Licensed to Rosholt High School Hy-Tek's Meet Manager 4/20/2012 10:58 PM
Rosholt Invitational - 4/20/2012
Rosholt High School
Results
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kira Dittman JR Edgar 12.80 4
2 Megan School SO Wittenberg-B 13.23 4
3 Kelsey Steinke SR Edgar 13.30 4
4 Jenna Fabry JR Suring 13.45 4
5 Rachel Cassidy JR Wautoma 13.80 4
6 Katie Flees Pacelli 14.07 3
7 Aree DeZort SO Amherst High 14.22 4
8 Katie Norrbom FR Wittenberg-B 14.25 4
9 April Disher Rosholt 14.30 3
10 Makenzie Butt FR Edgar 14.50 3
11 Amie Parker JR Peshtigo 14.57 3
12 Emilee Tratar SO Wautoma 14.59 3
13 Rachel Gordon FR Amherst High 14.81 4
14 Kristin Kresse JR Suring 14.97 3
15 Breanna Tienor FR Suring 14.99 3
16 Nicole Kuhnke FR Wautoma 15.11 2
17 Lydia schultz Rosholt 15.32 3
18 Katlynn Robaidek FR Bonduel 15.48 2
19 Ashley Mitchell JR Wittenberg-B 16.00 2
20 Rebecca Hoerter Pacelli 16.20 2
21 Chloe Lou Pacelli 16.71 1
22 Jade Jansen FR Peshtigo 17.08 2
23 Danielle Fink FR Bonduel 17.21 1
24 Sarita Bustos SR Bonduel 17.28 2
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kira Dittman JR Edgar 26.71 4
2 Megan School SO Wittenberg-B 27.38 4
3 Jenna Fabry JR Suring 27.77 4
4 Jena Heidmann SR Edgar 27.93 4
5 Rachel Cassidy JR Wautoma 29.23 3
6 Mikayla Hartman SO Wittenberg-B 29.30 4
7 Alexis Whitfield Rosholt 29.38 4
8 Nicole Motkowski SO Peshtigo 30.35 3
9 Calley Vanbellinger SO Suring 30.55 4
10 India Tauchen SO Bonduel 30.60 3
11 Carly Christensen FR Suring 30.90 3
12 Decoteau Klemens SO Bonduel 31.38 2
13 Makenzie Butt FR Edgar 31.43 3
14 Amanda Pekarek Pacelli 32.01 2
15 Breann Premeau FR Wittenberg-B 32.43 2
16 Nicole Kuhnke FR Wautoma 32.55 1
17 Caroline Gilchrist Pacelli 33.65 2
18 Rebecca Hoerter Pacelli 33.75 2
19 Jamie Watry JR Bonduel 34.67 1
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Elizabeth Pospyhalla JR Edgar 1:00.64 3
2 Megan School SO Wittenberg-B 1:00.99 3
3 Holly Denfeld JR Edgar 1:03.38 3
4 Alexis Whitfield Rosholt 1:05.08 3
5 Jenna Fabry JR Suring 1:07.53 3
6 Stephanie Lange SR Peshtigo 1:07.60 2
7 Mikayla King FR Wittenberg-B 1:08.79 3
8 Micah Nier FR Wittenberg-B 1:10.39 2
9 Calley Vanbellinger SO Suring 1:10.97 3
10 India Tauchen SO Bonduel 1:11.42 2
11 Allison Lockery Rosholt 1:12.41 3
12 Whitney Banker FR Bonduel 1:14.07 2
13 Kayla Norem SO Wautoma 1:16.10 1
14 Madeline Bunde FR Wautoma 1:18.42 1
15 Jade Schnieder FR Suring 1:20.32 1
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Elizabeth Pospyhalla JR Edgar 2:32.12
2 Kendal Wormuth SR Wittenberg-B 2:34.22
3 Maddy Martell JR Bonduel 2:37.56
4 Alex Neff Rosholt 2:41.26
5 Leah Vosters SR Wittenberg-B 2:41.98
6 Katie Skrzypcak JR Edgar 2:43.10
7 Devan Walski Rosholt 2:44.91
8 Alexa Marsicek Pacelli 2:47.07
9 Nikki Felckowski JR Amherst High 2:49.22
