Boys Middle School 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tyson Yang Clarke 13.06a
2 Javen Matznick Reedsville 13.78a
3 Taylor Mohorne Clarke 13.82a
4 Wyatt Sosnosky Mishicot 14.54a
5 Marco La Porta Clarke 14.83a
6 Kaden Essert Clarke 14.84a
7 Ryder Smidel Mishicot 15.45a
8 Mark Wotachek Mishicot 15.51a
9 Daulton Renteria Clarke 15.61a
10 Liam Anderson Mishicot 15.99a
11 Sully Engh Clarke 16.22a
12 Tommy Otoole Clarke 16.24a
13 Hunter Glasow Reedsville 16.39a
13 Jaxson Novak Mishicot 16.39a
15 Ajay Garceau Mishicot 16.67a
16 James Hoffmann Clarke 16.73a
17 Colten Hooper Clarke 16.86a
18 Jack Behnke Reedsville 17.00a
19 Zack Augustine Mishicot 17.18a
20 Elden Stephan Mishicot 17.31a
21 Garrett Ruhbusch Clarke 17.39a
22 Elijah Rahmlow Mishicot 17.52a
23 Zach Prochnow Reedsville 17.65a
24 Hunter Maedke Mishicot 17.71a
25 Lance Warden Mishicot 17.98a
26 Mason Rucinski Mishicot 18.03a
27 Gavin Frasch Clarke 18.24a
28 Damian Jensen Clarke 18.26a
29 Ian Stoker Mishicot 18.31a
30 Will Hoffmann Clarke 18.36a
31 Jonathan Rabitz Mishicot 18.40a
32 Osbaldo Perez Lara Reedsville 18.57a
33 Kacen Grunwald Clarke 19.46a
34 Braylon Kumbalek Mishicot 20.36a
Luke Mullen Mishicot SCR
Drake Sprang Mishicot SCR
Boys Middle School 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Christian Henning Mishicot 29.40a
2 Brady Ledvina Mishicot 29.49a
3 Cole Biely Mishicot 30.81a
4 Zachariah Johanek Mishicot 31.31a
5 Daulton Renteria Clarke 32.62a
6 Mark Wotachek Mishicot 33.36a
7 Lucas Nelson Mishicot 35.42a
8 Mason Rucinski Mishicot 35.68a
9 Zack Augustine Mishicot 35.89a
10 Isaiah Butler Mishicot 36.42a
11 Gavin Frasch Clarke 36.61a
12 Hunter Maedke Mishicot 37.23a
13 Elijah Rahmlow Mishicot 37.72a
14 Lance Warden Mishicot 37.87a
15 Drake Sprang Mishicot 53.30a
Keshaun McAllister Mishicot SCR
Grady Nelson Mishicot SCR
Luke Mullen Mishicot SCR
Boys Middle School 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gavin Kadow Clarke 1:02.55a
2 Evan Dell Mishicot 1:05.89a
3 Elden Stephan Mishicot 1:06.63a
4 Chuck Meulemans Reedsville 1:09.67a
5 Ryder Smidel Mishicot 1:12.34a
6 Levi Eells Mishicot 1:13.79a
7 Liam Anderson Mishicot 1:15.24a
8 James Hoffmann Clarke 1:15.25a
9 Lyncon Sosnosky Mishicot 1:16.32a
10 Jaxson Novak Mishicot 1:16.87a
11 William Korinek Clarke 1:20.96a
12 Damian Jensen Clarke 1:22.69a
13 Colten Hooper Clarke 1:24.10a
14 Will Hoffmann Clarke 1:25.46a
15 Dean Schmoll Mishicot 1:36.47a
Boys Middle School 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kaden Essert Clarke 2:32.81a
2 Greyson Armbruster Mishicot 2:34.46a
3 Coltin Ahlswede Clarke 3:02.21a
4 Grayson Swetlik Mishicot 3:11.75a
5 Dean Schmoll Mishicot 3:44.92a
Jordan Ostrom Clarke SCR
Boys Middle School 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Greyson Armbruster Mishicot 5:26.93a
2 Levi Eells Mishicot 6:13.87a
3 Tyler Thelen Clarke 6:17.47a
4 Ian Schwahn Reedsville 6:20.60a
5 Grayson Swetlik Mishicot 6:43.54a
6 Zander Zettel Mishicot 7:24.60a
Boys Middle School 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Taylor Mohorne Clarke 16.87a
2 Jack Krueger Reedsville 19.81a
3 Landon Maertz Reedsville 19.94a
4 Isaiah Butler Mishicot 21.38a
5 Colten Hooper Clarke 21.92a
6 Tommy Otoole Clarke 22.03a
7 Garrett Ruhbusch Clarke 22.23a
8 Lucas Nelson Mishicot 24.03a
9 Kacen Grunwald Clarke 25.88a
10 Grady Nelson Mishicot 26.23a
