Girls Discus Throw High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Breeya Katterhagen 9 Union Grove 95-10 2
2 Hannah Person 12 Elkhorn Area 83-11 2
3 AISLINN MARTINEZ 12 Delavan-Darien 65-6 2
4 Gracie Woodhull 12 Union Grove 61-3 1
5 Leah Johnson 9 Elkhorn Area 56-4 2
6 Alexandria Trost 9 Elkhorn Area 53-3 2
7 Peyton Fontaine 9 Westosha Central 52-8 2
8 Kylee Barribeau 9 Westosha Central 50-2 1
9 Autumn Lovely 10 Delavan-Darien 49-1 2
10 Emma Hall 11 Westosha Central 45-11 1
11 McKenna Langhof 10 Westosha Central 45-9 1
12 Audrey DeYong 12 Union Grove 45-0 1
13 Greenlee Moore 9 Elkhorn Area 39-2 1
14 Sophie Watson 9 Westosha Central 36-9 1
15 Brianna Librado 10 Elkhorn Area 36-5 1
16 Kaydence Christensen 9 Westosha Central 36-4 1
Boys High Jump High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Giordano Zanti 12 Delavan-Darien 5-2 1
2 Jeremiah Lewis 9 Delavan-Darien 5-0 1
3 Luke Paddock 9 Elkhorn Area 5-0 1
4 Carter Taylor 10 Delavan-Darien 4-8 1
Girls High Jump High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Monika Berg 12 Union Grove 4-8 1
2 Abby Johnson 9 Union Grove 4-6 1
3 Grace Johnson 10 Delavan-Darien 4-6 1
4 Lucy Woolever 11 Elkhorn Area 4-0 1
5 Sophia Szczap 9 Delavan-Darien 4-0 1
6 Bertille Guillotin 12 Elkhorn Area 3-10 1
7 Kali Kugler 10 Union Grove 3-8 1
Boys Long Jump High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 John Stamm 12 Union Grove 19-4.50 1
2 James May 12 Union Grove 17-7 1
3 Evan Heindselman 9 Elkhorn Area 17-6 1
4 DORIAN WICYK 11 Delavan-Darien 16-7.75 1
5 Jack Peterson 9 Union Grove 16-4.75 1
6 Zach Davis 9 Westosha Central 15-9.25 1
7 Jeremiah Lewis 9 Delavan-Darien 15-2.25 1
8 Varrick Schroeder 10 Delavan-Darien 14-3 1
9 NOAH QUINN 11 Delavan-Darien 12-9.50 1
10 Jonah Henning 12 Elkhorn Area 11-10.50 1
11 Erik Guzman 10 Delavan-Darien 10-5.25 1
Girls Pole Vault High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Marley Kinzle 11 Westosha Central 10-3 1
2 Ashley Lamers 10 Union Grove 9-9 1
3 Adelle Polzin 11 Union Grove 9-0 1
4 Sophia Matuszek 10 Union Grove 8-6 1
5 Grace Bertz 10 Westosha Central 7-6 1
6 Leah Fallenbeck 10 Union Grove 6-0 1
Boys Shot Put High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aiden Olson 11 Elkhorn Area 45-3.75 2
2 Kaden Lofy 11 Delavan-Darien 38-2 2
3 Nathaniel Langdon 10 Elkhorn Area 37-3.50 2
4 George Rentas 10 Elkhorn Area 35-6.50 2
5 Corbin Rosencrans 10 Elkhorn Area 34-0.50 1
6 Luis Ramirez 10 Delavan-Darien 33-2 1
7 Colin Richter 10 Elkhorn Area 33-1 2
8 Aiden Gatton 11 Elkhorn Area 32-5.25 2
9 Chris Duffey 10 Union Grove 31-11.25 2
10 Reinhardt De Witt 11 Westosha Central 31-6.50 2
11 Redek Wise 10 Union Grove 28-3.75 2
12 Cole Humphrey 9 Westosha Central 28-0.50 1
13 Jack Krahn 10 Westosha Central 27-11 1
14 Jacob Schuenke 9 Delavan-Darien 27-10.50 2
15 Josh Bundza 9 Westosha Central 27-3 1
