Mens Results
55 Meter Dash Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Evan Husby 6.72a PR Menomonie
2. 11 Braden Pick 6.78a PR Eau Claire North
3. 12 Darryl Williams 6.85a PR Chetek/Weyerhaeuser
4. 12 Jarrod Kressin 6.87a Bloomer
5. 10 Logan Sorenson 6.92a PR Menomonie
6. 11 Connor Hines 6.95a PR River Falls
7. 11 Paul Schumacher 7.01a PR Bloomer
8. 9 Stefan Klechefski 7.02a River Falls
55 Meter Dash Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Evan Husby 6.83a Menomonie
2. 11 Braden Pick 6.90a Eau Claire North
3. 12 Jarrod Kressin 6.94a Bloomer
4. 10 Logan Sorenson 6.97a Menomonie
5. 11 Connor Hines 6.98a River Falls
6. 9 Stefan Klechefski 6.99a PR River Falls
7. 12 Darryl Williams 7.00a Chetek/Weyerhaeuser
8. 11 Paul Schumacher 7.05a Bloomer
9. 11 Frank Holter 7.05a PR Saint Croix Central
10. 11 Tyler Amundson 7.07a Menomonie
11. 10 Jacob Murtha 7.12a PR Saint Croix Central
12. 10 Jack Hines 7.13a PR River Falls
13. 9 Seth Kohel 7.14a PR River Falls
14. 11 Brock Schwieters 7.15a PR Eau Claire North
15. 9 Ray DAVIS 7.17a PR Eau Claire North
16. 11 Daniel Chuchwar 7.19a Chetek/Weyerhaeuser
17. 12 Nolan Kernstock 7.19a PR Elmwood/Plum City
18. 12 Mitchell Weber 7.20a PR Menomonie
19. 10 Austin Kopacz 7.20a Saint Croix Central
20. 11 Nathan Strader 7.20a PR Saint Croix Central
21. 10 Mason Prigge 7.22a PR River Falls
22. 10 Adam Wilson 7.27a PR Menomonie
23. 11 Eugene Kaul 7.28a PR Saint Croix Central
24. 11 Warren Broome 7.30a PR Eau Claire North
25. 9 Noah Dilley 7.31a PR Eau Claire North
26. 11 Jackson Schaefer 7.31a PR Eau Claire North
27. 10 Jared Creen 7.32a PR River Falls
28. 11 Ryan Meyer 7.32a Ellsworth
29. 10 Riley Osterude 7.38a PR Eau Claire North
30. 11 Landon Prokott 7.41a PR Eau Claire North
31. 9 Sammy Barby 7.43a PR Eau Claire North
32. 11 Jared Stoll 7.44a PR Bloomer
33. 9 Gabriel Martin 7.46a PR Eau Claire North
34. 11 Marcus Potts 7.47a PR Ellsworth
35. 9 Adam Giljohann 7.49a PR Menomonie
36. 9 Levi Chamberlain 7.51a PR Chetek/Weyerhaeuser
37. 11 Nick Weber 7.54a PR Saint Croix Central
38. 9 Trey Faulkner 7.57a PR Eau Claire North
39. 11 Michael Rebozo 7.58a PR River Falls
40. 9 Jesse Erdman 7.58a PR Bloomer
41. 11 George Vondriska 7.59a PR Saint Croix Central
42. 11 Bruce Zignego 7.59a PR Elmwood/Plum City
43. 9 Dominick Jackson 7.63a PR River Falls
44. 9 Seth Larsen 7.63a PR River Falls
45. 10 Jordan Winter 7.65a PR River Falls
46. 11 Lucas Otto 7.68a PR Eau Claire North
47. 11 Gavin Naughton 7.68a PR River Falls
48. 10 Eli Vanderwagen 7.69a PR River Falls
49. 9 Alan Grey 7.70a PR Menomonie
50. 10 Braedon Hoecherl 7.71a PR Bloomer
51. 9 Collin Ludvik 7.75a PR Eau Claire North
52. 9 Reilly Huppert 7.77a PR River Falls
52. 9 Sam Sorenson 7.77a PR Menomonie
54. 11 Aaron Elwood 7.80a Chetek/Weyerhaeuser
55. 11 Dylan Wittek 7.82a PR River Falls
56. 12 Breck Melstrom 7.82a PR Ellsworth
57. 9 Izack Muska 7.82a PR Eau Claire North
58. 10 Mike Steinmetz 7.82a PR Saint Croix Central
59. 10 Samuel Haslow 7.83a PR Eau Claire North
60. 9 Jeremiah Mizer 7.86a PR Eau Claire North
61. 10 James Schemenauer 7.89a PR Menomonie
62. 10 Jaden Chesmer 7.94a PR River Falls
63. 12 Jaydon Simonson 7.95a PR River Falls
64. 10 Logan Mclaughlin 7.95a PR River Falls
65. 10 John Cassidy 7.95a PR River Falls
66. 12 Brandon Johnson 7.97a SR Bloomer
67. 9 Austin Thur 7.98a PR Bloomer
68. 10 Robert Tulgren 8.00a PR River Falls
69. 9 Logan Shackelton 8.00a PR Saint Croix Central
70. 12 Zion Zaloudek 8.04a SR River Falls
71. 10 Alex Prieto 8.07a PR Bloomer
72. 12 Ben Hierl 8.08a PR Eau Claire North
73. 12 Cameron Meyers 8.08a PR Elmwood/Plum City
74. 11 Gabe Naumann 8.12a SR Bloomer
75. 10 Erik Bark 8.13a PR River Falls
76. 11 Muhammad Kamran 8.17a PR River Falls
77. 11 John Augustin 8.18a PR River Falls
78. 10 Teo Urbaniak 8.24a Ellsworth
79. 9 Cooper Gorecki 8.24a PR Menomonie
80. 11 Ricky Huff 8.25a PR Ellsworth
81. 9 Bryce Blodgett 8.26a PR Saint Croix Central
82. 9 Jose Ceja 8.29a PR River Falls
83. 9 Blake Ruff 8.30a PR Bloomer
84. 11 Kevin Marini 8.34a PR Elmwood/Plum City
85. 11 Payton Dachel 8.37a PR Bloomer
86. 12 Luke Klatt 8.52a PR Bloomer
87. 12 Colin Rude 8.53a PR River Falls
88. 9 Logan Knapton 8.57a PR Saint Croix Central
89. 11 Nate Hinrichs 8.66a Ellsworth
90. 9 Fritzy Ullom 9.01a PR Bloomer
91. 11 Manuel Dedej 9.49a PR Elmwood/Plum City
92. 9 Kaden Funk 10.03a PR Ellsworth
93. 9 Jon Easter 10.48a PR Menomonie
94. 10 Mitchell Miara 12.46a SR Menomonie
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Braden Pick 23.46a PR Eau Claire North
2. 11 Zac Bringgold 23.81a PR Saint Croix Central
3. 12 Sam Fritz 23.88a River Falls
4. 12 Darryl Williams 24.46a SR Chetek/Weyerhaeuser
5. 11 Joe Neuenfeldt 24.51a PR Eau Claire North
6. 9 Stefan Klechefski 24.67a River Falls
7. 9 Brennan Neuser 25.22a PR Eau Claire North
8. 11 Philip Jorstad 25.29a PR Bloomer
9. 9 Payton Flood 25.36a PR River Falls
10. 10 Jared Creen 25.41a PR River Falls
11. 11 Daniel Chuchwar 25.61a SR Chetek/Weyerhaeuser
12. 9 Ray DAVIS 25.68a PR Eau Claire North
13. 9 Wyatt Hanson 25.96a PR Menomonie
14. 9 Cody Erickson 25.98a PR Elmwood/Plum City
15. 11 Jared Stoll 26.03a PR Bloomer
