Brookwood Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
16.42 | SB | Mallory Wallace | 24th | Finals H1 | Complete |
200 Meter Dash | |||||
28.15 | Calista Zimmerman | 3rd | Finals H5 | Complete | |
28.47 | Amelia Muellenberg | 4th | Finals H5 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:05.88 | Amelia Muellenberg | 2nd | Finals H3 | Complete | |
1:28.71 | Maulsby Allison | 18th | Finals H1 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:42.54 | SB | Miranda Arndt | 3rd | Finals H2 | Complete |
3:27.55 | Maulsby Allison | 18th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
13:47.03 | Stephanie Silva | 2nd | Finals H1 | Complete | |
16:23.74 | Alice Wiedmeyer | 7th | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.97 | Ava Gruen | 8th | Finals H1 | Complete | |
20.06 | Emily O'Rourke | 10th | Finals H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.54 | Ava Gruen | 5th | Finals H2 | Complete | |
54.95 | Miranda Arndt | 7th | Finals H2 | Complete | |
55.75 | Kinsley Holmquist | 9th | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
59.31 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:07.75 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:28.70 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:57.03 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-8 | Calista Zimmerman | 3rd | Finals H1 | Complete | |
4-4 | SB | Kinsley Holmquist | 9th | Finals H1 | Complete |
Long Jump | |||||
15-0 | Calista Zimmerman | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
29-8.75 | Miranda Arndt | 3rd | Finals H1 | Complete | |
28-4.5 | SB | Sophie Hyatt | 8th | Finals H1 | Complete |
28-0.25 | SB | Kinsley Holmquist | 10th | Finals H1 | Complete |
Discus | |||||
72-5 | SB | Skylar Hanson | 13th | Finals H2 | Complete |
69-11 | Katherine Mcelhose | 17th | Finals H2 | Complete | |
59-9 | Mallory Wallace | 25th | Finals H2 | Complete | |
Shot Put | |||||
27-11 | Skylar Hanson | 7th | Finals H3 | Complete | |
26-2 | Anna Peterson | 14th | Finals H3 | Complete | |
23-9.5 | Zaida Carpenter | 22nd | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
14.03 | SB | Drew Higashi-Yoder | 24th | Finals H2 | Complete |
200 Meter Dash | |||||
25.30 | SB | Owen Radloff | 12th | Finals H3 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
57.42 | SB | Carter Arbuckle | 4th | Finals H3 | Complete |
1:05.69 | Drew Higashi-Yoder | 14th | Finals H1 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:16.67 | SB | Carter Arbuckle | 4th | Finals H2 | Complete |
2:26.77 | Gavin Havlik | 9th | Finals H2 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
4:58.75 | Cooper Powell | 2nd | Finals H1 | Complete | |
5:35.75 | August Rueckheim | 8th | Finals H1 | Complete | |
5:36.00 | Gavin Havlik | 9th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
11:01.47 | Cooper Powell | 1st | Finals H1 | Complete | |
11:53.88 | August Rueckheim | 7th | Finals H1 | Complete | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.53 | SB | Colin Kube | 2nd | Finals H1 | Complete |
21.50 | Owen Radloff | 5th | Finals H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.61 | Owen Radloff | 2nd | Finals H2 | Complete | |
53.65 | Elijah John | 10th | Finals H2 | Complete | |
57.09 | SB | Thaddeus Slattery | 11th | Finals H1 | Complete |
Long Jump | |||||
16-5 | SB | Elijah John | 10th | Finals H1 | Complete |
15-10 | Carter Arbuckle | 12th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
35-7 | Elijah John | 8th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
74-0 | Sam Wiedmeyer | 22nd | Finals H1 | Complete | |
61-6 | Christian McElhose | 30th | Finals H2 | Complete | |
57-10 | SB | Gracin Stebbins | 32nd | Finals H1 | Complete |
Shot Put | |||||
28-5 | Sam Wiedmeyer | 22nd | Finals H2 | Complete | |
28-1 | Gracin Stebbins | 25th | Finals H2 | Complete | |
26-10 | SB | Christian McElhose | 27th | Finals H1 | Complete |