10 Libby Abel SR Peshtigo 2:49.30
11 Kailey Stencil SO Edgar 2:50.05
12 Whitney Banker FR Bonduel 2:55.06
13 Rachel Sleeter SO Suring 2:55.21
14 Vanessa Kowalski Rosholt 2:56.43
15 Ella Wood SO Suring 2:58.27
16 Cassandra Thomas SR Suring 2:59.82
17 Amanda Pezewski SO Wautoma 3:15.47
18 Jacey Stewart FR Wittenberg-B 3:35.32
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jessi Krause FR Edgar 5:39.06
2 Anna Madsen FR Peshtigo 5:44.02
3 Maddy Martell JR Bonduel 5:45.15
4 Kendal Wormuth SR Wittenberg-B 5:49.02
5 Lily Kraft SO Amherst High 6:11.60
6 Kailey Stencil SO Edgar 6:13.23
7 Madeline Brandl Rosholt 6:16.75
8 Brianna Bergsbaken JR Bonduel 6:21.86
9 Markley Trevor SO Suring 6:50.19
10 Caroline Gilchrist Pacelli 6:53.27
11 Daisy Britten FR Suring 7:09.42
11 Brittany Urmanski SR Edgar 7:09.42
13 Jacey Stewart FR Wittenberg-B 7:50.40
14 Angela Baldwin SO Suring 8:13.99
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jenny Metzler SR Peshtigo 11:59.14
2 Shania Skrzypcak FR Edgar 13:25.66
3 Sammi Bemke SO Edgar 13:48.25
4 Jessica Hegewald JR Wittenberg-B 14:29.06
5 Brenna Nillissen SO Wittenberg-B 14:31.13
6 Daisy Britten FR Suring 16:55.51
7 Jade Schnieder FR Suring 16:55.56
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Tessa Thurs JR Edgar 16.66 2
2 Alayna Hoesly SO Edgar 17.85 2
3 Shelby Bowers SR Wittenberg-B 18.32 2
4 Alexis Semrow SR Wautoma 18.48 2
5 Taylor Resch SR Wittenberg-B 19.04 1
6 Brittanie Mastricola JR Wautoma 19.30 2
7 Angela Brunette JR Suring 20.19 1
8 Haley dextor Rosholt 20.33 2
9 Carly Berg SO Suring 20.50 1
10 Heidi Angwall SO Peshtigo 21.99 2
11 Alex Strutz SR Bonduel 22.72 1
12 Erica White Eagle FR Wittenberg-B 23.67 1
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Tessa Thurs JR Edgar 46.55 2
2 Alayna Hoesly SO Edgar 52.45 2
3 Shelby Bowers SR Wittenberg-B 53.64 2
4 Brittanie Mastricola JR Wautoma 54.87 2
5 Erica White Eagle FR Wittenberg-B 56.71 2
6 Carly Berg SO Suring 56.91 2
7 Haley dextor Rosholt 58.81 2
8 Heidi Angwall SO Peshtigo 58.91 2
9 Angela Brunette JR Suring 59.68 1
10 Erin Stuewer SR Bonduel 1:01.40 1
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Edgar 51.67
2 Rosholt 56.99
3 Suring 58.01
4 Pacelli 58.47
5 Peshtigo 59.16
6 Wautoma 59.23
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Edgar 1:50.69 2
2 Rosholt 2:00.20 2
3 Peshtigo 2:00.49 2
4 Suring 2:00.57 2
5 Amherst High School 2:00.60 1
6 Wautoma 2:01.34 2
7 Pacelli 2:07.75 1
8 Wittenberg-Birnamwoo 2:08.90 2
9 Bonduel 2:10.56 1
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Edgar 4:14.91
2 Rosholt 4:29.59
3 Wittenberg-Birnamwoo 4:31.11
4 Peshtigo 4:34.96
5 Bonduel 4:42.62
6 Wautoma 4:48.23
7 Suring 4:58.74
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Peshtigo 10:23.76
