Boys Varsity 60 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Evan James Mesabi East 7.28a
2 Ethan Murray Mesabi East 7.33a
3 Cristian Escobar Faribault 7.34a
4 Andrew Wilson Rock Ridge 7.36a
5 Finn Eskeli Hibbing 7.41a
6 Preston Berger Faribault 7.66a
7 Lincoln LaValley Mesabi East 7.69a
8 Greyson Chance Greenway/Nashwauk/Keewa 7.70a
9 Leo Johnson Rock Ridge 7.71a
10 Charles Amoako Faribault 7.72a
11 Ethan Jacobson Mesabi East 7.73a
12 Jake Neari Rock Ridge 7.84a
13 John Duffy Greenway/Nashwauk/Keewa 7.85a
14 Tyler Clark Faribault 7.87a
15 Ryan Herberg Rock Ridge 7.89a
16 Carter Sandnas Rock Ridge 7.90a
17 Gino Gherardi Hibbing 7.90a
18 D'Shaun Davis Faribault 7.91a
19 Carson Mast Rock Ridge 7.95a
20 Christian Massich Hibbing 7.96a
21 Dalton Johnson Bigfork 8.00a
22 Chance Sandnas Rock Ridge 8.04a
23 Nehemiah Figueroa Hibbing 8.05a
24 Jack Lunning Hibbing 8.06a
25 Elias Langner Hibbing 8.07a
26 Julian Heiss Greenway/Nashwauk/Keewa 8.09a
27 Isaac Hendrickson Hibbing 8.10a
28 Geno Genise Greenway/Nashwauk/Keewa 8.13a
29 Ashton Novak Rock Ridge 8.15a
30 Josh Johnson Lakeview Christian Acad 8.20a
31 Clayton Horst Hibbing 8.22a
32 Jacob Craig Mesabi East 8.26a
33 Jason Rock Hibbing 8.26a
34 Rory Cope-Robinson Rock Ridge 8.27a
35 Gage Thielbar Rock Ridge 8.31a
36 Nathan Bruemmer Rock Ridge 8.33a
37 Reese Ringhofer Hibbing 8.35a
38 Henrik Murray Mesabi East 8.35a
39 Kai Strom Hibbing 8.38a
40 Landyn Lindula Rock Ridge 8.40a
41 Ethan Eskeli Hibbing 8.42a
42 Adam Reckmeyer Hibbing 8.44a
42 Jayden Sulzbach Hibbing 8.44a
44 Jesse Brunner Rock Ridge 8.47a
45 Cayden Castellano Rock Ridge 8.50a
46 Gabe Saatela Rock Ridge 8.53a
47 Evan Bolden Hibbing 8.56a
48 Wylie Stenson Hibbing 8.59a
49 Tyler Urman Bigfork 8.60a
50 Jessin Newman Greenway/Nashwauk/Keewa 8.63a
51 Tyler Vidmar Rock Ridge 8.65a
52 Gideon Kairos Lakeview Christian Acad 8.68a
53 Sam Blevins Hibbing 8.76a
54 Lachlan Reiners International Falls 8.76a
55 Nick Raiber Hibbing 8.85a
56 Adin Nelson Hibbing 8.87a
57 Scout Pfeffer Lakeview Christian Acad 8.87a
58 Cole DeGroot International Falls 8.88a
59 Ethan Boe Rock Ridge 8.88a
60 Lachlan Rooda Mesabi East 8.90a
61 Vincent Marchetti Hibbing 8.94a
62 Jaydon Peglow Rock Ridge 8.99a
63 Trenton Fudally Lakeview Christian Acad 9.01a
64 Sal David Bigfork 9.03a
65 Lucas Hollis International Falls 9.04a
66 Mack Storlie Bigfork 9.09a
67 Lucky Benz Hibbing 9.12a
68 Kaelub Burkes Hibbing 9.25a
69 Andy Davenport International Falls 9.30a
70 Aiden Shepherd Hibbing 9.30a
71 Hunter Scott Bigfork 9.35a
72 Reign Friend International Falls 9.45a
73 Alexander Henderson Hibbing 9.53a
74 Michael Burnes Rock Ridge 9.70a
75 Riley Smith Mesabi East 9.75a
76 Connor Tomczak International Falls 9.84a
77 Simon Fuhrer International Falls 10.03a
78 Sig Ginter International Falls 10.09a
79 Blake Snyder International Falls 10.36a
80 Jonah Stocke Lakeview Christian Acad 10.59a
81 Ilya Miner Lakeview Christian Acad 10.63a
82 Preston Patterson Hibbing 11.61a
83 Aden Hanson Faribault 11.68a
Khalid Abdi Faribault SCR
Charles Ahlstrand Rock Ridge SCR
Johnathan Meittunen Hibbing SCR
JJ Schrot Faribault SCR
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ethan Murray Mesabi East 24.10a
2 Cristian Escobar Faribault 24.14a
3 Evan James Mesabi East 24.94a
4 Preston Berger Faribault 25.22a
5 Lincoln LaValley Mesabi East 25.30a
6 Andrew Wilson Rock Ridge 25.37a
7 Greyson Chance Greenway/Nashwauk/Keewa 25.38a
8 Christian Massich Hibbing 25.45a
9 Leo Johnson Rock Ridge 25.46a
10 Carter Steele Mesabi East 25.67a
11 Cole Layman Mesabi East 26.05a
