Elite Performances
367 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 14.63 | Megan Rennhack | Dodgeland |
100 Meter Hurdles Finals | 14.70 | Lindsay Schwartz | Watertown |
100 Meter Dash Finals | 11.96 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
100 Meter Dash Finals | 11.99 | Tasha Allen | Milwaukee North |
100 Meter Dash Finals | 12.01 | Jasmyn Hudgins | Milwaukee Bradley Tech |
100 Meter Dash Finals | 12.16 | Chim Okoroji | Eau Claire Memorial |
100 Meter Dash Finals | 12.18 | Kaya Senaya | Brown Deer |
100 Meter Dash Finals | 12.22 | Symona Gregory | Milwaukee Bradley Tech |
100 Meter Dash Finals | 12.25 | Stephanie Henry | La Crosse Logan |
1600 Meter Run Finals | 4:52.38 | Ashley Beutler | Belleville/New Glarus |
1600 Meter Run Finals | 5:02.28 | Claire Rindo | Berlin |
1600 Meter Run Finals | 5:06.74 | Rachel Kaminski | Bay Port |
1600 Meter Run Finals | 5:07.16 | Jami Hill | Onalaska |
1600 Meter Run Finals | 5:07.36 | Katie Mccormack | Brookfield Central |
1600 Meter Run Finals | 5:07.87 | Shannon Nemetz | Denmark |
1600 Meter Run Finals | 5:08.43 | Joanna Zurko | Muskego |
1600 Meter Run Finals | 5:08.63 | Megan Beers | Oregon |
1600 Meter Run Finals | 5:08.85 | Maggie Bollig | Middleton |
1600 Meter Run Finals | 5:09.40 | Brea Tinney | Osceola |
1600 Meter Run Finals | 5:09.85 | Jessica Schmidt | West De Pere |
1600 Meter Run Finals | 5:11.46 | Kenzie Vicker | Whitefish Bay |
1600 Meter Run Finals | 5:11.68 | Morgan Place | Ellsworth |
1600 Meter Run Finals | 5:13.10 | Kate Lydy | Germantown |
1600 Meter Run Finals | 5:13.27 | Haley Moeller | Sevastopol |
1600 Meter Run Finals | 5:13.97 | Becca Gusmer | Green Bay Preble |
1600 Meter Run Finals | 5:14.12 | Kate Sanft | Wausau East |
1600 Meter Run Finals | 5:14.25 | Kayla Wagner | Baldwin-Woodville |
1600 Meter Run Finals | 5:14.40 | Katie Cumming | Hudson |
1600 Meter Run Finals | 5:14.54 | Taylor Hickey | Wisconsin Dells |
1600 Meter Run Finals | 5:14.58 | Gabrielle Levac | Arrowhead |
1600 Meter Run Finals | 5:14.86 | Emily Bachhuber | Shorewood |
1600 Meter Run Finals | 5:14.95 | Ann Tank | Dodgeville/Mineral Point |
200 Meter Dash Finals | 24.66 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
200 Meter Dash Finals | 24.79 | Tasha Allen | Milwaukee North |
200 Meter Dash Finals | 24.81 | Jasmyn Hudgins | Milwaukee Bradley Tech |
200 Meter Dash Finals | 24.82 | Sharay Hale | Milwaukee Riverside |
300 Meter Hurdles Finals | 43.75 | Megan Rennhack | Dodgeland |
300 Meter Hurdles Finals | 44.23 | Lindsay Schwartz | Watertown |
300 Meter Hurdles Finals | 44.77 | Calanetta Burrows | Menomonee Falls |
300 Meter Hurdles Finals | 45.11 | Katelyn Malcore | Brookfield Central |
300 Meter Hurdles Finals | 45.15 | Samantha Berg | Kettle Moraine |
300 Meter Hurdles Finals | 45.74 | Bridget Sarafin | Stanley-Boyd |
300 Meter Hurdles Finals | 45.76 | Megan Gwyn | Northland Pines |