16. 9 Jed Ogea 26.17a PR Menomonie
17. 11 Frank Holter 26.30a PR Saint Croix Central
18. 12 Hunter Flor 26.35a SR Chetek/Weyerhaeuser
19. 9 Dalton Grambo 26.43a PR Bloomer
20. 9 Jesse Erdman 26.67a Bloomer
21. 11 Nick Weber 26.77a PR Saint Croix Central
22. 9 Sammy Barby 26.90a PR Eau Claire North
23. 10 Braedon Hoecherl 27.12a PR Bloomer
24. 11 Scott Reid 27.13a PR Ellsworth
25. 10 Jace McMullin 27.14a Bloomer
26. 9 Adrian Mccabe 27.17a PR Menomonie
27. 12 Brad Freier 27.21a PR Ellsworth
28. 11 Jacob Raechke 27.24a PR Ellsworth
29. 10 Sam Malecek 27.31a PR Saint Croix Central
30. 9 Izack Muska 27.41a PR Eau Claire North
31. 11 Bruce Zignego 27.60a PR Elmwood/Plum City
32. 12 Breck Melstrom 28.05a PR Ellsworth
33. 9 Alan Grey 28.43a PR Menomonie
34. 9 Cooper Gorecki 28.99a PR Menomonie
35. 11 Ricky Huff 29.50a PR Ellsworth
36. 11 Nate Hinrichs 31.43a PR Ellsworth
37. 10 Marcus W Smith 31.87a PR Menomonie
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jarrod Kressin 54.24a SR Bloomer
2. 10 Jared Syverson 54.77a PR River Falls
3. 12 Austin Werdin 55.42a PR Eau Claire North
4. 12 Isaiah Meinen 55.42a PR Bloomer
5. 11 Spencer Goodwin 56.25a Saint Croix Central
6. 12 Aslan Akervik 56.26a Eau Claire North
7. 11 Zach Deyot 56.98a PR Eau Claire North
8. 10 Connor Weinzirl 56.98a PR River Falls
9. 11 Will Spitzmueller 57.05a Saint Croix Central
10. 11 Collin Nelson 57.73a PR Saint Croix Central
11. 11 Paul Schumacher 58.00a Bloomer
12. 9 Gage Espanet 59.25a PR River Falls
13. 10 James Schemenauer 59.51a PR Menomonie
14. 11 Derek Rock 59.90a PR Saint Croix Central
15. 10 Emmett Suckow 1:00.06a PR Menomonie
16. 10 Cole Michaelsen 1:00.75a PR Bloomer
17. 10 Zavier Sentinello 1:00.97a PR Saint Croix Central
18. 10 Kyle Perkins 1:01.07a PR Ellsworth
19. 9 Wyatt Hanson 1:01.07a Menomonie
20. 9 Adrian Mccabe 1:01.65a PR Menomonie
21. 10 Braedon Hoecherl 1:01.88a PR Bloomer
22. 11 Jacob Raechke 1:02.86a PR Ellsworth
23. 10 Cedric Kosnopfal 1:02.93a PR Ellsworth
24. 9 Riley Ericson 1:03.36a PR Eau Claire North
25. 12 Desmond Trok 1:03.64a PR Ellsworth
26. 9 Levi Chamberlain 1:04.48a PR Chetek/Weyerhaeuser
27. 10 Braeden Cave 1:04.98a PR Saint Croix Central
28. 10 Teo Urbaniak 1:04.99a PR Ellsworth
29. 9 Sam Sorenson 1:09.87a PR Menomonie
30. 10 Alex Prieto 1:10.68a PR Bloomer
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Nic Forster 2:15.28a PR Elmwood/Plum City
2. 10 Niko Zoller 2:16.40a River Falls
3. 12 Charlie Radosevich 2:16.69a River Falls
4. 10 Brody Meskers 2:17.83a PR Chetek/Weyerhaeuser
5. 11 Dane Dittman 2:18.17a PR Menomonie
6. 12 Eli Olson 2:19.24a Bloomer
7. 11 Joe Lanzer 2:19.86a PR Bloomer
8. 11 Ben Rayne 2:19.98a PR River Falls
9. 10 Cole Michaelsen 2:20.43a PR Bloomer
10. 9 Simon Fichter 2:20.64a PR Menomonie
11. 9 Logan Shakel 2:20.82a PR Eau Claire North
12. 11 Sam Lanzer 2:23.78a SR Bloomer
13. 9 Rocco Jemilo 2:25.47a PR Menomonie
14. 9 Noah Lavold 2:29.04a PR River Falls
15. 9 Simon Butler 2:29.07a PR Eau Claire North
16. 11 Aaron Kirchman 2:29.72a PR Eau Claire North
17. 9 Ivan Mendez 2:29.79a PR Ellsworth
18. 10 Zavier Sentinello 2:31.54a PR Saint Croix Central
19. 9 Tyler Buhr 2:31.58a PR Menomonie
20. 10 Cole Bischel 2:32.01a SR Bloomer
21. 12 Ryan Knapton 2:32.83a PR Saint Croix Central
22. 9 Luis Izquierdo 2:35.25a PR Saint Croix Central
23. 9 Forrest Strong 2:35.34a PR Menomonie
24. 10 Evan Simmerman 2:36.22a PR Bloomer
25. 10 Ryan Westphal 2:38.33a PR Menomonie
26. 9 Lance Queen 2:38.60a PR Saint Croix Central
27. 9 Daniel King 2:40.12a PR Menomonie
28. 10 Jackson Tokheim 2:42.35a PR Saint Croix Central
29. 12 Spencer Donkers 2:42.85a SR Eau Claire North
30. 11 Joey Sauer 2:50.35a PR Saint Croix Central
31. 12 Dylan Ashley 2:50.42a PR Eau Claire North
32. 9 Evan Bauer 2:50.59a PR Eau Claire North
33. 9 Blake Ruff 2:50.75a PR Bloomer
34. 11 Erik Tate 2:51.35a SR Eau Claire North
35. 10 Austin Fankhauser 2:58.12a SR Chetek/Weyerhaeuser
36. 11 Manuel Dedej 3:21.18a PR Elmwood/Plum City
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Brayden Richardson 4:52.71a PR River Falls
2. 10 Alex Conrad 4:53.06a Bloomer
3. 10 Richard Veness 5:00.87a PR River Falls
4. 10 Jack Leipnitz 5:02.35a PR Menomonie
5. 9 Mason Shea 5:16.26a PR River Falls
6. 9 Joey Madsen 5:16.61a PR River Falls
7. 9 Tyler Buhr 5:17.90a PR Menomonie
8. 11 Eli Long 5:21.42a PR Eau Claire North
9. 9 Erik Collins 5:21.44a Saint Croix Central
10. 11 Matt Koenitzer 5:24.19a SR Chetek/Weyerhaeuser
11. 9 Ivan Mendez 5:26.09a PR Ellsworth
12. 10 Marek Weissenfels 5:31.59a PR Saint Croix Central
13. 10 Seth Mayo 5:35.98a PR Eau Claire North
14. 10 Linus Krummenacher 5:37.84a PR Saint Croix Central
15. 9 Josh Burgess 5:38.52a Saint Croix Central
16. 10 Cole Bischel 5:38.87a PR Bloomer
17. 12 Chad Osteen 5:51.88a PR Elmwood/Plum City
18. 10 Evan Simmerman 5:52.24a PR Bloomer
19. 12 Joe Baier 5:58.75a SR Elmwood/Plum City
20. 10 Austin Fankhauser 6:41.45a Chetek/Weyerhaeuser
21. 11 Kevin Marini 7:45.32a PR Elmwood/Plum City
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Ben Sterk 11:43.92a PR Menomonie
2. 11 Matt Koenitzer 12:00.82a SR Chetek/Weyerhaeuser
3. 10 Jordan Schlichting 12:21.02a PR Ellsworth