16 Grant Heacox 10 Elkhorn Area 27-2.75 2
17 Danny Diaz 9 Westosha Central 24-9.50 1
18 Sandro Gomez 9 Delavan-Darien 24-6.75 1
19 Jin Snider 9 Delavan-Darien 23-4 1
20 Kaden Ford 9 Delavan-Darien 21-9 1
21 Leonardo Galvan 9 Delavan-Darien 16-11.50 1
Girls Triple Jump High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Addison Stallings 10 Delavan-Darien 34-4.25 1
2 Adelle Polzin 11 Union Grove 33-2.50 1
3 Sofie Caruso 9 Union Grove 29-9.50 1
4 Ryan Curtin 9 Union Grove 29-0.50 1
5 EVELYN HORVAT 11 Delavan-Darien 28-7.50 1
6 Isabella Corpus 10 Elkhorn Area 21-3 1
Girls 4x800 Meter Relay High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Union Grove 11:01.00 1
2 Westosha Central 12:46.65 1
Girls 100 meter Hurdles High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brooklyn Lamers 11 Union Grove 16.68 1
2 Evelyn Clausen 9 Union Grove 20.15 1
3 Aubrey Schwent 9 Elkhorn Area 21.72 1
4 Brooke Bergman 10 Westosha Central 22.32 1
Boys 110 meter Hurdles High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Thayden Forster 11 Elkhorn Area 21.10 1
2 Jack Pelnar 9 Elkhorn Area 21.12 1
Girls 100 meter Dash High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sophia Szczap 9 Delavan-Darien 14.25 3
2 Veronika Ottman 10 Elkhorn Area 14.40 3
3 Kamiyah Rudolph 12 Elkhorn Area 14.44 3
4 Kylie Loomer 10 Elkhorn Area 14.56 3
5 Izabella Ortiz 9 Union Grove 14.74 2
6 Triana Pham 11 Westosha Central 14.91 2
7 Gabby Dixon 12 Elkhorn Area 15.10 2
8 Sofie Caruso 9 Union Grove 15.18 3
9 Rosse Klunchoo 10 Westosha Central 15.19 3
10 Nola Rugen 9 Elkhorn Area 15.30 2
11 Aryonna Spivey 9 Westosha Central 15.66 2
12 Lyla Ranson 9 Elkhorn Area 15.80 2
13 Laila Wise 9 Union Grove 15.87 3
14 Trinity Early 10 Delavan-Darien 15.95 2
15 Mackenzie Karbash 9 Delavan-Darien 16.11 1
16 Ruby Hernandez 11 Delavan-Darien 16.53 2
17 Sophia Pearson 9 Westosha Central 16.71 2
18 Vivienne Frenz 9 Delavan-Darien 17.02 1
19 Savannah McGinnis 11 Delavan-Darien 18.13 1
20 Jean Rangsiwongs 10 Westosha Central 18.39 1
21 Briana Dewitt 10 Union Grove 19.96 1
Boys 100 meter Dash High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 MAKAI JOHNSON 12 Delavan-Darien 11.50 3
2 Tyler Pohl 10 Delavan-Darien 11.89 2
3 Ayden Hernandez 9 Elkhorn Area 12.04 3
4 Christian Peter 11 Westosha Central 12.05 2
5 Mark McGinnis 10 Elkhorn Area 12.35 3
6 Carter Kerkman 10 Union Grove 12.46 3
6 Finn Morrison 10 Union Grove 12.46 2
8 Amando Gonzalez 10 Delavan-Darien 12.57 3
9 Rocco Ruffalo 11 Westosha Central 12.68 2
10 Zion Perron 10 Elkhorn Area 12.83 2
11 Jusiah Nelson 11 Elkhorn Area 12.96 2
12 Austin Pohjola 11 Westosha Central 12.98 2
13 Karanvir Singh 11 Union Grove 13.14 2
14 Jeremiah Lewis 9 Delavan-Darien 13.15 1
15 Peyton Cobb 10 Delavan-Darien 13.30 1
16 Garrett James 9 Westosha Central 13.46 1
17 Evan Heindselman 9 Elkhorn Area 13.84 3
18 NOAH QUINN 11 Delavan-Darien 14.09 1
