Girls 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Watoria Edwards 8 Morse 20.73 3
2 Camiah Thomas(MSL1) 8 Milwaukee School Of Language 21.22 2
3 Celebrity Clark 8 Holmes 21.42 4
4 Qimora Woods-Tolefree (MAS 6 Milwaukee Academy of Science 21.70 1
5 Emmy Schenkelberg (BVM 1) 6 Bay View Montessori 21.83 2
6 Diamond Davis 7 Hope Christian: Prima 22.40 3
7 Maya Habahbeh 7 Salam 22.44 4
8 Lovely Hughes 7 Hope Christian Fortis 22.66 3
9 Pearl Winklebleck (BVM 1) 6 Bay View Montessori 22.93 3
10 Kourtlyn Guy (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 23.02 4
11 Aleeysia Leonard 5 Woodlands Bluemound 25.63 4
12 Makayla Smith 7 Hartford Avenue 25.74 1
13 Emma Gerner Johnson 7 Downtown Montessori Academy 26.72 4
14 Naya Bennett 7 Milwaukee Scholars 27.98 4
15 Tiana Davis 7 Cass Street 28.76 3
16 Bianca Rybar 5 Macdowell Montessori 31.07 2
17 Unique Hinton 7 Holmes 31.25 2
18 Eleecia Woodards (MAS 2) 8 Milwaukee Academy of Science 31.38 2
Boys 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Thomas Watson 8 Hope Christian: Prima 19.50 2
2 Khamari Moutry 8 Morse 19.80 2
3 Keidan Woods-Smith 8 Milwaukee Scholars 19.82 4
4 Anthony Hill 8 Wedgewood Park 19.97 4
5 Antonie Driver (MAS 2) 7 Milwaukee Academy of Science 20.18 3
6 Augie Kubacki (BVM 1) 6 Bay View Montessori 20.62 1
7 Marqwon Williams 8 Holmes 20.70 2
8 Joseph Owens 7 Milwaukee Scholars 20.81 4
9 Tristian Moreno 8 Manitoba 21.19 2
10 Jayden Valor 7 Woodlands Bluemound 21.20 3
11 Kamari Moore (MAS 1) 6 Milwaukee Academy of Science 21.82 4
12 Dylan Urban (BVM 1) 6 Bay View Montessori 22.22 3
13 Damier Crump 7 Shining Star 22.37 3
14 Tyler Harris(MSL1) 8 Milwaukee School Of Language 22.48 1
15 Max Burgess 7 Downtown Montessori Academy 22.80 1
16 Jaydin Wall 8 Holmes 23.08 3
17 Kaysen Evans 6 Wedgewood Park 23.11 4
18 Kyle Morgan 8 Hope Christian: Prima 24.80 3
19 Noah Madden (BVM 2) 6 Bay View Montessori 25.09 2
20 Orion Franco 7 Downtown Montessori Academy 27.71 3
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Amajhene Thomas 8 Hope Christian: Prima 14.31 6
2 Martavia Turner (MAS 2) 8 Milwaukee Academy of Science 14.67 3
3 Janyiah Morris 7 Fairview 14.95 2
4 Danielle Pratt 8 Holmes 14.97 4
5 Cierra Grant 8 Shining Star 15.01 2
6 Toryanah Shepphard 8 Milwaukee Scholars 15.08 6
7 Zarihanna Eubanks 8 Morse 15.21 6
8 Nyla Singleton 8 Shining Star 15.25 5
9 Princess Larry 7 Mitchell (Milwaukee) 15.29 2
10 Allana Cagle (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 15.32 1
11 Veda Mosier (BVM 2) 8 Bay View Montessori 15.41 6
12 Addysin Smith 5 Woodlands Bluemound 15.65 6
13 Rhianna Williams 8 Wedgewood Park 15.74 2
14 Maya Habahbeh 7 Salam 15.81 4
15 Anajah Harrell (MAS 1) 6 Milwaukee Academy of Science 16.11 3
16 Mariah Anderson 8 Hartford Avenue 16.32 4
17 Derriona Hawkins (BVM 2) 8 Bay View Montessori 16.45 6
18 Kennatee Billups 6 Macdowell Montessori 16.49 6
19 Joyce Ceballos 7 Downtown Montessori Academy 16.96 1
20 Naya Bennett 7 Milwaukee Scholars 16.99 2
21 Kanilah Batton(MSL2) 7 Milwaukee School Of Language 17.28 3