300 Meter Hurdles Finals | 45.86 | Jenny Zahn | Homestead |
300 Meter Hurdles Finals | 46.06 | Katie Langmeier | Southwestern/Benton |
300 Meter Hurdles Finals | 46.13 | Sydney Malanaphy | Hudson |
300 Meter Hurdles Finals | 46.25 | Jessi Smith | Luther |
300 Meter Hurdles Finals | 46.43 | Sam Schemenauer | McDonell Central |
3200 Meter Run Finals | 10:33.43 | Ashley Beutler | Belleville/New Glarus |
3200 Meter Run Finals | 10:38.44 | Kayla Wagner | Baldwin-Woodville |
3200 Meter Run Finals | 10:48.11 | Claire Rindo | Berlin |
3200 Meter Run Finals | 10:53.03 | Katie Cumming | Hudson |
3200 Meter Run Finals | 10:57.51 | Morgan Place | Ellsworth |
3200 Meter Run Finals | 10:58.57 | Katie Peterson | Brookfield Central |
3200 Meter Run Finals | 11:01.61 | Mackenzie Weber | Lourdes Academy |
3200 Meter Run Finals | 11:03.44 | Morgan Sickels | Catholic Memorial |
3200 Meter Run Finals | 11:06.70 | Julia Nowak | Racine Case |
3200 Meter Run Finals | 11:08.22 | Kate Lydy | Germantown |
3200 Meter Run Finals | 11:10.83 | Samantha Bluske | Pardeeville |
3200 Meter Run Finals | 11:14.27 | Ashley Schoenoff | Baraboo |
3200 Meter Run Finals | 11:16.62 | Maggie Priebe | Wausau East |
3200 Meter Run Finals | 11:18.29 | Kiah Ehrke | Stoughton |
3200 Meter Run Finals | 11:18.97 | Becca Gusmer | Green Bay Preble |
3200 Meter Run Finals | 11:19.62 | Jessica Dietz | Arrowhead |
400 Meter Dash Finals | 56.02 | Sharay Hale | Milwaukee Riverside |
400 Meter Dash Finals | 56.15 | Jamie Vandenberg | Niagara |
400 Meter Dash Finals | 57.16 | Maya Vazquez | Arcadia |
400 Meter Dash Finals | 57.32 | Deidre Dillman | Prairie du Chien |
400 Meter Dash Finals | 57.65 | Stephanie Grant | Waukesha West |
400 Meter Dash Finals | 57.67 | Alaina Murphy | Seymour |
400 Meter Dash Finals | 57.77 | Lauren Rock | Madison Memorial |
4x100 Meter Relay Finals | 47.95 | Relay Team | Milwaukee Bradley Tech |
4x200 Meter Relay Finals | 1:38.46 | Relay Team | Milwaukee Bradley Tech |
4x800 Meter Relay Finals | 9:26.40 | Relay Team | Mukwonago |
4x800 Meter Relay Finals | 9:27.18 | Relay Team | Onalaska |
4x800 Meter Relay Finals | 9:27.36 | Relay Team | Oregon |
4x800 Meter Relay Finals | 9:28.42 | Relay Team | Arrowhead |
4x800 Meter Relay Finals | 9:28.90 | Relay Team | Brookfield Central |
4x800 Meter Relay Finals | 9:29.85 | Relay Team | Green Bay Preble |
4x800 Meter Relay Finals | 9:30.74 | Relay Team | Wausau East |
4x800 Meter Relay Finals | 9:32.49 | Relay Team | Stevens Point |
4x800 Meter Relay Finals | 9:33.01 | Relay Team | West Salem |
4x800 Meter Relay Finals | 9:33.25 | Relay Team | Whitefish Bay |
4x800 Meter Relay Finals | 9:38.43 | Relay Team | Kettle Moraine |
4x800 Meter Relay Finals | 9:38.80 | Relay Team | La Crosse Central |
4x800 Meter Relay Finals | 9:39.55 | Relay Team | Osceola |
4x800 Meter Relay Finals | 9:40.35 | Relay Team | Pulaski |