12 Elias Langner Hibbing 26.23a
13 Tyler Clark Faribault 26.38a
14 Carson Mast Rock Ridge 26.44a
15 Gino Gherardi Hibbing 26.48a
16 Zade Baker Mesabi East 26.85a
17 Charles Amoako Faribault 26.93a
17 Rory Cope-Robinson Rock Ridge 26.93a
19 Jack Lunning Hibbing 27.27a
20 Isaac Hendrickson Hibbing 27.34a
21 Sawyer Williams Rock Ridge 27.77a
22 Jessin Newman Greenway/Nashwauk/Keewa 28.30a
23 Cayden Castellano Rock Ridge 28.38a
24 Tyler Vidmar Rock Ridge 29.49a
25 Lachlan Reiners International Falls 29.63a
26 Cole DeGroot International Falls 29.67a
27 Trenton Fudally Lakeview Christian Acad 32.02a
28 Reign Friend International Falls 32.05a
29 Sam Hilleren Lakeview Christian Acad 32.17a
30 Connor Tomczak International Falls 32.30a
31 Simon Fuhrer International Falls 33.48a
32 Carson Franzen Lakeview Christian Acad 34.05a
33 Blake Snyder International Falls 35.18a
34 Jonah Stocke Lakeview Christian Acad 35.73a
35 Ilya Miner Lakeview Christian Acad 36.89a
Scout Pfeffer Lakeview Christian Acad SCR
Ben Wright Lakeview Christian Acad SCR
D'Shaun Davis Faribault SCR
Jayden Sulzbach Hibbing SCR
JJ Schrot Faribault SCR
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Finn Eskeli Hibbing 56.27a
2 Luca Pellini Rock Ridge 56.64a
3 JJ Schrot Faribault 56.85a
4 Cullen Cox Faribault 57.09a
5 Tristan Peterson Rock Ridge 57.37a
6 Carter Steele Mesabi East 58.29a
7 Finn Larson Faribault 58.31a
8 Cole Layman Mesabi East 58.32a
9 Aaron Plunkett Faribault 58.85a
10 Ben Wright Lakeview Christian Acad 59.67a
11 Henrik Murray Mesabi East 1:01.72a
12 Ashton Novak Rock Ridge 1:02.30a
13 Clayton Horst Hibbing 1:03.94a
14 Wyatt Jantzen International Falls 1:05.09a
15 Jesse Brunner Rock Ridge 1:05.29a
16 Milo Kroll Rock Ridge 1:05.72a
17 John Lund Hibbing 1:05.73a
18 Brady Forsberg Mesabi East 1:06.26a
19 Sam Hilleren Lakeview Christian Acad 1:08.08a
20 Nick Raiber Hibbing 1:08.36a
21 Sam Blevins Hibbing 1:08.56a
22 Timmy Green Mesabi East 1:08.70a
23 Lucky Benz Hibbing 1:10.19a
24 Jaydon Peglow Rock Ridge 1:11.27a
25 Carson Franzen Lakeview Christian Acad 1:13.89a
26 Bradley Muehring International Falls 1:16.82a
Khalid Abdi Faribault SCR
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jack Kendall Rock Ridge 2:11.62a
2 Lucas Arnhold Hibbing 2:20.44a
3 Justin Walker Hibbing 2:24.27a
4 Caleb Peters International Falls 2:25.80a
5 Nathan Easty Lakeview Christian Acad 2:29.57a
6 Riley Ronning Mesabi East 2:30.25a
7 Kaden Amundson Rock Ridge 2:35.83a
8 Owen Voit Faribault 2:37.75a
9 Eli Pontinen Rock Ridge 2:40.04a
10 Brendan Hendricks Greenway/Nashwauk/Keewa 2:41.51a
11 Bryce Crotteau Rock Ridge 2:42.72a
12 Max Youso International Falls 2:46.52a
13 Pierluigi Lancia Mesabi East 2:49.64a
14 Camden Deedrick International Falls 2:56.60a
15 Heith Lamourea Rock Ridge 2:56.66a
16 Benson Sather International Falls 2:59.55a
17 Hosea Huyck Greenway/Nashwauk/Keewa 3:01.13a
18 Westley Peterson Mesabi East 3:03.15a
19 Jakob Wise International Falls 3:51.45a
Carson Slattery Mesabi East SCR
Dustin Boyd Faribault SCR
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jack Kendall Rock Ridge 4:45.92a
2 Jack Bottoms Hibbing 5:06.10a
3 Thomas Obbink Faribault 5:16.62a
4 Taite Murden Hibbing 5:21.29a
5 Hunter Milstead Greenway/Nashwauk/Keewa 5:28.70a
6 Liam O'Conner Faribault 5:29.13a
7 Brendyn Scholler International Falls 5:31.94a
8 William Peterson Rock Ridge 5:32.99a
9 Timmy Green Mesabi East 5:44.59a
10 Holden Giersdorf Rock Ridge 5:50.40a
11 Maxwell Gangl Greenway/Nashwauk/Keewa 6:01.20a
12 Max Youso International Falls 6:02.02a
