6th Grade Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Addy Johnson Winnebago Lutheran Acad 14.95a
2 Lexi Conger Winnebago Lutheran Acad 15.35a
3 Raelynn Schaumburg Winnebago Lutheran Acad 15.66a
4 Emmeresyn Langenfeld Laconia 15.67a
5 Eva Beck Winnebago Lutheran Acad 17.02a
6 Nora Meredith Oakfield 19.88a
7 Alison Baker Ledgers 20.34a
8 Kendal Kozelek Ledgers 20.37a
9 Sofia Arellano Oakfield 21.55a
10 Hailey Dogs Oakfield 21.75a
11 Tori Rens Laconia 22.44a
6th Grade Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Addy Johnson Winnebago Lutheran Acad 32.97a
2 Sienna Pluess Ledgers 33.58a
3 Sloan Donovan Ledgers 37.59a
Eva Beck Winnebago Lutheran Acad DNS
Lexi Conger Winnebago Lutheran Acad DNS
6th Grade Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Addy Johnson Winnebago Lutheran Acad 1:29.09a
2 Ava Jaroch Ledgers 1:31.22a
3 Eva Beck Winnebago Lutheran Acad 1:42.19a
Clara Wothe Ledgers DNS
6th Grade Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Greta Harmsen Ledgers 3:25.19a
6th Grade Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Raelynn Schaumburg Winnebago Lutheran Acad 6:52.70a
2 Clara Wothe Ledgers 7:00.03a
6th Grade Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Mara Nachreiner Ledgers 21.40a
2 Lauren Taylor Ledgers 21.62a
3 Sloan Donovan Ledgers 22.99a
4 Kendal Kozelek Ledgers 23.17a
5 Emery Parduhn Laconia 23.81a
6 Avonlea Hansen Laconia 25.76a
7 Ava Jaroch Ledgers 26.22a
Elizabeth Dux Ledgers DNS
Kinlie Ebert Laconia DNS
Tori Rens Laconia DNS
6th Grade Girls 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ledgers 1:02.46a
2 Laconia 1:12.38a
6th Grade Girls 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ledgers 2:21.82a
6th Grade Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Greta Harmsen Ledgers 20-6
2 Hailey Dogs Oakfield 17-8.75
3 Clara Wothe Ledgers 16-3.50
4 Lily Anderson Ledgers 14-7.75
6th Grade Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Avonlea Hansen Laconia 52-5
2 Nora Meredith Oakfield 35-11
3 Kinlie Ebert Laconia 33-8
4 Sofia Arellano Oakfield 31-1
6th Grade Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Elizabeth Dux Ledgers 4-4
2 Alison Baker Ledgers 4-2
3 Holly Gaertig Ledgers 3-8
6th Grade Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Nora Meredith Oakfield 11-6.50
2 Holly Gaertig Ledgers 10-9
2 Sloan Donovan Ledgers 10-9
4 Sofia Arellano Oakfield 10-6
4 Raelynn Schaumburg Winnebago Lutheran Acade 10-6
6 Lily Anderson Ledgers 10-5.50
7 Kendal Kozelek Ledgers 10-3
8 Lexi Conger Winnebago Lutheran Acade 9-8.50
9 Ava Jaroch Ledgers 9-4.50
10 Sienna Pluess Ledgers 8-9.50
11 Emmeresyn Langenfeld Laconia 8-4
Kylie Merkel Laconia ND
Hailey Dogs Oakfield ND
Tori Rens Laconia DNS