4x800 Meter Relay Finals | 9:40.40 | Relay Team | Germantown |
4x800 Meter Relay Finals | 9:42.89 | Relay Team | Catholic Memorial |
4x800 Meter Relay Finals | 9:43.01 | Relay Team | Burlington |
4x800 Meter Relay Finals | 9:44.45 | Relay Team | Sevastopol |
4x800 Meter Relay Finals | 9:44.51 | Relay Team | Waukesha West |
4x800 Meter Relay Finals | 9:44.98 | Relay Team | Pittsville |
800 Meter Run Finals | 2:13.29 | Jamie Vandenberg | Niagara |
800 Meter Run Finals | 2:13.82 | Megan Palmer | Whitefish Bay |
800 Meter Run Finals | 2:14.67 | Jami Hill | Onalaska |
800 Meter Run Finals | 2:15.03 | Courtney Oldenburg | West Salem |
800 Meter Run Finals | 2:15.18 | Deidre Dillman | Prairie du Chien |
800 Meter Run Finals | 2:15.46 | Maggie Bollig | Middleton |
800 Meter Run Finals | 2:15.65 | Megan Beers | Oregon |
800 Meter Run Finals | 2:15.89 | Rachel Kaminski | Bay Port |
800 Meter Run Finals | 2:15.98 | Hannah Trasser | Brookfield Central |
800 Meter Run Finals | 2:16.65 | Cathy Randle | Wauwatosa West |
800 Meter Run Finals | 2:18.06 | Jil Kerkman | Union Grove |
800 Meter Run Finals | 2:18.35 | Kathryn Ritter | Mukwonago |
800 Meter Run Finals | 2:18.52 | Shannon Klein | Brodhead/Juda |
800 Meter Run Finals | 2:18.58 | Ann Tank | Dodgeville/Mineral Point |
800 Meter Run Finals | 2:18.59 | Sarah Ball | Kenosha Tremper |
800 Meter Run Finals | 2:18.77 | Jenna Wise | Beaver Dam |
800 Meter Run Finals | 2:19.60 | Kim Hennings | Kiel |
800 Meter Run Finals | 2:19.65 | Kelsey Quist | Seymour |
800 Meter Run Finals | 2:19.85 | Abby Wedig | Darlington |
800 Meter Run Finals | 2:19.90 | Morgan Engelhart | Oregon |
Discus Finals | 120-3 | Caitie Zepczyk | Ashland |
Discus Finals | 121-5 | Rachel Oppriecht | De Soto |
Discus Finals | 122-8 | Kayla Oberstadt | New London |
Discus Finals | 122-10 | Jecel Gerner | Markesan |
Discus Finals | 124-2 | Alissa Rausch | Wausau West |
Discus Finals | 124-8 | Mary Kurisch | West Salem |
Discus Finals | 125-10 | Rachel Breunig | Sheboygan South |
Discus Finals | 126-7 | Megan Elliott | Marathon |
Discus Finals | 128-1 | Tiffany Medenwaldt | Lakeside Lutheran |
Discus Finals | 128-6 | Angela Boushea | Monona Grove |
Discus Finals | 130-5 | Devin Stanford | Milwaukee Lutheran |
Discus Finals | 130-5 | Mary Theisen | Eau Claire Regis |
Discus Finals | 133-1 | Brittany Alsum | Randolph |
Discus Finals | 135-1 | Shanai Guider | Cambridge |
Discus Finals | 137-5 | Lacey Craker | Baraboo |
Discus Finals | 144-9 | Jessica Maroszek | Seymour |
High Jump Finals | 5-4 | Jennifer Lehman | Waukesha South |
High Jump Finals | 5-4 | Rebecca Buchholtz | East Troy |
High Jump Finals | 5-4 | Katie Langmeier | Southwestern/Benton |
High Jump Finals | 5-5 | Lindsay Schwartz | Watertown |
High Jump Finals | 5-5 | Eva Greenwalt | Verona Area |
High Jump Finals | 5-5 | Tessa Warner | Eau Claire Regis |