13 Keaton Larson Lakeview Christian Acad 6:09.74a
14 Dominic Bastianelli Rock Ridge 6:15.00a
15 Benson Sather International Falls 6:16.09a
16 Westley Peterson Mesabi East 6:21.03a
17 Pierluigi Lancia Mesabi East 6:30.87a
Erik Flores Faribault SCR
Liam Murph Rock Ridge SCR
Connor Sullivan Hibbing SCR
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brady Janezich Hibbing 11:05.41a
2 Milo Kroll Rock Ridge 12:12.81a
3 Harri Larson Hibbing 12:14.39a
4 Owen Dotterwich Faribault 12:34.94a
5 Sam Hassebrock Lakeview Christian Acad 13:57.41a
6 Sam Aagenes Rock Ridge 14:03.53a
7 Knox Hyvonen Rock Ridge 14:09.46a
Jaiden Touchstone Hibbing SCR
Boys Varsity 60m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Carter Johnson Faribault 8.78a
2 Aaron Plunkett Faribault 8.82a
3 Luke Hecimovich Rock Ridge 9.18a
4 Finn Larson Faribault 10.06a
5 Gage Roberts Greenway/Nashwauk/Keewa 10.41a
6 Wyatt Jantzen International Falls 10.65a
7 Adin Nelson Hibbing 11.25a
8 Hunter Milstead Greenway/Nashwauk/Keewa 11.50a
9 Kaelub Burkes Hibbing 12.30a
10 Hunter Lamourea Rock Ridge 12.73a
11 Bradley Muehring International Falls 12.74a
12 Landon Buckingham Bigfork 12.84a
Keegan Hennessey Bigfork SCR
Zade Baker Mesabi East SCR
Boys Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Mesabi East 1:38.31a
1) Ethan Jacobson 2) Carter Steele
3) Evan James 4) Ethan Murray
2 Faribault 1:38.54a
1) D'Shaun Davis 2) Cristian Escobar
3) Preston Berger 4) JJ Schrot
3 Rock Ridge 1:40.52a
1) Jake Neari 2) Carson Mast
3) Leo Johnson 4) Andrew Wilson
4 Mesabi East 1:43.51a
1) Zade Baker 2) Lincoln LaValley
3) Cole Layman 4) Cooper Wippler
5 Greenway/Nashwauk/Keewatin 1:45.64a
1) Geno Genise 2) John Duffy
3) Jessin Newman 4) Julian Heiss
6 Hibbing 1:47.88a
1) Jack Lunning 2) Adam Reckmeyer
3) Isaac Hendrickson 4) Gino Gherardi
7 Rock Ridge 1:50.16a
1) Chance Sandnas 2) Gage Thielbar
3) Landyn Lindula 4) Carter Sandnas
8 Hibbing 1:51.12a
1) Jason Rock 2) Reese Ringhofer
3) Kaelub Burkes 4) Johnathan Meittunen
9 International Falls 1:58.66a
1) Wyatt Jantzen 2) Connor Tomczak
3) Bradley Muehring 4) Lachlan Reiners
10 Bigfork 2:01.40a
1) Dalton Johnson 2) Sal David
3) Scott Storlie 4) Noah Calhoun
Bigfork SCR
1) Landon Buckingham 2) Hunter Scott
3) Mack Storlie 4) Tyler Urman
Faribault SCR
1) Khalid Abdi 2) Tyler Clark
3) Caden Dokkestul 4) Owen Dotterwich
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Faribault 3:54.44a
1) Carter Johnson 2) Cullen Cox
3) Aaron Plunkett 4) Finn Larson
2 Rock Ridge 3:56.27a
1) Jake Neari 2) Luca Pellini
3) Tristan Peterson 4) Luke Hecimovich
3 Hibbing 3:56.82a
1) Finn Eskeli 2) Christian Massich
3) Justin Walker 4) Elias Langner
4 Hibbing 4:02.85a
1) Lucas Arnhold 2) Taite Murden
3) Jake Walli 4) Adam Reckmeyer
5 Faribault 4:18.42a
1) Erik Flores 2) Owen Voit
3) Dustin Boyd 4) Liam O'Conner
6 Rock Ridge 4:18.45a
1) Tyler Vidmar 2) Michael Burnes
3) Cayden Castellano 4) Ryan Herberg
7 International Falls 4:37.79a
1) Caleb Peters 2) Benson Sather
3) Camden Deedrick 4) Brendyn Scholler
Mesabi East SCR
1) Zade Baker 2) Sean Moehlenbrock
3) Carson Slattery 4) Riley Ronning
Mesabi East SCR
1) Brady Forsberg 2) Lucas Berndt
3) Lachlan Rooda 4) Easton Goerdt
Boys Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hibbing 9:17.29a
1) Jack Bottoms 2) Brady Janezich
3) Jake Walli 4) Justin Walker
2 Lakeview Christian Academy 10:06.17a
1) Nathan Easty 2) Gideon Kairos
3) Keaton Larson 4) Ben Wright
3 Rock Ridge 10:11.74a
1) Kaden Amundson 2) Bryce Crotteau
3) William Peterson 4) Eli Pontinen
4 Greenway/Nashwauk/Keewatin 10:25.40a