19 Jonah Henning 12 Elkhorn Area 14.55 1
20 Kayden Drakes 9 Westosha Central 14.86 1
Boys 1600 meter Run High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aiden Aranda 10 Delavan-Darien 5:03.50 1
2 Terryn Clemmensen 11 Union Grove 5:20.95 1
3 Mike Knox 10 Westosha Central 5:26.91 1
4 NATHAN CASTILLO CANO 11 Delavan-Darien 5:32.73 1
5 Erick Lopez 10 Westosha Central 5:40.43 1
6 Carter Taylor 10 Delavan-Darien 6:09.91 1
7 Eli Schaal 9 Westosha Central 6:11.71 1
8 Avi Bieszk 9 Delavan-Darien 6:12.76 1
9 Raymond Gomez 9 Union Grove 6:33.29 1
Girls 4x200 Meter Relay High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys 4x200 Meter Relay High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elkhorn Area 1:44.19 1
Girls 400 meter Dash High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mia Wilks 9 Union Grove 1:07.39 1
2 Ava Mars 12 Union Grove 1:10.45 1
3 Grace Johnson 10 Delavan-Darien 1:11.22 1
4 Olivia Prowitz 10 Elkhorn Area 1:14.08 1
5 Brook Slinde 10 Elkhorn Area 1:14.74 1
6 Sarah Slinde 10 Elkhorn Area 1:16.66 1
7 Kate Krauklis 10 Elkhorn Area 1:19.43 1
8 Anna Topercer 11 Westosha Central 1:20.69 1
Boys 400 meter Dash High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 ANDY ELGUERO 11 Delavan-Darien 57.56 1
2 Ryan Peplinski 12 Union Grove 57.74 1
3 EVAN LUDLUM 11 Delavan-Darien 1:00.65 1
4 Christian Sierra 10 Delavan-Darien 1:04.35 1
5 Dylan Rumer 10 Elkhorn Area 1:06.13 1
6 Connor Monty 9 Elkhorn Area 1:06.67 1
Girls 4x100 Meter Relay High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Delavan-Darien 53.60 1
2 Elkhorn Area 58.22 1
3 Elkhorn Area 58.81 1
4 Delavan-Darien 1:06.58 1
Boys 4x100 Meter Relay High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elkhorn Area 48.08 1
2 Delavan-Darien 48.95 1
3 Union Grove 49.41 1
4 Delavan-Darien 51.58 1
Girls 300 meter Hurdles High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brooklyn Lamers 11 Union Grove 50.34 1
2 Evelyn Clausen 9 Union Grove 1:00.82 1
3 Aubrey Schwent 9 Elkhorn Area 1:02.57 1
Boys 300 meter Hurdles High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Giordano Zanti 12 Delavan-Darien 46.39 1
2 Jack Pelnar 9 Elkhorn Area 52.85 1
Girls 800 meter Run High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ashley Lamers 10 Union Grove 2:33.54 1
2 Jenna James 9 Union Grove 2:36.66 1
3 Noelle Bowers 12 Union Grove 2:53.72 1
4 Janelle Damrow 9 Delavan-Darien 2:54.49 1
5 Maureen Rosenick 10 Westosha Central 3:00.25 1
6 Molly Turk 11 Elkhorn Area 3:01.71 1
7 Leah Fallenbeck 10 Union Grove 3:05.18 1
8 Camber Brunswick 9 Elkhorn Area 3:09.11 1
9 Anna Chauzat 11 Westosha Central 3:14.67 1
10 Paige Nelson 11 Elkhorn Area 3:15.54 1
11 Lilah Hefner 9 Westosha Central 3:15.93 1
Boys 800 meter Run High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kenneth Paulick 10 Union Grove 2:16.98 2
2 Jack Zirkelbach 11 Westosha Central 2:18.37 2
