Girls 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Westby 10:52.86 1
2 West Salem 11:17.26 1
3 Viroqua 11:21.98 1
4 Brookwood 11:33.22 1
5 Bangor 13:10.97 1
Boys 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 West Salem 9:06.85 1
2 Brookwood 9:13.65 1
3 Seneca 9:59.90 1
4 Hillsboro 10:31.53 1
Girls 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Meghan Nelson 12 Westby 16.57 1
2 Alana Christianson 9 Viroqua 17.66 1
3 Makayla Gooselaw 10 Cashton 18.02 1
4 Hayden Rohde 9 West Salem 18.78 1
5 Morgan Kammel 12 West Salem 18.94 1
6 Tricia Klum 11 Westby 19.86 1
7 Gracie Sime 11 Seneca 19.86 1
8 Emily O'Rourke 10 Brookwood 19.97 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Alana Christianson 9 Viroqua 17.15 1
2 Meghan Nelson 12 Westby 17.60 2
3 Makayla Gooselaw 10 Cashton 18.03 1
4 Hayden Rohde 9 West Salem 19.05 1
5 Tricia Klum 11 Westby 19.09 2
6 Morgan Kammel 12 West Salem 19.53 2
7 Gracie Sime 11 Seneca 19.78 2
8 Emily O'Rourke 10 Brookwood 20.95 1
9 Lauren Auel 9 Hillsboro 21.34 2
10 Jennafer Fennigkoh 9 Brookwood 29.03 1
Boys 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kaden Sullivan 10 Viroqua 16.44 1
2 Russell Jackson 12 Hillsboro 16.86 1
3 Zach Bjorklund 10 Westby 17.59 1
4 Jake Walters 12 West Salem 18.23 1
5 Joe Sullivan 11 West Salem 18.32 1
6 Camden Glass 10 West Salem 18.41 1
7 Riley Verken 12 Cashton 19.63 1
8 Solomon Murdock 10 Viroqua 19.87 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Russell Jackson 12 Hillsboro 17.15 1
2 Kaden Sullivan 10 Viroqua 17.18 2
3 Zach Bjorklund 10 Westby 17.52 1
4 Joe Sullivan 11 West Salem 18.29 1
5 Jake Walters 12 West Salem 18.67 2
6 Riley Verken 12 Cashton 18.96 1
7 Camden Glass 10 West Salem 18.98 1
8 Solomon Murdock 10 Viroqua 19.50 2
9 Colin Kube 10 Brookwood 19.69 2
10 Isaiah Murphy 11 Bangor 20.40 2
11 Cian Buchholz 10 Bangor 20.78 2
12 Adonu Ingraham 9 Royall 21.55 1
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Braylee Hyatt 12 Cashton 12.91 1
2 Erin Gluch 10 Westby 13.38 1
3 Linnea Peterson 12 Viroqua 13.46 1
4 Grace Wenthold 10 Bangor 13.84 1
5 Savannah Britzke 12 Hillsboro 13.89 1
6 Adrianna Biever 10 Cashton 13.95 1
7 Gina Klum 11 Westby 13.98 1
8 Joeryn Freit 12 Bangor 14.16 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Braylee Hyatt 12 Cashton 12.98 4
2 Erin Gluch 10 Westby 13.55 2
3 Savannah Britzke 12 Hillsboro 13.93 3
4 Gina Klum 11 Westby 14.06 1
5 Linnea Peterson 12 Viroqua 13.73 2
6 Joeryn Freit 12 Bangor 14.01 4
7 Adrianna Biever 10 Cashton 14.19 3
8 Grace Wenthold 10 Bangor 14.20 3
9 Kristianna Britzke 11 Hillsboro 14.30 1
10 Aaliyah Fox 12 Viroqua 14.32 4
11 Dillan Riste 9 West Salem 14.72 2
12 Alice Palamaruk 11 Royall 14.76 2