1) Brendan Hendricks 2) Hosea Huyck
3) Maxwell Gangl 4) Hunter Milstead
5 Mesabi East 10:41.36a
1) Riley Ronning 2) Lucas Berndt
3) Brady Forsberg 4) Easton Goerdt
6 International Falls 11:44.49a
1) Brendyn Scholler 2) Jakob Wise
3) Camden Deedrick 4) Caleb Peters
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aiden Shepherd Hibbing 51-7.50
2 Ethan Boe Rock Ridge 41-6.50
3 Chase Jacobson Bigfork 40-11
4 Alexander Henderson Hibbing 40-4.50
5 Lucas Hollis International Falls 39-6
6 Vincent Marchetti Hibbing 39-1.50
7 Nathan Lockerby Faribault 36-10
8 Josh Johnson Lakeview Christian Acade 35-4
9 Cole Hart Greenway/Nashwauk/Keewat 35-1
10 Cooper Leichtnam Faribault 34-8
11 Jack Stella Rock Ridge 34-5
12 Shawn Oothoudt Greenway/Nashwauk/Keewat 34-2
13 Andy Davenport International Falls 34-0.50
14 Gabe Saatela Rock Ridge 34-0
14 Scott Storlie Bigfork 34-0
16 Preston Berger Faribault 31-9
17 Ethan Eskeli Hibbing 31-8
17 Robert Richards Greenway/Nashwauk/Keewat 31-8
19 Sig Ginter International Falls 30-1.50
20 Sam Blevins Hibbing 29-11
21 Owen Voit Faribault 29-5
22 Aden Hanson Faribault 28-4
22 Riley Smith Mesabi East 28-4
24 Tyler Urman Bigfork 27-9
25 Beaudry Virden Greenway/Nashwauk/Keewat 27-0.50
26 Charles Ahlstrand Rock Ridge 26-9
27 Landon Buckingham Bigfork 25-5
28 Hunter Scott Bigfork 25-4
29 Trent Johnson Greenway/Nashwauk/Keewat 25-0
29 Mack Storlie Bigfork 25-0
31 Lucky Benz Hibbing 23-9
32 Preston Patterson Hibbing 23-0
33 Corbet Hainey Rock Ridge 22-1
Gaborik Sobtzak Greenway/Nashwauk/Keewat SCR
Elliot Kuutsi Rock Ridge SCR
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Max Williams Rock Ridge 6-0
2 Cooper Wippler Mesabi East 5-10
3 John Duffy Greenway/Nashwauk/Keewat 5-10
4 Aaron Plunkett Faribault 5-4
5 Cullen Cox Faribault 5-4
6 Landon Buckingham Bigfork 5-1
7 Noah Calhoun Bigfork 5-1
7 Evan Bolden Hibbing 5-1
7 Sean Moehlenbrock Mesabi East 5-1
10 Ryan Herberg Rock Ridge 4-10
10 Leo Johnson Rock Ridge 4-10
10 Wyatt Jantzen International Falls 4-10
10 Caden Dokkestul Faribault 4-10
Owen Dotterwich Faribault NH
Owen Voit Faribault NH
Kaelub Burkes Hibbing NH
Geno Genise Greenway/Nashwauk/Keewat NH
Blake Snyder International Falls NH
Zach Johnson Lakeview Christian Acade NH
Jack Stella Rock Ridge NH
Heith Lamourea Rock Ridge NH
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Austin Valento Hibbing 12-6
2 Cooper Leichtnam Faribault 11-6
3 Nehemiah Figueroa Hibbing 8-6
3 Wylie Stenson Hibbing 8-6
3 Kai Strom Hibbing 8-6
6 Lachlan Reiners International Falls 8-6
6 Hunter Milstead Greenway/Nashwauk/Keewat 8-6
Simon Fuhrer International Falls NH
Max Youso International Falls NH
Maxwell Gangl Greenway/Nashwauk/Keewat NH
Clayton Horst Hibbing SCR
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 John Duffy Greenway/Nashwauk/Keewat 20-4
2 Sawyer Williams Rock Ridge 19-7
3 Sean Moehlenbrock Mesabi East 18-7.50
3 D'Shaun Davis Faribault 18-7.50
5 Kaden Baribeau Mesabi East 18-3.50
6 Noah Calhoun Bigfork 17-9
7 Austin Valento Hibbing 17-5
8 Julian Heiss Greenway/Nashwauk/Keewat 17-0
9 Cooper Wippler Mesabi East 16-10
10 Cayden Castellano Rock Ridge 16-3
11 Elias Langner Hibbing 16-2
12 Finn Larson Faribault 16-0
13 Dalton Johnson Bigfork 15-11
14 Carson Mast Rock Ridge 15-10
15 Reese Ringhofer Hibbing 15-7.50
16 Rory Cope-Robinson Rock Ridge 15-7
17 Jayden Sulzbach Hibbing 15-6
18 Geno Genise Greenway/Nashwauk/Keewat 15-4
19 Caden Dokkestul Faribault 14-11
19 Nathan Easty Lakeview Christian Acade 14-11
21 Charles Amoako Faribault 14-8
22 Evan Bolden Hibbing 14-5