22 Tahada Bibi 5 Manitoba 17.30 3
23 Kariyah Taylor-Sturgies 6 Cass Street 17.32 1
24 Trinity Harris 5 Macdowell Montessori 17.48 3
25 Audrey Vogt(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 17.55 2
26 Markeelah Price 8 Wedgewood Park 17.58 5
27 Brite Armistead 7 Mitchell (Milwaukee) 18.06 2
28 Imani Richard 7 Highland Community 18.41 5
29 Isabella Furge 7 Cass Street 18.59 3
30 Nashiyah Kimble 7 Holmes 19.03 1
31 Mattilynn Braswell 6 river Trail 19.68 4
32 Sereen Banifadel 7 Salam 20.11 1
33 Nora Kachache 6 Downtown Montessori Academy 23.32 5
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Adrian Vukmirica 8 Fairview 12.44 3
2 Ivory Hegler (MAS 1) 7 Milwaukee Academy of Science 12.54 3
3 Eemir Jones 8 Wedgewood Park 12.60 6
4 Christian Collins 8 Fairview 12.98 4
5 Joshua Williams 8 Hope Christian: Prima 13.47 4
6 Marshon Childress 6 Morse 13.72 5
7 Dwayne Gatson 8 river Trail 13.74 1
8 Amalion Dixon (MAS 1) 6 Milwaukee Academy of Science 13.87 1
9 Ehku Too 8 Wedgewood Park 14.33 6
10 Landon Aiello 8 Morse 14.34 5
11 Jamar Taylor 8 Sherman (Milwaukee) 14.47 5
12 Mattew Grays 8 Shining Star 14.51 5
13 Emery Wall 8 Woodlands Bluemound 14.70 4
14 Travonne Cannon 8 Milwaukee Scholars 14.92 6
15 Jayden Jennings 8 Hartford Avenue 14.98 3
16 River Stillman 6 Downtown Montessori Academy 15.18 6
17 Josiah White(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 15.56 3
18 Damier Crump 7 Shining Star 16.50 2
19 Deqwon Williams 6 Holmes 16.68 2
20 James Henderson 7 Highland Community 16.72 6
21 Kendall Perkins 7 Cass Street 16.88 4
22 Thomarcus Benson 6 Mitchell (Milwaukee) 17.62 2
23 Calvin Ollie (MAS 2) 6 Milwaukee Academy of Science 17.68 4
24 Brian Currie 7 Woodlands Bluemound 18.02 6
25 Max Cunningham 6 Downtown Montessori Academy 18.87 2
26 Nico Litton (BVM 2) 5 Bay View Montessori 19.21 5
27 Keaton Cochran (BVM 2) 5 Bay View Montessori 20.87 4
Girls 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Theresa Yogerst (MSL1) 7 Milwaukee School Of Language 7:12.37 1
2 Elena Herrmann 5 Woodlands Bluemound 7:15.65 1
3 Ana Reynoso 7 Downtown Montessori Academy 7:19.99 1
4 Miriella Kolb(MSL2) 8 Milwaukee School Of Language 7:24.48 1
5 Gabrielle Ferrell(MSL2) 6 Milwaukee School Of Language 7:34.71 1
6 Abigail Steiner 7 Wedgewood Park 7:34.76 1
7 Maya Siharath 5 Downtown Montessori Academy 7:37.01 1
8 Janessa Beamon(MSL1) 7 Milwaukee School Of Language 8:31.36 1
9 Lamiyah Gordon (MAS 2) 5 Milwaukee Academy of Science 8:50.01 1
10 Amarie Hughes 8 Wedgewood Park 9:06.90 1
11 Maricelle Ansah 6 Woodlands Bluemound 9:15.63 1
12 Keionna Montgomery-Reed 7 Morse 10:13.04 1
13 Laiha Harris 7 Morse 10:58.33 1
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Moyses Garay (BVM 2) 7 Bay View Montessori 5:48.46 1
2 Will Herrmann 8 Woodlands Bluemound 5:52.41 1
3 Jermaine Ward 8 Highland Community 6:06.42 1
4 Max Monroe 7 Downtown Montessori Academy 6:35.16 1
5 Milo Elliott 8 Downtown Montessori Academy 6:44.07 1
6 Esteban Calderon Garcia 6 Wedgewood Park 7:19.08 1
7 Benjean Lara 6 Wedgewood Park 8:40.78 1