2 Edgar 10:36.27
3 Wittenberg-Birnamwoo 10:48.95
4 Rosholt 11:09.42
5 Amherst High School 11:31.77
6 Suring 12:00.04
7 Wautoma 12:26.11
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Stormy Gerndt JR Suring 5-02.00
2 Nicole Motkowski SO Peshtigo 4-10.00
3 Savanah Vera SO Wittenberg-B J4-10.00
4 Elizabeth Pospyhalla JR Edgar 4-08.00
5 Jamie Watry JR Bonduel J4-08.00
6 Micah Nier FR Wittenberg-B 4-06.00
7 Vanessa Kowalski Rosholt J4-06.00
8 Taylor Resch SR Wittenberg-B 4-04.00
9 Brenna Martyn JR Edgar J4-04.00
10 Markley Trevor SO Suring 4-02.00
10 Alexia Samuel JR Wautoma 4-02.00
10 Alyssa Eiden FR Amherst High 4-02.00
13 Allie Weiland Pacelli 4-00.00
13 Alexa Marsicek Pacelli 4-00.00
13 Alexis Whitfield Rosholt 4-00.00
13 Katlynn Robaidek FR Bonduel 4-00.00
13 Nichole Henderson SO Edgar 4-00.00
Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Faryn Wirkus SR Edgar 11-08.00
2 Alyssa Kuhnke SO Wautoma 7-00.00
3 Monica Bergs SO Edgar J7-00.00
4 Katherine Woods SR Suring 6-00.00
5 Amanda Pezewski SO Wautoma J6-00.00
6 Briona Lang SO Edgar 5-06.00
Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jena Heidmann SR Edgar 16-05.50
2 Megan School SO Wittenberg-B 16-04.50
3 Stormy Gerndt JR Suring 15-06.75
4 Jenna Fabry JR Suring 15-06.50
5 Aree DeZort SO Amherst High 14-07.50
6 Brenna Martyn JR Edgar 14-03.50
7 Kristin Kresse JR Suring 14-00.50
8 Mikayla Hartman SO Wittenberg-B 13-11.75
9 Allison Lockery Rosholt 13-10.75
10 Asha Williams SR Amherst High 13-10.00
11 Decoteau Klemens SO Bonduel 13-07.00
12 Katie Norrbom FR Wittenberg-B 13-06.50
13 McKenna Heck SO Amherst High 13-03.25
14 Kenna Hobbs JR Wautoma 13-00.50
15 Whitney Banker FR Bonduel 13-00.25
16 India Tauchen SO Bonduel 12-10.50
17 Makenzie Butt FR Edgar J12-10.50
18 Emily Turzinski Rosholt 12-10.00
19 Jenna Spangenberg SO Peshtigo 12-03.00
20 Jade Jansen FR Peshtigo 11-06.50
21 Rebecca Hoerter Pacelli 11-05.75
Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tessa Thurs JR Edgar 33-03.00
2 Jena Heidmann SR Edgar 33-00.25
3 Stormy Gerndt JR Suring 32-07.50
4 Holly Denfeld JR Edgar 32-03.00
5 Taylor Resch SR Wittenberg-B 31-06.50
6 Kendal Wormuth SR Wittenberg-B 30-08.75
7 Micah Nier FR Wittenberg-B 30-07.75
8 Kristin Kresse JR Suring 28-11.75
9 Asha Williams SR Amherst High 28-08.50
10 Allie Weiland Pacelli 28-02.25
11 Jenna Spangenberg SO Peshtigo 27-07.25
12 Josie Overbeck FR Wautoma 26-00.50
13 Breanna Tienor FR Suring 25-08.00
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Katy Rutz SR Amherst High 37-09.00
2 Lindsay Rutz SO Amherst High 33-06.50
3 Emily Nowak JR Edgar 33-05.00
4 Amanda Emmes SO Peshtigo 32-09.00
5 Anna Hartman FR Wittenberg-B 32-04.00
6 Savanah Vera SO Wittenberg-B 32-03.00
7 Elizabeth Tess SO Edgar J32-03.00