13 Taylor Freed 11 Brookwood 14.92 1
14 Moriah Cress 12 Viroqua 15.14 4
15 Delaney Salm 12 Royall 15.14 1
16 Livian Starkey 10 Seneca 15.35 1
17 Reagan Zach 11 Seneca 15.54 2
18 Hannah Skrede 10 Viroqua B 15.76 4
19 Ella Haynes 9 Necedah 15.93 1
20 Kayla Rasmussen 9 West Salem 15.96 3
21 Juliette Getter 12 Viroqua B 16.22 1
22 Abby Wheeler 9 Cashton 16.38 4
23 Mya Koudelka 11 West Salem 16.44 2
24 Aven Petersen 11 Viroqua B 16.73 2
25 Maggie Bartovics 9 Hillsboro 17.15 3
26 Jennafer Fennigkoh 9 Brookwood 18.21 3
27 Addy Kunferman 10 Necedah 18.33 1
28 Kylee Dukelow 12 Necedah 24.31 2
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Carter Walter 11 West Salem 11.43 1
2 Brandon Gilbertson 12 Bangor 12.02 1
3 Abram Lassen 11 West Salem 12.08 1
4 Jake Wall 11 Cashton 12.11 1
5 Anders Stakston 10 Westby 12.17 1
6 Evan Noel 10 West Salem 12.22 1
7 Brett Hemmersbach 11 Cashton 12.25 1
8 Brady Hemmersbach 11 Cashton 12.27 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Carter Walter 11 West Salem 12.10 4
2 Brandon Gilbertson 12 Bangor 12.11 3
3 Jake Wall 11 Cashton 12.27 1
4 Abram Lassen 11 West Salem 12.35 2
5 Anders Stakston 10 Westby 12.27 3
6 Brady Hemmersbach 11 Cashton 12.37 1
7 Evan Noel 10 West Salem 12.38 3
8 Brett Hemmersbach 11 Cashton 12.42 4
9 Rodrigo Garcia 12 Royall 12.44 2
10 Anthony Olson 9 Viroqua B 12.48 1
11 Andrew Fassbinder 11 Viroqua 12.52 2
12 Owen Zahm 11 Viroqua 12.84 1
13 Colin Mckittrick 11 Royall 13.06 4
14 Damien Radke 9 Westby 13.06 2
15 James Molner 11 Viroqua 13.10 4
16 Anthony DiPietro 10 Viroqua B 13.35 1
17 Josef Gasper 10 Bangor 13.36 3
18 Carter Uppena 10 Royall 13.46 4
19 Zyon Benson 10 Viroqua B 13.60 2
20 Aiden Sake 11 Hillsboro 14.00 3
21 Logan Callaway 9 Necedah 14.21 1
22 Carter Fry 12 Hillsboro 14.39 2
23 Max Blaha 10 Hillsboro 14.46 3
24 Henner Gomez-Calmo 10 Brookwood 14.59 4
25 Steven Loftquist 10 Necedah 15.02 4
26 Alex Hite 11 Necedah 16.41 3
Girls 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Margarita Silva 12 Brookwood 5:28.72 1
2 Mia Olson 10 West Salem 5:32.72 1
3 Denali Huebner 12 Westby 5:41.52 1
4 Payton Greer 11 West Salem 5:51.79 1
5 Kennedy Garbers 10 West Salem 5:57.08 1
6 Brynn Thurston 9 Brookwood 6:03.42 1
7 Marissa Eckland 10 Bangor 6:17.40 1
8 Rachel Diehl 11 Viroqua 6:22.32 1
9 Rivyn DiPadova 10 Viroqua 6:33.69 1
10 Rina Galaktionova 10 Viroqua 6:47.04 1
11 Ava Schroeder 9 Viroqua B 7:16.37 1
12 Saskia Scholl 12 Cashton 7:18.55 1
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Dylan Powell 12 Brookwood 4:31.25 1
2 Gavin Benzing 12 Bangor 4:36.55 1
3 Dawson Gronemus 12 West Salem 4:46.32 1
4 Miles Daniels 12 Viroqua 4:47.49 1
5 Tom Stenberg 10 West Salem 4:51.05 1
6 Philip Gabrielsen 10 West Salem 5:00.45 1