8 Camron Allen (MAS 1) 5 Milwaukee Academy of Science 8:41.00 1
9 Tristian Moreno 8 Manitoba 10:08.24 1
10 Chuexeng Yang 7 Milwaukee Scholars 10:33.29 1
Girls 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Holmes 2:05.72 3
2 Milwaukee Academy of Science 2:09.60 3
3 Hope Christian: Prima 2:11.70 3
4 Milwaukee Academy of Science 2:15.68 1
5 Milwaukee School Of Language 2:16.96 1
6 Woodlands Bluemound 2:17.40 3
7 Hartford Avenue 2:21.09 2
8 Milwaukee School Of Language 2:23.72 3
9 Macdowell Montessori 2:27.52 3
10 Sherman (Milwaukee) 2:28.82 2
11 Morse 2:30.64 3
12 Salam 2:33.31 2
13 Milwaukee Scholars 2:33.61 1
14 Downtown Montessori Academy 2:38.39 3
Boys 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Milwaukee Academy of Science 1:46.97 3
2 Bay View Montessori 2:04.13 3
3 Milwaukee Scholars 2:06.93 3
4 Milwaukee School Of Language 2:09.29 1
5 Holmes 2:12.09 3
6 Hope Christian: Prima 2:14.88 3
7 Bay View Montessori 2:22.62 1
8 Highland Community 2:24.96 2
9 Manitoba 2:29.67 2
10 Milwaukee School Of Language 2:32.87 2
11 Salam 2:41.89 2
Girls 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jordyn Vine(MSL2) 8 Milwaukee School Of Language 1:11.64 5
2 Zarianna Hospkins 8 Hope Christian: Prima 1:17.86 4
3 Kourtlyn Guy (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 1:19.06 6
4 Leah Perez 8 Fairview 1:19.54 4
5 Eh Ku Soe Paw 8 Manitoba 1:20.91 3
6 Storm Harper-walker 8 Hope Christian: Prima 1:21.45 6
7 Lorveah Hill-Mitchell (MAS 2 8 Milwaukee Academy of Science 1:22.17 4
8 Maya Siharath 5 Downtown Montessori Academy 1:23.14 4
9 Amarie Hughes 8 Wedgewood Park 1:23.24 6
10 Jewel Wright 8 Holmes 1:23.32 2
11 Theresa Yogerst (MSL1) 7 Milwaukee School Of Language 1:24.10 2
12 Cayden Brown 8 Holmes 1:24.83 5
13 Danyea Brown (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 1:26.14 4
14 Deja Starck(MSL2) 7 Milwaukee School Of Language 1:27.07 2
15 Riley Young-Davis 7 Ben Franklin 1:27.63 6
16 Assata Konneh 8 Manitoba 1:28.26 5
17 Piper Smith 7 Downtown Montessori Academy 1:29.67 2
18 Madison Darby 6 Hartford Avenue 1:31.47 6
19 Jaya Coleman 8 Milwaukee Scholars 1:32.00 3
20 Alexyia Candelaria-Gust 7 Fairview 1:34.94 3
21 Nathalia Bryant 8 Morse 1:35.64 6
22 Amanda Conner 7 Ben Franklin 1:42.28 4
23 Neveah Smith 6 Milwaukee Scholars 1:43.26 3
24 Serena Davis 7 Hartford Avenue 1:46.33 4
25 Imani Richard 7 Highland Community 1:48.93 5
26 Amelia Brasted 6 Wedgewood Park 2:07.91 6
27 Olivia Smith 7 Morse 2:16.67 2
28 Thomiya Norman 7 Mitchell (Milwaukee) 2:22.46 5
29 Leyla Abdi 5 Cass Street 2:27.20 1
Boys 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Izaac Romero 8 Wedgewood Park 1:04.81 5
2 Santonio Campbell 8 Hartford Avenue 1:05.72 4
3 Amalion Dixon (MAS 1) 6 Milwaukee Academy of Science 1:08.54 3
4 Allen Thompson(MSL2) 6 Milwaukee School Of Language 1:09.21 5
5 Connor Clifton 6 Hartford Avenue 1:10.13 1
6 Corey Woodland (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 1:15.39 2
7 Kayden Madlock 8 Ben Franklin 1:16.18 1
8 Aung Min Thu 7 Manitoba 1:16.37 1
