 Wayland Academy 11:18.16
5 Blake Isaacsen 10 Palmyra-Eagle 11:56.86
6 Robert Thompson 9 Deerfield 12:00.68
7 James Connely 12 Deerfield 12:01.20
8 Colin Smith 9 Pardeeville 12:02.61
9 Josh Dietzenbach 10 Fall River 12:08.03
10 Sam Salzman 9 Fall River 12:10.67
11 Avery Crane 12 Parkview 12:21.76
12 Kaleb Regoli 10 Deerfield 12:27.00
13 Cade Brown 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 13:01.81
14 Isaac Severson 12 Rio 13:33.18
15 Colten Gustavus 12 Oakfield 13:43.06
16 Paul Petzold 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 14:52.81
Mason Carpenter 9 Lourdes Academy SCR
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Albrecht 12 Randolph/Cambria-Frieslan 15.92
2 Dayton Lasack 11 Deerfield 16.41
3 Bret Sell 10 Princeton-Green Lake 16.77
4 Devin Brooks 11 Markesan 17.50
5 Clay Blevins 11 Fall River 18.68
6 Bass Doumbya 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 18.99
7 Eli Petzold 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 19.88
Isaac Perez 9 Palmyra-Eagle DQ
Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Albrecht 12 Randolph/Cambria-Frieslan 16.48
2 Bret Sell 10 Princeton-Green Lake 16.87
3 Dayton Lasack 11 Deerfield 17.11
4 Bass Doumbya 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 18.56
5 Devin Brooks 11 Markesan 18.57
6 Clay Blevins 11 Fall River 18.62
7 Isaac Perez 9 Palmyra-Eagle 18.72
8 Eli Petzold 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 18.94
9 Luke Hanneman 10 Markesan 18.98
10 Dawson Jolicoeur 12 Deerfield 19.30
11 Reese Meilahn 12 Princeton-Green Lake 19.46
12 Nathan Johnson 9 Dodgeland 20.03
13 Chris Carlson 9 Palmyra-Eagle 20.07
14 Brayden Hilke 9 Princeton-Green Lake 20.95
15 Kyle Hipple 9 Lourdes Academy 21.96
16 Wesley Yaggie 10 Lourdes Academy 22.15
17 Rocco Barzano 10 Horicon 23.52
Joesph Statz 10 Dodgeland SCR
Tierney Aldrich-Stanek 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS DQ
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Albrecht 12 Randolph/Cambria-Frieslan 41.17
2 Dayton Lasack 11 Deerfield 42.84
3 Bill Soda 12 Princeton-Green Lake 43.64
4 Tyler Schommer 12 Pardeeville 46.03
5 Reese Meilahn 12 Princeton-Green Lake 47.29
6 Bret Sell 10 Princeton-Green Lake 47.93
7 Chris Carlson 9 Palmyra-Eagle 48.26
8 Zakaree Reinwald 10 Dodgeland 50.03
9 Dawson Jolicoeur 12 Deerfield 50.65
10 Kyle Hipple 9 Lourdes Academy 51.02
11 Devin Brooks 11 Markesan 52.83
12 Wesley Yaggie 10 Lourdes Academy 54.74
13 Tyler Chowanec 9 Johnson Creek 54.82
14 Paul Petzold 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 54.83
15 Wyatt Johnson 11 Horicon 55.23
16 Lucas Simons 10 Fall River 55.53
17 Eli Petzold 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 58.90
Isaac Perez 9 Palmyra-Eagle SCR
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lourdes Academy 47.47
Gavin OstrowskiBrayden MecklenburgKyle RalofskyWill Pollack
2 Randolph/Cambria-Friesland 48.45
Aiden AlbrechtNicholas KatsmaJacob KileTraiton Lininger
3 Rio 48.98
Jacob RoweEric EkuAnthony TreinenJoseph LaRoche
4 Palmyra-Eagle 49.65
Joseph BrownDylan AgenIsaac PerezFinn Paxton
5 Deerfield 49.88
Mason BetthauserMason SchroederParker HowardRay Bach
6 Hustisford 50.36
Aydan SchwarkKoalyen HerDylan KuehlGabe Holub
7 Horicon 50.40
Isaac HowardAnthony BushkieEthan FrazeCody Frei
8 Markesan 50.59
Sagae ShinLogan SlateBradley Van AbelEric Yanez
9 Fall River 50.74
Tony SanchezMax SamplawskiJakob JohnsrudTrevor Koegler
10 Princeton-Green Lake 51.23
Kaden KimballBrayden HilkeAdam RichterGarret Clark
Central Wisconsin Christian SCR
Isaac AbelJulius OgariBraeden AylesworthBenn Mbah
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Central Wisconsin Christian 1:35.70
Levi Vander GalienJulius OgariBenn MbahBenn McKean
2 Palmyra-Eagle 1:37.12
Joseph BrownFischer SchneiderJacob StrohEric Brahm
3 Randolph/Cambria-Friesland 1:38.70
Isaac AlbrechtGriffin HartNicholas KatsmaJordan Tietz
4 Princeton-Green Lake 1:43.37