8 Paige Immel SO Peshtigo 31-11.00
9 Ellen Hetcher JR Wautoma 31-00.00
10 Cassie Wojtalewicz Rosholt 30-08.00
11 Taylor Resch SR Wittenberg-B 29-06.00
12 Brooke Gauthier FR Suring 28-11.50
13 Danielle Zahn JR Suring 28-07.00
14 Olivia McLellan FR Wautoma 28-01.50
15 Elizabeth Gloede JR Bonduel 26-11.00
16 Amber Heller SO Bonduel 26-09.00
17 Alyson Kornack FR Edgar 25-11.50
18 Michelle Kuehn SO Wautoma 25-00.00
19 McKenna Pywasit SO Suring 24-06.00
20 Alex Strutz SR Bonduel 24-00.00
21 Bailey Cahill FR Peshtigo 23-11.00
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Katy Rutz SR Amherst High 127-04
2 Ellen Hetcher JR Wautoma 110-07
3 Lindsay Rutz SO Amherst High 103-11
4 Savanah Vera SO Wittenberg-B 100-11
5 Olivia McLellan FR Wautoma 96-07
6 Paige Kriesser JR Wittenberg-B 96-02
7 Elizabeth Tess SO Edgar 86-05
8 Danielle Zahn JR Suring 82-08
9 Josie Bergeon SO Wittenberg-B 82-05
10 Brooke Gauthier FR Suring 81-11
11 Cassie Wojtalewicz Rosholt 78-04
12 Elizabeth Gloede JR Bonduel 77-10
13 Michelle Kuehn SO Wautoma 77-04
14 Katie Heiden FR Edgar 75-05
15 Paige Immel SO Peshtigo 74-08
16 Emily Nowak JR Edgar 70-05
17 Amanda Emmes SO Peshtigo 70-00
18 Nicole Gloede JR Bonduel 69-06
19 Erica Carviou JR Peshtigo 67-05
20 Amanda Pekarek Pacelli 65-07
21 Lakken Flynn FR Suring 64-08
22 Amber Heller SO Bonduel 64-04
23 Elise Jakusz Pacelli 57-08
24 Chloe Lou Pacelli 51-11
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Johnny Eagan SR Wautoma 11.14 3
2 Kyle Schueller JR Edgar 11.34 3
3 Jay Tienor JR Suring 11.76 3
4 Brian Szutkowski FR Wittenberg-B 11.83 3
5 Bryce Bennot SO Wautoma 11.84 3
6 Nathaniel Loging FR Wautoma 12.13 3
7 Jacob Brenner JR Amherst High 12.23 2
8 Mitchell School SO Wittenberg-B 12.33 3
9 Connor Handrick SO Edgar 12.39 2
10 Caleb Dowling SO Bonduel 12.64 2
11 Isaac Dahlke FR Edgar 12.66 2
12 Danny Tauchen FR Bonduel 12.86 2
13 Creo Vanbellinger FR Suring 12.94 2
14 Jacob Thorne SR Bonduel 13.25 1
15 Nick Benser JR Suring 13.39 2
16 Robin Zabler JR Amherst High 13.51 2
17 Anthony Schultz SO Wittenberg-B 13.54 1
18 Patrick Peplinski FR Amherst High 13.70 1
19 Leo Rekowski Rosholt 13.92 1
20 Joey Gemza Rosholt 14.27 1
21 Josh Bruckbauer Pacelli 15.59 1
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Johnny Eagan SR Wautoma 22.69 3
2 Kyle Schueller JR Edgar 23.02 3
3 Jay Tienor JR Suring 23.71 3
4 Tony Nesberg SR Peshtigo 24.38 2
5 Abel Shoup JR Bonduel 24.63 2
6 Brian Szutkowski FR Wittenberg-B 24.69 3
7 Austin Zdroik Pacelli 24.87 3
8 Garrett Hinz SO Wautoma 25.06 3
9 Mitchell School SO Wittenberg-B 25.14 3
10 Jarod Kurtzwiel Rosholt 25.68 2
11 Danny Tauchen FR Bonduel 26.25 2
12 Jacob Thorne SR Bonduel 26.46 2
13 Mitchell Boehm SO Edgar 26.53 2
14 Nehemiah Werner SO Edgar 26.88 2
15 Brett Nellessen SO Wittenberg-B 28.16 1