High Jump Finals | 5-6 | Shelby Demos | Janesville Parker |
Long Jump Finals | 17-6 | Michelle Dunnington | Kettle Moraine Lutheran |
Long Jump Finals | 17-6.75 | Jennifer Lehman | Waukesha South |
Long Jump Finals | 17-7.5 | Chelsea Heil | Whitewater |
Long Jump Finals | 17-9.25 | Shelby Schaal | Waterford Union |
Long Jump Finals | 17-10.75 | Melissa Preston | Milwaukee King |
Long Jump Finals | 17-10.75 | Chidera Obasih | Brookfield Central |
Long Jump Finals | 17-11.75 | Kaya Senaya | Brown Deer |
Long Jump Finals | 17-11.75 | Sheila Opelt | Neillsville |
Long Jump Finals | 18-0 | Maya Vazquez | Arcadia |
Long Jump Finals | 18-0.25 | Emily Betz | La Crosse Logan |
Long Jump Finals | 18-6.25 | Aileen Lemanski | Florence |
Long Jump Finals | 18-10 | Emily Worden | La Crosse Logan |
Long Jump Finals | 18-11.25 | Tiffany Jones | Madison Memorial |
Pole Vault Finals | 10-6 | Danielle Vetesnik | Richland Center/Ithaca |
Pole Vault Finals | 10-6 | Kelsey Temanson | Stratford |
Pole Vault Finals | 10-9 | Danielle Carrigan | Waukesha West |
Pole Vault Finals | 10-9 | Ryanne Bell | Boscobel |
Pole Vault Finals | 11-0 | Hilary Feyereisen | Hudson |
Pole Vault Finals | 11-3 | Hannah Wallace | Whitefish Bay |
Pole Vault Finals | 11-6 | Melissa Flucke | Ashwaubenon |
Shot Put Finals | 37-0 | Kathryn Koeck | Winneconne |
Shot Put Finals | 37-1 | Sharonda Winston | Milwaukee Marshall |
Shot Put Finals | 37-1.75 | Morgan Stuber | Park Falls |
Shot Put Finals | 37-2.25 | Hannah Turnbull | Hayward |
Shot Put Finals | 37-3 | Alexia Child | Badger |
Shot Put Finals | 37-4 | Caty King | North Fond du Lac Horace Mann |
Shot Put Finals | 37-4 | Amanda Allen | Deerfield/Cambridge (XC) |
Shot Put Finals | 37-5.75 | Rachel Oppriecht | De Soto |
Shot Put Finals | 37-6.75 | Connie Vang | Nekoosa/Port Edwards |
Shot Put Finals | 37-7 | Sam Steinbring | Slinger |
Shot Put Finals | 37-8 | Kayla Oberstadt | New London |
Shot Put Finals | 37-8 | Abby Lueck | Columbus |
Shot Put Finals | 37-9.75 | Jena Darwin | Menomonie |
Shot Put Finals | 37-11 | Molly Nitka | Waukesha South |
Shot Put Finals | 38-4.5 | Lindsey Haller | Arrowhead |
Shot Put Finals | 38-4.5 | Jess Porter | Princeton |
Shot Put Finals | 38-4.75 | Alissa Rausch | Wausau West |
Shot Put Finals | 38-7.25 | Nicole Flackey | Ladysmith |
Shot Put Finals | 38-7.5 | Alec Seeley | Cadott |
Shot Put Finals | 38-9.5 | Jackie Pasholk | Arrowhead |
Shot Put Finals | 39-2.75 | Jessica Ramel | Random Lake |
Shot Put Finals | 39-4.5 | Toywonia Jones | Sun Prairie East |
Shot Put Finals | 39-6.25 | Shelly Fondriest | Wisconsin Lutheran |
Shot Put Finals | 39-9 | Jecel Gerner | Markesan |
Shot Put Finals | 39-11.5 | Tina Delakis | Eau Claire Memorial |
Shot Put Finals | 40-5.25 | Tiffany Medenwaldt | Lakeside Lutheran |
Shot Put Finals | 40-6.25 | Kassi Kamps | Belmont |
Shot Put Finals | 40-8 | Lacey Craker | Baraboo |