3 Roberto Jaime 9 Elkhorn Area 2:19.16 2
4 Addison Moorehouse 12 Westosha Central 2:22.35 2
5 Miguel Luna 9 Elkhorn Area 2:23.48 2
6 Luke Baird 12 Union Grove 2:25.48 2
7 Darius Vela 11 Elkhorn Area 2:28.38 2
7 Emmanuel Padilla 10 Elkhorn Area 2:28.38 1
9 Noah Burnett 10 Westosha Central 2:31.12 1
10 Casey Dutcher 9 Delavan-Darien 2:31.27 1
11 NATHAN CASTILLO CANO 11 Delavan-Darien 2:32.03 2
12 Connor Monty 9 Elkhorn Area 2:45.05 1
13 Trey Salerno 12 Union Grove 2:53.52 1
14 Henry Peplinski 10 Union Grove 2:53.70 1
15 Avi Bieszk 9 Delavan-Darien 2:53.84 1
Boys 200 meter Dash High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Christian Peter 11 Westosha Central 24.95 3
2 Carter Kerkman 10 Union Grove 25.12 1
3 Finn Morrison 10 Union Grove 25.15 2
4 GAVIN BARNES 12 Delavan-Darien 25.73 2
5 Austin Pohjola 11 Westosha Central 25.90 2
6 Rocco Ruffalo 11 Westosha Central 26.26 2
7 Yadiel Andrade Galvan 10 Delavan-Darien 26.33 3
8 Garrett James 9 Westosha Central 27.55 2
9 Karanvir Singh 11 Union Grove 27.58 1
10 Erik Guzman 10 Delavan-Darien 28.79 1
11 Dylan Rumer 10 Elkhorn Area 28.88 2
12 Kayden Drakes 9 Westosha Central 30.99 1
Girls 3200 meter Run High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Riley Kayler 12 Union Grove 11:49.29 1
Girls 4x400 Meter Relay High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Delavan-Darien 4:38.94 1
2 Elkhorn Area 5:17.41 1
Boys 4x400 Meter Relay High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Delavan-Darien 4:03.93 1
2 Elkhorn Area 4:04.39 1
Boys Discus Throw High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Luis Ramirez 10 Delavan-Darien 86-10 2
2 Aiden Gatton 11 Elkhorn Area 84-11 2
3 Kaden Lofy 11 Delavan-Darien 84-6 1
4 Nathaniel Langdon 10 Elkhorn Area 83-0 2
5 Aiden Olson 11 Elkhorn Area 81-7 2
6 Brady Starosta 9 Westosha Central 80-1 2
7 Cole Humphrey 9 Westosha Central 76-2 2
8 Chris Duffey 10 Union Grove 74-1 2
9 Mark McGinnis 10 Elkhorn Area 72-10 2
10 Sandro Gomez 9 Delavan-Darien 69-5 1
11 Grant Heacox 10 Elkhorn Area 65-2 1
12 Jacob Schuenke 9 Delavan-Darien 63-1 1
13 George Rentas 10 Elkhorn Area 61-0 2
14 Jin Snider 9 Delavan-Darien 59-11 1
15 Leonardo Galvan 9 Delavan-Darien 58-6 1
16 Danny Diaz 9 Westosha Central 55-9 1
17 Kaden Ford 9 Delavan-Darien 51-10 1
Girls Long Jump High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Madisyn Deahn 11 Elkhorn Area 15-0.50 1
2 Ellie Gajewski 9 Union Grove 15-0 1
3 Mia Carter 12 Union Grove 14-4 1
4 EVELYN HORVAT 11 Delavan-Darien 13-3.75 1
5 Kamiyah Rudolph 12 Elkhorn Area 12-4 1
6 Emily Wheeler 11 Elkhorn Area 12-3.75 1
7 Lyla Ranson 9 Elkhorn Area 11-11 1
8 Sarai Jauregui 9 Elkhorn Area 11-4 1
9 Megan Hogan 9 Union Grove 10-11.25 1
10 Raynah Bickle 9 Union Grove 10-10 1
11 Ruby Hernandez 11 Delavan-Darien 10-8.75 1
12 Savannah McGinnis 11 Delavan-Darien 8-8 1