Brayden HilkeReese MeilahnAdam RichterBret Sell
5 Fall River 1:46.28
Max SamplawskiMichael BeaverJakob JohnsrudTony Sanchez
6 Deerfield 1:46.38
Mason BetthauserParker HowardDawson JolicoeurMason Schroeder
7 Dodgeland 1:47.32
Nathan JohnsonZakaree ReinwaldJoesph StatzMichael Milfred
8 Lourdes Academy 1:50.73
Brett BehnkeOwen KonopParker KildeJimmy Vajgrt
9 Horicon 1:54.10
Hunter MorellXander BertholdAyden GripentrogNoah Sauer
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Central Wisconsin Christian 3:42.20
Levi Vander GalienCaleb SlingsCade VlietstraBenn McKean
2 Palmyra-Eagle 3:42.40
Dalton MetzdorfFischer SchneiderJacob StrohDylan Agen
3 Pardeeville 3:43.14
Tyler SchommerDevin SethJack PrestonSpencer Smith
4 Dodgeland 3:44.17
Zakaree ReinwaldLogan PickartMichael MilfredEvan Finger
5 Deerfield 3:46.66
Cody CurtisDayton LasackKalob KimmelMartin Kimmel
6 Horicon 3:50.00
Ethan FrazeLogan McDonaldIsaac HowardAlec Jarmain
7 Valley Christian (Oshkosh) 3:59.08
Asher LindemannDalton GrieseWilliam KehoeElijah Wade
8 Lourdes Academy 4:01.52
Kyle HippleGavin OstrowskiParker KildeOwen Konop
9 Oakfield 4:02.42
Cole VolbrightAlex PazJaiden VolbrightRueben Arellano
10 Markesan 4:03.62
Ryan DraginisLuke HannemanSagae ShinCole Slark
11 Princeton-Green Lake 4:15.40
Garret ClarkAdam RichterElijah JingstKaden Kimball
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Deerfield 9:23.32
Cody CurtisJames ConnelyKalob KimmelRobert Thompson
2 Horicon 9:24.92
Austin ZamoranoMason HollWyatt JohnsonLogan McDonald
3 Markesan 9:52.36
Angel CastilloRyan DraginisCole SlarkSagae Shin
4 Fall River 9:59.55
Josh DietzenbachSam SalzmanLucas SimonsAlex Yelk
5 Randolph/Cambria-Friesland 10:29.25
Aidan BobholzRoss DzbinskiAhren AlbrechtAndrew Stephenson
6 Princeton-Green Lake 11:12.87
Garret ClarkHunter LambertElijah JingstIan Sandberg
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyler Hampton 12 Wayland Academy 46-06.00
2 Ben Schmucki 12 Randolph/Cambria-Frieslan 43-11.50
3 Gavan Stark 12 Hustisford 42-00.00
4 John Appenfeldt 11 Dodgeland 41-08.00
5 Jonah Schori 12 Lourdes Academy 41-03.00
6 Vincent Mancheski 11 Deerfield 40-01.25
7 Manny Kingston 10 Fall River 38-07.00
8 Aydan Schwark 12 Hustisford 38-07.00
9 Kelby Crotty 10 Pardeeville 37-03.00
10 Alexandros Giannopoulos 11 Valley Christian (Oshkosh 36-07.00
11 Logan Hinzman 11 Horicon 35-06.50
12 Brandon Blanke 11 Johnson Creek 35-02.50
13 Brady Elvers 11 Horicon 35-02.00
14 Trevor Koegler 11 Fall River 34-09.00
15 Brett Behnke 10 Lourdes Academy 34-06.00
16 Bradley Van Abel 11 Markesan 34-05.50
17 Nathan Fiebig 9 Parkview 34-02.50
18 Connor Purvis 11 Wayland Academy 34-02.00
19 Erik Sanchez 11 Johnson Creek 34-01.50
20 Ryan Fehrman 9 Dodgeland 33-08.50
21 Zander Garlock 9 Palmyra-Eagle 32-11.50
22 Charlie Vogt 11 Parkview 32-06.00
23 Devin Brooks 11 Markesan 32-04.00
24 Eric Perez 9 Dodgeland 31-08.25
25 Josue Peralta 11 Johnson Creek 31-06.25
26 Shayne Fluhr 11 Horicon 31-05.00
27 Alex Meilhan 11 Princeton-Green Lake 31-03.25
27 Hudson Martin 11 Oakfield 31-03.25
29 Joseph LaRoche 10 Rio 30-07.00
30 Colter Sliper 9 Hustisford 30-02.25
31 Michael LaMore 11 Lourdes Academy 29-01.00
32 Paul Petzold 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 29-00.50
33 Nicholas Wilfong 12 Deerfield 28-11.75
34 Logan Wobschall 11 Central Wisconsin Christi 28-09.00
35 Eli Petzold 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 28-07.00
36 Harley Davis 11 Valley Christian (Oshkosh 27-07.50
37 Zac Murray 12 Rio 25-11.00
38 Connor Frank 12 Fall River 24-02.50
Conor Ripp 11 Rio SCR
Matthew Curtis 12 Valley Christian (Oshkosh SCR
WheelChair Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
X Isaac Morris 12 Parkview 24-03.00
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Manny Kingston 10 Fall River 121-00
2 Carter Meske 11 Deerfield 114-05
3 Bradley Van Abel 11 Markesan 112-09
4 Ben Schmucki 12 Randolph/Cambria-Frieslan 112-04