23 Adam Reckmeyer Hibbing 13-11
24 Jessin Newman Greenway/Nashwauk/Keewat 13-7
25 Hunter Lamourea Rock Ridge 13-5
26 Greyson Chance Greenway/Nashwauk/Keewat 13-3
27 Reign Friend International Falls 12-10
28 John Lund Hibbing 11-6
Keegan Hennessey Bigfork SCR
Sal David Bigfork SCR
Jacob Craig Mesabi East SCR
Zach Johnson Lakeview Christian Acade SCR
Evan James Mesabi East SCR
Jake Neari Rock Ridge SCR
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Carter Johnson Faribault 40-8.50
2 Sawyer Williams Rock Ridge 39-6
3 D'Shaun Davis Faribault 37-7
4 Kaden Baribeau Mesabi East 37-0
5 Cooper Wippler Mesabi East 35-0.50
6 Scott Storlie Bigfork 33-6
7 Jack Stella Rock Ridge 31-1
8 Reese Ringhofer Hibbing 31-0.50
9 Timmy Green Mesabi East 28-6
10 Jaydon Peglow Rock Ridge 27-8
11 Reign Friend International Falls 27-3
12 Camden Deedrick International Falls 25-11
Blake Snyder International Falls SCR
Zach Johnson Lakeview Christian Acade SCR
Julian Heiss Greenway/Nashwauk/Keewat SCR
Girls Varsity 60 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jaci Rebrovich Greenway/Nashwauk/Keewa 8.58a
2 Hattie Eskeli Hibbing 8.69a
3 Haley Mount Hibbing 8.81a
4 Sivana Schwartz Faribault 8.82a
5 Hailey Kilduff Greenway/Nashwauk/Keewa 8.84a
6 Anna DeMars Faribault 8.90a
7 Mary Versteeg International Falls 8.95a
8 Frankie Cuellar Greenway/Nashwauk/Keewa 8.97a
9 Kayden Maturi Rock Ridge 9.09a
10 Aubrie Takanen Mesabi East 9.21a
11 Jayden Brunner Greenway/Nashwauk/Keewa 9.27a
12 Miia Johnson Rock Ridge 9.27a
13 kylie Thompson Lakeview Christian Acad 9.32a
14 Sophie Roark Rock Ridge 9.37a
15 Macy Bauer Faribault 9.38a
16 Taylor Burns International Falls 9.41a
16 Kerbie Olmstead Mesabi East 9.41a
18 Micah Layman Mesabi East 9.43a
19 Claire Zika International Falls 9.46a
20 Madalynn Saxton International Falls 9.51a
21 Jaylee Olson Greenway/Nashwauk/Keewa 9.52a
22 Lauren Basaraba International Falls 9.53a
23 Brooke Odland Lakeview Christian Acad 9.54a
24 Madelyn Herschbach Greenway/Nashwauk/Keewa 9.60a
25 Evie Kelsey Lakeview Christian Acad 9.61a
26 Lahna Gelo Rock Ridge 9.64a
27 Paige Vandervort Mesabi East 9.65a
28 Faith Maunu Mesabi East 9.65a
29 Alexys Berger Faribault 9.68a
30 Ariana Ellis Hibbing 9.76a
31 Mae Layman Mesabi East 9.77a
32 Avery Ritter Bigfork 9.78a
33 Maija Hill Mesabi East 9.78a
34 Ellie Eischens Bigfork 9.80a
35 Emma Bradach Rock Ridge 9.83a
36 Evie Renskers Hibbing 9.87a
37 Hanley Ortiz Hibbing 9.87a
38 Bella Amerud International Falls 9.87a
39 Emma Jouard Faribault 9.89a
40 Mia Stark Rock Ridge 9.92a
41 Aubrey Pagel Mesabi East 9.92a
42 Shelbie Novak Rock Ridge 9.95a
43 Siddalee Crego Hibbing 9.97a
44 Nola Bergman Greenway/Nashwauk/Keewa 10.00a
45 Aubrey Steele Mesabi East 10.00a
46 Raini Gibson Hibbing 10.01a
47 Hailey Robinson Hibbing 10.03a
48 Savanna Bergman Rock Ridge 10.04a
49 Grace Langowski Rock Ridge 10.08a
50 Hannah Plese Mesabi East 10.08a
51 Gianna Manning Hibbing 10.12a
52 Emma Versteeg International Falls 10.13a
53 Sara Brun-Riera Greenway/Nashwauk/Keewa 10.20a
54 Gabriela Christianson International Falls 10.21a
55 Sara Kilduff Greenway/Nashwauk/Keewa 10.21a
56 Mikaela Goggleye Bigfork 10.22a
57 Fiona Voit Faribault 10.24a
58 Autumn Nelson Hibbing 10.25a
59 Adrionna Vittori Hibbing 10.27a
59 Emma Abernathy International Falls 10.27a
61 Gracelynn Hocking Greenway/Nashwauk/Keewa 10.34a
62 Kaylinn Crouse Greenway/Nashwauk/Keewa 10.45a
63 Emilia Heller Hibbing 10.47a
64 Gracie Froemke International Falls 10.48a
65 Vianne Hyde Bigfork 10.57a
66 Jakyiah Smith Bigfork 10.79a
67 Laura Bignardi Faribault 10.94a