9 Joshuan Bunting 7 Hope Christian Fortis 1:17.19 4
10 Liam Fincher 7 river Trail 1:17.50 3
11 Jermari Graves-Miller(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 1:17.57 3
12 Nehemiah Lewis 6 Hope Christian Fortis 1:21.25 3
13 Khamari Moutry 8 Morse 1:21.45 5
14 Thanasay Chanhdara 7 Manitoba 1:24.28 3
15 Joseph Nicols 6 Wedgewood Park 1:26.60 5
16 August Sullivan (BVM 2) 7 Bay View Montessori 1:27.64 5
17 Winston Graven 5 Highland Community 1:41.21 2
18 Keaton Cochran (BVM 2) 5 Bay View Montessori 1:41.78 5
19 Keyontae Hughey 6 Milwaukee Scholars 1:51.17 1
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Hope Christian: Prima 58.86 4
2 Milwaukee Academy of Science 58.97 4
3 Bay View Montessori 1:02.10 3
4 Shining Star 1:02.80 1
5 Hartford Avenue 1:03.81 4
6 Milwaukee Academy of Science 1:04.70 2
7 Ben Franklin 1:05.06 3
8 Sherman (Milwaukee) 1:05.80 3
9 Milwaukee School Of Language 1:06.21 1
10 Woodlands Bluemound 1:06.50 4
11 Manitoba 1:08.03 4
12 Bay View Montessori 1:08.67 4
13 Highland Community 1:10.30 4
14 Holmes 1:10.69 2
15 Morse 1:11.20 3
16 Milwaukee School Of Language 1:11.55 4
17 Macdowell Montessori 1:13.69 3
18 Cass Street 1:17.93 1
19 Downtown Montessori Academy 1:18.65 3
20 Salam 1:27.48 2
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Milwaukee Academy of Science 51.75 3
2 Wedgewood Park 52.32 3
3 Milwaukee Scholars 55.27 3
4 Hope Christian: Prima 56.62 3
5 Milwaukee School Of Language 58.16 2
6 Bay View Montessori 58.36 3
7 Highland Community 1:03.93 1
8 Milwaukee Academy of Science 1:05.61 1
9 Holmes 1:06.18 3
10 Sherman (Milwaukee) 1:07.42 2
11 Bay View Montessori 1:07.90 1
12 Salam 1:10.73 2
13 Manitoba 1:12.65 2
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Harper Hood(MSL2) 6 Milwaukee School Of Language 2:58.15 2
2 Jordyn Vine(MSL2) 8 Milwaukee School Of Language 3:18.52 2
3 Elena Herrmann 5 Woodlands Bluemound 3:21.71 2
4 Nora Synovic(MSL1) 7 Milwaukee School Of Language 3:30.82 1
5 Ana Reynoso 7 Downtown Montessori Academy 3:33.32 2
6 Abigail Steiner 7 Wedgewood Park 3:37.35 2
7 Piper Smith 7 Downtown Montessori Academy 3:43.14 2
8 Janessa Beamon(MSL1) 7 Milwaukee School Of Language 3:48.38 2
9 Nox Vann 6 Woodlands Bluemound 3:49.17 2
10 Unique Hinton 7 Holmes 5:15.58 2
11 Denasia Clifton 6 Morse 5:23.11 2
Boys 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Will Herrmann 8 Woodlands Bluemound 2:39.51 2
2 Moyses Garay (BVM 2) 7 Bay View Montessori 2:45.16 2
3 Zach Lara 8 Wedgewood Park 2:58.24 2
4 Taylor Brown-Davis 8 Hope Christian: Prima 3:00.96 1
5 Max Monroe 7 Downtown Montessori Academy 3:01.16 1
6 Milo Elliott 8 Downtown Montessori Academy 3:05.66 2
7 Kamari Moore (MAS 1) 6 Milwaukee Academy of Science 3:10.46 1
8 Quinntrell Roberson 7 Mitchell (Milwaukee) 3:16.31 2
9 Cole Sommerville (BVM 1) 6 Bay View Montessori 3:21.31 2
10 Clive Olson 7 Highland Community 3:21.34 1
11 Marqwon Williams 8 Holmes 3:27.31 2
12 Esteban Calderon Garcia 6 Wedgewood Park 3:34.63 2
13 Mohammad Badwan 8 Salam 3:38.54 2
14 Aiden Callier-Tatum 6 Holmes 3:38.63 1