16 Josh Vollmar FR Suring 28.30 2
17 Robin Zabler JR Amherst High 28.39 1
18 Joey Gemza Rosholt 28.86 1
19 Doug Orwig SR Peshtigo 28.94 1
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Abel Shoup JR Bonduel 53.44 3
2 Mitchell School SO Wittenberg-B 53.98 3
3 Dan Sweda JR Suring 54.48 3
4 Austin Zdroik Pacelli 54.98 3
5 Owen Neff Rosholt 55.29 3
6 Garrett Hinz SO Wautoma 55.31 3
7 Calvin Berndt SR Bonduel 55.81 3
8 Jarod Kurtzwiel Rosholt 57.19 2
9 Evan Maes Rosholt 57.26 3
10 Zachary Pospyhalla FR Edgar 59.25 1
11 Zach Zernicke SO Bonduel 59.57 2
12 Patrick Peplinski FR Amherst High 1:01.92 1
13 Josh Frischcorn JR Suring 1:02.57 2
14 Doug Orwig SR Peshtigo 1:02.77 2
15 Dylan Dadacki SO Wittenberg-B 1:02.92 2
16 Lucas Hannemann FR Edgar 1:03.06 1
17 Ben Vosters SO Wittenberg-B 1:03.87 1
18 Dalton Kopatz SO Suring 1:04.28 2
19 Jacob Rauen FR Edgar 1:05.49 1
20 Jon Deckers Pacelli 1:09.26 1
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kyle Wallace Rosholt 2:05.52
2 Aaron Bhatoya SO Peshtigo 2:05.53
3 Tyler Cina JR Bonduel 2:10.19
4 Dan Sweda JR Suring 2:15.96
5 Nate Werner JR Amherst High 2:22.07
6 Ben Vosters SO Wittenberg-B 2:25.77
7 Brandon Martin FR Wittenberg-B 2:27.87
8 Jeremy Vollmar SR Suring 2:29.76
9 Tate Shafer SR Bonduel 2:31.81
10 Bryce Robaidek SO Bonduel 2:34.73
11 Cameron Worzalla FR Amherst High 2:36.11
12 Logan Ebben FR Edgar 2:39.57
13 Kanon Schneider SO Suring 2:43.52
14 Andrew Lindner FR Edgar 2:47.12
15 Tyler Durr FR Edgar 2:50.94
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kyle Wallace Rosholt 4:35.50
2 Matthew Easker SR Wittenberg-B 4:37.21
3 Kody Guden JR Edgar 4:43.84
4 Tyler Cina JR Bonduel 4:55.93
5 Lucas Molski Pacelli 5:00.77
6 Jim Liebe Rosholt 5:01.94
7 Jade Rohloff JR Bonduel 5:02.62
8 Sam Falck SO Bonduel 5:08.55
9 Izzy de la Fuente FR Wautoma 5:09.08
10 Nate Werner JR Amherst High 5:10.09
11 Henry Peterson Pacelli 5:18.13
12 Rhett Kryzykowski Pacelli 5:19.78
13 Brock Yenter Rosholt 5:20.31
14 Brandon Martin FR Wittenberg-B 5:22.10
15 Grant Fischer FR Suring 5:36.56
16 Cameron Worzalla FR Amherst High 5:42.74
17 Jacob Christensen SR Suring 6:34.66
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jordan Yenter Rosholt 9:51.75
2 Brandon Barrette SR Peshtigo 9:59.81
3 Matthew Easker SR Wittenberg-B 10:17.96
4 Kody Guden JR Edgar 10:40.65
5 Sam Cook Rosholt 10:51.21
6 Jade Rohloff JR Bonduel 11:18.79
7 Sam Falck SO Bonduel 11:25.98
8 Bobby Uttecht SO Wittenberg-B 11:27.41
9 Heath Backey SR Wautoma 11:42.84
10 Brock Yenter Rosholt 11:50.32
11 Rhett Kryzykowski Pacelli 11:57.27
12 Henry Peterson Pacelli 11:58.38
13 Riley Bohlman FR Wittenberg-B 13:03.51
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 William Hannemann SO Edgar 17.04 2
2 Cody Christensen SO Suring 17.41 2