7 Gabriel Hamann 10 Seneca 5:17.36 1
8 Levi Schmidt 9 Westby 5:17.67 1
9 Alexander McDonough 11 Hillsboro 5:37.11 1
10 Jaren Grimsled 10 Seneca 5:37.47 1
11 Daniel Cress 10 Viroqua 5:48.22 1
12 Zach Hirschfield 11 Cashton 5:51.31 1
13 Weston Wilcox 9 Necedah 6:59.36 1
14 Joey Daniels 11 Hillsboro 8:09.17 1
Girls 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Viroqua 1:51.30 1
2 Bangor 1:52.94 1
3 Brookwood 1:53.39 1
4 Westby 1:56.64 1
5 West Salem 2:00.21 1
6 Necedah 2:07.63 1
7 Cashton 2:07.89 1
Boys 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Viroqua 1:34.81 1
2 Westby 1:35.73 1
3 Bangor 1:37.68 1
4 Cashton 1:38.07 1
5 West Salem 1:42.32 1
6 Hillsboro 1:43.36 1
7 Brookwood 1:50.77 1
Girls 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Savannah Britzke 12 Hillsboro 1:02.21 3
2 Katelyn Benish 9 Westby 1:04.10 3
3 Faith Minard 10 West Salem 1:05.58 3
4 Kristianna Britzke 11 Hillsboro 1:07.77 3
5 McKenna LaFleur 11 West Salem 1:08.65 3
6 Rhianna Steiger 11 Westby 1:09.57 3
7 Kayleigh Ackman 9 Viroqua 1:09.74 2
8 Katie Gruen 12 Brookwood 1:09.85 3
9 Emily Sanwick 11 West Salem 1:10.15 3
10 Kadience Larry 12 Viroqua 1:10.65 2
11 Mia Aztatzi 10 Brookwood 1:13.32 2
12 Niya Wingert 9 Bangor 1:13.87 2
13 Kylie Klum 9 Westby 1:14.48 2
14 Ava McClurg 9 Viroqua 1:17.35 1
15 Alivia Anderson 9 Bangor 1:17.63 2
16 Julia Boisen 11 Cashton 1:18.54 2
17 McKenna Keuler 9 Bangor 1:20.80 1
18 Ashley Tulley 12 Hillsboro 1:21.91 1
Boys 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Traevon Delaney 10 Bangor 52.34 3
2 Marshall Doll 10 Brookwood 52.74 3
3 Nolan Langrehr 11 Bangor 54.32 3
4 Wyatt Maurhoff 11 Brookwood 55.15 3
5 Ben Lockman 12 Bangor 56.50 3
6 Nicholas Elisius 10 Viroqua 56.57 2
7 Thomas Caya 10 Seneca 56.80 2
8 Jacob Noble 11 Viroqua 58.21 2
9 Damien Radke 9 Westby 58.49 2
10 Ross Hendrickson 9 Viroqua 58.53 2
11 Miles Olson 10 West Salem 59.07 2
12 Tristen Starkey 11 Seneca 1:00.60 2
13 Max Vogele 9 Necedah 1:04.54 1
14 Spencer Cernicka 9 Necedah 1:05.54 2
15 Brenden Kuhnke 10 Seneca 1:06.22 1
16 Jordan Amerman 10 Hillsboro 1:11.79 1
17 Cayden Sullivan 9 West Salem 1:13.22 1
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Westby 45.92 1
2 Bangor 46.11 1
3 Viroqua 46.67 1
4 Cashton 47.49 1
5 Hillsboro 49.48 1
6 West Salem 50.73 1
7 Brookwood 54.14 1
8 Necedah 56.73 1
Girls 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Meghan Nelson 12 Westby 46.79 2
2 Olivia Maki 9 West Salem 51.80 2
3 Hayden Rohde 9 West Salem 54.46 2
4 Morgan Kammel 12 West Salem 56.16 2
5 Taylor Freed 11 Brookwood 57.10 1
6 Lauren Auel 9 Hillsboro 57.33 1
7 Alyssa Brown 9 Westby 58.39 2
8 Emily O'Rourke 10 Brookwood 59.30 2