15 Sabir Eisa 6 Salam 3:38.83 1
16 Johnathan S-W 5 Fairview 3:40.98 1
17 Xavier Dawson(MSL2) 8 Milwaukee School Of Language 3:43.40 1
18 Josiah White(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 4:14.86 1
19 Mykel Riddle 6 Milwaukee Scholars 4:15.18 1
20 Drake Franklin 7 Shining Star 4:15.41 1
Girls 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 A'shanti Childs (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 31.21 6
2 Zariyah King (MAS 1) 5 Milwaukee Academy of Science 31.55 5
3 Nyomi Seals Presti 8 Woodlands Bluemound 31.74 2
4 Janyiah Morris 7 Fairview 31.84 4
5 Aalayah Johnson 8 Hope Christian: Prima 32.14 7
6 Zarihanna Eubanks 8 Morse 32.41 5
7 Mariah Meatheney 8 Hope Christian Fortis 32.92 2
8 Ella Walsh (BVM 2) 7 Bay View Montessori 33.11 7
9 Cora Crape(MSL2) 8 Milwaukee School Of Language 33.24 4
10 Lanayshia Davis 8 Hope Christian: Prima 33.86 1
11 Ella Orlowski (BVM 1) 6 Bay View Montessori 34.64 2
12 Tierra Liddell 7 Morse 34.89 3
13 Isabella Ayala (BVM 2) 8 Bay View Montessori 35.05 3
14 Shurya Orr 8 Sherman (Milwaukee) 35.31 4
15 Yazmine Armstrong 6 Holmes 35.89 5
16 Emily Siharath 8 Downtown Montessori Academy 36.35 7
17 Zalaya Rodgers 7 Milwaukee Scholars 36.39 3
18 Serenity Whitaker 8 Ben Franklin 36.78 1
19 Mckenna Barborich 5 Macdowell Montessori 37.21 1
20 Taniah Copening 8 Wedgewood Park 37.22 6
21 Amma Nsiah 6 Woodlands Bluemound 37.32 4
22 Lyla Warner(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 37.60 2
23 Jaslynn Roberts 5 Macdowell Montessori 39.21 2
24 Kaleigha Weber(MSL2) 7 Milwaukee School Of Language 39.28 6
25 Leah Perez 8 Fairview 40.30 2
26 Storm Schuerman 7 Downtown Montessori Academy 40.41 6
27 Miaemea Jones 7 Ben Franklin 41.02 7
28 Amyrah Ollie-Garrison 8 Holmes 41.17 4
29 Cora Lukomski-McGreevy (B 6 Bay View Montessori 42.63 7
30 Olivia Gutowski 5 Highland Community 46.37 5
31 Anna Freshwater 6 Highland Community 49.48 7
32 Lubana Almahdi 5 Salam 1:10.87 4
Boys 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Deondre Bolden (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 27.17 5
2 Kamarion Pittman (MAS 1) 7 Milwaukee Academy of Science 27.68 5
3 Christian Collins 8 Fairview 27.91 5
4 Troy Whithorn 8 Hope Christian: Prima 28.58 6
5 Cornel Penager Davidson 8 Wedgewood Park 28.88 6
6 Bradon James 5 river Trail 29.24 5
7 Santonio Campbell 8 Hartford Avenue 29.25 3
8 Jason Madison 8 Milwaukee Scholars 30.04 2
9 Christopher Edwards 8 Sherman (Milwaukee) 30.25 2
10 Elkis Funes 7 Manitoba 30.32 5
11 Landon Aiello 8 Morse 30.42 4
12 Yacqub Rage 8 Salam 31.89 1
13 Owen Santana(MSL1) 8 Milwaukee School Of Language 32.48 1
14 Jayden Jennings 8 Hartford Avenue 32.61 4
15 Aung Min Thu 7 Manitoba 32.67 2
16 Christopher Harston 6 Hope Christian Fortis 32.80 1
17 Arlando Washington 8 Milwaukee Scholars 33.35 6
18 Akeno Rome(MSL2) 6 Milwaukee School Of Language 34.06 4
19 Alexander Olenici 8 Highland Community 35.65 5
20 Logan Ayala (BVM 1) 5 Bay View Montessori 36.51 6
21 Leontae Driver (MAS 2) 6 Milwaukee Academy of Science 37.18 1