4. 12 Efrain Sueldo 12:23.04a PR Eau Claire North
5. 12 Mario Benea 12:24.93a PR Bloomer
6. 11 Kevin Dietrich 12:47.22a PR Menomonie
55m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Trevor Nelson 8.23a PR Saint Croix Central
2. 10 Samuel Zbornik 8.33a PR Menomonie
3. 11 Joe Neuenfeldt 8.43a PR Eau Claire North
4. 11 Collin Nelson 8.86a PR Saint Croix Central
5. 10 Jared Newell 8.88a PR Chetek/Weyerhaeuser
6. 12 Isaiah Meinen 8.89a PR Bloomer
7. 10 Logan Podolak 8.98a PR Eau Claire North
8. 11 Nathan Strader 9.14a Saint Croix Central
55m Hurdles - 39" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Trevor Nelson 8.37a Saint Croix Central
2. 10 Samuel Zbornik 8.66a Menomonie
3. 11 Joe Neuenfeldt 8.95a Eau Claire North
4. 10 Jared Newell 8.95a Chetek/Weyerhaeuser
5. 10 Logan Podolak 9.00a Eau Claire North
6. 11 Collin Nelson 9.09a Saint Croix Central
7. 11 Nathan Strader 9.10a PR Saint Croix Central
7. 12 Isaiah Meinen 9.10a Bloomer
9. 11 Kevyn Perkins 9.22a PR Menomonie
10. 12 Chase Booth 9.52a PR Eau Claire North
11. 9 Dalton Grambo 9.54a PR Bloomer
12. 12 Dalton Shields 9.66a PR Elmwood/Plum City
13. 11 Scott Reid 9.71a PR Ellsworth
14. 10 Reese Bartels 10.07a Ellsworth
15. 10 Samuel Fosler 10.11a River Falls
16. 10 Cedric Kosnopfal 10.13a PR Ellsworth
17. 12 Jason Labs 10.17a PR Menomonie
18. 9 Jed Ogea 10.26a PR Menomonie
19. 10 Kyle Field 10.47a PR Menomonie
20. 9 Ryan Heleniak 10.60a PR Menomonie
21. 9 Cooper Andrea 10.64a PR River Falls
22. 10 Marcus W Smith 10.93a PR Menomonie
23. 10 Austin Berendes 11.49a PR River Falls
-- 12 Paul Skogen DQ River Falls
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Logan Sorenson 1:40.08a Menomonie
2. Relay Team 1:40.34a Chetek/Weyerhaeuser
3. Relay Team 1:40.91a River Falls
4. Relay Team 1:41.06a Saint Croix Central
5. Relay Team 1:41.14a River Falls
6. Relay Team 1:42.81a River Falls
7. Relay Team 1:45.79a Eau Claire North
8. Relay Team 1:47.09a Eau Claire North
9. Relay Team 1:48.06a Eau Claire North
10. Relay Team 1:48.16a Ellsworth
11 Jed Ogea 1:48.23a Menomonie
12. Relay Team 1:48.88a Saint Croix Central
13. Relay Team 1:49.46a River Falls
14. Relay Team 1:50.49a Saint Croix Central
15. Relay Team 1:50.58a Ellsworth
16. Relay Team 1:51.04a Bloomer
17. Relay Team 1:52.76a River Falls
18. Relay Team 1:52.96a River Falls
19. Relay Team 1:53.58a Eau Claire North
20. Relay Team 1:56.30a River Falls
-- Devin Williams
Adam Wilson
Tyler Amundson
Evan Husby DQ Menomonie
4x200m Relay Throwers - Finals
PL YR Name Mark Team
1 Mitchell Weber 1:45.12a Menomonie
2. Relay Team 1:48.64a Eau Claire North
3. Relay Team 1:51.39a River Falls
4. Relay Team 1:56.52a Bloomer
5 Alexander Harmston 1:57.27a Menomonie
6. Relay Team 2:01.86a Ellsworth
7. Relay Team 2:02.82a River Falls
8. Relay Team 2:03.45a Chetek/Weyerhaeuser
9. Relay Team 2:07.79a Saint Croix Central
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 3:41.18a River Falls
2. Relay Team 3:43.87a Eau Claire North
3. Relay Team 3:45.63a Chetek/Weyerhaeuser
4. Relay Team 3:47.21a Eau Claire North
5. Relay Team 3:49.05a Bloomer
6 Adam Wilson 3:52.15a Menomonie
7. Relay Team 3:55.01a River Falls
8. Relay Team 3:56.60a Ellsworth
9. Relay Team 3:59.12a Saint Croix Central
10. Relay Team 4:06.37a River Falls
11. Relay Team 4:08.20a Bloomer
12 Simon Fichter 4:11.68a Menomonie
13. Relay Team 4:15.01a Ellsworth
14 Ben Schwartz 4:16.03a Menomonie
15. Relay Team 4:26.42a Ellsworth
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 9:09.14a Ellsworth
2. Relay Team 9:09.59a Saint Croix Central
3. Relay Team 9:13.13a Bloomer
4. Relay Team 9:41.77a Saint Croix Central
5. Relay Team 9:52.75a Eau Claire North
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jeremy Danielson 46-11.50 PR Eau Claire North
2. 12 Channer Schutts 46-11.00 PR Menomonie
3. 11 Jamir Johnson 45-09.50 PR Eau Claire North
4. 12 Dillon Richardson 45-08.00 SR Chetek/Weyerhaeuser
5. 11 Lucas Otto 43-10.50 PR Eau Claire North
6. 12 Alex Kotowski 42-10.50 PR River Falls
7. 12 Ashton Miloszewicz 42-06.00 PR Eau Claire North
8. 12 Cameron Severin 41-05.50 PR Eau Claire North
9. 11 Tyler Amundson 40-09.50 PR Menomonie
10. 12 Austin Turner 40-06.50 SR Elmwood/Plum City
11. 11 Cole Juen 39-09.00 PR Ellsworth
12. 11 Shihab Adam 39-06.00 PR River Falls
13. 12 Mitchell Weber 39-02.00 Menomonie
14. 12 Kobe Laws 39-01.00 PR River Falls
15. 12 Brandon Johnson 38-08.00 PR Bloomer
16. 11 Payton Dachel 38-05.50 Bloomer
17. 12 Dalton Huppert 37-09.00 PR Ellsworth
18. 12 Cole Shonkwiler 37-08.50 Ellsworth
19. 11 Tanner Hartl 37-05.00 Chetek/Weyerhaeuser
20. 12 Zach Huppert 37-02.00 PR Ellsworth
21. 11 Gunner Morris 36-06.00 PR Eau Claire North
22. 11 Mason Platter 36-05.50 Menomonie
23. 11 Logan Betthauser 36-00.00 Ellsworth
24. 11 Jack Haskins 35-03.00 River Falls
25. 12 Jordan Winegar 34-10.00 PR Saint Croix Central
26. 11 Matthew James 34-09.00 PR Eau Claire North
27. 10 DJ Walker 34-06.50 PR Menomonie
28. 11 Gabe Naumann 34-01.50 Bloomer
29. 11 Will Wallen 33-11.50 PR Saint Croix Central
30. 11 Owen MaCchane 33-08.50 PR Ellsworth
31. 9 John Henn 33-08.00 PR Elmwood/Plum City
32. 11 Samuel Glaubitz 33-02.00 PR River Falls