Boys 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kaden Sullivan 10 Viroqua 43.93 2
2 Zach Bjorklund 10 Westby 44.40 2
3 Luke Jambois 10 West Salem 45.47 2
4 Will Richardson 11 Hillsboro 46.45 2
5 Andrew Fassbinder 11 Viroqua 46.81 2
6 Owen Radloff 11 Brookwood 46.87 2
7 Jaycob Brown 10 West Salem 47.01 2
8 Isaiah Murphy 11 Bangor 48.17 1
9 Luke Clements 10 Cashton 48.46 1
10 Jake Walters 12 West Salem 48.52 1
11 Cian Buchholz 10 Bangor 48.72 1
12 Drew Powell 9 Brookwood 50.63 1
13 Jerry Von Falkenstein 10 Hillsboro 52.39 1
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Amelia Muellenberg 11 Brookwood 2:26.59 2
2 Elizabeth Curtis 9 Westby 2:31.09 2
3 Alena Donahue 12 West Salem 2:31.32 2
4 Denali Huebner 12 Westby 2:38.24 2
5 Kate Gronemus 11 Cashton 2:41.56 2
6 Emma Brudos 10 Viroqua 2:44.49 2
7 Marissa Eckland 10 Bangor 2:51.82 2
8 Abby Christensen 9 Necedah 2:53.33 1
9 Juliette Stuebs 10 Cashton 2:53.98 1
10 Isabel Krueger 9 West Salem 2:57.26 2
11 Victoria Lynse 10 West Salem 2:59.59 1
12 Wynne Roberts 10 Viroqua 3:01.79 1
13 Ella Hansen 11 Bangor 3:05.82 1
14 Kadience Larry 12 Viroqua 3:12.14 1
15 Julia Boisen 11 Cashton 3:12.19 1
16 Ashley Tulley 12 Hillsboro 3:32.44 1
17 Shyanna Britzke 11 Hillsboro 3:37.80 1
Boys 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gavin Benzing 12 Bangor 2:07.37 2
2 Jacob Hite 10 Necedah 2:09.98 2
3 Brett Hemmersbach 11 Cashton 2:12.58 2
4 Gideon Wolbrink 10 West Salem 2:12.81 2
5 Zach Fitzpatrick 12 West Salem 2:13.45 2
6 Elliott Sjoquist 11 West Salem 2:14.59 2
7 Drew Powell 9 Brookwood 2:24.11 2
8 Jacob Noble 11 Viroqua 2:25.64 2
9 Levi Schmidt 9 Westby 2:26.50 1
10 Jeremiah Woolhouse 12 Cashton 2:29.17 1
11 Reid Fisher 10 Westby 2:35.05 1
12 Jacob Larson 12 Westby 2:38.43 1
13 Spencer Cernicka 9 Necedah 2:43.39 1
14 Seaver Rewey 11 Seneca 2:52.17 1
Girls 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Braylee Hyatt 12 Cashton 25.89 4
2 Erin Gluch 10 Westby 27.15 4
3 Meghan Nelson 12 Westby 27.36 4
4 Grace Wenthold 10 Bangor 27.89 4
5 Maria Cannon 11 West Salem 28.33 3
6 Gabby Hyatt 9 Cashton 28.50 4
7 Rylan Riste 11 West Salem 28.52 4
8 Joeryn Freit 12 Bangor 28.99 4
9 Kristianna Britzke 11 Hillsboro 29.06 3
10 Autumn Brandau 12 Brookwood 29.63 3
11 Alice Palamaruk 11 Royall 29.74 3
12 Maddie Klinkner 10 Cashton 29.75 3
13 Katie Gruen 12 Brookwood 30.41 3
14 Katelyn Freitag 12 Necedah 30.44 3
15 Taylor Burch 11 West Salem 30.50 2
16 Morgan Turner 9 Westby 31.29 2
17 Delaney Salm 12 Royall 31.40 2
18 Lauren Auel 9 Hillsboro 31.75 2
19 Selene Mercer 10 Viroqua B 32.39 2
20 Liza Kovalev 9 Necedah 32.46 2
21 Ella Haynes 9 Necedah 32.60 1
22 Alexis Downing 10 Hillsboro 32.85 2
23 Mia Aztatzi 10 Brookwood 32.88 1