Shot Put Finals | 41-3 | Mary Theisen | Eau Claire Regis |
Shot Put Finals | 42-5.75 | Angela Boushea | Monona Grove |
Shot Put Finals | 43-0 | Lauren Barber | Homestead |
Shot Put Finals | 44-10.5 | Jessica Maroszek | Seymour |
Shot Put Finals | 46-3.5 | Heidi Baerenwald | Appleton East |
Triple Jump Finals | 36-0 | Mallori Sydorowicz | Neillsville |
Triple Jump Finals | 36-3.75 | Emily Betz | La Crosse Logan |
Triple Jump Finals | 36-5 | Katelyn Malcore | Brookfield Central |
Triple Jump Finals | 36-10.75 | Maureen Podkomorski | Greenfield (WI) |
Triple Jump Finals | 37-1 | Shalesa Smith | Milwaukee King |
Triple Jump Finals | 37-3.75 | Rebecca Buchholtz | East Troy |
Triple Jump Finals | 37-4.5 | Emily Worden | La Crosse Logan |
Triple Jump Finals | 37-4.75 | Julie Hebert | Greenfield (WI) |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Finals | 10.68 | Centrell Minter | Milwaukee Vincent |
100 Meter Dash Finals | 10.80 | Justin Austin | Brown Deer |
110 Meter Hurdles Finals | 14.42 | Jim Hodgson | De Pere |
110 Meter Hurdles Finals | 14.49 | Kyle Ullsperger | Appleton North |
110 Meter Hurdles Finals | 14.58 | Eric Mersereau | Port Washington |
1600 Meter Run Finals | 4:16.71 | Jack Hackett | Port Washington |
1600 Meter Run Finals | 4:16.74 | Keegan Calmes | Muskego |
1600 Meter Run Finals | 4:17.01 | Andrew Christiansen | Neenah |
1600 Meter Run Finals | 4:17.43 | Joseph Stilin | Milwaukee King |
1600 Meter Run Finals | 4:18.29 | Nate Stymiest | Oconto Falls |
1600 Meter Run Finals | 4:18.35 | Elliot Krause | Appleton North |
1600 Meter Run Finals | 4:18.79 | Alex Brill | Madison La Follette |
1600 Meter Run Finals | 4:18.86 | Michael Brice | Kaukauna |
1600 Meter Run Finals | 4:19.11 | Paul Hetke | Chetek-Weyerhaeuser |
1600 Meter Run Finals | 4:19.70 | Zachary Wilhelmy | Aquinas |
1600 Meter Run Finals | 4:20.03 | Danny Buechel | Fond du Lac |
1600 Meter Run Finals | 4:20.52 | Taylor Wardall | Appleton East |
1600 Meter Run Finals | 4:20.95 | Andy Buchanan | Madison La Follette |
1600 Meter Run Finals | 4:21.14 | Evan Ross | Port Washington |
1600 Meter Run Finals | 4:21.24 | Andrew Erickson | Shorewood |
1600 Meter Run Finals | 4:21.82 | Michael Stumpf | Xavier |
1600 Meter Run Finals | 4:22.27 | Mike Cohen | Mishicot |
1600 Meter Run Finals | 4:23.04 | Peter Walsh | Webster |
1600 Meter Run Finals | 4:23.14 | Spencer Agnew | Fort Atkinson |
200 Meter Dash Finals | 21.90 | Centrell Minter | Milwaukee Vincent |
300 Meter Hurdles Finals | 39.17 | Eric Mersereau | Port Washington |
300 Meter Hurdles Finals | 39.20 | Dj Tate | Waukesha North |
3200 Meter Run Finals | 9:09.69 | Elliot Krause | Appleton North |
3200 Meter Run Finals | 9:15.16 | Joseph Stilin | Milwaukee King |
3200 Meter Run Finals | 9:20.86 | Andrew Christiansen | Neenah |
3200 Meter Run Finals | 9:23.33 | Michael Brice | Kaukauna |
3200 Meter Run Finals | 9:24.54 | Derek Storkel | Tomah |