22 Jaime Fontan (BVM 1) 5 Bay View Montessori 37.85 1
23 Josiah Barr 5 Ben Franklin 37.98 6
24 Ephraim Wake Fields 5 Highland Community 38.46 2
25 Orion Franco 7 Downtown Montessori Academy 40.54 6
26 James Youngblood 8 Holmes 41.94 1
27 Max Cunningham 6 Downtown Montessori Academy 42.26 5
28 Nico Litton (BVM 2) 5 Bay View Montessori 43.02 4
29 Shano Abdillahi 7 Holmes 48.72 4
Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elijaah Phillip-Webster (MAS 7 Milwaukee Academy of Science 33-0 4
2 Zaida Nelson 8 Woodlands Bluemound 27-0.50 3
3 Kourtlyn Guy (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 26-2.50 2
4 Gabriell Harris-Lockhart (MA 6 Milwaukee Academy of Science 25-9.50 4
5 Mohagonie Wright 8 Morse 25-4.50 4
6 Arielle Beckley(MSL1) 7 Milwaukee School Of Language 24-8 2
7 Janyiah Morris 7 Fairview 23-1 4
8 Aalayah Mccurry 8 Milwaukee Scholars 22-10 4
9 Mariah Meatheney 8 Hope Christian Fortis 20-5.50 4
10 Zaire Harris 8 Macdowell Montessori 20-2 4
11 Ari Rhodes 8 Milwaukee Scholars 19-2.50 4
12 Amelia Brasted 6 Wedgewood Park 19-1 3
13 Cece Gozdowiak 7 Downtown Montessori Academy 18-5.50 4
14 Trinity Harris 5 Macdowell Montessori 18-1.50 3
14 Miaemea Jones 7 Ben Franklin 18-1.50 1
16 Alexyia Candelaria-Gust 7 Fairview 17-8 3
17 Shirlee Patterson 7 Ben Franklin 17-7 1
18 Esme Marincic 6 Woodlands Bluemound 17-6 2
19 Laila Mohamed 7 Holmes 17-4 1
20 Mariam Mouline 7 Salam 16-7 1
21 La'Niya Griffin(MSL2) 8 Milwaukee School Of Language 16-2 2
22 Lamiyah Gordon (MAS 2) 5 Milwaukee Academy of Science 15-4.50 3
23 Jualaya Wells 6 Sherman (Milwaukee) 14-11 1
24 Della Stuettgen(MSL2) 6 Milwaukee School Of Language 14-6 2
25 Nora Kachache 6 Downtown Montessori Academy 14-2 3
26 Abigail Steiner 7 Wedgewood Park 10-3.50 1
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Martavis Sanyaolu 8 Hope Christian: Prima 34-7 4
2 Kayden Madlock 8 Ben Franklin 31-4 3
3 Allen Thompson(MSL2) 6 Milwaukee School Of Language 30-6.50 4
4 Taylor Brown-Davis 8 Hope Christian: Prima 29-7 2
5 Anthony Hill 8 Wedgewood Park 28-5 4
6 Tyler Harris(MSL1) 8 Milwaukee School Of Language 27-8.50 4
7 Stephon King (MAS 2) 6 Milwaukee Academy of Science 26-11 4
8 Clifton Frier 8 Shining Star 24-11 2
9 Kaderius Hawkins 6 Cass Street 24-0.50 1
10 Shannon Brown 8 Holmes 23-3 4
11 Yazan Manasrah 6 Salam 21-8 2
12 Xavier Hughes 7 Wedgewood Park 19-5 3
13 Amorous McConnell(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 18-8.50 2
14 Amir Lester 5 Macdowell Montessori 18-7.50 3
15 Max Cunningham 6 Downtown Montessori Academy 18-7 4
16 Kamran Ayala 7 Sherman (Milwaukee) 17-8 2
17 Sabir Eisa 6 Salam 17-2 1
18 Zahmir Spain 7 Sherman (Milwaukee) 16-5 1
19 Orion Franco 7 Downtown Montessori Academy 16-1 2
20 Dominick Watkins 6 Shining Star 14-8 2
21 Nico Litton (BVM 2) 5 Bay View Montessori 12-8 1
22 Winston Graven 5 Highland Community 12-7.50 3
23 Jarit Wakefield 7 Highland Community 9-4 1
24 Jaime Fontan (BVM 1) 5 Bay View Montessori 9-2 1
Girls High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zarianna Hospkins 8 Hope Christian: Prima 12-4 1