33. 10 Jacob Boyette 33-01.00 Menomonie
34. 9 Logan Knapton 32-10.50 PR Saint Croix Central
35. 10 Devin Kugel 32-07.00 PR River Falls
35. 10 Alexander Harmston 32-07.00 Menomonie
37. 10 Matt Erickson 32-03.00 PR Eau Claire North
38. 11 JD Larson 32-00.00 PR Saint Croix Central
39. 12 Cameron Meyers 31-07.00 PR Elmwood/Plum City
40. 11 Cameron Koplin 29-11.00 Ellsworth
41. 10 Timmy Blatz 28-08.00 PR Chetek/Weyerhaeuser
42. 11 Aaron Elwood 28-07.00 PR Chetek/Weyerhaeuser
43. 10 Seth Pecha 27-09.00 Bloomer
44. 12 Luke Klatt 26-08.00 PR Bloomer
45. 9 Fritzy Ullom 25-11.00 PR Bloomer
46. 9 Truman Meinen 25-09.50 PR Bloomer
47. 9 Daniel King 25-07.50 Menomonie
48. 9 Thomas Daggett 24-08.00 PR River Falls
49. 9 Austin Albright 23-10.00 PR Saint Croix Central
50. 9 Corben Klatt 23-09.00 PR Saint Croix Central
51. 10 Joseph Czech 23-06.00 PR River Falls
52. 11 Joshua Koehn 23-05.00 PR River Falls
53. 9 Gabe Glaubitz 23-04.00 PR River Falls
54. 9 Anthony Placzkowski 23-03.00 Menomonie
55. 10 Jonathan Soelle 21-05.50 PR Chetek/Weyerhaeuser
56. 10 Joseph Spitzmuelle 20-10.00 PR Saint Croix Central
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Samuel Zbornik 6-00.00 PR Menomonie
2. 12 Brian Wheeler 5-10.00 Menomonie
3. 11 Alex Kaminski 5-08.00 Chetek/Weyerhaeuser
4. 12 Chad Osteen 5-06.00 PR Elmwood/Plum City
5. 10 Logan Sorenson 5-04.00 Menomonie
6. 11 Kevyn Perkins 5-04.00 Menomonie
7. 12 Matthew Wachtler 5-04.00 PR River Falls
8. 11 Nick Weber 5-02.00 SR Saint Croix Central
9. 11 Ryan Meyer 4-10.00 Ellsworth
9. 10 Eli Vanderwagen 4-10.00 PR River Falls
9. 12 Desmond Trok 4-10.00 PR Ellsworth
9. 12 Brad Freier 4-10.00 Ellsworth
9. 12 Zach Huppert 4-10.00 Ellsworth
-- 9 Bryce Blodgett NH Saint Croix Central
-- 9 Jake Seipel NH Eau Claire North
-- 9 Anthony Kuehl NH Eau Claire North
-- 10 Preston Dorn NH Eau Claire North
-- 10 Alex Conrad NH Bloomer
-- 10 Austin Fankhauser NH Chetek/Weyerhaeuser
-- 11 Tanner Blanford NH Elmwood/Plum City
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Nathan Strader 12-06.00 SR Saint Croix Central
2. 12 Chris Wright 12-00.00 River Falls
3. 11 Michael Rebozo 11-00.00 River Falls
4. 12 Zion Zaloudek 10-00.00 PR River Falls
5. 11 Max Ekverne-Jamme 10-00.00 Ellsworth
5. 10 Jordan Schlichting 10-00.00 Ellsworth
7. 10 Jared Newell 10-00.00 PR Chetek/Weyerhaeuser
8. 10 Logan Mclaughlin 10-00.00 PR River Falls
9. 10 Sam Malecek 9-00.00 PR Saint Croix Central
9. 9 Shawn Halverson 9-00.00 Menomonie
9. 11 Dylan Wittek 9-00.00 PR River Falls
12. 11 Jordan Robinson 8-00.00 PR River Falls
12. 10 Logan Podolak 8-00.00 Eau Claire North
12. 11 John Augustin 8-00.00 PR River Falls
12. 11 Matthew Jacques 8-00.00 Menomonie
12. 9 Ben Schwartz 8-00.00 PR Menomonie
12. 12 Ben Hierl 8-00.00 PR Eau Claire North
18. 9 Noah Dilley 7-00.00 PR Eau Claire North
18. 10 Linus Krummenacher 7-00.00 PR Saint Croix Central
18. 9 Logan Shackelton 7-00.00 PR Saint Croix Central
18. 11 Gavin Naughton 7-00.00 PR River Falls
18. 11 Ike Kramschuster 7-00.00 SR Bloomer
18. 12 Luke Klatt 7-00.00 PR Bloomer
24. 11 Jared Stoll 6-00.00 PR Bloomer
24. 9 Adam Giljohann 6-00.00 Menomonie
24. 11 Philip Jorstad 6-00.00 PR Bloomer
24. 9 Blake Ruff 6-00.00 PR Bloomer
-- 10 Jacob Boyette NH Menomonie
-- 11 George Vondriska NH Saint Croix Central
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Devin Williams 19-11.00 PR Menomonie
2. 11 Philip Jorstad 19-10.00 PR Bloomer
3. 12 Dawson Davis 19-06.00 Chetek/Weyerhaeuser
4. 10 Jared Newell 19-01.50 PR Chetek/Weyerhaeuser
5. 12 Austin Werdin 18-10.75 SR Eau Claire North
6. 11 Paul Schumacher 18-08.00 PR Bloomer
7. 10 Logan Sorenson 18-06.75 Menomonie
8. 11 Alex Kaminski 18-04.00 SR Chetek/Weyerhaeuser
9. 12 Matthew Wachtler 18-02.25 PR River Falls
10. 10 Mike Steinmetz 18-01.00 PR Saint Croix Central
11. 12 Trevor Nelson 17-11.75 SR Saint Croix Central
12. 11 George Vondriska 17-10.00 PR Saint Croix Central
13. 9 Cody Erickson 17-07.50 PR Elmwood/Plum City
14. 10 Cedric Kosnopfal 17-06.75 PR Ellsworth
15. 10 Nic Forster 17-03.00 PR Elmwood/Plum City
15. 11 Collin Nelson 17-03.00 PR Saint Croix Central
15. 12 Nolan Kernstock 17-03.00 PR Elmwood/Plum City
18. 10 Austin Kopacz 17-00.50 SR Saint Croix Central
19. 9 Seth Kohel 16-11.75 PR River Falls
20. 9 Wyatt Hanson 16-06.25 Menomonie
21. 9 Ryan Heleniak 16-05.50 Menomonie
22. 9 Trey Faulkner 16-05.00 PR Eau Claire North
23. 11 Jared Stoll 16-04.00 Bloomer
24. 12 Brad Freier 15-09.75 PR Ellsworth
25. 10 Eli Vanderwagen 15-05.50 PR River Falls
26. 10 Alex Prieto 15-02.00 PR Bloomer
27. 10 James Schemenauer 14-10.00 PR Menomonie
28. 12 Jaydon Simonson 13-09.50 SR River Falls
29. 11 Kevin Marini 12-08.50 PR Elmwood/Plum City
30. 10 Mitchell Miara 6-09.00 PR Menomonie
31. 9 Jon Easter 6-08.00 PR Menomonie
-- 9 Dalton Grambo ND Bloomer
-- 12 Desmond Trok ND Ellsworth
-- 9 Levi Chamberlain ND Chetek/Weyerhaeuser
-- 12 Brian Wheeler ND Menomonie
-- 11 Ryan Meyer ND Ellsworth
-- 11 Connor Hines ND River Falls
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Devin Williams 41-00.00 Menomonie
2. 10 Samuel Zbornik 40-04.00 PR Menomonie
3. 12 Dawson Davis 39-10.00 SR Chetek/Weyerhaeuser