68 Nadia Baum Faribault 11.04a
69 Olivia Spry International Falls 11.26a
70 Elizabeth Milani Hibbing 11.80a
71 Alexis Elg Rock Ridge 12.33a
72 Erin McDowell Faribault 12.69a
Greenlea Peloquin Mesabi East SCR
Eleanor Prato Bigfork SCR
Girls Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Lizzy Fultz Rock Ridge 27.27a
2 Hattie Eskeli Hibbing 29.81a
3 Sivana Schwartz Faribault 29.86a
4 Haley Mount Hibbing 30.21a
5 Aubrie Takanen Mesabi East 30.22a
6 Hailey Kilduff Greenway/Nashwauk/Keewa 30.70a
7 Kayden Maturi Rock Ridge 30.80a
8 Mae Layman Mesabi East 30.83a
9 Annika Voit Faribault 30.86a
10 Layla Miskovich Greenway/Nashwauk/Keewa 30.94a
11 Micah Layman Mesabi East 31.00a
11 Stella Carlin Faribault 31.00a
13 kylie Thompson Lakeview Christian Acad 31.11a
14 Abigail Theien Hibbing 31.12a
15 Rebekah Ojard Lakeview Christian Acad 31.28a
16 Aubrey Paul Faribault 31.28a
17 Mary Versteeg International Falls 31.70a
18 Hallie Taghon Faribault 31.74a
19 Isabella Zika Hibbing 31.79a
20 Taylor Burns International Falls 31.87a
21 Miia Johnson Rock Ridge 31.90a
22 Maija Rantala Rock Ridge 31.93a
23 Jayden Brunner Greenway/Nashwauk/Keewa 32.19a
24 Kerbie Olmstead Mesabi East 32.60a
24 Abigail Sather Rock Ridge 32.60a
26 Macy Bauer Faribault 32.76a
27 Maija Hill Mesabi East 32.91a
28 Aubrey Pagel Mesabi East 33.18a
29 Ariana Ellis Hibbing 33.21a
30 Shelbie Novak Rock Ridge 33.43a
31 Emma Jouard Faribault 33.53a
32 Madalynn Saxton International Falls 33.68a
33 Raini Gibson Hibbing 34.36a
34 Emma Versteeg International Falls 35.19a
35 Elliot Kackman Greenway/Nashwauk/Keewa 35.54a
36 Josephina Gangl Greenway/Nashwauk/Keewa 35.71a
37 Vianne Hyde Bigfork 36.81a
38 Joelle Black International Falls 36.87a
39 Olivia Spry International Falls 40.56a
Mila Flately Rock Ridge SCR
Emily Wright Lakeview Christian Acad SCR
Brooke Odland Lakeview Christian Acad SCR
Anna DeMars Faribault SCR
Jaci Rebrovich Greenway/Nashwauk/Keewa SCR
Girls Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Emily Wright Lakeview Christian Acad 1:05.84a
2 Abbigail Hutchinson International Falls 1:06.52a
3 Annika Voit Faribault 1:08.02a
4 Chloe Green Mesabi East 1:08.30a
5 Gianna Figueroa Hibbing 1:08.78a
6 Rebekah Ojard Lakeview Christian Acad 1:09.01a
7 Olivia Theien Hibbing 1:09.39a
8 Marta Forsline Mesabi East 1:10.32a
9 Finley Asuma Mesabi East 1:11.40a
10 Paige Vandervort Mesabi East 1:11.88a
11 Claire Clusiau Greenway/Nashwauk/Keewa 1:12.99a
12 Julia Dykstra International Falls 1:13.51a
13 Mia Stark Rock Ridge 1:13.79a
14 Sigrid Holmgren Faribault 1:14.93a
15 Mila Flately Rock Ridge 1:15.59a
16 Rianna Nugent Greenway/Nashwauk/Keewa 1:17.45a
Kate Bittenbender Faribault SCR
Olivia Forsline Mesabi East SCR
Girls Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jocelyn Strukel Hibbing 2:31.56a
2 Nora Stark Rock Ridge 2:40.39a
3 Avery Kukowski Hibbing 2:45.76a
4 Brynley Heisel Rock Ridge 2:52.24a
5 Taylor Covier Greenway/Nashwauk/Keewa 2:53.29a
6 Lilian Larson Mesabi East 2:53.36a
7 Gabbie Boevers Faribault 2:54.51a
8 Kiera O'Connor Faribault 2:56.73a
9 Mikaela Goggleye Bigfork 2:59.75a
10 Makayla Waldron Rock Ridge 3:00.72a
11 Chloe Green Mesabi East 3:05.38a
12 Brooklynn Noble Bigfork 3:07.80a
13 Elizabeth Niemi Mesabi East 3:08.09a
14 Kamryn Mandt Hibbing 3:08.30a
15 Grace Mount Hibbing 3:09.87a
16 Karly Mann Greenway/Nashwauk/Keewa 3:15.92a
17 Hannah Plese Mesabi East 3:41.89a
Riley St George Hibbing SCR
Layla Drown Greenway/Nashwauk/Keewa SCR
Girls Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Mileena Sullivan Hibbing 5:33.74a