24 Hannah Skrede 10 Viroqua B 33.02 2
25 Ava McClurg 9 Viroqua 33.79 1
26 Aven Petersen 11 Viroqua B 34.28 1
27 Emma Harem 11 Viroqua 35.88 1
Boys 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Marshall Doll 10 Brookwood 24.13 4
2 Jake Wall 11 Cashton 24.21 4
3 Brady Hemmersbach 11 Cashton 24.23 4
4 Traevon Delaney 10 Bangor 24.34 4
5 Jack Weninger 12 Westby 24.38 4
6 Evan Noel 10 West Salem 24.48 4
7 Kellen Wright 12 West Salem 24.50 3
8 Andy Johnson 12 West Salem 24.62 3
9 Joey Ellefson 11 Westby 24.64 3
10 Lucas Horman 11 Bangor 24.68 4
11 Michael Sueppel 12 Cashton 24.95 4
12 Zeke Larrington 12 Westby 25.04 3
13 Lucas Reed 10 Bangor 25.22 3
14 Nicholas Elisius 10 Viroqua 25.46 2
15 Colin Mckittrick 11 Royall 25.70 3
16 Ross Hendrickson 9 Viroqua B 25.92 2
17 James Molner 11 Viroqua 25.93 3
18 Harry Devine 12 Viroqua 26.03 3
19 Charles Sullivan 9 Viroqua B 26.83 2
20 Carter Uppena 10 Royall 26.85 2
21 Isaac Fouts 10 Viroqua B 27.30 2
22 Henner Gomez-Calmo 10 Brookwood 27.87 2
23 Carter Fry 12 Hillsboro 28.79 2
24 Max Blaha 10 Hillsboro 29.11 1
25 Logan Callaway 9 Necedah 29.62 2
26 Keagan Barrick 10 Necedah 29.91 1
27 Alex Hite 11 Necedah 32.18 1
Girls 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brynn Thurston 9 Brookwood 13:33.84 1
2 Rivyn DiPadova 10 Viroqua 13:49.81 1
3 Alexis Lacy 12 Brookwood 14:34.17 1
4 Alice Wiedmeyer 10 Brookwood 14:50.94 1
Boys 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Evan Buchholz 10 Bangor 11:40.81 1
2 Gavin Havlik 9 Brookwood 11:49.44 1
3 Will Stefferud 10 West Salem 12:06.71 1
4 Abe Harter 11 Cashton 12:19.10 1
5 Kaleb Spah 9 West Salem 12:20.71 1
6 Jonathon Hock 12 Brookwood 12:29.52 1
7 Andrew Larson 10 West Salem 13:09.63 1
Girls 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brookwood 4:16.10 1
2 Viroqua 4:17.27 1
3 Westby 4:33.00 1
4 West Salem 4:33.90 1
5 Cashton 4:42.75 1
Boys 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Viroqua 3:33.08 1
2 Brookwood 3:39.40 1
3 Bangor 3:48.95 1
4 West Salem 3:52.68 1
5 Hillsboro 4:22.39 1
Girls High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Erin Gluch 10 Westby 5-5 1
2 Montana Lindahl 12 Westby 4-10 1
3 Makayla Gooselaw 10 Cashton 4-8 1
4 Caitlyn Crenshaw 9 Bangor 4-8 1
5 Morgan Kammel 12 West Salem 4-6 1
6 Anna Szymanski 12 West Salem 4-6 1
7 Ali Fortun 10 Westby 4-4 1
7 Calista Zimmerman 9 Brookwood 4-4 1
9 Selene Mercer 10 Viroqua 4-4 1
10 Donna Harter 10 Cashton 4-2 1
10 Emily Sanwick 11 West Salem 4-2 1
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jack Schlesner 11 Cashton 6-4 1
2 Zach Bjorklund 10 Westby 5-10 1
3 Will Richardson 11 Hillsboro 5-10 1
4 Emmanuel Harter 11 Cashton 5-8 1
5 Wyatt Maurhoff 11 Brookwood 5-8 1