5 Vincent Mancheski 11 Deerfield 112-00
6 Gavan Stark 12 Hustisford 107-02
7 Tyler Hampton 12 Wayland Academy 107-00
8 Connor Purvis 11 Wayland Academy 95-08
9 Alexandros Giannopoulos 11 Valley Christian (Oshkosh 94-06
10 Erik Sanchez 11 Johnson Creek 92-01
11 Devin Brooks 11 Markesan 91-11
12 Trevor Koegler 11 Fall River 90-03
13 Shayne Fluhr 11 Horicon 90-01
14 Kelby Crotty 10 Pardeeville 89-04
15 Aydan Schwark 12 Hustisford 88-09
16 Jonah Schori 12 Lourdes Academy 87-07
17 Nathan Fiebig 9 Parkview 86-01
18 Jacob Kile 9 Randolph/Cambria-Frieslan 84-10
19 Joseph LaRoche 10 Rio 84-06
20 John Appenfeldt 11 Dodgeland 83-04
21 Michael LaMore 11 Lourdes Academy 80-10
21 Elijah Jingst 9 Princeton-Green Lake 80-10
23 Ryan Fehrman 9 Dodgeland 80-08
24 Brady Elvers 11 Horicon 80-04
25 Logan Hinzman 11 Horicon 79-08
26 Brandon Blanke 11 Johnson Creek 77-09
27 Zac Murray 12 Rio 77-07
28 Harley Davis 11 Valley Christian (Oshkosh 77-00
28 Alex Perez 12 Dodgeland 77-00
30 Ryan Moore 11 Johnson Creek 75-05
31 Benn Mbah 9 Central Wisconsin Christi 75-02
32 Colter Sliper 9 Hustisford 75-01
32 Jakob Johnsrud 9 Fall River 75-01
34 Eli Petzold 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 73-04
35 Brett Behnke 10 Lourdes Academy 72-03
36 Hudson Martin 11 Oakfield 70-08
37 Logan Wobschall 11 Central Wisconsin Christi 68-09
38 Kolton Smith 10 Parkview 67-07
39 Zander Garlock 9 Palmyra-Eagle 66-02
40 Alex Meilhan 11 Princeton-Green Lake 64-03
41 Ian Sandberg 10 Princeton-Green Lake 51-04
Matthew Curtis 12 Valley Christian (Oshkosh SCR
Conor Ripp 11 Rio SCR
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Griffin Hart 12 Randolph/Cambria-Frieslan 6-02.00
2 Noah Flood-Elyafi 11 Parkview 6-00.00
3 Clay Blevins 11 Fall River 6-00.00
4 Peyton Kane 12 Lourdes Academy 5-08.00
5 Cayden Reinwald 11 Horicon 5-06.00
6 Rueben Arellano 9 Oakfield 5-04.00
7 Karson Redman 9 Parkview 5-04.00
7 Logan Slate 11 Markesan 5-04.00
9 Reese Meilahn 12 Princeton-Green Lake 5-02.00
9 Luke Hanneman 10 Markesan 5-02.00
9 Anthony Treinen 9 Rio 5-02.00
Ayden Gripentrog 9 Horicon NH
Cade Vlietstra 10 Central Wisconsin Christi SCR
Joesph Statz 10 Dodgeland SCR
Lucas Simons 10 Fall River NH
Pablo Romanella 12 Parkview NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bill Soda 12 Princeton-Green Lake 12-06.00
2 Ray Bach 12 Deerfield 12-06.00
3 Parker Howard 9 Deerfield 10-00.00
3 Kaden Kimball 9 Princeton-Green Lake 10-00.00
5 Garret Clark 10 Princeton-Green Lake 9-06.00
6 Zakaree Reinwald 10 Dodgeland 9-06.00
7 Cole Slark 12 Markesan 9-00.00
8 Tyler Schommer 12 Pardeeville 9-00.00
9 Justis Douglas 12 Deerfield 8-06.00
9 Jack Preston 10 Pardeeville 8-06.00
Colin Smith 9 Pardeeville NH
Nathan Johnson 9 Dodgeland NH
Logan Johnson 10 Fall River SCR
Landon Stiller 9 Dodgeland NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Kuehl 12 Hustisford 20-01.00
2 Will Pollack 12 Lourdes Academy 19-11.75
3 Julius Ogari 12 Central Wisconsin Christi 19-11.00
4 Benn McKean 12 Central Wisconsin Christi 19-09.00
5 Isaac Howard 9 Horicon 19-07.25
6 Dayton Lasack 11 Deerfield 19-07.00
7 Bill Soda 12 Princeton-Green Lake 19-04.00
8 Bradley Van Abel 11 Markesan 18-10.00
9 Jacob Rowe 12 Rio 18-05.50
10 Christian Perez 12 Fall River 18-03.50
11 Mason Betthauser 10 Deerfield 18-02.00
12 Devin Seth 11 Pardeeville 17-09.00
13 John Marsland 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 17-07.50
14 Logan Slate 11 Markesan 17-05.50
15 Jacob Kile 9 Randolph/Cambria-Frieslan 17-00.00
16 Nicholas Katsma 9 Randolph/Cambria-Frieslan 16-11.75
17 Adam Richter 12 Princeton-Green Lake 16-09.50
18 Alec Jarmain 11 Horicon 16-08.50
19 Brady Elvers 11 Horicon 16-06.50
20 Karson Redman 9 Parkview 16-05.00
21 JD Davison 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 15-09.00
22 Rueben Arellano 9 Oakfield 15-08.50
23 Pablo Romanella 12 Parkview 15-00.00
24 Levi Johanson 10 Pardeeville 14-06.50
25 Eric Yanez 10 Markesan 14-03.00