2 Jorie Anderson Hibbing 5:50.12a
3 Hannah Farnsworth Hibbing 6:04.28a
4 Lola Champlin Greenway/Nashwauk/Keewa 6:04.89a
5 Lauren Bittenbender Faribault 6:21.76a
6 Lola Hall International Falls 6:25.80a
7 Addy Papin Rock Ridge 7:22.02a
8 Anna Mortenson International Falls 7:45.63a
Claire Ray Faribault SCR
Justine McDannold Hibbing SCR
Audra Murden Hibbing SCR
Girls Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Abbigail Hutchinson International Falls 12:41.34a
2 Kaitlin Olson Greenway/Nashwauk/Keewa 13:48.73a
3 Kendra Kalstad International Falls 15:15.43a
4 Grace Weisz International Falls 15:45.13a
Girls Varsity 60m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Nell Gibbs Faribault 10.83a
2 Maija Rantala Rock Ridge 10.96a
3 Kaylee Kangas Greenway/Nashwauk/Keewa 11.22a
4 Shea Hennessy Bigfork 11.29a
5 Aubrey Paul Faribault 11.33a
6 Abigail Sather Rock Ridge 11.53a
7 Stella Carlin Faribault 11.71a
8 Madison Brown Greenway/Nashwauk/Keewa 11.74a
9 Piper Goggleye Bigfork 11.81a
10 Keira Hesseldahl International Falls 11.86a
11 Savanna Bergman Rock Ridge 12.76a
12 Joelle Black International Falls 13.51a
Emma Bradach Rock Ridge SCR
Olivia Thostenson International Falls SCR
Girls Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Greenway/Nashwauk/Keewatin 1:58.20a
1) Frankie Cuellar 2) Claire Clusiau
3) Layla Miskovich 4) Jaci Rebrovich
2 Hibbing 1:58.21a
1) Olivia Theien 2) Abigail Theien
3) Isabella Zika 4) Hattie Eskeli
3 Mesabi East 2:01.06a
1) Aubrie Takanen 2) Finley Asuma
3) Kerbie Olmstead 4) Olivia Forsline
4 Mesabi East 2:04.80a
1) Maija Hill 2) Mae Layman
3) Micah Layman 4) Paige Vandervort
5 Rock Ridge 2:08.20a
1) Grace Langowski 2) Maija Rantala
3) Kayden Maturi 4) Amelia Kober
6 Greenway/Nashwauk/Keewatin 2:13.32a
1) Madelyn Herschbach 2) Jaylee Olson
3) Elliot Kackman 4) Josephina Gangl
7 International Falls 2:14.28a
1) Lauren Basaraba 2) Emma Versteeg
3) Joelle Black 4) Madalynn Saxton
8 Bigfork 2:17.33a
1) Jakyiah Smith 2) Brooklynn Noble
3) Avery Ritter 4) Piper Goggleye
9 International Falls 2:21.00a
1) Claire Zika 2) Emma Abernathy
3) Gabriela Christianson 4) Bella Amerud
Girls Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hibbing 4:32.41a
1) Olivia Theien 2) Jocelyn Strukel
3) Gianna Figueroa 4) Tara Hertling
2 Hibbing 4:37.91a
1) Abigail Theien 2) Jorie Anderson
3) Mileena Sullivan 4) Alizah Langner
3 Faribault 4:44.82a
1) Nell Gibbs 2) Gabbie Boevers
3) Annika Voit 4) Sigrid Holmgren
4 Mesabi East 4:47.04a
1) Finley Asuma 2) Olivia Forsline
3) Marta Forsline 4) Chloe Green
5 Rock Ridge 4:56.73a
1) Miia Johnson 2) Makayla Waldron
3) Nora Stark 4) Lizzy Fultz
6 Faribault 5:12.64a
1) Lauren Bittenbender 2) Claire Ray
3) Kiera O'Connor 4) Nora Cordova
7 International Falls 5:18.68a
1) Lauren Basaraba 2) Lola Hall
3) Ellie Kooistra 4) Julia Dykstra
Mesabi East SCR
1) Aubrey Steele 2) Greenlea Peloquin
3) Faith Maunu 4) Aubrey Pagel
Girls Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hibbing 10:07.43a
1) Jocelyn Strukel 2) Mileena Sullivan
3) Jorie Anderson 4) Tara Hertling
2 International Falls 13:00.04a
1) Lola Hall 2) Julia Dykstra
3) Ellie Kooistra 4) Kendra Kalstad
Girls Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Willow Horack Greenway/Nashwauk/Keewat 30-4
2 Madison Roen Rock Ridge 29-11
3 Alexys Berger Faribault 29-10
4 Frankie Cuellar Greenway/Nashwauk/Keewat 28-6
5 Isabelle Walto Hibbing 27-4
6 Eleanor Prato Bigfork 27-2
7 Lauren Basaraba International Falls 26-6
8 Alex Gunderson Rock Ridge 26-5
9 Fiona Voit Faribault 26-3