6 Jerry Von Falkenstein 10 Hillsboro 5-6 1
7 Tamarrein Henderson 11 West Salem 5-6 1
7 Solomon Murdock 10 Viroqua 5-6 1
9 Adonu Ingraham 9 Royall 5-6 1
10 Addisu Wright 10 Viroqua 5-6 1
11 Joe Sullivan 11 West Salem 5-4 1
12 Alex Clements 11 West Salem 5-2 1
12 Colin Mckittrick 11 Royall 5-2 1
Girls Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Meghan Nelson 12 Westby 10-9 1
2 Trixie Koppa 11 Viroqua 9-6 1
2 Macey Tauscher 12 West Salem 9-6 1
4 Madelyn Vonfeldt 9 Westby 9-0 1
5 Emily Fechner 11 West Salem 8-6 1
6 Maria Cannon 11 West Salem 7-6 1
7 Juliette Getter 12 Viroqua 7-0 1
8 Morgan Turner 9 Westby 7-0 1
Boys Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sam Crenshaw 11 Bangor 15-6 1
2 Preston Buroker 12 Viroqua 12-0 1
3 Cameron Hawklove 10 Viroqua 12-0 1
4 Kasey Wilbur 10 Westby 11-0 1
5 Alex Clements 11 West Salem 9-6 1
6 Camden Glass 10 West Salem 8-6 1
7 Trevor Arentz 10 West Salem 8-6 1
8 Solomon Murdock 10 Viroqua 8-6 1
Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Grace Wenthold 10 Bangor 15-11.50 1
2 Katelyn Benish 9 Westby 15-7 1
3 Aaliyah Fox 12 Viroqua 15-3.50 1
4 Taylor Snyder 12 Seneca 14-11.75 1
5 Savannah Britzke 12 Hillsboro 14-9.25 1
6 Rylan Riste 11 West Salem 14-8.50 1
7 Megan Marr 12 Bangor 14-7.75 1
8 Aubrey Jothen 12 Westby 14-6 1
9 Celia Mitchell 11 West Salem 14-3 1
10 Bliss Knox 10 Bangor 14-1.25 1
11 Olivia Maki 9 West Salem 14-0 1
12 Ali Fortun 10 Westby 13-10.50 1
13 Kristianna Britzke 11 Hillsboro 13-9.75 1
14 Maddison Peterson 10 Royall 13-6 1
15 Liza Kovalev 9 Necedah 12-11.50 1
16 Sophie Teynor 11 Brookwood 12-10 1
17 Lucy Tirado-Lopez 9 Cashton 12-9.75 1
18 Abby Christensen 9 Necedah 12-8 1
19 Taylor Freed 11 Brookwood 12-0 1
20 Ella Haynes 9 Necedah 11-0.25 1
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Corbyn Apfel 12 West Salem 20-3 1
2 Gavin Meacham 10 Bangor 19-2 1
3 Emmanuel Harter 11 Cashton 19-1 1
4 Carter Walter 11 West Salem 18-9.25 1
5 Kaden Sullivan 10 Viroqua 17-5 1
6 Colin Mckittrick 11 Royall 17-3 1
7 Jayden Hansen 10 West Salem 16-10 1
8 Addisu Wright 10 Viroqua 16-10 1
9 Charles Sullivan 9 Viroqua B 16-8.50 1
10 Carter Arbuckle 10 Brookwood 16-5.50 1
11 Nicholas Elisius 10 Viroqua B 16-5.25 1
12 Andrew Fassbinder 11 Viroqua 16-4.50 1
12 Anthony Olson 9 Viroqua B 16-4.50 1
14 Tristen Starkey 11 Seneca 15-5 1
15 Josue Nicolas 9 Brookwood 15-4.25 1
16 Logan Gajeski 10 Hillsboro 14-3.25 1
17 Max Vogele 9 Necedah 13-5.50 1
18 Keagan Barrick 10 Necedah 12-11.75 1
19 Zach Hirschfield 11 Cashton 10-7.50 1
Girls Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emma Kjos 11 Westby 34-6 1
2 Aaliyah Fox 12 Viroqua 32-6 1
3 Bethany Roethel 12 Westby 32-4.50 1
4 Denali Huebner 12 Westby 30-11 1