3 Jesus Gonzalez SO Wautoma 18.39 2
4 Taylor Okerlund SR Wittenberg-B 18.44 1
5 Levi Sanborn SO Peshtigo 18.71 2
6 Andy Wiza Rosholt 18.92 2
7 Eric Hodkiewicz SR Bonduel 19.17 1
8 Jake Hoffman JR Wautoma 19.21 2
9 Kaleb Wolf FR Edgar 19.27 2
10 Luke Runge SO Suring 19.41 2
11 Chase Nier SR Wittenberg-B 19.59 1
12 Josh Desotell JR Amherst High 19.72 1
13 Sam Bowers FR Wittenberg-B 20.06 1
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Levi Sanborn SO Peshtigo 43.72 1
2 Travis Haanstad SO Edgar 44.53 2
3 Cody Christensen SO Suring 44.74 2
4 Andy Wiza Rosholt 45.94 2
5 Jesus Gonzalez SO Wautoma 47.03 2
6 William Hannemann SO Edgar 47.09 2
7 Chase Nier SR Wittenberg-B 47.71 1
8 Luke Runge SO Suring 47.76 2
9 Eric Hodkiewicz SR Bonduel 48.80 1
10 Sam Bowers FR Wittenberg-B 48.85 1
11 Taylor Okerlund SR Wittenberg-B 48.85 2
12 Kaleb Wolf FR Edgar 49.88 2
13 Zach Shulfer SO Amherst High 50.76 1
14 Josh Desotell JR Amherst High 52.82 1
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Wautoma 45.76
2 Edgar 46.54
3 Peshtigo 48.33
4 Wittenberg-Birnamwoo 49.03
5 Bonduel 52.57
6 Suring 53.90
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Peshtigo 1:40.11
2 Wautoma 1:41.71
3 Edgar 1:43.04
4 Wittenberg-Birnamwoo 1:44.05
5 Bonduel 1:50.69
6 Suring 1:52.29
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Rosholt 3:41.47
2 Bonduel 3:43.99
3 Edgar 3:45.51
4 Peshtigo 3:47.56
5 Suring 3:50.90
6 Wautoma 3:55.58
7 Wittenberg-Birnamwoo 3:56.12
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Rosholt 8:40.41
2 Peshtigo 8:59.53
3 Wautoma 9:43.08
4 Bonduel 9:52.97
5 Wittenberg-Birnamwoo 10:15.31
6 Suring 10:26.20
7 Edgar 10:31.23
Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Caden Untiedt JR Edgar 6-00.00
2 Jay Tienor JR Suring 5-10.00
3 Abel Shoup JR Bonduel 5-06.00
4 Jacob Brenner JR Amherst High J5-06.00
5 Creo Vanbellinger FR Suring 5-04.00
6 Connor Handrick SO Edgar 5-02.00
7 Chase Nier SR Wittenberg-B J5-02.00
8 Josh Vollmar FR Suring J5-02.00
8 Danny Tauchen FR Bonduel J5-02.00
Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wes Hetcher SO Wautoma 12-04.00
2 Travis Peterson SR Peshtigo 11-06.00
3 Luke Runge SO Suring 9-00.00
4 Jacob Rauen FR Edgar 8-06.00
4 Garrett Hinz SO Wautoma 8-06.00
6 Damon Hassler SO Suring J8-06.00
7 Kanon Schneider SO Suring J8-06.00
8 Tyler Durr FR Edgar 8-00.00
9 Isaac Dahlke FR Edgar 7-06.00
Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kyle Schueller JR Edgar 21-11.00
2 Johnny Eagan SR Wautoma 20-04.00
3 Mitchell School SO Wittenberg-B 18-11.75
4 Owen Neff Rosholt 18-06.00
5 Austin Zdroik Pacelli 18-05.50
6 Philip Lemmer JR Edgar 18-05.00
7 Caden Untiedt JR Edgar J18-05.00
8 Tad Davids JR Wautoma 18-03.50
9 Cody Christensen SO Suring 17-10.50