2 Ayanna Bond (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 12-1 1
3 Keira Wagemann(MSL1) 7 Milwaukee School Of Language 11-11 1
4 Nora Synovic(MSL1) 7 Milwaukee School Of Language 11-7 1
5 Emmy Schenkelberg (BVM 1) 6 Bay View Montessori 11-0 1
6 Kourtlyn Guy (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 10-10 1
7 Cora Crape(MSL2) 8 Milwaukee School Of Language 10-7 1
8 Esme Marincic 6 Woodlands Bluemound 10-3 1
9 Lorveah Hill-Mitchell (MAS 2 8 Milwaukee Academy of Science 10-2 1
10 Shawnnique Allen-Bradford 8 Hartford Avenue 10-1 1
11 Olivia Smith 7 Morse 10-0 1
12 Isabella Ayala (BVM 2) 8 Bay View Montessori 9-10 1
13 Leah Perez 8 Fairview 8-10 1
14 Ella Walsh (BVM 2) 7 Bay View Montessori 8-8 1
15 Unique Hinton 7 Holmes 8-4 1
15 Jaya Coleman 8 Milwaukee Scholars 8-4 1
17 Mackenzie Howell-Smith 7 Downtown Montessori Academy 8-2 1
18 Cora Lukomski-McGreevy (B 6 Bay View Montessori 7-10 1
19 Malaysia Jakachira 7 Ben Franklin 7-9 1
20 Gabriell Harris-Lockhart (MA 6 Milwaukee Academy of Science 7-7 1
20 Deja Starck(MSL2) 7 Milwaukee School Of Language 7-7 1
20 Bianca Rybar 5 Macdowell Montessori 7-7 1
23 Clara Furger 5 Downtown Montessori Academy 7-4 1
24 Miaemea Jones 7 Ben Franklin 6-10 1
24 Da'Najaha Moore 5 Hope Christian: Prima 6-10 1
26 Leone Eldridge 5 Macdowell Montessori 6-8 1
27 Saharrah Kemp 7 Morse 5-6 1
28 Kaycie Smith 6 Woodlands Bluemound 5-4 1
29 Marriyah Bridges 5 Sherman (Milwaukee) 5-0 1
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Deondre Bolden (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 15-2 1
2 Jermari Graves-Miller(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 14-6 1
3 Marshon Childress 6 Morse 14-2 1
4 Cornel Penager Davidson 8 Wedgewood Park 13-7 1
5 Emery Wall 8 Woodlands Bluemound 13-5 1
5 Santonio Campbell 8 Hartford Avenue 13-5 1
7 Maxwell Ekstein(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 12-1 1
8 Moyses Garay (BVM 2) 7 Bay View Montessori 11-10 1
9 Jermaine Ward 8 Highland Community 11-8 1
10 Antonie Driver (MAS 2) 7 Milwaukee Academy of Science 11-4 1
10 Jayden Valor 7 Woodlands Bluemound 11-4 1
12 Milo Elliott 8 Downtown Montessori Academy 11-0 1
13 Marqwon Williams 8 Holmes 10-9 1
14 Max Monroe 7 Downtown Montessori Academy 10-6 1
15 Marion Chandler 7 Hope Christian: Prima 10-4 1
16 Dylan Urban (BVM 1) 6 Bay View Montessori 9-11 1
17 Johnathan S-W 5 Fairview 9-8 1
18 Dkarius Nash 8 Milwaukee Scholars 9-7 1
19 Logan Ayala (BVM 1) 5 Bay View Montessori 9-1 1
19 Christopher Harston 6 Hope Christian Fortis 9-1 1
19 Kenneth Pate 7 Milwaukee Scholars 9-1 1
22 Cashton Simonovic (BVM 2) 6 Bay View Montessori 8-11 1
23 Joshuan Bunting 7 Hope Christian Fortis 8-9 1
24 Mason Williams (MAS 2) 6 Milwaukee Academy of Science 6-6 1
25 Clifton Frier 8 Shining Star 6-4 1
26 Ka'Lon Aponte 8 Manitoba 6-0 1
27 Amir Lester 5 Macdowell Montessori 4-11 1
28 Thomas Pahl(MSL2) 7 Milwaukee School Of Language 4-6.50 1
Girls Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jewel Wright 8 Holmes 28-11.25 1