26 Drew Benson 10 Wayland Academy 14-01.50
26 Bass Doumbya 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 14-01.50
28 Eli Key 9 Deerfield 13-03.00
29 Raymond Ebert 11 Rio 11-09.00
30 Jacob Bowman 10 Lourdes Academy 8-05.75
Gavin Gresser 12 Lourdes Academy ND
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Kuehl 12 Hustisford 43-02.50
2 Noah Flood-Elyafi 11 Parkview 42-06.50
3 Jacob Rowe 12 Rio 41-04.50
4 Bill Soda 12 Princeton-Green Lake 40-11.00
5 Benn McKean 12 Central Wisconsin Christi 39-09.50
6 John Marsland 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 38-09.00
7 Logan Slate 11 Markesan 38-03.25
8 Logan VanderGalien 12 Randolph/Cambria-Frieslan 38-00.25
9 Bret Sell 10 Princeton-Green Lake 37-05.50
10 Fischer Schneider 12 Palmyra-Eagle 37-03.50
11 Mason Betthauser 10 Deerfield 36-08.75
12 Kalob Kimmel 10 Deerfield 36-06.50
13 Jaiden Volbright 11 Oakfield 35-03.75
14 Jack Preston 10 Pardeeville 35-01.00
15 Dalton Metzdorf 11 Palmyra-Eagle 35-00.00
16 Elijah Wade 12 Valley Christian (Oshkosh 34-10.50
16 Micah Bartlett 10 Central Wisconsin Christi 34-10.50
18 Anthony Bushkie 9 Horicon 34-07.50
19 Brayden Hilke 9 Princeton-Green Lake 33-04.50
20 Noah Sauer 12 Horicon 33-00.75
21 Alec Jarmain 11 Horicon 32-08.50
22 Angel Castillo 10 Markesan 31-04.75
23 Eric Yanez 10 Markesan 30-02.25
Bennett Dercks 11 Oakfield SCR
Cade Vlietstra 10 Central Wisconsin Christi SCR
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Steffi Siewert 10 Deerfield 12.77
2 Miranda Firari 11 Dodgeland 12.90
3 Olivia Nielsen 10 Lourdes Academy 13.20
4 Savannah Duckett 10 Randolph/Cambria-Frieslan 13.23
5 Brittany Rue 10 Johnson Creek 13.40
6 Kayla Millikin 9 Hustisford 13.77
7 Leah VanderGalien 9 Randolph/Cambria-Frieslan 14.12
8 Shawna Stibb 11 Princeton-Green Lake 14.13
Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Steffi Siewert 10 Deerfield 13.00
2 Savannah Duckett 10 Randolph/Cambria-Frieslan 13.07
3 Olivia Nielsen 10 Lourdes Academy 13.31
4 Miranda Firari 11 Dodgeland 13.43
5 Brittany Rue 10 Johnson Creek 13.66
6 Kayla Millikin 9 Hustisford 13.80
7 Leah VanderGalien 9 Randolph/Cambria-Frieslan 13.86
8 Shawna Stibb 11 Princeton-Green Lake 13.91
9 Emily Reynolds 12 Oakfield 13.93
10 Brooklyn Patterson 10 Johnson Creek 14.27
11 Sarah Hagenow 12 Rio 14.36
12 Ari Hildebrandt 11 Hustisford 14.38
13 Aubry Pufahl 9 Horicon 14.45
14 Riley Kessenich 10 Pardeeville 14.58
15 Chloe Mueller 9 Valley Christian (Oshkosh 14.62
16 Elise Meyer-Johnson 10 Rio 14.65
17 Jeyden Hough 10 Parkview 14.72
18 Leslie Vance 10 Markesan 14.83
19 Ramiya Siewert 9 Johnson Creek 14.90
20 Elyse Kozikowski 9 Dodgeland 14.93
21 Cheyenne Paul 9 Pardeeville 15.03
22 Chloe Gudex 9 Oakfield 15.26
23 Cady Hoeper 10 Lourdes Academy 15.52
24 Stacey Johnson 10 Palmyra-Eagle 15.65
25 Hailey Fagan 9 Rio 15.72
26 Alanna Schuett 10 Wayland Academy 15.79
27 Zheta Roloff 9 Horicon 15.86
28 Grace Dunsirn 9 Deerfield 16.23
29 Hannah Bartlett 11 Dodgeland 16.44
30 Cora Schutte 11 Parkview 16.55
31 Laith Pautsch 10 Parkview 16.62
32 Madison Ruggles 9 Horicon 16.76
33 Ashlyn Dykstra 9 Fall River 16.84
34 Laura Moreno 12 Fall River 17.19
35 Cora Bennet 10 Deerfield 18.17
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Steffi Siewert 10 Deerfield 27.07
2 Miranda Firari 11 Dodgeland 27.72
3 Brittany Rue 10 Johnson Creek 28.05
4 Savannah Duckett 10 Randolph/Cambria-Frieslan 28.41
5 Kayla Millikin 9 Hustisford 29.05
6 Mackenzie Havlik 11 Lourdes Academy 29.13
7 Adeline Hutzler 12 Rio 29.49
8 Michaela Jones 12 Palmyra-Eagle 29.51
Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Steffi Siewert 10 Deerfield 27.44
2 Savannah Duckett 10 Randolph/Cambria-Frieslan 28.01
3 Brittany Rue 10 Johnson Creek 28.20
4 Mackenzie Havlik 11 Lourdes Academy 28.60
5 Miranda Firari 11 Dodgeland 29.02
6 Kayla Millikin 9 Hustisford 29.03
7 Adeline Hutzler 12 Rio 29.18
8 Michaela Jones 12 Palmyra-Eagle 29.53
9 Ari Hildebrandt 11 Hustisford 29.62