4. 12 Trevor Nelson 39-05.00 SR Saint Croix Central
5. 10 Jared Newell 37-07.00 PR Chetek/Weyerhaeuser
6. 10 Mike Steinmetz 36-06.75 PR Saint Croix Central
7. 11 Collin Nelson 35-07.00 PR Saint Croix Central
8. 10 Jace McMullin 35-03.00 Bloomer
9. 10 Austin Brock 34-03.75 PR Ellsworth
10. 10 Eli Vanderwagen 33-06.00 PR River Falls
11. 12 Chad Osteen 33-04.50 SR Elmwood/Plum City
12. 9 Austin Thur 33-04.00 PR Bloomer
13. 10 Jacob Boyette 32-07.00 PR Menomonie
14. 10 Braedon Hoecherl 32-06.00 PR Bloomer
15. 11 Scott Reid 30-01.50 Ellsworth
16. 12 Jaydon Simonson 28-00.50 PR River Falls
17. 9 Cooper Gorecki 27-08.00 PR Menomonie
-- 10 Austin Kopacz ND Saint Croix Central
Womens Results
55 Meter Dash Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Kary Petricka 7.48a PR Eau Claire North
2. 9 Shyann Ling 7.62a PR Bloomer
3. 11 Elle Hemauer 7.70a SR Menomonie
4. 12 Katheryn Holter 7.72a PR Saint Croix Central
5. 12 Jaiden Sullivan 7.78a Eau Claire North
6. 12 Heidi Rixmann 7.80a River Falls
7. 12 Kaitlyn Trunkel 7.83a Menomonie
8. 11 Madison Davis 7.83a SR Menomonie
55 Meter Dash Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 10 Kary Petricka 7.55a Eau Claire North
2. 12 Jaiden Sullivan 7.76a SR Eau Claire North
3. 9 Shyann Ling 7.77a Bloomer
4. 12 Heidi Rixmann 7.79a PR River Falls
5. 12 Katheryn Holter 7.80a Saint Croix Central
6. 11 Elle Hemauer 7.81a Menomonie
7. 12 Kaitlyn Trunkel 7.81a Menomonie
8. 11 Madison Davis 7.86a Menomonie
9. 10 Madison Grundstrom 7.92a PR River Falls
10. 9 Taylar Meier 7.96a PR River Falls
11. 9 Olivia Laube 7.96a PR Eau Claire North
12. 10 Aly Reuvers 8.01a Ellsworth
13. 9 Harper Dilley 8.03a PR Eau Claire North
14. 11 Justyne Burgess 8.04a PR Bloomer
15. 9 Morgan Siler 8.07a PR Saint Croix Central
16. 12 Maddie Raverty 8.11a PR River Falls
17. 12 Taylor Rock 8.13a PR River Falls
18. 9 Shauna Kuhl 8.15a PR River Falls
19. 11 McKenna Johnson 8.17a PR Saint Croix Central
20. 9 Victoria Harmston 8.19a PR Menomonie
21. 12 Sarah Chuchwar 8.20a PR Chetek/Weyerhaeuser
22. 10 Sydney Brown 8.21a PR Eau Claire North
23. 12 Mya Monnier 8.24a SR Chetek/Weyerhaeuser
24. 9 Claudia Schunk 8.25a PR Eau Claire North
25. 11 Denisha Sanders 8.26a PR Menomonie
26. 11 Brittani Hunter 8.33a PR Saint Croix Central
27. 11 Natalie Turner 8.37a PR Chetek/Weyerhaeuser
28. 12 Marina Otano 8.37a PR Menomonie
29. 11 Mya Bauer 8.40a PR Eau Claire North
30. 10 Sierra Rolling 8.41a PR Saint Croix Central
31. 12 Emma Kozitza 8.42a PR River Falls
32. 10 Mary Buckel 8.46a PR Saint Croix Central
33. 10 Rebekah Anderson 8.49a PR Saint Croix Central
34. 12 Heidi Hoolihan 8.50a PR Saint Croix Central
35. 12 Hannah Nelson 8.54a Ellsworth
36. 9 Hannah Huang 8.58a PR River Falls
37. 9 Kali Pick 8.59a PR Eau Claire North
38. 9 Morgan Clark 8.66a PR Saint Croix Central
38. 10 Lexi Hastings 8.66a PR Menomonie
40. 11 Olivia Martin 8.67a PR Eau Claire North
41. 11 Eva Olson 8.69a PR Menomonie
42. 9 Mikala Bringgold 8.70a PR Saint Croix Central
43. 9 Marion Fischer 8.73a PR Saint Croix Central
44. 10 Ally Hadler 8.77a PR Ellsworth
45. 11 Jessica Coffin 8.80a PR Menomonie
46. 9 Dyllen Brewer 8.81a PR Menomonie
47. 9 Monica Link 8.82a PR Menomonie
48. 9 Angelina Bruton 8.83a Ellsworth
49. 10 Mallory Bleeker 8.84a PR Ellsworth
50. 9 Summer Ruff 8.84a PR Bloomer
51. 11 Anna Kuehn 8.87a SR River Falls
52. 12 Sarah Larson 8.88a SR Elmwood/Plum City
53. 10 Svenja Kraut 8.88a PR River Falls
54. 10 Kylie Hodnefield 8.92a PR Saint Croix Central
55. 11 Brianna Martin 8.94a PR Menomonie
56. 12 Alex Beers 8.95a SR Chetek/Weyerhaeuser
57. 10 Jackie Moen 8.96a SR Chetek/Weyerhaeuser
58. 9 Carolann Anderson 8.98a PR Chetek/Weyerhaeuser
59. 11 Morgan Moucha 9.03a PR Eau Claire North
60. 11 Frena Moges 9.06a PR Eau Claire North
61. 9 Eva Parks 9.08a PR River Falls
62. 9 Grace Hanson 9.10a PR Saint Croix Central
63. 9 Kyra Karstens 9.11a PR Chetek/Weyerhaeuser
64. 12 Casey Joyce 9.11a PR Elmwood/Plum City
65. 9 Amanda Osteen 9.12a PR Elmwood/Plum City
66. 9 Natalie Stewart 9.14a PR Menomonie
67. 12 Krista Law 9.16a SR Chetek/Weyerhaeuser
68. 9 Indi Hamlin 9.28a PR Saint Croix Central
69. 9 Olivia Leipnitz 9.31a PR Menomonie
70. 11 Yelyzaveta Serdyuk 9.31a PR River Falls
71. 9 Kalista Hoyt 9.34a PR Menomonie
72. 12 Alexis Withuski 9.35a PR Saint Croix Central
73. 9 Hannah Koerper 9.42a PR Saint Croix Central
74. 9 Taylor Jernell 9.43a PR Saint Croix Central
75. 11 Lexi Amundson 9.45a PR Eau Claire North
76. 9 Rosie Urbaniak 9.48a PR Ellsworth
77. 10 Bryanna Witzel 9.48a PR Menomonie
78. 9 Emily Lofgren 9.50a PR Ellsworth
79. 9 Lydia Gilbert 9.53a PR Eau Claire North
80. 9 Erika Villeneuve 9.60a PR Menomonie
81. 9 Mattie Beck 9.62a Ellsworth
82. 12 Cassie Banks 9.65a PR Menomonie
83. 12 Sara Rodolfi 9.97a PR River Falls
84. 10 Sydney Stansbury 9.98a PR Menomonie
85. 9 Graily Foley 10.06a PR Elmwood/Plum City
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kyra Arendt 26.71a PR Bloomer
2. 10 Kary Petricka 27.03a PR Eau Claire North
3. 10 Sarah Langlois 27.37a PR River Falls
4. 9 Vanessa Jenneman 27.56a PR Bloomer
5. 9 Emily Banitt 27.59a PR River Falls
6. 12 Jaiden Sullivan 27.76a PR Eau Claire North
7. 11 Madison Davis 27.78a PR Menomonie