10 Careese Milstead Greenway/Nashwauk/Keewat 25-9
11 Kiaja Simpson Hibbing 24-9
12 Evie Kelsey Lakeview Christian Acade 23-7
13 Grace Maunu Mesabi East 22-5
14 Emma Johnson Lakeview Christian Acade 21-5
14 Dixie Marsters Greenway/Nashwauk/Keewat 21-5
16 Nora Cordova Faribault 21-3
17 Malena Peterson Rock Ridge 21-0
18 Shaylee McLaughlin Hibbing 20-6
19 Destiny Mackie Hibbing 20-3.50
20 Adrionna Vittori Hibbing 19-10
21 Hayley Erickson Lakeview Christian Acade 19-8
22 Avah Haberman Lakeview Christian Acade 19-4
23 Joelle Black International Falls 16-10
24 Olivia Spry International Falls 16-4
25 Wienday Suralta Hibbing 16-2
26 Meghan Watters Lakeview Christian Acade 16-0
27 Gracie Froemke International Falls 15-6
Grace Matvey Lakeview Christian Acade SCR
Girls Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jayden Brunner Greenway/Nashwauk/Keewat 4-6
1 Madison Brown Greenway/Nashwauk/Keewat 4-6
3 Hattie Eskeli Hibbing 4-6
3 Marta Forsline Mesabi East 4-6
5 Sophie Roark Rock Ridge 4-6
6 Abigail Sather Rock Ridge 4-6
7 Gianna Manning Hibbing 4-4
8 Keira Hesseldahl International Falls 4-4
9 Evie Renskers Hibbing 4-1
9 Stella Carlin Faribault 4-1
9 Lahna Gelo Rock Ridge 4-1
9 Shelbie Novak Rock Ridge 4-1
9 Hannah Plese Mesabi East 4-1
14 Grace Langowski Rock Ridge 3-10
14 Ellie Kooistra International Falls 3-10
14 Emily Ojard Lakeview Christian Acade 3-10
14 Sigrid Holmgren Faribault 3-10
14 Emilia Heller Hibbing 3-10
Emma Jouard Faribault SCR
Madalynn Saxton International Falls NH
Siddalee Crego Hibbing SCR
Olivia Thostenson International Falls SCR
Girls Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Keira Hesseldahl International Falls 7-0
1 Kaylee Kangas Greenway/Nashwauk/Keewat 7-0
3 Alizah Langner Hibbing 6-6
Isabella Zika Hibbing NH
Girls Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Sivana Schwartz Faribault 15-8
2 Claire Clusiau Greenway/Nashwauk/Keewat 15-6
3 Piper Goggleye Bigfork 14-8.50
4 Abbigail Hutchinson International Falls 14-7.50
5 Jacinda Wilcox Rock Ridge 14-4
6 Olivia Forsline Mesabi East 14-2
7 Keira Hesseldahl International Falls 13-10
8 Hailey Kilduff Greenway/Nashwauk/Keewat 13-9
9 Sophie Roark Rock Ridge 13-8
9 Abigail Sather Rock Ridge 13-8
11 Anna DeMars Faribault 13-7
12 Aubrey Paul Faribault 13-5
13 Hallie Taghon Faribault 13-4
14 Shea Hennessy Bigfork 13-3
15 Julia Dykstra International Falls 12-10
16 Lizzy Fultz Rock Ridge 12-9
17 Rianna Nugent Greenway/Nashwauk/Keewat 12-2.50
18 Haley Mount Hibbing 11-10.50
19 Adrionna Vittori Hibbing 11-7
19 Vianne Hyde Bigfork 11-7
19 Ellie Eischens Bigfork 11-7
22 Avery Ritter Bigfork 11-4.50
22 Bella Amerud International Falls 11-4.50
24 Alex Gunderson Rock Ridge 11-3.50
25 Emma Abernathy International Falls 11-2.50
26 Nola Bergman Greenway/Nashwauk/Keewat 10-4.50
Jakyiah Smith Bigfork SCR
Evie Kelsey Lakeview Christian Acade SCR
Aubrey Pagel Mesabi East SCR
Faith Maunu Mesabi East SCR
Greenlea Peloquin Mesabi East SCR
Aubrey Steele Mesabi East SCR
Gabriela Christianson International Falls SCR
Girls Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Nell Gibbs Faribault 31-11
2 Abbigail Hutchinson International Falls 31-2
3 Tara Hertling Hibbing 30-5
4 Kayden Maturi Rock Ridge 30-2.50
5 Jacinda Wilcox Rock Ridge 29-9.50
6 Lauren Bittenbender Faribault 29-5
7 Chloe Green Mesabi East 29-0
8 Maija Hill Mesabi East 26-10.50
9 Rianna Nugent Greenway/Nashwauk/Keewat 25-11
10 Layla Miskovich Greenway/Nashwauk/Keewat 25-4.50
11 Ellie Eischens Bigfork 24-0
Josephine Kinn Bigfork SCR
Claire Zika International Falls SCR
Katherine Larson Mesabi East SCR