10 Brooklyn Patterson 10 Johnson Creek 29.81
11 Emily Reynolds 12 Oakfield 29.95
12 Abi Streeter 12 Oakfield 30.34
13 Aubrey Maass 9 Pardeeville 30.61
14 Aubry Pufahl 9 Horicon 30.91
15 Lexi Hanson 9 Parkview 31.19
16 Tasha Miller 11 Markesan 31.68
17 Kate Bobholz 9 Randolph/Cambria-Frieslan 31.72
18 Amy Kelly 11 Markesan 32.17
19 Aryanna Oestreicher 12 Wayland Academy 32.29
20 Cheyenne Paul 9 Pardeeville 32.39
21 Sophia Speece 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 32.77
22 Elana Agnew 9 Wayland Academy 33.48
23 Chloe Mueller 9 Valley Christian (Oshkosh 33.52
24 Melanie Tushar 9 Lourdes Academy 33.73
25 Cora Schutte 11 Parkview 34.32
26 Riley Kessenich 10 Pardeeville 35.50
27 Laith Pautsch 10 Parkview 35.80
28 Erin Lenhardt 9 Hustisford 36.24
29 Zheta Roloff 9 Horicon 36.41
30 Madison Ruggles 9 Horicon 36.59
31 Grace Dunsirn 9 Deerfield 37.63
32 Cora Bennet 10 Deerfield 38.20
Stacey Johnson 10 Palmyra-Eagle SCR
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ari Hildebrandt 11 Hustisford 1:03.99
2 Lainey Fredrick 9 Palmyra-Eagle 1:04.03
3 Emma Moore 11 Princeton-Green Lake 1:04.52
4 Aubrey Maass 9 Pardeeville 1:07.57
5 Hannah Hallick 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:08.74
6 Jordan Salzman 11 Fall River 1:11.08
7 Ashtyn Clark 10 Markesan 1:12.04
8 Tasha Miller 11 Markesan 1:12.07
9 Aryanna Oestreicher 12 Wayland Academy 1:16.03
10 Kate Bobholz 9 Randolph/Cambria-Frieslan 1:17.33
11 Elana Agnew 9 Wayland Academy 1:17.44
12 Brianna Wiersma 11 Randolph/Cambria-Frieslan 1:18.18
13 Vivian Hauck 11 Palmyra-Eagle 1:18.92
14 Simone Cook 9 Rio 1:19.36
15 Tempy Pautsch 9 Parkview 1:21.16
16 Adrianna Potter 10 Randolph/Cambria-Frieslan 1:31.89
17 Jordyn Ennis 9 Rio 1:36.59
Natalie Boehmer 9 Horicon SCR
Ryaan Williams 10 Lourdes Academy SCR
Melanie Tushar 9 Lourdes Academy SCR
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ally Czeshinski 12 Palmyra-Eagle 2:31.47
2 Ella Whinney 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 2:36.21
3 Mary Husman 10 Lourdes Academy 2:37.94
4 Shelby Buwalda 11 Central Wisconsin Christi 2:38.24
5 Mackenzie Stelter 10 Lourdes Academy 2:42.33
6 Leah Patterson 10 Valley Christian (Oshkosh 2:45.96
7 Emma Moore 11 Princeton-Green Lake 2:46.42
8 Ava Raasch 9 Dodgeland 2:47.43
9 Madelin Cody 10 Princeton-Green Lake 2:50.00
10 Ella Whiffen 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 2:52.57
11 Ella Arenz 9 Deerfield 2:53.07
12 Danika Walters 11 Horicon 2:54.41
13 Kamber Pekarske 10 Randolph/Cambria-Frieslan 2:56.00
14 Augie Pautsch 12 Parkview 2:57.44
15 Tia Hildebrandt 10 Hustisford 2:57.68
16 Sayrah Benzing 10 Dodgeland 2:59.59
17 Torie Thomas 11 Markesan 3:04.79
18 Mariana Hernandez 9 Markesan 3:07.75
19 Jozelyn Burk 11 Markesan 3:10.26
20 Maggie Markus 9 Johnson Creek 3:14.15
21 Norah O'Brien 9 Valley Christian (Oshkosh 3:14.85
22 Nora Waltz 11 Oakfield 3:21.41
23 Vivian Hauck 11 Palmyra-Eagle 3:24.82
24 Jenna Olin 11 Parkview 3:25.46
25 Ariel Nelson 11 Hustisford 3:26.40
26 Keira Rangel 9 Horicon 3:37.20
27 Xanthe Sanchez 9 Johnson Creek 3:49.58
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Leah Patterson 10 Valley Christian (Oshkosh 6:02.72
2 Ava Raasch 9 Dodgeland 6:03.77
3 Riley Landsverk 10 Rio 6:04.73
4 Hannah Hallick 9 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 6:10.87
5 Raelyn Guenther 10 Pardeeville 6:18.78
6 Tia Hildebrandt 10 Hustisford 6:24.60
7 Paige Valley 10 Parkview 6:29.85
8 Kamber Pekarske 10 Randolph/Cambria-Frieslan 6:33.48
9 Torie Thomas 11 Markesan 6:35.85
10 Kylee Schraufnagel 12 Rio 6:50.38
11 Mariana Hernandez 9 Markesan 6:56.39
12 Norah O'Brien 9 Valley Christian (Oshkosh 7:11.12
13 Syvana Benzing 9 Dodgeland 7:15.85
14 Brianna Wiersma 11 Randolph/Cambria-Frieslan 7:23.53
15 Ariel Nelson 11 Hustisford 7:33.54
16 Madalyn DeVries 10 Randolph/Cambria-Frieslan 7:36.09
17 Nora Waltz 11 Oakfield 7:42.57
18 Abby Slate 9 Markesan 7:55.77
19 Ava Sixel 9 Johnson Creek 8:02.96