8. 10 Aly Reuvers 28.15a SR Ellsworth
9. 9 Taylar Meier 28.29a PR River Falls
10. 9 Shyann Ling 28.36a PR Bloomer
11. 12 Alaina Syverson 28.59a PR River Falls
12. 10 Grace Post 28.78a PR Bloomer
13. 9 Maggie Sarauer 28.98a PR Bloomer
14. 9 Olivia Laube 28.99a PR Eau Claire North
15. 9 Morgan Siler 29.05a PR Saint Croix Central
16. 9 Maria Venne 29.12a PR Eau Claire North
17. 10 Chloee Swartz 29.69a Bloomer
18. 9 Stella Anderson 30.16a PR Ellsworth
19. 11 Natalie Turner 30.26a SR Chetek/Weyerhaeuser
20. 11 Brittani Hunter 30.70a SR Saint Croix Central
21. 9 Morgan Staehling 30.76a PR Eau Claire North
22. 10 Rebekah Anderson 30.95a PR Saint Croix Central
23. 12 Kylee Sabelko 31.17a SR Elmwood/Plum City
24. 12 Mya Monnier 31.38a Chetek/Weyerhaeuser
25. 9 Marion Fischer 32.15a PR Saint Croix Central
26. 9 Olivia Leipnitz 32.44a PR Menomonie
27. 11 Alison Peterson 32.54a Ellsworth
28. 11 Jessica Coffin 33.04a SR Menomonie
29. 11 Delaney Bignell 33.09a PR Menomonie
30. 12 Sarah Larson 33.22a PR Elmwood/Plum City
31. 12 Lily Huber 33.43a Ellsworth
32. 10 Jackie Moen 33.43a Chetek/Weyerhaeuser
33. 10 Ally Hadler 33.53a PR Ellsworth
34. 9 Carolann Anderson 33.62a PR Chetek/Weyerhaeuser
35. 9 Amanda Osteen 33.91a PR Elmwood/Plum City
36. 11 Jordan Tidgwell 34.54a SR Chetek/Weyerhaeuser
37. 9 Maisy Roed 35.13a Ellsworth
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Katheryn Holter 1:03.37a SR Saint Croix Central
2. 12 Savannah Gray 1:03.75a PR Eau Claire North
3. 12 Tessa Rayne 1:04.18a PR River Falls
4. 9 Katie Feuker 1:06.52a PR Elmwood/Plum City
5. 11 Savannah Palmer 1:06.58a PR Eau Claire North
6. 9 Gracie Dreger 1:09.88a Eau Claire North
7. 9 Brooke Stockwell 1:10.04a PR Ellsworth
8. 10 Claire Straub 1:12.08a PR Ellsworth
9. 11 McKenna Johnson 1:13.13a PR Saint Croix Central
10. 9 Kolbi Juen 1:13.17a PR Saint Croix Central
11. 10 Marie Hamlin 1:13.37a PR Saint Croix Central
12. 10 Mallory Bleeker 1:17.25a PR Ellsworth
13. 12 Haley Larson 1:17.68a Ellsworth
14. 10 Nicole Hetletved 1:17.72a Saint Croix Central
15. 10 Kalyn Johnson 1:18.90a SR Chetek/Weyerhaeuser
16. 9 Annabelle Meyer 1:21.10a Ellsworth
17. 12 Cassie Banks 1:27.22a PR Menomonie
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kendall Zeman 2:25.97a PR Bloomer
2. 11 Julia Vanwatermeulen 2:34.07a PR Ellsworth
3. 11 Kassye Todd 2:34.60a PR Elmwood/Plum City
4. 9 Sarah Schneckenberger 2:39.91a PR River Falls
5. 10 Claire Moll 2:40.86a SR Saint Croix Central
6. 10 Mariah Withuski 2:42.67a PR Saint Croix Central
7. 10 Elsa Putzier 2:43.61a PR River Falls
8. 11 Emma Handlos 2:45.96a River Falls
9. 11 Annie Behrend 2:48.24a Menomonie
10. 10 Claire Straub 2:48.80a Ellsworth
11. 12 Erin Schmidt 2:49.69a SR Menomonie
12. 11 Freya Nelson 2:58.41a SR Ellsworth
13. 9 Riley Jahnke 2:58.43a PR River Falls
14. 9 Ava Olson 2:59.43a PR Eau Claire North
15. 9 Mackenzey Larsen 3:00.19a PR Menomonie
16. 9 Alexa Fisher 3:02.93a PR Eau Claire North
17. 11 Ginger Leonard 3:10.74a PR Ellsworth
18. 10 Katrina Mousel 3:11.00a PR Eau Claire North
19. 9 Holly Behrend 3:11.08a PR Menomonie
20. 12 Kaitlyn Ahlers 3:11.37a PR Elmwood/Plum City
21. 11 Brianna Graff 3:19.34a PR Menomonie
22. 9 Briella Kuester 3:20.06a PR Menomonie
23. 9 Madisyn Rouleau 3:23.29a Ellsworth
24. 10 Hannah Poppe 3:23.73a Chetek/Weyerhaeuser
25. 9 Shelby Weltzin 3:35.94a PR Eau Claire North
26. 10 Allison Edwards 3:38.95a PR Chetek/Weyerhaeuser
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Calla Dexheimer 5:40.62a River Falls
2. 11 Olivia Moll 5:42.90a PR Saint Croix Central
3. 11 Tyra Boettcher 5:45.18a PR Menomonie
4. 9 Megdaline Weideman 6:08.82a PR River Falls
5. 11 Kalli Parks 6:09.33a Chetek/Weyerhaeuser
6. 12 Josie Tiffany 6:11.19a PR Elmwood/Plum City
7. 9 Mackenzie Flug 6:11.55a PR Menomonie
8. 9 Isabelle Sorenson 6:13.94a PR Menomonie
9. 12 Taylor Stern 6:20.29a Ellsworth
10. 12 Courtney Carlson 6:21.56a PR Saint Croix Central
11. 12 Tayia Wik 6:21.85a SR Menomonie
12. 12 Emily Pickerign 6:32.62a PR Elmwood/Plum City
13. 10 Grace Groh 6:51.00a Ellsworth
14. 11 Freya Nelson 6:51.38a PR Ellsworth
15. 12 Nicole Smith 6:55.34a PR River Falls
16. 9 Allysa Kruper 6:57.04a PR Menomonie
17. 12 Alecia Warring 7:10.86a PR Bloomer
18. 9 Jessika Fjelstad 7:11.89a Chetek/Weyerhaeuser
19. 11 Ginger Leonard 7:14.24a PR Ellsworth
20. 11 Anna Olson 7:57.61a PR Ellsworth
21. 10 Ashley Lueck 8:04.01a SR Bloomer
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Kaylynn Imsande 12:11.89a PR Menomonie
2. 12 Emma Welch 12:12.82a PR Menomonie
3. 11 Miciah Mills 12:19.21a PR Eau Claire North
4. 11 Grace Bilse 12:26.51a PR Menomonie
5. 10 Calla Dexheimer 12:33.80a River Falls
6. 12 Ellen Peterson 13:02.57a PR Menomonie
7. 11 Kalli Parks 13:07.96a SR Chetek/Weyerhaeuser
8. 11 Madeline Sorenson 13:15.68a Menomonie
9. 9 Jamie Lyons 14:58.97a PR Bloomer
10. 10 Grace Groh 15:04.30a PR Ellsworth
11. 11 Clara Kaufmann 15:09.99a PR Menomonie
55m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Katie Koerper 9.74a PR Saint Croix Central
2. 10 Madison Grundstrom 9.74a PR River Falls
3. 12 Lynsey Bilicke 9.99a SR River Falls
4. 10 Rayna Dixen 10.18a PR River Falls