11 Max Nelson Mishicot 26.54a
Jordan Ostrom Clarke SCR
Boys Middle School 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Clarke 53.60a
2 Mishicot 57.83a
3 Reedsville 59.70a
4 Mishicot 1:02.54a
5 Clarke 1:05.94a
6 Reedsville 1:08.31a
Boys Middle School 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Mishicot 2:01.41a
Boys Middle School 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Clarke 4:28.03a
2 Mishicot 4:40.98a
3 Mishicot 5:32.04a
Boys Middle School Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jonathan Rabitz Mishicot 23-9
2 Jack Behnke Reedsville 23-3
3 Max Nelson Mishicot 21-6.50
4 Grady Nelson Mishicot 21-4.50
5 Ian Stoker Mishicot 20-4
6 JJ Prochnow Reedsville 19-2
7 Dean Schmoll Mishicot 18-3
8 Wyatt Singleton Clarke 16-7
9 Braylon Kumbalek Mishicot 16-6.50
10 Liam Anderson Mishicot 14-5.50
11 Clinton Gorsuch Mishicot 11-3.75
Boys Middle School Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Chuck Meulemans Reedsville 93-3
2 Tyler Thelen Clarke 70-8.50
3 Ian Stoker Mishicot 63-6
4 Jonathan Rabitz Mishicot 63-1
5 Riley Coupar Clarke 62-5
6 Dean Schmoll Mishicot 60-0
7 Zachariah Johanek Mishicot 57-5
8 Braylon Kumbalek Mishicot 54-2
9 JJ Prochnow Reedsville 49-7
10 Garrett Ruhbusch Clarke 48-10.50
11 Ian Schwahn Reedsville 48-3
12 Gavin Frasch Clarke 40-6
13 Kacen Grunwald Clarke 39-0
14 Grady Nelson Mishicot 29-7
15 Clinton Gorsuch Mishicot 26-11
Luke Mullen Mishicot SCR
Boys Middle School High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Taylor Mohorne Clarke 5-8
2 Mark Wotachek Mishicot 4-4
3 Ajay Garceau Mishicot 4-0
3 Riley Coupar Clarke 4-0
5 Zander Zettel Mishicot 3-10
5 Evan Dell Mishicot 3-10
7 Levi Eells Mishicot 3-8
8 Gavin Frasch Clarke 3-6
Cole Biely Mishicot SCR
Jordan Ostrom Clarke SCR
Greyson Armbruster Mishicot SCR
Lance Warden Mishicot SCR
Boys Middle School Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Wyatt Sosnosky Mishicot 13-4.50
2 Ryder Smidel Mishicot 12-11.50
3 Isaiah Butler Mishicot 12-7.50
4 Coltin Ahlswede Clarke 12-7
4 Levi Eells Mishicot 12-7
6 Jaxson Novak Mishicot 11-10
7 Mark Wotachek Mishicot 11-9
8 Javen Matznick Reedsville 11-8
9 Liam Anderson Mishicot 11-6
10 William Korinek Clarke 11-5.50
10 Sully Engh Clarke 11-5.50
12 Trenton Nate Reedsville 11-5
13 Ajay Garceau Mishicot 11-4.50
14 Lyncon Sosnosky Mishicot 11-4
14 Lance Warden Mishicot 11-4
16 Zack Augustine Mishicot 11-2
17 Garrett Ruhbusch Clarke 11-1.50
18 Tommy Otoole Clarke 11-1
19 Lucas Nelson Mishicot 10-11.50
20 Tyler Thelen Clarke 10-10.50
21 Hunter Maedke Mishicot 10-9.50
22 Kacen Grunwald Clarke 10-8.50
23 Wyatt Landwehr Reedsville 10-8
24 Elijah Rahmlow Mishicot 10-5
25 Mason Rucinski Mishicot 10-4
26 Chase Yohanek Reedsville 9-11
27 Luke Mullen Mishicot 9-10
28 Brian Scharenbrch Reedsville 9-9
29 Osbaldo Perez Lara Reedsville 7-8
30 Drake Sprang Mishicot 7-3
31 Braylon Kumbalek Mishicot 5-9
Grayson Swetlik Mishicot SCR
Zander Zettel Mishicot SCR
Jordan Ostrom Clarke SCR
Elden Stephan Mishicot SCR
Cole Biely Mishicot SCR
Brady Ledvina Mishicot SCR
Keshaun McAllister Mishicot SCR
Christian Henning Mishicot SCR
Boys Middle School Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Zach Prochnow Reedsville 28-4
2 Zachariah Johanek Mishicot 26-4
3 Jack Behnke Reedsville 25-10
4 Sully Engh Clarke 25-8
5 Daulton Renteria Clarke 25-7
6 Ian Stoker Mishicot 20-8
Max Nelson Mishicot SCR