13 Vivienne Frenz 9 Delavan-Darien 7-11 1
Boys Pole Vault High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jack Verhaalen 10 Westosha Central 11-0 1
2 Sam Matuszek 10 Union Grove 10-6 1
Girls Shot Put High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Breeya Katterhagen 9 Union Grove 26-10 2
2 Leah Johnson 9 Elkhorn Area 24-4.75 2
3 AISLINN MARTINEZ 12 Delavan-Darien 22-0.75 2
4 Alexandria Trost 9 Elkhorn Area 21-8 2
5 Autumn Lovely 10 Delavan-Darien 21-7.50 2
6 Emma Hall 11 Westosha Central 21-1.50 1
7 Corrine DeYong 12 Union Grove 20-6.75 2
8 Peyton Fontaine 9 Westosha Central 19-6 1
9 Kylee Barribeau 9 Westosha Central 19-4.50 1
10 Brianna Librado 10 Elkhorn Area 17-3 1
11 Greenlee Moore 9 Elkhorn Area 16-10.75 2
12 Amber Trampe 9 Elkhorn Area 14-5 1
Boys Triple Jump High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 James May 12 Union Grove 38-6.75 1
2 Jacob Ringhand 11 Elkhorn Area 35-2 1
3 Zach Davis 9 Westosha Central 34-6.50 1
4 Thayden Forster 11 Elkhorn Area 34-0.50 1
5 Luke Paddock 9 Elkhorn Area 33-10 1
6 Tavier Moronez 11 Delavan-Darien 32-10.25 1
7 DORIAN WICYK 11 Delavan-Darien 28-0.50 1
Boys 4x800 Meter Relay High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Delavan-Darien 10:13.78 1
2 Delavan-Darien 10:53.69 1
Girls 1600 meter Run High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Alaina Sorg 10 Delavan-Darien 5:47.23 1
2 Sophia Matuszek 10 Union Grove 6:24.72 1
3 Molly Turk 11 Elkhorn Area 6:34.77 1
4 Dominique Baird 9 Union Grove 6:40.57 1
5 Paige Nelson 11 Elkhorn Area 7:04.68 1
Boys 3200 meter Run High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Amron Avila 9 Delavan-Darien 12:13.03 1
2 Kevin Vaughn 9 Delavan-Darien 12:23.65 1
3 Joshua Freitag 9 Delavan-Darien 12:23.70 1
Girls 200 meter Dash High School
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kylene Yartey 10 Delavan-Darien 28.45 3
2 Allison Young 12 Delavan-Darien 29.09 3
3 Kamiyah Rudolph 12 Elkhorn Area 30.72 3
4 EVELYN HORVAT 11 Delavan-Darien 31.28 3
5 Olivia Prowitz 10 Elkhorn Area 31.38 3
6 Izabella Ortiz 9 Union Grove 31.51 1
7 Nola Rugen 9 Elkhorn Area 31.73 2
8 Juilia Moore 9 Elkhorn Area 32.30 2
9 Grace Johnson 10 Delavan-Darien 32.40 2
10 Triana Pham 11 Westosha Central 32.49 2
11 Aryonna Spivey 9 Westosha Central 32.69 2
12 Rosse Klunchoo 10 Westosha Central 32.82 3
13 Aubrey Johnson 9 Elkhorn Area 33.04 2
14 Laila Wise 9 Union Grove 33.55 2
15 Trinity Early 10 Delavan-Darien 33.92 1
16 Mackenzie Karbash 9 Delavan-Darien 34.85 1
17 Jean Rangsiwongs 10 Westosha Central 41.03 1
18 Briana Dewitt 10 Union Grove 42.94 1
Girls High School Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Union Grove 111
2 Delavan-Darien 61
3 Elkhorn Area 56
4 Westosha Central 14
Boys High School Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Delavan-Darien 97
2 Elkhorn Area 71
3 Union Grove 44
4 Westosha Central 28