20 Gabrielle Trujillo 10 Johnson Creek 8:24.05
21 Dylan Thomas 11 Johnson Creek 9:07.47
Rebekah Freund 9 Valley Christian (Oshkosh SCR
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ella Whinney 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 13:55.23
2 Riley Landsverk 10 Rio 14:02.19
3 Raelyn Guenther 10 Pardeeville 14:33.32
4 Jennifer Ballmer 12 Parkview 14:45.56
5 Moriah Bauman 9 Fall River 15:57.74
6 Annette Barzano 11 Horicon 16:03.62
Sandra Osorio 9 Dodgeland SCR
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 McKenzie Kennedy 11 Randolph/Cambria-Frieslan 16.62
2 Morgan Amend 12 Markesan 16.66
3 Olivia Ruis 11 Central Wisconsin Christi 16.96
4 Ali Sugden 12 Dodgeland 18.01
5 Adriell Patterson 11 Johnson Creek 18.45
6 Stephanie Cox 11 Dodgeland 18.46
7 Kelsey Ewert 11 Hustisford 19.00
8 Tara Schaalma 10 Dodgeland 19.56
Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 McKenzie Kennedy 11 Randolph/Cambria-Frieslan 17.07
2 Morgan Amend 12 Markesan 17.35
3 Olivia Ruis 11 Central Wisconsin Christi 17.36
4 Ali Sugden 12 Dodgeland 17.85
5 Adriell Patterson 11 Johnson Creek 18.41
6 Stephanie Cox 11 Dodgeland 18.67
7 Kelsey Ewert 11 Hustisford 19.15
8 Tara Schaalma 10 Dodgeland 19.23
9 Abby Grosvold 10 Deerfield 19.79
10 Issy Rose 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 20.16
11 Ariana Smith 9 Rio 20.78
12 Emily Loging 10 Rio 20.85
13 Kayla Staveness 11 Rio 20.99
14 Chloe Studinski 10 Lourdes Academy 21.22
15 Erin Lenhardt 9 Hustisford 22.23
16 Kaylee Kimball 12 Princeton-Green Lake 22.24
17 Alyssa Sadowski 10 Johnson Creek 22.84
18 Emma Vrechek 12 Princeton-Green Lake 23.15
19 Alana Nye 11 Fall River 23.61
Sam Gruber 11 Deerfield SCR
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Ruis 11 Central Wisconsin Christi 49.46
2 Adriell Patterson 11 Johnson Creek 50.79
3 Ali Sugden 12 Dodgeland 51.60
4 Abi Streeter 12 Oakfield 51.83
5 Issy Rose 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 53.39
6 Emma Vrechek 12 Princeton-Green Lake 55.04
7 Michaela Jones 12 Palmyra-Eagle 55.14
8 Kelsey Ewert 11 Hustisford 55.14
9 Stephanie Cox 11 Dodgeland 55.20
10 Sienna Jahnke 9 Markesan 57.71
11 Kayla Staveness 11 Rio 59.50
12 Leslie Vance 10 Markesan 59.99
13 Payge Ische 9 Johnson Creek 1:02.05
14 Sophia Speece 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 1:02.07
15 Abby Grosvold 10 Deerfield 1:04.69
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Randolph/Cambria-Friesland 54.00
Kate BobholzSavannah DuckettMcKenzie KennedyLeah VanderGalien
2 Rio 55.60
Sarah HagenowMaiya StoneLillian CookAdeline Hutzler
3 Dodgeland 55.90
Alexis SchultzElyse KozokowskiAvery HafensteinEmma Carpenter
4 Princeton-Green Lake 56.80
Adelaide JachthuberBiyancha MillerShawna StibbLibby Richter
5 Fall River 57.70
Helena NasholdJulia NasholdOlivia KlabackaAva Rozinski
6 Parkview 58.40
Lexi HansonCally BurrellEmma NelsonJeyden Hough
7 Pardeeville 58.50
Alexis MaassAubrey MaassRaelyn GuentherRiley Kessenich
8 Lourdes Academy 1:00.00
Madison PerenboomChloe StudinskiLily MeyerCady Hoeper
9 Horicon 1:06.90
Miranda GuenterbergAnna LeBoutonJada HollSophie Wolff
Markesan DQ
Morgan AmendAshtyn ClarkLauryn ClarkKatie Triggs
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Johnson Creek 1:52.68
Adriell PattersonDenalyn SiewertBrooklyn PattersonBrittany Rue
2 Lourdes Academy 1:54.46
Mackenzie HavlikOlivia NielsenMackenzie StelterMary Husman
3 Central Wisconsin Christian 1:54.63
Avery SlingsOlivia RuisJolie SchoutenShelby Buwalda
4 Dodgeland 1:59.83
Alexis SchultzAvery HafensteinEmma CarpenterTara Schaalma
5 Rio 2:01.03
Sarah HagenowCourtney QuistMaiya StoneAriana Smith
6 Princeton-Green Lake 2:03.11
Adelaide JachthuberBiyancha MillerShawna StibbHope Pelland
7 Markesan 2:07.84
Morgan AmendAmy KellySienna JahnkeLeslie Vance
8 Deerfield 2:14.76
Ella ArenzJosie BachAbby GrosvoldHailey Thompson
9 Horicon 2:21.95
Zheta RoloffMadison RugglesJada HollSophie Wolff
