Union Grove Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
1600 Meter Run | |||||
5:58.01 | Alyssa Simpson | 1st | Finals H2 | Complete | |
6:24.00 | Jenna James | 8th | Finals H1 | Complete | |
6:32.06 | Sophia Matuszek | 10th | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.86 | Brooklyn Lamers | 1st | Finals H3 | Complete | |
20.47 | Ellie Gajewski | 10th | Finals H2 | Complete | |
20.69 | Evelyn Clausen | 12th | Finals H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.02 | Brooklyn Lamers | 1st | Finals H3 | Complete | |
55.34 | SB | Ellie Gajewski | 6th | Finals H2 | Complete |
57.13 | Evelyn Clausen | 9th | Finals H2 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.28 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.88 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
2:19.95 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:13.71 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
Sprint Medley Relay | |||||
5:24.67 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete |
4x800 Meter Relay | |||||
11:02.96 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Distance Medley Relay | |||||
13:31.21 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-10 | Monika Berg | 1st | Finals H1 | Complete | |
4-6 | Abby Johnson | 6th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
14-10.5 | Cassie Klepp | 4th | Finals H1 | Complete | |
14-9.25 | Ellie Gajewski | 6th | Finals H1 | Complete | |
13-3.25 | SB | Mia Carter | 16th | Finals H1 | Complete |
Triple Jump | |||||
33-11.5 | Adelle Polzin | 1st | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
8-6 | Ashley Lamers | 4th | Finals H1 | Complete | |
8-0 | Sophia Matuszek | 5th | Finals H1 | Complete | |
7-6 | SB | Adelle Polzin | 8th | Finals H1 | Complete |
Discus | |||||
87-10 | Corrine DeYong | 4th | Finals H2 | Complete | |
83-6 | Breeya Katterhagen | 6th | Finals H2 | Complete | |
81-7 | Morgan Feuker | 7th | Finals H2 | Complete | |
Shot Put | |||||
32-0 | Breeya Katterhagen | 1st | Finals H2 | Complete | |
31-0 | Morgan Feuker | 4th | Finals H2 | Complete | |
29-6.5 | SB | Faith Smith | 7th | Finals H2 | Complete |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:02.95 | Ryan Peplinski | 5th | Finals H2 | Complete | |
5:15.19 | Jaden Talley | 11th | Finals H2 | Complete | |
5:16.38 | Kenneth Paulick | 12th | Finals H1 | Complete | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:51.19 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete |
Sprint Medley Relay | |||||
4:33.02 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete |
4x800 Meter Relay | |||||
11:08.69 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete | |
Distance Medley Relay | |||||
12:00.73 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
5-4 | Sean Hartzheim | 7th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
18-10 | John Stamm | 3rd | Finals H1 | Complete | |
18-1.75 | James May | 4th | Finals H1 | Complete | |
15-6 | Jack Peterson | 19th | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Sam Matuszek | 6th | Finals H1 | Complete | |
7-0 | SB | Jaden Talley | 13th | Finals H1 | Complete |
Discus | |||||
116-2 | Noah Moris | 4th | Finals H3 | Complete | |
69-8 | SB | Redek Wise | 21st | Finals H1 | Complete |
Shot Put | |||||
43-1.5 | Noah Moris | 5th | Finals H2 | Complete | |
29-4.5 | Redek Wise | 22nd | Finals H1 | Complete |