10 Luke Runge SO Suring 17-08.25
11 Chris Matsche SR Wittenberg-B 17-05.00
12 Creo Vanbellinger FR Suring 17-03.25
13 Erick Cervantes FR Wautoma 17-00.25
14 Calvin Berndt SR Bonduel 16-07.00
15 Brian Szutkowski FR Wittenberg-B 16-05.50
16 Leo Rekowski Rosholt 16-01.25
17 Trevor Igl FR Peshtigo 16-00.50
18 Zach Shulfer SO Amherst High 15-08.75
19 Robin Zabler JR Amherst High 15-08.50
20 Jon Deckers Pacelli 15-05.50
21 Patrick Peplinski FR Amherst High 14-00.00
22 Josh Bruckbauer Pacelli 12-10.25
Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kyle Schueller JR Edgar 45-03.75
2 Caden Untiedt JR Edgar 40-08.50
3 Philip Lemmer JR Edgar 40-01.25
4 Aaron Monnot SO Wittenberg-B 39-07.25
5 Chris Matsche SR Wittenberg-B 39-02.00
6 Jim Liebe Rosholt 39-00.00
7 Cody Christensen SO Suring 38-04.50
8 Taylor Okerlund SR Wittenberg-B 36-07.50
9 Jade Rohloff JR Bonduel 35-05.75
10 Zach Shulfer SO Amherst High 35-05.50
11 Evan Maes Rosholt 35-01.00
12 Wes Hetcher SO Wautoma 34-11.75
13 Erick Cervantes FR Wautoma 34-08.25
14 Dan Sweda JR Suring 33-03.75
15 Josh Vollmar FR Suring 32-10.50
16 Edgar Santana SR Bonduel 31-09.00
17 Tyler Cina JR Bonduel 29-04.50
Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Zack Neumann SO Peshtigo 44-09.00
2 George Whitewing JR Wittenberg-B 41-08.00
3 Sam McLellan SO Wautoma 40-08.00
4 Trevor Imhoff JR Edgar 39-02.00
5 Sam Schaal JR Suring 38-11.00
6 Clayton Jankowski Rosholt 38-06.00
7 Gagan Daroach JR Peshtigo 37-08.00
8 David Kornack SO Edgar 36-08.00
9 Mitchell Butalla SO Edgar 36-07.00
10 Tom Johnson Rosholt 36-06.00
11 Andy Trzebiatowski FR Amherst High 36-03.00
12 Mason Enjiain FR Wittenberg-B 35-10.00
13 Coleton Wnek FR Wittenberg-B 35-02.00
14 Caleb Gleffe JR Suring 34-00.00
15 Tony Kotney Rosholt 33-08.00
16 Dillan Schulz JR Wautoma 33-02.00
17 Phil Putskey SO Wautoma 32-09.00
18 Zack Olsen SO Bonduel 31-11.00
19 Tyler Herning SO Suring 31-04.00
20 Tim Lange FR Peshtigo 29-04.00
21 Ben Rohloff FR Bonduel 27-11.00
Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Trevor Imhoff JR Edgar 128-02
2 Clayton Jankowski Rosholt 126-06
3 Sam Schaal JR Suring 121-00
4 Tom Johnson Rosholt 118-10
5 David Kornack SO Edgar 116-09
6 Sam McLellan SO Wautoma 115-05
7 Zack Neumann SO Peshtigo 114-11
8 Trevor Anderson SO Wautoma 111-05
9 Anthony Gilberto JR Wautoma 100-09
10 Gagan Daroach JR Peshtigo 96-08
11 Ben Rohloff FR Bonduel 92-03
12 Coleton Wnek FR Wittenberg-B 91-06
13 Mitchell Butalla SO Edgar 91-04
14 Josh Desotell JR Amherst High 90-07
15 Caleb Gleffe JR Suring 81-01
16 Eric Hodkiewicz SR Bonduel 80-09
17 Mason Enjiain FR Wittenberg-B 73-02
18 Sawyer Anderson JR Suring 72-05
19 Andy Trzebiatowski FR Amherst High 72-02
20 Zack Olsen SO Bonduel 69-02
21 Tim Lange FR Peshtigo 69-01
22 Tony Kotney Rosholt 66-04