3200 Meter Run Finals | 9:26.47 | Zachary Wilhelmy | Aquinas |
3200 Meter Run Finals | 9:28.36 | Brett Kelly | Madison West |
3200 Meter Run Finals | 9:28.72 | Kevin Mccollow | Shorewood |
3200 Meter Run Finals | 9:32.81 | Spencer Agnew | Fort Atkinson |
3200 Meter Run Finals | 9:35.26 | John Prusynski | Madison La Follette |
3200 Meter Run Finals | 9:37.87 | Peter Walsh | Webster |
3200 Meter Run Finals | 9:39.28 | Adam Zais | Hudson |
400 Meter Dash Finals | 48.12 | Drew Simmons | DeForest |
400 Meter Dash Finals | 48.71 | Justin Simmons | Milwaukee South |
400 Meter Dash Finals | 48.76 | Josh Prince | Chippewa Falls |
400 Meter Dash Finals | 48.77 | David Berry | Racine Horlick |
400 Meter Dash Finals | 48.80 | Brett Hartman | Neenah |
400 Meter Dash Finals | 48.94 | Jake Spaciel | Waterford Union |
400 Meter Dash Finals | 49.23 | Oladipo Fagbemi | Marshfield |
400 Meter Dash Finals | 49.36 | Troy Williams | Kenosha Bradford |
4x100 Meter Relay Finals | 42.10 | Relay Team | D. C. Everest |
4x200 Meter Relay Finals | 1:27.41 | Relay Team | Milwaukee Vincent |
4x200 Meter Relay Finals | 1:28.54 | Relay Team | D. C. Everest |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.29 | Relay Team | Ashwaubenon |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.45 | Relay Team | Menomonee Falls |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.53 | Relay Team | Platteville |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.54 | Relay Team | Muskego |
4x200 Meter Relay Finals | 1:29.74 | Relay Team | Milwaukee Lutheran |
4x400 Meter Relay Finals | 3:20.54 | Relay Team | Kettle Moraine |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.48 | Relay Team | D. C. Everest |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.58 | Relay Team | Arrowhead |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.68 | Relay Team | Racine Horlick |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.08 | Relay Team | Waukesha West |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.95 | Relay Team | La Crosse Logan |
4x800 Meter Relay Finals | 7:50.84 | Relay Team | Port Washington |
4x800 Meter Relay Finals | 7:50.96 | Relay Team | Waukesha West |
4x800 Meter Relay Finals | 7:53.91 | Relay Team | Neenah |
4x800 Meter Relay Finals | 7:56.86 | Relay Team | Stevens Point |
4x800 Meter Relay Finals | 7:57.13 | Relay Team | Muskego |
4x800 Meter Relay Finals | 7:57.24 | Relay Team | Green Bay Preble |
4x800 Meter Relay Finals | 7:57.34 | Relay Team | La Crosse Central |
4x800 Meter Relay Finals | 7:58.57 | Relay Team | Mukwonago |
4x800 Meter Relay Finals | 8:01.22 | Relay Team | Kettle Moraine |
4x800 Meter Relay Finals | 8:01.74 | Relay Team | Dodgeville/Mineral Point |
4x800 Meter Relay Finals | 8:02.46 | Relay Team | La Crosse Logan |
4x800 Meter Relay Finals | 8:02.90 | Relay Team | Madison La Follette |
