Boys Middle School 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gavin Graves River Valley 14.24a
2 Randyn Dechant Kickapoo 15.02a
3 Dylan Hemmersbach Kickapoo 15.05a
4 Preston Koenig River Valley 15.27a
5 Leif Hanson Richland Center 15.37a
6 Herry Clancy Ithaca 15.68a
7 Colston Ward Viroqua 15.95a
8 Gage Buscher Ithaca 16.30a
9 Cole Swiggum Seneca 16.32a
10 Colby Hanson Riverdale 16.89a
11 Brody Ray Wauzeka-Steuben 16.96a
12 Emanuel Hernandez Viroqua 17.03a
13 Hunter Buchanan Boscobel 17.30a
14 Arrow Greenwood Mineral Point 17.34a
15 Blake Robb Mineral Point 17.49a
16 Brett Boland Seneca 18.09a
17 Jordy Huber Wauzeka-Steuben 18.25a
18 Mark Wilkie Riverdale 18.61a
19 Cole Munz Richland Center 21.10a
Boys Middle School 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gavin Graves River Valley 29.24a
2 Quintis Banker Ithaca 30.01a
3 Landon Kinyon Riverdale 30.54a
4 Anthony Caya Seneca 31.04a
5 Preston Kuhnke Seneca 31.95a
6 Carter Hehn Boscobel 32.48a
7 Eddie Ward Viroqua 33.82a
8 Colston Ward Viroqua 34.09a
9 Hunter Buchanan Boscobel 35.01a
10 Cayden Nelson Richland Center 35.05a
11 Arrow Greenwood Mineral Point 36.66a
12 Tromail Lee Richland Center 37.89a
13 Brody Bunders Wauzeka-Steuben 37.95a
14 Matthew Zinkle Wauzeka-Steuben 37.98a
15 Karston Grekoff Kickapoo 38.00a
16 Bo Lindsey Mineral Point 39.04a
17 Isaac Anderson Kickapoo 39.61a
Preston Koenig River Valley SCR
Grant Sturdevant Riverdale SCR
Boys Middle School 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Landon Kinyon Riverdale 1:10.21a
2 Sam Jones Ithaca 1:11.28a
3 Jansen Getter Viroqua 1:11.40a
4 Charlie Zelhofer Kickapoo 1:15.06a
5 Calen Williamson Riverdale 1:18.36a
6 Eli McKay Viroqua 1:21.05a
7 Harrison Carpenter Richland Center 1:21.13a
8 Canaan Wetter Boscobel 1:22.99a
9 Korbyn Layton Boscobel 1:25.26a
10 Zeke Aspenson Seneca 1:27.63a
11 August Polkinghorne River Valley 1:28.24a
12 Wesley Rose Kickapoo 1:28.46a
13 Mason Payne Seneca 1:28.82a
Boys Middle School 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Nolan Reed-Mullikin Wauzeka-Steuben 2:38.23a
2 Lane Miller Kickapoo 2:39.60a
3 Wyatt Schramm Riverdale 2:40.98a
4 Boden Chambers Mineral Point 2:46.56a
5 Bodey Bright Boscobel 2:46.82a
6 Hunter Wilkensen Riverdale 2:47.78a
7 Wesley Wetter-Richardson Boscobel 2:53.13a
8 Braden Turgasen Kickapoo 3:00.60a
9 Gage Volden Viroqua 3:04.75a
10 Parker Wilson Mineral Point 3:15.72a
11 Zeke Aspenson Seneca 3:17.20a
12 Asail Brodhead Viroqua 3:42.64a
13 Myles Strobush River Valley 4:55.21a
Dane Schwartz Richland Center SCR
Boys Middle School 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jackson Thatcher River Valley 5:36.99a
2 Nolan Reed-Mullikin Wauzeka-Steuben 5:45.68a
3 Hunter Wilkensen Riverdale 5:53.10a
4 Lane Miller Kickapoo 5:56.62a
5 Nolan Allendorf Mineral Point 5:59.81a
6 Christopher McConkey Boscobel 6:09.23a
7 James Schramm Riverdale 6:20.87a
8 Gage Volden Viroqua 6:40.17a
9 Harrison Davis Boscobel 6:50.19a
10 Bo Lindsey Mineral Point 6:55.38a
11 Blake Straight Ithaca 6:55.96a
Braden Turgasen Kickapoo SCR
Boys Middle School 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Grant Sturdevant Riverdale 18.96a
2 Bryce Ferguson River Valley 19.42a
3 Aiden Payne Seneca 20.60a
4 Kerrick Thompson Ithaca 21.40a
5 Randyn Dechant Kickapoo 21.48a
6 Basil Hall Seneca 21.82a
7 Egan Mayer Riverdale 22.04a
8 Henry Chapman Mineral Point 23.86a
9 Logan Stewart Kickapoo 24.97a
10 Owen Kershner Ithaca 25.79a
11 Benson Gribble River Valley 31.34a
Boys Middle School 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ithaca 59.48a
2 Seneca 59.81a
3 Viroqua 1:00.61a
4 Riverdale 1:00.98a
5 Richland Center 1:01.01a
6 Seneca 1:01.55a
7 Mineral Point 1:05.34a
8 Kickapoo 1:05.89a
9 Wauzeka-Steuben 1:06.00a
10 Ithaca 1:06.30a
11 Riverdale 1:06.77a