5 Celia Mitchell 11 West Salem 30-10.50 1
6 Taylor Snyder 12 Seneca 29-9.25 1
7 Elizabeth Stavlo 11 West Salem 29-7.75 1
8 Sophie Teynor 11 Brookwood 29-7.75 1
9 Hayden Rohde 9 West Salem 28-1.75 1
10 Maddison Peterson 10 Royall 28-0.50 1
11 Maddie Klinkner 10 Cashton 27-8.75 1
12 Hannah Skrede 10 Viroqua 27-8 1
13 Abby Christensen 9 Necedah 27-5.50 1
14 Emily O'Rourke 10 Brookwood 26-3.75 1
Boys Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Abram Lassen 11 West Salem 40-10 1
2 Jack Herried 11 Necedah 39-10.50 1
3 Cameron Hawklove 10 Viroqua 39-9 1
4 Gavin Meacham 10 Bangor 39-0.75 1
5 Andy Johnson 12 West Salem 38-9 1
6 Fernando Hernandez 10 Viroqua 34-10.75 1
7 Wyatt Maurhoff 11 Brookwood 34-10.50 1
8 Drew Powell 9 Brookwood 34-6.25 1
9 Aiden Noth 10 Necedah 34-2 1
10 Easton Powell 10 Viroqua 30-9.75 1
Girls Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anna McConkey 12 West Salem 113-1 3
2 Cora Brandau 12 Brookwood 98-4 3
3 Sophia Kassera 10 Bangor 93-11 2
4 Joeryn Freit 12 Bangor 92-5 3
5 Jordan Sackmaster 9 Bangor 89-8 3
6 Madison Hansbery 11 Cashton 87-9 3
7 Olivia Heesch 12 Royall 85-6 3
8 Bethany Roethel 12 Westby 85-3 3
9 Malory Knudtson 12 Royall 79-2 2
10 Kylie Harter 10 Cashton 76-5 2
11 Izzy Brandt 10 Necedah 74-10 2
12 Madison Kaiser 9 West Salem 72-6 3
13 Moriah Cress 12 Viroqua 72-5 1
14 Wynne Roberts 10 Viroqua 69-8 2
15 Katherine Mcelhose 10 Brookwood 67-3 2
16 Rachel Diehl 11 Viroqua 66-2 2
17 Skylar Hanson 11 Brookwood 65-9 2
18 Maddie Berg 11 Westby 59-7 1
19 Kristal Levendoski 9 Westby 57-7 1
20 Autumn Larsen 11 Hillsboro 55-3 1
21 Santana Mendoza 10 Cashton 54-6 2
22 Jade Marks 11 Hillsboro 44-2 1
23 Angelina McNally 11 Necedah 43-0 1
24 Kylee Dukelow 12 Necedah 34-5 1
Boys Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lane Fisher 12 Westby 130-9 3
2 Zackry Mlsna 12 Cashton 128-5 3
3 Carson Wilhorn 12 Necedah 121-7 3
4 Michael Sueppel 12 Cashton 118-4 3
5 Garret Tysse 12 Westby 107-2 3
6 Ian McBride 12 West Salem 103-2 3
7 Lucas Reed 10 Bangor 103-1 2
8 Ben Hanson 12 West Salem 99-4 2
9 Berulo Murillo-Rodriguez 11 Brookwood 96-8 2
10 Kaston Compton 9 Westby 95-11 2
11 Breckin Peterson 12 Viroqua 94-11 3
12 Ryan McCoic 9 Hillsboro 90-1 2
13 Anthony DiPietro 10 Viroqua 88-4 3
14 Tristen Starkey 11 Seneca 87-5 1
15 Ashton Beckwith 12 Hillsboro 85-5 2
16 Judah Hyer 12 West Salem 82-7 3
17 Lucas Peterson 9 Royall 79-0 1
18 Nash Nagy 12 Bangor 77-3 2
19 Ben Payne 10 Seneca 75-9 3
20 Logan Callaway 9 Necedah 71-3 1
20 Mitchell Simonson 9 Cashton 71-3 1
22 Ethan Ellefson 9 Viroqua B 68-4 1
23 Owen Dedrick 10 Royall 67-0 1
24 Shawn Defliger 9 Hillsboro 66-6 2
25 Seamus Gerrity 9 Viroqua B 63-2 1
26 Finn Brenneman 9 Viroqua 62-0 1