2 Janyiah Morris 7 Fairview 28-1.50 1
3 Veda Mosier (BVM 2) 8 Bay View Montessori 25-6 1
4 O'Rya Taylor (MAS 1) 7 Milwaukee Academy of Science 25-0 1
5 Zarihanna Eubanks 8 Morse 24-8.50 1
6 Celebrity Clark 8 Holmes 24-5 1
7 Aydin Ricks 7 Highland Community 24-0.25 1
8 Catherine Jones (MAS 1) 8 Milwaukee Academy of Science 22-4.50 1
9 Pearl Winklebleck (BVM 1) 6 Bay View Montessori 21-8.50 1
10 Camiah Thomas(MSL1) 8 Milwaukee School Of Language 21-3 1
11 Nathalia Bryant 8 Morse 20-2 1
12 Derriona Hawkins (BVM 2) 8 Bay View Montessori 19-10 1
13 Kalia Beamon(MSL1) 6 Milwaukee School Of Language 19-5.50 1
14 Storm Schuerman 7 Downtown Montessori Academy 18-6.50 1
15 Esther Seidel 6 Downtown Montessori Academy 18-3 1
16 Amanda Conner 7 Ben Franklin 14-5 1
17 Riley Young-Davis 7 Ben Franklin 14-2 1
18 Olivia Gutowski 5 Highland Community 14-1 1
Boys Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Adrian Vukmirica 8 Fairview 33-0 1
2 Jamarri Webster 8 Morse 32-4 1
3 Antonio Jimenez 8 Fairview 31-3 1
4 Ivory Hegler (MAS 1) 7 Milwaukee Academy of Science 30-2 1
5 David Gonzalez (BVM 1) 7 Bay View Montessori 29-1 1
6 Josiah Evans (BVM 1) 7 Bay View Montessori 28-5.50 1
7 Jabril Wright 7 Highland Community 28-4 1
8 Max Burgess 7 Downtown Montessori Academy 28-2 1
9 Owen Santana(MSL1) 8 Milwaukee School Of Language 27-2.50 1
10 Makaden Green(MSL2) 6 Milwaukee School Of Language 26-1 1
11 Liam Fincher 7 river Trail 25-5.50 1
12 Brian Campbell 8 Milwaukee Scholars 24-1 1
13 Aiden Callier-Tatum 6 Holmes 23-8 1
14 Thomas Watson 8 Hope Christian: Prima 23-2.50 1
15 River Stillman 6 Downtown Montessori Academy 23-2 1
16 Brandon Pugh 8 Holmes 21-1 1
17 Akeno Rome(MSL2) 6 Milwaukee School Of Language 21-0.50 1
18 Camron Allen (MAS 1) 5 Milwaukee Academy of Science 20-2 1
19 Frankie Whitney (BVM 2) 6 Bay View Montessori 18-8.25 1
20 Noah Madden (BVM 2) 6 Bay View Montessori 18-1 1
21 Antonie Driver (MAS 2) 7 Milwaukee Academy of Science 18-0 1
22 Mykel Riddle 6 Milwaukee Scholars 17-10 1
23 James Henderson 7 Highland Community 17-8.25 1
24 Calvin Ollie (MAS 2) 6 Milwaukee Academy of Science 16-11 1
Girls Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Milwaukee Academy of Science 101
2 Milwaukee School Of Language 83
3 Hope Christian: Prima 54
4 Holmes 34
5 Woodlands Bluemound 32
6 Fairview 26
7 Morse 23
8 Bay View Montessori 21
9 Downtown Montessori Academy 15
10 Shining Star 10
11 Hartford Avenue 6
11 Wedgewood Park 6
13 Manitoba 4
13 Milwaukee Scholars 4
15 Hope Christian Fortis 3
16 Ben Franklin 2
16 Highland Community 2
17 Salam 2
19 Sherman (Milwaukee) 1
Boys Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Milwaukee Academy of Science 81
2 Wedgewood Park 53
3 Hope Christian: Prima 47
4 Bay View Montessori 42
5 Fairview 37
6 Milwaukee School Of Language 33
7 Morse 25
8 Woodlands Bluemound 21.5
9 Milwaukee Scholars 20
10 Hartford Avenue 17.5
11 Downtown Montessori Academy 17
12 Highland Community 11
13 Ben Franklin 10
14 Holmes 6
15 river Trail 5
16 Manitoba 1
16 Mitchell (Milwaukee) 1
17 Shining Star 1