5. 12 Shanelle Borth 10.28a River Falls
6. 9 McKinley Davis 10.32a PR Menomonie
7. 10 Kylie Mogen 10.36a SR Menomonie
8. 11 Tia Martin 10.39a Eau Claire North
55m Hurdles - 33" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 10 Madison Grundstrom 9.86a River Falls
2. 11 Katie Koerper 9.96a Saint Croix Central
3. 12 Lynsey Bilicke 10.08a River Falls
4. 12 Shanelle Borth 10.18a PR River Falls
5. 10 Rayna Dixen 10.21a River Falls
6. 11 Tia Martin 10.36a Eau Claire North
7. 9 McKinley Davis 10.58a Menomonie
8. 10 Kylie Mogen 10.65a Menomonie
9. 10 Jessica Barr 10.78a Bloomer
10. 12 Katherine Trimble 10.79a Menomonie
11. 11 Maura Laesser 10.90a SR Saint Croix Central
12. 11 Jasmine Bylander 11.04a PR Elmwood/Plum City
13. 10 Brooke Hanson 11.19a PR Chetek/Weyerhaeuser
14. 12 Alethea Brandt 11.22a Bloomer
15. 9 Kolbi Juen 11.30a PR Saint Croix Central
16. 10 Destiny Haldeman 11.35a PR Menomonie
17. 9 Natalie Simpson 11.39a PR River Falls
18. 9 Liberty Grant 11.41a PR Saint Croix Central
19. 9 Dyllen Brewer 11.43a PR Menomonie
20. 9 Mikala Bringgold 11.51a PR Saint Croix Central
21. 9 Rachel Price 11.83a PR River Falls
22. 12 Brianda Gettler 12.02a Bloomer
23. 9 Jamie Lyons 13.06a PR Bloomer
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 1:49.48a Bloomer
2 Elle Hemauer 1:52.81a Menomonie
3. Relay Team 1:53.29a River Falls
4. Relay Team 1:56.80a River Falls
5. Relay Team 1:57.11a Saint Croix Central
6. Relay Team 1:59.31a Bloomer
7. Relay Team 2:02.47a Eau Claire North
8. Relay Team 2:03.83a Saint Croix Central
9 McKinley Davis 2:04.88a Menomonie
10. Relay Team 2:06.33a Chetek/Weyerhaeuser
11. Relay Team 2:06.74a Saint Croix Central
12 Lexi Hastings 2:06.80a Menomonie
13. Relay Team 2:07.81a River Falls
14. Relay Team 2:08.97a Ellsworth
15. Relay Team 2:13.05a River Falls
16. Relay Team 2:16.23a Ellsworth
17. Relay Team 2:20.50a Eau Claire North
-- Relay Team DQ Saint Croix Central
4x200m Relay Throwers - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 2:11.22a Chetek/Weyerhaeuser
2. Relay Team 2:14.47a Saint Croix Central
3. Relay Team 2:14.74a Menomonie
4. Relay Team 2:17.84a Bloomer
5. Relay Team 2:21.61a Menomonie
6. Relay Team 2:23.80a Ellsworth
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 4:25.21a River Falls
2. Relay Team 4:28.59a Eau Claire North
3. Relay Team 4:34.56a River Falls
4 Elle Hemauer 4:34.99a Menomonie
5. Relay Team 4:44.60a Ellsworth
6. Relay Team 4:53.24a Saint Croix Central
7 Olivia Leipnitz 5:00.14a Menomonie
8. Relay Team 5:04.17a Chetek/Weyerhaeuser
9 Annie Behrend 5:08.32a Menomonie
10. Relay Team 5:19.09a Bloomer
11 Mackenzey Larsen 5:30.42a Menomonie
12 Brianna Martin 5:37.85a Menomonie
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 10:42.01a Saint Croix Central
2. Relay Team 10:42.70a Elmwood/Plum City
3. Relay Team 10:46.69a Ellsworth
4. Relay Team 11:52.38a Eau Claire North
5. Relay Team 12:02.38a Bloomer
6. Relay Team 12:17.27a Chetek/Weyerhaeuser
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Emalata Pupungatoa 34-01.00 PR River Falls
2. 10 Sydney Rubesch 32-06.75 Eau Claire North
3. 12 Taylor Barby 31-11.25 Eau Claire North
4. 10 Destiny Haldeman 31-03.25 Menomonie
5. 11 Shaelyn Olson 30-11.00 Ellsworth
6. 10 Sierra Raine 29-10.75 Bloomer
7. 12 Matelyn Peplinski 29-06.00 PR Eau Claire North
8. 11 Denisha Sanders 28-08.25 PR Menomonie
9. 10 Noelle Kaminski 28-06.00 PR River Falls
10. 10 Sophia Cole 28-04.25 Ellsworth
11. 9 Teagan Bignell 27-11.50 PR Menomonie
12. 11 Jessie Kinney 27-10.25 SR Saint Croix Central
13. 12 Alex Beers 27-09.50 SR Chetek/Weyerhaeuser
14. 11 Morgan Davis 26-06.50 Chetek/Weyerhaeuser
15. 10 Glacier Johnson 26-01.75 PR Menomonie
16. 12 Emily Rubesch 26-00.00 SR Eau Claire North
17. 9 Larissa Fossum 25-11.25 PR Bloomer
18. 9 Payton Hardy 25-10.50 PR Menomonie
19. 10 Allison Neidermyer 25-10.25 Menomonie
20. 11 Jasmine Bylander 25-04.75 PR Elmwood/Plum City
21. 9 Abigail Doerre 24-10.00 PR River Falls
22. 10 Sydney Brown 24-07.50 PR Eau Claire North
23. 10 Nicole Hanson 24-06.25 PR Chetek/Weyerhaeuser
24. 11 Mady Paquet 24-05.25 Ellsworth
24. 9 Alexia Sabby 24-05.25 Ellsworth
26. 11 Desiree Raethke 24-04.50 Ellsworth
27. 12 Colby Peterson 24-03.75 PR Menomonie
28. 12 Mya Monnier 24-02.25 SR Chetek/Weyerhaeuser
29. 11 Eva Olson 24-01.50 PR Menomonie
30. 9 Graily Foley 23-06.75 PR Elmwood/Plum City
31. 10 Madison Rood 23-01.50 PR Menomonie
32. 10 Aspyn Arendt 22-06.25 PR Bloomer
33. 9 Amelia Hadzima 22-05.00 PR River Falls
34. 10 Jackie Moen 21-11.75 SR Chetek/Weyerhaeuser
35. 10 Bryanna Witzel 21-09.50 PR Menomonie
36. 9 Alyssa Iverson 21-08.00 PR Saint Croix Central
37. 9 Kalista Hoyt 21-05.75 PR Menomonie
38. 11 Lydia Culver 21-05.00 PR Bloomer
38. 9 Sandra Pomonicutt 21-05.00 Bloomer
40. 9 Emily Morris 20-10.75 PR Menomonie
41. 9 Erika Villeneuve 20-09.00 PR Menomonie
42. 12 Krista Law 20-05.75 PR Chetek/Weyerhaeuser
43. 9 Amanda Osteen 19-03.50 PR Elmwood/Plum City
44. 10 Gwenyth Nold 18-09.00 PR Menomonie
45. 9 Shyla LaPorte 18-05.00 PR Elmwood/Plum City
46. 9 Taylor Bistodeau 16-05.00 PR Menomonie
47. 10 Emilee Schultz 15-11.50 PR Bloomer
48. 9 Stephanie Yarrington 15-08.50 PR Saint Croix Central