12 Viroqua 1:09.08a
River Valley SCR
River Valley SCR
Boys Middle School 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Riverdale 1:57.69a
2 Kickapoo 2:10.45a
3 Viroqua 2:14.34a
4 Mineral Point 2:15.18a
5 Wauzeka-Steuben 2:18.41a
6 Ithaca 2:21.03a
7 Riverdale 2:22.39a
Boys Middle School 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Mineral Point 5:03.05a
2 Boscobel 5:04.77a
3 Viroqua 5:11.31a
4 Riverdale 5:13.45a
5 Riverdale 5:42.54a
Boys Middle School Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Riley Frederick Riverdale 28-9.50
2 Mason Barger Seneca 27-10.50
3 Eddie Ward Viroqua 27-5.50
4 Gavin Graves River Valley 27-3.50
5 Max Gallager Seneca 25-7
6 Josh Martin Wauzeka-Steuben 25-4.50
7 Hoyt Bomkamp Riverdale 25-0
8 Marshall Meyer Richland Center 24-10
9 Tromail Lee Richland Center 20-7
10 Taetyn Martin Boscobel 19-1
11 Braxton Fowell Ithaca 19-1
12 Brody Bunders Wauzeka-Steuben 17-5
13 Logan Stewart Kickapoo 17-2.50
14 Blake Straight Ithaca 17-2
15 Myles McCauley Kickapoo 16-11
16 Joseph Glasbrenner Boscobel 15-10
17 Jacob Wagner River Valley 15-5
Jansen Getter Viroqua SCR
Boys Middle School Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Landon Kinyon Riverdale 78-0
2 Max Gallager Seneca 67-9
3 Dakota Owns Seneca 66-9
4 Josh Martin Wauzeka-Steuben 66-7
5 Boden Chambers Mineral Point 66-3
6 Karston Grekoff Kickapoo 64-9
7 Charlie Zelhofer Kickapoo 62-3
8 Aiden Wermich Viroqua 59-9
9 Hoyt Bomkamp Riverdale 57-6
10 Brayson Garcia-Boland Ithaca 55-6
11 Asail Brodhead Viroqua 51-0
12 Makai Tauaalo Ithaca 48-10
13 Taetyn Martin Boscobel 47-4
14 August Polkinghorne River Valley 46-10
15 Marshall Meyer Richland Center 46-8
16 Jordy Huber Wauzeka-Steuben 45-3
17 Karl Fair River Valley 41-3
18 Wyatt Hamilton Mineral Point 39-10
19 Joseph Glasbrenner Boscobel 35-10
20 Cole Munz Richland Center 32-4
Boys Middle School High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jackson Thatcher River Valley 5-8
2 Quintis Banker Ithaca 4-10
3 Jens Leirmo Viroqua 4-8
4 Aiden Payne Seneca 4-6
5 Henry Chapman Mineral Point 4-6
6 Randyn Dechant Kickapoo 4-6
7 Nolan Allendorf Mineral Point 4-2
8 Leif Hanson Richland Center 4-0
8 Emanuel Hernandez Viroqua 4-0
10 Gage Buscher Ithaca 4-0
11 Taylor Gonzalez River Valley 4-0
12 Harrison Carpenter Richland Center 4-0
13 Wyatt Schramm Riverdale 3-10
13 Egan Mayer Riverdale 3-10
15 Carter Hehn Boscobel 3-8
Boys Middle School Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Lane Miller Kickapoo 6-6
1 Max Mathews Riverdale 6-6
3 Colby Hanson Riverdale 5-6
Wesley Rose Kickapoo NH
Kerrick Thompson Ithaca NH
Brayson Garcia-Boland Ithaca NH
Boys Middle School Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jens Leirmo Viroqua 14-1
2 Max Mathews Riverdale 13-4
3 Bryce Ferguson River Valley 13-2.75
4 James Schramm Riverdale 13-1
5 Kaiden Stibbe Richland Center 13-1
6 Tristan Hughes Kickapoo 12-6
7 Sam Jones Ithaca 12-5
8 Dylan Kane River Valley 12-0.50
9 Levi Hanson Viroqua 10-11
10 Owen Kershner Ithaca 10-10
11 Ruger Wall Wauzeka-Steuben 10-8
12 Brody Ray Wauzeka-Steuben 10-5
13 Cayden Nelson Richland Center 10-4.50
13 Myles McCauley Kickapoo 10-4.50
15 Canaan Wetter Boscobel 9-6
16 Liam Kabat Mineral Point 8-6
17 Logan Colson Seneca 8-3.50
18 Korbyn Layton Boscobel 8-2.50
Reid Hamann Seneca SCR
Emmett Collins Mineral Point SCR
Boys Middle School Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Dane Schwartz Richland Center 30-7
2 Owen George Seneca 28-7.50
3 Hunter Wilkensen Riverdale 28-3.50
4 Max Mathews Riverdale 27-7
5 Nolan Reed-Mullikin Wauzeka-Steuben 27-3
6 Gage Buscher Ithaca 26-8.50
7 Leif Hanson Richland Center 26-0.25
8 Dakota Owns Seneca 25-4
9 Carson Krings Kickapoo 24-10.50
10 Aiden Wermich Viroqua 23-7.50
11 Isaac Anderson Kickapoo 22-2.50
Gage Volden Viroqua SCR