27 Gracin Stebbins 9 Brookwood 60-11 1
Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jaden Hammes 12 West Salem 36-0 3
2 Bethany Roethel 12 Westby 34-1 3
3 Anna McConkey 12 West Salem 33-8.50 3
4 Laya Wainwright 9 Royall 31-0 3
5 Skylar Hanson 11 Brookwood 30-6 3
6 Malory Knudtson 12 Royall 30-3.50 3
7 Cora Brandau 12 Brookwood 30-2.75 3
8 Kylie Harter 10 Cashton 30-1.50 3
9 Sophia Kassera 10 Bangor 28-11.25 2
10 Madison Hansbery 11 Cashton 28-5.50 3
11 Jordan Sackmaster 9 Bangor 28-4.50 3
12 Kate Fechner 11 West Salem 28-3.50 2
13 Kate Gronemus 11 Cashton 27-10 2
14 Moriah Cress 12 Viroqua 27-1.50 2
15 Olivia Heesch 12 Royall 26-7.25 2
16 Ella Hansen 11 Bangor 24-10.50 2
17 Alice Wiedmeyer 10 Brookwood 24-2.50 2
18 Taylor Freitag 9 Necedah 24-1 1
19 Wynne Roberts 10 Viroqua 23-6.50 1
20 Grace Hoff 10 Westby 23-4 1
21 Nadia Klema 11 Seneca 23-3 2
22 Shyanna Britzke 11 Hillsboro 22-4 1
23 Addy Kunferman 10 Necedah 20-5.50 1
24 Autumn Larsen 11 Hillsboro 20-1 1
25 Izzy Brandt 10 Necedah 19-8.50 1
26 Jade Marks 11 Hillsboro 18-5.50 1
27 Cailey Chroninger 9 Westby 17-7 1
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Riley Verken 12 Cashton 47-0 3
2 Ian McBride 12 West Salem 42-4 3
3 Collin Novy 12 West Salem 40-7 3
4 Zackry Mlsna 12 Cashton 39-1 3
5 Lance Dahlen 10 Westby 38-4 3
6 Carson Wilhorn 12 Necedah 37-1.50 3
7 Breckin Peterson 12 Viroqua 36-11 3
8 Owen Zahm 11 Viroqua 36-5.50 3
9 Ben Payne 10 Seneca 35-1 2
10 Elliot Wolf 9 West Salem 35-0.50 3
11 Ryan McCoic 9 Hillsboro 34-7 3
12 Berulo Murillo-Rodriguez 11 Brookwood 33-0.50 2
13 Finn Brenneman 9 Viroqua 32-3 1
14 Josef Gasper 10 Bangor 31-11 2
15 Steven Loftquist 10 Necedah 31-7 2
16 Riley Gardner 11 Westby 31-4.50 2
17 Anthony DiPietro 10 Viroqua B 31-3.50 2
18 Ashton Beckwith 12 Hillsboro 31-2.50 2
18 Seamus Gerrity 9 Viroqua B 31-2.50 1
20 Owen Dedrick 10 Royall 29-0 1
21 Ethan Ellefson 9 Viroqua B 28-0.75 1
22 Aaron Hinchley 9 Necedah 27-9 2
23 Nash Nagy 12 Bangor 26-10.75 1
24 Jorge Quinonez-Camposeco 9 Hillsboro 26-10 1
25 Lucas Peterson 9 Royall 26-4.50 1
26 Evan Berklund 9 Westby 26-3 2
27 Gracin Stebbins 9 Brookwood 24-11 1
28 Damian Kempf 10 Cashton 23-6.50 1
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Bangor 53.25 1
2 Viroqua 53.42 1
3 Brookwood 54.72 1
4 Westby 55.09 1
5 Royall 56.97 1
6 Cashton 1:00.34 1
Boys Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 West Salem 163.5
2 Bangor 107
3 Viroqua 94.5
4 Cashton 94
5 Brookwood 76
6 Westby 72
7 Hillsboro 38
8 Necedah 26
9 Seneca 10
10 Royall 3
Girls Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Westby 179.5
2 West Salem 140
3 Brookwood 94.5
4 Viroqua 83
5 Bangor 70
6 Cashton 55
7 Hillsboro 26
8 Royall 14
9 Seneca 10
10 Necedah 4