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Kylie Mogen 5-00.00 Menomonie
2. 11 Justyne Burgess 4-10.00 Bloomer
3. 9 Stella Anderson 4-10.00 PR Ellsworth
4. 12 Emma Kozitza 4-08.00 PR River Falls
5. 12 Katherine Trimble 4-08.00 SR Menomonie
5. 10 Claire Moll 4-08.00 PR Saint Croix Central
7. 9 Natalie Stewart 4-06.00 PR Menomonie
8. 10 Elsa Putzier 4-06.00 River Falls
9. 10 Brooke Hanson 4-06.00 PR Chetek/Weyerhaeuser
9. 11 Anna Olson 4-06.00 SR Ellsworth
9. 9 Larissa Fossum 4-06.00 PR Bloomer
12. 9 Megdaline Weideman 4-04.00 PR River Falls
12. 9 Maria Venne 4-04.00 PR Eau Claire North
12. 9 Claudia Schunk 4-04.00 PR Eau Claire North
12. 11 Julia Vanwatermeulen 4-04.00 Ellsworth
12. 12 Addie Skovbroten 4-04.00 PR Menomonie
12. 12 Allyson Stoetzel 4-04.00 PR Ellsworth
18. 9 Haley Cronin 4-02.00 PR Eau Claire North
18. 9 Marion Fischer 4-02.00 PR Saint Croix Central
18. 10 Svenja Kraut 4-02.00 PR River Falls
18. 9 Annabelle Meyer 4-02.00 PR Ellsworth
22. 10 Ally Hadler 3-10.00 Ellsworth
22. 9 Olivia Leipnitz 3-10.00 PR Menomonie
22. 9 Jessika Fjelstad 3-10.00 Chetek/Weyerhaeuser
22. 9 Morgan Siler 3-10.00 PR Saint Croix Central
22. 12 Casey Joyce 3-10.00 PR Elmwood/Plum City
22. 12 Sarah Larson 3-10.00 SR Elmwood/Plum City
22. 11 Danielle Miller 3-10.00 PR River Falls
-- 9 Morgan Staehling NH Eau Claire North
-- 11 Frena Moges NH Eau Claire North
-- 10 Jessica Barr NH Bloomer
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Sarah Chuchwar 8-00.00 SR Chetek/Weyerhaeuser
2. 12 Kayla Boettcher 8-00.00 Menomonie
3. 12 Maddie Raverty 8-00.00 PR River Falls
4. 12 Sydney Cernohous 7-06.00 SR River Falls
5. 10 Jessica Gengler 7-06.00 PR Bloomer
6. 11 Ariel Juetten 7-00.00 SR Saint Croix Central
7. 11 Mya Bauer 6-00.00 Eau Claire North
7. 11 Maura Laesser 6-00.00 SR Saint Croix Central
7. 12 Hannah Nelson 6-00.00 Ellsworth
7. 9 Summer Ruff 6-00.00 PR Bloomer
7. 9 Liberty Grant 6-00.00 PR Saint Croix Central
7. 9 Kolbi Juen 6-00.00 PR Saint Croix Central
13. 12 Marina Otano 6-00.00 PR Menomonie
14. 10 Kylie Hodnefield 6-00.00 PR Saint Croix Central
15. 11 Brianna Martin 6-00.00 PR Menomonie
16. 9 Maggie Sarauer 6-00.00 Bloomer
16. 10 Allyza Olson 6-00.00 Chetek/Weyerhaeuser
16. 11 Olivia Martin 6-00.00 Eau Claire North
19. 12 Haley Castle 6-00.00 SR Chetek/Weyerhaeuser
20. 9 Morgan Clark 5-00.00 PR Saint Croix Central
20. 9 Mattie Beck 5-00.00 PR Ellsworth
20. 10 Alexandra Register 5-00.00 Menomonie
20. 10 Sydney Stansbury 5-00.00 PR Menomonie
20. 11 Kaitlyn Larson 5-00.00 Ellsworth
-- 11 Samantha Krueger NH River Falls
-- 11 Tia Martin NH Eau Claire North
-- 10 Kristen Guest NH Chetek/Weyerhaeuser
-- 12 Lily Huber NH Ellsworth
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kyra Arendt 17-05.00 Bloomer
2. 10 Grace Post 16-02.75 PR Bloomer
3. 12 Heidi Rixmann 16-02.25 PR River Falls
4. 9 Olivia Laube 15-08.75 PR Eau Claire North
5. 12 Allyson Stoetzel 15-01.00 Ellsworth
6. 12 Hannah Peterson 14-11.75 Menomonie
7. 11 Katie Koerper 14-07.00 PR Saint Croix Central
8. 11 Danielle Miller 14-05.50 PR River Falls
9. 10 Claire Moll 14-05.00 PR Saint Croix Central
10. 12 Kylee Sabelko 14-01.50 PR Elmwood/Plum City
10. 12 Marina Otano 14-01.50 Menomonie
12. 10 Aly Reuvers 13-03.75 Ellsworth
13. 11 McKenna Johnson 13-03.50 SR Saint Croix Central
14. 11 Elle Hemauer 13-02.25 Menomonie
14. 9 Katie Feuker 13-02.25 PR Elmwood/Plum City
16. 10 Lexi Hastings 13-01.00 Menomonie
17. 9 Vanessa Jenneman 12-10.00 PR Bloomer
18. 10 Sierra Rolling 12-09.50 PR Saint Croix Central
19. 12 Rachel Kelm 12-06.75 PR River Falls
20. 9 Kyra Karstens 12-03.25 PR Chetek/Weyerhaeuser
21. 10 Kristen Guest 12-01.00 Chetek/Weyerhaeuser
22. 11 Jessica Coffin 12-00.50 SR Menomonie
23. 11 Laken Jones 11-11.25 SR Bloomer
24. 12 Saleya Yukel 11-11.00 SR Menomonie
24. 10 Kylie Hodnefield 11-11.00 PR Saint Croix Central
26. 9 Amanda Osteen 11-06.00 PR Elmwood/Plum City
27. 12 Anne O'Malley 10-09.00 PR River Falls
28. 10 Hannah Horsthemke 9-11.50 PR Chetek/Weyerhaeuser
-- 10 Svenja Kraut ND River Falls
-- 12 Sarah Larson ND Elmwood/Plum City
-- 9 McKinley Davis ND Menomonie
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kyra Arendt 37-10.25 Bloomer
2. 10 Grace Post 34-05.00 PR Bloomer
3. 11 Tyra Boettcher 33-02.50 Menomonie
4. 11 Denisha Sanders 30-11.00 PR Menomonie
5. 9 Victoria Harmston 30-04.00 PR Menomonie
6. 10 Jessica Barr 29-08.50 PR Bloomer
7. 12 Addie Skovbroten 29-08.00 PR Menomonie
8. 9 Kolbi Juen 29-07.50 PR Saint Croix Central
9. 10 Mary Buckel 29-03.50 Saint Croix Central
10. 10 Brooke Hanson 29-01.75 PR Chetek/Weyerhaeuser
11. 12 Katherine Trimble 28-06.00 SR Menomonie
12. 9 Mikala Bringgold 27-01.50 PR Saint Croix Central
13. 10 Claire Straub 26-11.25 PR Ellsworth
14. 12 Rachel Kelm 25-09.50 PR River Falls
15. 9 Monica Link 24-06.75 PR Menomonie
16. 9 Hannah Koerper 23-10.50 PR Saint Croix Central
17. 12 Anne O'Malley 23-00.00 PR River Falls
18. 10 Marie Hamlin 22-05.50 PR Saint Croix Central
19. 12 Hannah Peterson 21-05.50 Menomonie
-- 10 Mallory Bleeker ND Ellsworth
-- 11 Kenadie Cook ND Menomonie
-- 9 Taylor Jernell ND Saint Croix Central
-- 11 Eva Olson ND Menomonie