4x800 Meter Relay Finals | 8:02.94 | Relay Team | Chilton |
4x800 Meter Relay Finals | 8:03.61 | Relay Team | Monroe |
4x800 Meter Relay Finals | 8:04.07 | Relay Team | Shorewood |
4x800 Meter Relay Finals | 8:04.98 | Relay Team | Xavier |
4x800 Meter Relay Finals | 8:05.33 | Relay Team | Plymouth |
4x800 Meter Relay Finals | 8:07.37 | Relay Team | Sauk Prairie |
4x800 Meter Relay Finals | 8:07.92 | Relay Team | Nekoosa/Port Edwards |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.30 | Relay Team | Kimberly |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.44 | Relay Team | Bay Port |
4x800 Meter Relay Finals | 8:09.46 | Relay Team | Brookfield Academy |
800 Meter Run Finals | 1:54.29 | Erik Sowinski | Waukesha West |
800 Meter Run Finals | 1:54.32 | Alex Steiner | Chilton |
800 Meter Run Finals | 1:54.39 | Jajuan Tyler | Racine St. Catherine's |
800 Meter Run Finals | 1:55.33 | Kyle Winter | Kettle Moraine |
800 Meter Run Finals | 1:55.61 | Billy Schlottke | Mukwonago |
800 Meter Run Finals | 1:55.65 | Kyle Mcfadden | Whitefish Bay |
800 Meter Run Finals | 1:55.69 | Sam Mutschler | Muskego |
800 Meter Run Finals | 1:56.05 | Dan Rammer | Appleton West |
800 Meter Run Finals | 1:56.10 | Cory Zimmerman | Adams-Friendship |
800 Meter Run Finals | 1:56.16 | Josh Prince | Chippewa Falls |
800 Meter Run Finals | 1:56.29 | Trey Brotzler | New Richmond |
800 Meter Run Finals | 1:56.88 | Andrew Koll | Sheboygan Falls |
800 Meter Run Finals | 1:57.02 | Matt Mcdonald | Green Bay Preble |
800 Meter Run Finals | 1:57.13 | Matt Hillard | Shorewood |
800 Meter Run Finals | 1:57.16 | Paul Hetke | Chetek-Weyerhaeuser |
800 Meter Run Finals | 1:57.78 | Tim Hucke | Arrowhead |
800 Meter Run Finals | 1:57.92 | Caleb Fisher | Middleton |
800 Meter Run Finals | 1:57.92 | Jon Trzebiatowski | Rosholt |
Discus Finals | 150-3 | Mitch Weber | La Crosse Logan |
Discus Finals | 151-3 | Brad Newbauer | Waukesha North |
Discus Finals | 152-11 | Corey Wagner | Marinette |
Discus Finals | 154-4 | Lewis Prior | Coleman |
Discus Finals | 155-8 | Austin Kaiser | Marathon |
Discus Finals | 155-8 | Kyle Nowak | Stratford |
Discus Finals | 157-1 | Chris Prom | Port Washington |
Discus Finals | 157-3 | Jacob Bambenek | Gale-Ettrick-Trempealeau |
Discus Finals | 157-6 | Kris Roug | Kimberly |
Discus Finals | 159-2 | Ben Boettcher | Kewaskum |
Discus Finals | 159-5 | Ryan Bader | Nekoosa/Port Edwards |
Discus Finals | 159-6 | Travis Frederick | Big Foot |
Discus Finals | 161-4 | Jordan Shull | Menomonee Falls |
Discus Finals | 161-5 | Bucky Dixon | Hayward |
Discus Finals | 164-2 | Jared Hassin | Kettle Moraine |
Discus Finals | 166-4 | Nick Grosso | Monona Grove |
Discus Finals | 167-0 | Justin Waldvogel | Gale-Ettrick-Trempealeau |
Discus Finals | 170-3 | Mike Zika | Durand |
Discus Finals | 174-5 | Grant Luer | Menomonie |
Discus Finals | 178-5 | Nick Baatz | Lomira |