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Central Wisconsin Christian 4:25.69
Shelby BuwaldaMady FrieseJolie SchoutenElise Ritzema
2 Lourdes Academy 4:25.70
Mackenzie HavlikOlivia NielsenMary HusmanMackenzie Stelter
3 Dodgeland 4:32.21
Ali SugdenSayrah BenzingAvery HafensteinMiranda Firari
4 Palmyra-Eagle 4:38.24
Lainey FredrickMichaela JonesStacey JohnsonAlly Czeshinski
5 Princeton-Green Lake 4:44.29
Emma MooreEmma VrechekHope PellandBiyancha Miller
6 Rio 4:56.64
Maiya StoneEmma FreemanLillian CookBailey Dobbratz
7 Fall River 5:00.49
Willow PawlischOlivia KlabackaJulia NasholdJordan Salzman
8 Markesan 5:03.83
Lauryn ClarkSienna JahnkeTasha MillerKatie Triggs
9 Johnson Creek 5:08.93
Ramiya SiewertPayge IscheMaggie MarkusElla Olszewski
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS/SAA) 10:55.31
Issy RoseElla WhiffenHannah HallickElla Whinney
2 Dodgeland 11:31.12
Ava RaaschSayrah BenzingSyvana BenzingSandra Osorio
3 Parkview 11:41.92
Augie PautschJennifer BallmerJenna OlinPaige Valley
4 Rio 11:47.50
Lillian CookEmma FreemanRiley LandsverkKylee Schraufnagel
5 Markesan 12:28.75
Jozelyn BurkElani HanefeldMariana HernandezTorie Thomas
6 Horicon 12:37.03
Annette BarzanoDanika WaltersSophie WolffKeira Rangel
7 Fall River 12:54.08
Willow PawlischKylee AltschwagerMoriah BaumanJulia Nashold
8 Princeton-Green Lake 13:04.96
Madelin CodyAdelaide JachthuberLibby RichterKaylee Kimball
9 Johnson Creek 13:49.67
Payge IscheAva SixelDylan ThomasMaggie Markus
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Adrianne Bader 11 Dodgeland 38-00.50
2 Camryn Hass 11 Valley Christian (Oshkosh 34-02.00
3 Adeline Hutzler 12 Rio 32-00.00
4 Ava Rozinski 10 Fall River 31-05.50
5 Deborah Mashock 12 Horicon 30-08.50
6 Kate Johnsen 10 Lourdes Academy 30-03.00
7 Anna LeBouton 12 Horicon 29-09.50
8 Emily Reynolds 12 Oakfield 29-05.50
9 Zoey Jackowski 10 Markesan 28-09.00
10 Cassandra Gerbitz 12 Markesan 27-10.00
11 Miranda Guenterberg 10 Horicon 27-05.50
12 Jenna Olin 11 Parkview 27-04.00
13 Lillian Braun 10 Johnson Creek 27-03.00
14 Sophia McCarthy 9 Princeton-Green Lake 26-05.00
15 Anna Doolittle 10 Fall River 26-00.00
16 Evelyn Wodill 10 Fall River 25-09.00
16 Abby Bartlett 12 Central Wisconsin Christi 25-09.00
18 Madelyn Birrenkott 9 Dodgeland 25-03.00
19 Makinna Post 12 Markesan 25-02.00
19 Sophia Heran 12 Pardeeville 25-02.00
21 Abigail Breneman 11 Pardeeville 25-01.00
22 Kylie Hehr 10 Johnson Creek 24-04.50
23 Emma Vrechek 12 Princeton-Green Lake 24-01.50
24 Simone Cook 9 Rio 23-01.00
25 Grace Trudell 9 Johnson Creek 22-11.00
26 Ally Kaja 11 Lourdes Academy 21-02.50
27 Erin Tallman 10 Wayland Academy 20-11.00
28 Molly Davis 11 Wayland Academy 20-05.50
29 Haley Williams 10 Randolph/Cambria-Frieslan 20-05.00
30 Jordyn Ennis 9 Rio 17-09.50
Cora Bennet 10 Deerfield SCR
Sam Gruber 11 Deerfield SCR
Laura Binning 12 Lourdes Academy SCR
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Adrianne Bader 11 Dodgeland 99-07
2 Madison Perenboom 11 Lourdes Academy 95-01
3 Abigail Breneman 11 Pardeeville 94-05
4 Courtney Quist 12 Rio 90-03
5 Kate Johnsen 10 Lourdes Academy 87-05
6 Lillian Cook 9 Rio 83-02
7 Deborah Mashock 12 Horicon 82-00
8 Cassandra Gerbitz 12 Markesan 81-08
9 Natalie Boehmer 9 Horicon 81-04
10 Camryn Hass 11 Valley Christian (Oshkosh 78-03
11 Kayla Staveness 11 Rio 71-08
12 Kylie Hehr 10 Johnson Creek 71-01
13 Abi Streeter 12 Oakfield 70-07
14 Evelyn Wodill 10 Fall River 69-03
15 Erin Ruis 10 Central Wisconsin Christi 67-04
16 Makinna Post 12 Markesan 67-02
17 Anna LeBouton 12 Horicon 66-04
18 Sophia McCarthy 9 Princeton-Green Lake 64-08
19 Abby Bartlett 12 Central Wisconsin Christi 63-09
20 Anna Doolittle 10 Fall River 62-11
21 Zoey Jackowski 10 Markesan 62-08
22 Ally Kaja 11 Lourdes Academy 59-04
23 Ava Rozinski 10 Fall River 59-01
24 Sophia Heran 12 Pardeeville 58-07
25 Ava Sixel 9 Johnson Creek 57-10
26 Grace Trudell 9 Johnson Creek 55-06