High Jump Finals | 6-6 | Danny Schiller | Homestead |
High Jump Finals | 6-6 | Brad Parent | Green Bay Preble |
High Jump Finals | 6-6 | Collin Taylor | Brookfield East |
High Jump Finals | 6-6 | Riley Grafft | Janesville Parker |
High Jump Finals | 6-6 | Lukey Klitz | Markesan |
High Jump Finals | 6-7 | Chris Redman | Madison La Follette |
High Jump Finals | 6-7 | Jake Koss | Melrose-Mindoro |
High Jump Finals | 6-8 | John Mccann | New Lisbon |
High Jump Finals | 6-11 | Paul Annear | Richland Center/Ithaca |
Long Jump Finals | 22-7 | Ben Ericksen | Greendale |
Long Jump Finals | 22-8.5 | Paul Annear | Richland Center/Ithaca |
Long Jump Finals | 22-9 | Trey Mckinney-jones | South Milwaukee |
Long Jump Finals | 24-4 | Marcus Jenkins | Milwaukee Bradley Tech |
Pole Vault Finals | 14-0 | Kai Ludwig | Watertown |
Pole Vault Finals | 14-0 | Elias Klar | Brodhead/Juda |
Pole Vault Finals | 14-0 | Garrett Vetesnik | Richland Center/Ithaca |
Pole Vault Finals | 14-3 | Tyler Lorenz | Pewaukee |
Pole Vault Finals | 15-2 | Jack Szmanda | Newman Catholic |
Pole Vault Finals | 15-8 | Dan Novak | D. C. Everest |
Shot Put Finals | 52-0 | Jeff Reichling | Darlington |
Shot Put Finals | 52-1 | Chris Garner | Augusta |
Shot Put Finals | 52-1.5 | Gregory Pedersen | Janesville Craig |
Shot Put Finals | 52-4.25 | Mike Smigelski | Homestead |
Shot Put Finals | 52-7.5 | Bucky Dixon | Hayward |
Shot Put Finals | 52-8.25 | Chad Moericke | West Bend East |
Shot Put Finals | 53-0.75 | Bret Blozinski | Green Bay East |
Shot Put Finals | 53-0.75 | Kris Roug | Kimberly |
Shot Put Finals | 53-2.5 | Cody Campbell | Clinton |
Shot Put Finals | 53-6.75 | Zak Lotharius | Oak Creek |
Shot Put Finals | 53-9.25 | Devin Mahaffey | Madison Memorial |
Shot Put Finals | 53-10.5 | Justin Waldvogel | Gale-Ettrick-Trempealeau |
Shot Put Finals | 53-10.5 | Jared Spude | Southern Door |
Shot Put Finals | 54-4.25 | Jake Wiederholt | Fennimore |
Shot Put Finals | 54-8.5 | Mike Zika | Durand |
Shot Put Finals | 54-11 | Mitch Weber | La Crosse Logan |
Shot Put Finals | 55-4.5 | Joe Lilek | Tomahawk |
Shot Put Finals | 56-5.75 | Jacob Dailey | Southwestern/Benton |
Shot Put Finals | 56-8.5 | Grant Luer | Menomonie |
Shot Put Finals | 57-6 | Clay Gosse | Appleton North |
Shot Put Finals | 57-6.5 | Jj Manowski | St. Mary's Springs |
Shot Put Finals | 57-11.5 | Evan Moore | Racine Park |
Shot Put Finals | 59-8.75 | Jared Hassin | Kettle Moraine |
Triple Jump Finals | 45-7.5 | Chris Hicks | Racine Park |
Triple Jump Finals | 45-10 | Paul Annear | Richland Center/Ithaca |
Triple Jump Finals | 46-4.5 | Marcus Smith | West Allis Central |
Triple Jump Finals | 46-5.5 | Jake Whitewater | La Crosse Logan |
Triple Jump Finals | 46-6 | Oladipo Fagbemi | Marshfield |
Triple Jump Finals | 47-0.75 | Tyler Knight | Madison La Follette |
Triple Jump Finals | 47-11 | Trey Mckinney-jones | South Milwaukee |