27 Cally Burrell 11 Parkview 55-00
28 Molly Davis 11 Wayland Academy 52-00
29 Emma Nelson 11 Parkview 48-08
30 Tempy Pautsch 9 Parkview 45-10
31 Erin Tallman 10 Wayland Academy 41-07
32 Haley Williams 10 Randolph/Cambria-Frieslan 41-00
33 Mya Noyons 10 Pardeeville 38-10
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mady Friese 11 Central Wisconsin Christi 5-00.00
2 Ella Whinney 11 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 5-00.00
3 Ada Smies 10 Central Wisconsin Christi 5-00.00
4 Brittany Rue 10 Johnson Creek 5-00.00
5 Jordan Salzman 11 Fall River 4-08.00
6 Ella Olszewski 10 Johnson Creek 4-08.00
7 Hope Pelland 10 Princeton-Green Lake 4-06.00
7 Chloe Studinski 10 Lourdes Academy 4-06.00
8 Julia Nashold 10 Fall River 4-06.00
8 Emily Loging 10 Rio 4-06.00
11 Elise Ritzema 10 Central Wisconsin Christi 4-04.00
11 Avery Hafenstein 9 Dodgeland 4-04.00
11 Chloe Gudex 9 Oakfield 4-04.00
14 Abi Streeter 12 Oakfield 4-02.00
Sophie Wolff 9 Horicon NH
Aubry Pufahl 9 Horicon NH
Sienna Jahnke 9 Markesan NH
Mya Noyons 10 Pardeeville NH
Aubrey Maass 9 Pardeeville SCR
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Miranda Firari 11 Dodgeland 11-07.00
2 Courtney Quist 12 Rio 8-00.00
3 Sayrah Benzing 10 Dodgeland 8-00.00
4 Jordan Salzman 11 Fall River 7-06.00
5 Morgan Amend 12 Markesan 7-00.00
6 Maiya Stone 9 Rio 6-06.00
7 Josie Bach 10 Deerfield 5-06.00
8 Maria Howard 12 Deerfield 5-06.00
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Steffi Siewert 10 Deerfield 16-03.75
2 Sarah Hagenow 12 Rio 15-05.00
3 Tara Schaalma 10 Dodgeland 15-00.50
4 Helena Nashold 12 Fall River 14-09.25
5 Natalie Boehmer 9 Horicon 14-05.25
6 Ella Olszewski 10 Johnson Creek 14-05.25
7 Denalyn Siewert 11 Johnson Creek 14-03.25
8 Mady Friese 11 Central Wisconsin Christi 14-02.50
9 Aryanna Oestreicher 12 Wayland Academy 13-09.00
10 Ella Whiffen 10 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 13-08.00
11 Lauryn Clark 10 Markesan 13-07.25
12 Emily Reynolds 12 Oakfield 13-02.00
13 Hailey Thompson 12 Deerfield 13-01.50
14 Alanna Schuett 10 Wayland Academy 12-09.25
15 Elizabeth Knueppel 11 Dodgeland 12-08.75
16 Cheyenne Paul 9 Pardeeville 12-08.25
17 Elise Meyer-Johnson 10 Rio 12-08.00
18 Katie Triggs 10 Markesan 12-05.75
19 Sophia Speece 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 12-02.75
20 Kelsey Ewert 11 Hustisford 12-00.75
21 Madison Ruggles 9 Horicon 11-11.50
22 Hailey Fagan 9 Rio 11-10.25
23 Chloe Gudex 9 Oakfield 11-09.50
24 Kaylee Kimball 12 Princeton-Green Lake 11-04.25
25 Lexi Hanson 9 Parkview 11-02.00
26 Erin Lenhardt 9 Hustisford 10-10.25
27 Ramiya Siewert 9 Johnson Creek 10-09.75
28 Cady Hoeper 10 Lourdes Academy 10-08.50
29 Alana Nye 11 Fall River 10-04.75
30 Cora Schutte 11 Parkview 10-04.00
31 Zheta Roloff 9 Horicon 9-08.00
32 Riley Kessenich 10 Pardeeville 9-04.00
33 Lilliana Walker 9 Markesan 8-11.50
Avery Slings 10 Central Wisconsin Christi SCR
Adelaide Jachthuber 10 Princeton-Green Lake ND
Jolie Schouten 12 Central Wisconsin Christi ND
Alexis Maass 11 Pardeeville SCR
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Moore 11 Princeton-Green Lake 32-02.25
2 Lauryn Clark 10 Markesan 32-01.00
3 Shelby Buwalda 11 Central Wisconsin Christi 31-11.00
4 Courtney Quist 12 Rio 31-10.00
5 Adeline Hutzler 12 Rio 30-11.75
6 Helena Nashold 12 Fall River 30-08.75
7 Tara Schaalma 10 Dodgeland 30-07.50
8 Katie Triggs 10 Markesan 30-07.25
9 Ada Smies 10 Central Wisconsin Christi 30-03.75
10 Hailey Thompson 12 Deerfield 29-04.00
11 Denalyn Siewert 11 Johnson Creek 29-03.50
12 Elizabeth Knueppel 11 Dodgeland 29-01.75
13 Leah VanderGalien 9 Randolph/Cambria-Frieslan 28-07.75
13 Bailey Dobbratz 11 Rio 28-07.75
15 Ashtyn Clark 10 Markesan 28-02.75
16 Sophia Speece 12 Madison Tri-Op (ALCS/MCDS 27-11.00
17 Hope Pelland 10 Princeton-Green Lake 27-07.00
18 Chloe Gudex 9 Oakfield 26-07.00
19 Libby Richter 11 Princeton-Green Lake 26-03.75
20 Ramiya Siewert 9 Johnson Creek 25-06.25